Sonbahar-Kış 2022-2023 Makyaj Trendleri

Sonbahar-Kış 2022-2023 Makyaj Trendleri

İçindekiler

Bu sezonun tüm güzellik görünümleri için en çok başvurulan fikir şaşırtıcı tarzlar idi. Sonbahar-kış 2022-2023 makyaj trendleri New York moda haftasında şekillendi. Bu moda haftasında feminizm ve güç simgeleri mevcuttu. Bu düşünceler makyaj fikirlerine yansıtılmıştı. Makyaj renkleri ön plana çıktı ve öne çıkan renkler çok fazla vurgulandı. Farklı ve eğlenceli olabilecek makyaj fikirleri vardı. Şimdi de Sonbahar-kış 202-2023 makyaj trendlerine detaylı bir şekilde göz atalım.

 

 

2023 Yılının Makyaj Modası

 

1.Maksimum Minimalizm

 

 

2020 sezonun makyaj modasının başında minimalizm geliyor. Maksimum minimalizm temasıyla ortaya atılan makyaj trendleri göz alıcı idi. Minimalizmden kasıt doğallıktır. Yani gözlerde, dudaklarda doğal yakın görünümlerle makyaj yapmak esasına dayanır. Bunun içinde dudaklar ve gözler için uyumlu renkler tercih edilmişti.

 

2.Büyük Boy Kirpikler

 

 

Süper kirpikle, önümüzdeki kışın takip edilmesi gereken eğilimlerin başında geliyor. Büyük boy tarzı kirpikler çok vurgulayıcı izler taşıyordu. Gözden sonra kirpiklerinde çok ön plana çıktığını gördük.

 

3.Gotik

 

 

Gotik estetik, bu sezon podyumlarda her yerdeydi. Rihanna’nın Puma için karanlık görünümle oluşturduğu fikir trend olarak karşımıza çıkıyor. Kırmızı renkli dudaklara şarap rengi ruj izleri taşıyordu.

 

4.Farklı Bakışlar

 

Neon tonlarının yükselişi ile beraber ortaya değişik çizimli gösterişli görünümler çıktı. Bazı kesimlerden abartılı olduğuna dair yorumlar geldi bu kişiden kişiye değişebilir artık yorum sizden. Tercihlerinize uyuyorsa deneyebilirsiniz.

 

5.Grafik Astar Trendi

 

Dikdörtgen ya da dairesel eyeliner üst göz kapaklarında minimalist bir ayrıntı oluşturuyor. Maksimum şekilde göz kapaklarını vurgulamak için bu teknik geliştirildi. Yüzümüzdeki her noktanın görünümü etkilediği düşünülerek böylesine trend ortaya atıldı.

 

6.Parlayan Cilt

 

 

Makyaj sanatçıları, yüzün tanımlayıcı özelliklerini vurgulayarak yüzü daha kalkıp gösteriyor. Işığı yakalamak içinde ciltte eriyen fondöten kullanın. Sürekli parlayan ciltleri görmeye hazır olun artık mat görünümlü suratlar yok.

 

7.Dudak İfadesi Modası 2023

 

Neon pigmentleri, koyu renk tonları ve iki tonlu rujlar 2018 yılında moda olacak. Bir miktar cesur olup bu rujları denemelisiniz. Dudak  ifadesi gerçekten önemli. Bu rujlar sayesinde dudaklarınızda süper ifadeler olacak.

 

8.Grafik Gözler

 

 

Bu sezon gözlere ilgi çok fazlaydı. Gözler için en güzel makyaj fikirleri derlendi. Değişik renklerle örtüşen abartılı yeni nesil kedi gözleri yapılandırılmış bir görünüme sahipti. Sinirli bir bakış izlenimi yarattığı da kesin bu tarza zamanla alışacaksanız.

2022 Aydınlık Cilt Makyaj Trendi

9.Gözler İçin Makyaj

 

Kate Moss’un ikonik astarından esinlenerek, siyah rock yıldızı görünümlü gözleri ilgi çekici. Bu sezon bu şekilde gözleri çok sık göreceğiz. Gözler için kusurlu lekeli makyajlar ön planda olacak. Bu göz makyajı bakışları da eşsiz hale getiriyor gerçekten özel.

 

10.Yeniden Dizayn Edilen Dumanlı Göz

 

New York’tan Paris’e kadar makyaj sanatçıları dumanlı gözleri yepyeni bir noktaya çıkardılar. Gözler için siyah makyaj, grafik desenler ve aşırı kedi gözü tarzı Versace tarafından kullanıldı. Giorgio Armani’de dumanlı bir görünüm için gölge lekeli stil kullandı. Yeni sezonda daha modern görünümlü gözler göreceğiz şimdiden buna hazırlıklı olun göz makyajı daha anlamlı hal almaya başlıyor.

Diğer Öneriler İçin Galerimize Göz Atın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?