Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

İçindekiler

Doğru aletleri ve doğru ürünleri yüzünüzde kullanmanın öneminden bahsettik, şimdi makyaj  fırçaları nasıl temizlenir hakkında konuşmanın zamanı geldi. Gerçekten bu konuda önem arz etmektedir. Kullanılan makyaj ürünlerinin hijyenik olması makyaj kadar önemlidir. Makyaj fırçalarını temizleme işlemi oldukça kolaydır, ama bunun nasıl yapılacağını düzgün bir şekilde nasıl yapılacağını bilmek lazımdır. Temizledikçe zaten fırçalarınız daha uzun ömürlü olur. Şunu unutmayın makyaj fırçaları bakteri yuvasıdır bundan dolayı sıklıkla bakımının yapılması gereklidir. İşte ayrıntılar…

 

Makyaj Fırçaları Ne Zaman Temizlenir?

 

makyaj fırçaları
makyaj fırçalarını ne zaman temizlemeliyiz?

 

Kişisel kozmetik fırçalarımı ayda bir kez kapsamlı bir şekilde temizliyorum. Kendim kullandığım ve kimse dokunmadığı için bunu ayda bir kez yapıyorum ve fırça temizleme ürünleri ile bunu gerçekleştiriyorum. Daha yoğun kullanıyorsanız 2 haftada bir temizleme yapmalısınız. Temizleme zamanı neden önemli derseniz zamanında temizlenmeyen makyaj fırçaları akneye sebep olur. Eğer temizleme zamanlarını aksatırsanız bakteriler çoğalacak ve sivilceler oluşmaya başlayacaktır, bunun için yukarıda söylediklerimize riayet edin.

 

Temizleme İçin Hangi Araçları Kullanacaksınız?

 

makyaj fırçalarını temizleme işlemi
Makyaj fırçalarını temizlerken nelere dikkat etmeli?

 

Ben temizleme için pahalı olmayan silikon eldivenleri kullanıyorum çünkü gerçekten çok daha temiz oluyor. Bazen ellerdeki bakteri fırçaya geçebilir. Bunu önlemek içinde silikon eldiven daha güvenli olacaktır. Fakat bu adımı atlayabilir direk elinizle temizleyebilirsiniz. Makyaj Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

 Hangi Temizlik Maddelerini Kullanmalısınız?

 

makyaj fırçalarını temizleme
Makyaj fırçalarını temizleme ürünleri neler?

 

Makyaj fırçalarınızı sabunla yıkamaya kalkarsanız fırçadaki kıllar sertleşebilir. Sabunda biriken kirleri geçme riski de vardır. Bunun yerine makyaj fırçalarını temizlemek için bebek şampuanı kullanabilirsiniz çünkü makyaj fırçalarını nazikçe ve daha az zararlı kimyasallar içeren ürünlerle temizlemeliyiz. Fırçanızdaki nemi kaybetmemek içinde zeytinyağı veya hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.

 

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenmeli?

 

Aslında birazcık ustalık işidir diyebiliriz. Uzun vadede bu durum oldukça basittir. İlk önce fırçayı ıslatıp bebek şampuanı ile ovduktan sonra güzel bir şekilde yıkayın. Daha sonra ise zeytinyağı ile yıkayıp fırçanın nemini kaybetmesini önledikten sonra en son yapacağınız aşama ise %70 alkol ile dezenfekte edin. Unutmayın, iyi cilt bakımı temiz tenden başlar. Daha iyi bir şekilde anlamınız içinde aşağıya video ekledik. Videodan iyi bir şekilde izleyip fırçaların nasıl temizleneceğini öğrenebilirsiniz.

 

Makyaj fırçalarını temizleme videosunu da izleyebilirsiniz!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?