Sahte Kirpikler Kolay Bir Şekilde Nasıl Takılır?

Sahte Kirpikler Kolay Bir Şekilde Nasıl Takılır?

İçindekiler

Sahte kirpiklerin nasıl takılacağını öğrenmek ister misiniz? İlk başta bu size garipmiş gibi gelebilir ama gerçekten öğrendikten sonra çok profesyonel bir şekilde bunu gerçekleştireceksiniz. Herkes uzun ve kalın kirpiklerle doğmaz. Bundan da dolayı sahte kirpikleri kullanmaktan utanmayın. Bu ürün benim en sevdiğim güzellik ürünlerinden bir tanesidir. Çünkü gözlerime anlam katarak beni çok etkili bir şekilde gösterir. Sahte kirpikler kolay bir şekilde nasıl takılır bunu merak ediyorsanız aşağıda sizler için hazırladığımız adımları takip edin.

 

Gerekli Malzemeler

 

-Sahte kirpik

-Cımbız

-Kirpik Tutkalı

-Pamuk çöp

-Küçük makas

 

Sahte Kirpiğin Adım Adım Takılışı

 

1.Adım : Kirpikleri Paketlerinden Çıkarın

 

sahte kirpik nasıl takılmalı?
Sahte kirpiklerin adıma adım takılışı : 1. adım

 

Birinci adıma başlamadan önce kaliteli bir markanız sahte kirpiklerini kullanmanızı tavsiye ederim. Çok hafif, doğal ve uygun fiyatlı olması önemlidir. Birinci noktamız sahte kirpik paketini açmaktır. Kirpikleri kırmadan ve kesinlikle hırpalamadan çıkarmalısınız. Boyutunu makasla ayarlayıp belirli bir noktadan keserek kirpiklerinize uygun hale getirebilirsiniz.

 

2.Adım : Kirpik Tutkalı Uygulayın

 

sahte kirpik nasıl takılmalı
Sahte kirpiğin takım aşaması 2. adım

 

Kirpiklerinizin düşüp rezil olmak istemiyorsanız kirpik yapıştırıcı kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü yapışmayan kirpiklerde kuvvetli bir düşme eğilimi var ve bunu süreklide gördüm diyebilirim. Revlon marka kirpik tutkalını tavsiye ederim ama değişik markalarda tabiki de kullanabilirsiniz. Kirpik tutkalını sadece uçlara süreceksiniz ve aşırı miktarda da uygulamamaya dikkat edin. Makyaj Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

3.Adım : Kirpik Tutkalını Kurutun

 

sahte kirpik takımı
Sahte kirpiklerin adım adım takılışı : 3. adım

 

Kirpikleri derhal tutturmayın. Birkaç saniye bekleyin. Berrak tutkal kullanıyorsanız maviye dönecektir, kirpiklerinizin yapışmaya hazır olduğunu elinize yapışmaya başlaması ile anlayabilirsiniz. Kuruduktan sonra diğer adıma geçebilirsiniz.

 

4.Adım : Rengini Belirleyin

 

sahte kirpik
Sahte kirpiğin uygulanışı

 

Önemli bir nokta kirpikleri takmadan önce kendi rimelinizi uygulamanız lazım. Sahte kirpikleri taktıktan sonra bu işlem çok daha zor olacaktır. Kendi renginizi belirleyip bu aşamada uygulama işlemini yapabilirsiniz.

 

5.Adım : Kirpikleri Tutturun

 

sahte kirpik
sahte kirpiğin göze takılması

 

Bu sahte kirpiklerin takım aşamasının en zor olan kısmıdır. Kirpikleri tutturmak için cımbızı kullanarak sahte kirpikleri alıp kirpik çizgisine kadar düz tutun. Onları gerçek kirpiklerin üzerine koymayın. Onları düz bıraktıktan sonra, kirpik çizgisine doğru itmeye başlamadan önce kirpiklerin yerini cımbızını kullanarak ayarlayın ve daha sıkı bir tutuş için sıkın.

 

6.Adım : Kirpiklerinize Dokunun

 

sahte kirpik
sahte kirpik nasıl takılmalı?

 

Kirpikleri taktıktan sonra bitirme dokunuşları yapabilirsiniz. Kirpikleri iyileştirmek ve şekillerini korumak için kirpikleri fırçalayabilirsiniz.

 

Göz Şekline Göre Gözlere Nasıl Kontür Uygulanır?

 

Bitmiş Görünümü

 

sahte kirpiğin uygulanışı
Sahte kirpiklerin hızlı takımı

 

İşte sonuç bu şekilde olmalıdır. Adımları uyguladıktan sonra en son görünümü böyle olacaktır. Çok doğal göründüğünü söyleyebilirim. Yapamayan bayanlar videomuzu izleyerek de öğrenebilir.

 

Videosunu da İzleyebilirsiniz!

 


Sahte kirpiklerin nasıl uygulayacağını bilmiyorsanız biraz uğraştıktan sonra en doğruyu ulaşacaksınız. Bazen ilk takmalarda istediğiniz görünümü veremeyebilirsiniz ama ustalaştıktan sonra gerçekten çok kolay bir şekilde bu uygulamayı yapacaksınız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?