Doğal Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Makyaj bir bayanın olmazsa olmazıdır. Her gün yapılan bu işlem görünüm için çok çok önem arz etmektedir. Son dönemde artık daha natürel görünümler beğenilmeye başlandı. Dünyanın çok fazla yapaylaştığı günümüzde doğallık artık daha fazla ilgi görüyor. İşte bu açıdan da artık doğal makyaj yapmak daha fazla ön plana çıkıyor.

Bazı kişiler acaba olur mu diye sorsa da bunu yakalamak çok zor değil. Belirli noktalara dikkat ederek bu görünümü aldığınızda sizin makyajsız görünümünüzün böyle olduğu fark edilecek. Yani doğal görünümde yüzünüzde makyaj oldu pek fazla anlaşılmaz. İşte bunla ilgili detaylı bilgilere hep beraber göz atalım.

 

 

 

Doğal Makyaj (Yok gibi makyaj) Nedir?

 

Öncelikli olarak bu kavram nedir bunu tanımlayalım. Doğal makyaj, yüzümüzde hiç makyaj yokmuş gibi görünmenin isim bulmuş haline denir. Bir diğer deyişle sıfır makyaj görünümünde makyaj yapmaya denir. Bu tanımlamayı çoğaltmak mümkün ama genel anlamda ifade şekli budur. Günümüzde artık o abartılı çok renkli görünümler hoş karşılanmıyor. Bunun yanında abartılı makyajın özel günler için kullanılması daha önem arz ediyor. Günlük ve normal rutinde daha sade ve hoş görünümler etkileyici oluyor. Erkeklerin birçoğuna sorulduğunda da yine natürel görünümleri çok beğendiklerini ifade ediyorlar. Özellikle hem cinslerinizi etkilemek içinde bunu görünümü denemelisiniz.

 

 

 

Doğal Makyajın Adım Adım Yapılışı

 

1.Adım: Görünüm Kısmı

 

Bu makyaj stilinde çekici dudaklar ve etkileyici gözlere ihtiyaç vardır. Dumanlı göz makyajı ve ağır fondötenler kullanılmaz.

 

2.Adım: Doğru Renk Tercihi

 

 

Renklerin önemi büyüktür. Solgun ve cansız bir cilt yapısına sahipseniz doğal görünüm için şeftali ve tonları ya da uçuk pembe renkli kozmetik ürünler kullanmalısınız. Bu renkler sizi doğal gösterecektir. Bunun yanında size bambaşka görünüm kazandıracaktır.

 

3.Adım: Almadan Önce Deneme Yapın

 

 

İşte yüzünüzde hiç makyaj yokmuş gibi görünmenin bir diğer yolu da alırken dikkat etmekten geçiyor. Makyaj ürünleri satın almadan önce bunları deneyin. Bayanlar alırken renk tercihlerini denemeden yaptıkları için ya hayalet gibi çok soluk görünüyorlar, ya da koyu renk tercih ettikleri için maske takmış gibi görünüyorlar. Bunun için renkleri deneyerek ve cildiniz için uygun olanı alıyoruz. Bu da doğal makyajın en önemli ipucudur.

 

4.Adım: Dudaklara Peeling Yapılmalı

 

 

Pürüzlü görünümler çok kötü görünüm oluşturur ve kuru gösterir. Dudaklarınıza peeling uygulayıp nemlendirici uygulayın. Dudaklar için kozmetikçiler de satılan  lip exfoliator ürünlerinde alıp kullanmalısınız. Dudaklarda birikmiş ölü derilerden ortadan kalkınca canlı ve güzel dudaklara kavuşacaksınız.

 

5.Adım: Kapatıcı Kullanımı

 

 

Doğallık için kapatıcı alırken kaliteli bir markadan cilt tonunuzu tam olarak kapatacak bir ürün olmasına dikkat edin. Krem kapatıcıları kullanmanızı öneririz çünkü emilim bakımından çok iyidir. Bu kapatıcıları yüzünüzün her yerine dudak dahil olmak üzere kullanabilirsiniz.

 

6.Adım: Fondöten Kullanımı

 

 

Kapatıcı sizin için yeterli ise fondötene hiç karışmayın uygulamayın. Yalnız daha pürüzsüz bir görünüm vermek için hafif uygulama yapılabilir. Fondöteni kesinlikle ama kesinlikle ince tabaka halinde uygulamaya özen gösterin.

 

7.Adım: Allık Kullanımı

 

 

Allığı da abartmıyoruz sade görünüm vermek için kullanıyoruz. Elmacık kemiklerinin üzerine kullanın yalnızca. Pembe ya da şeftali rengi doğal görünüm için ideal iki renktir. Krem ya likit yapısında olanlar daha naturel görünüm verecektir bunları kullanın.

 

8.Adım: Maskara Tercihi

 

 

Adım adım doğal görünümümüz oluşuyor. Kirpikleri ilk önce kıvırın daha sonra ise hacim veren maskara ile 2-3 dakikalık aralarla kirpiklerinizi iki-üç kat boyayın. Bu şekilde dolgun görünüm oluşan kirpikleri, kirpik tarağı ile tarayarak uzun gözükmesini sağlayın.

 

9.Adım: Dudak Parlatıcısı Kullanımı

 

 

Ten rengine yakın tonda bir dudak parlatıcı ile güzel bir ışıltı sağlayın. Bu şekilde dolgun görünüm olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kırmızı Ruj Mükemmel Şekilde Nasıl Uygulanır?

 

10.Adım: Son Gözden Geçirme

 

 

Cilt görünümünüz bir beyaz pamuk gibi ise, bakışlarınız derin ve dudaklarda dolgun parlak ise bu iş olmuş demektir. Bu saydıklarımız yok ise tam istenilen görünüm sağlanamamış demektir.

 

Doğal Makyaj Yapım Videosu

 

Yağlı Ciltlere Makyaj Nasıl Yapılmalı?

Bu Makyajda Nelere Dikkat Edilmeli?

 

  • Çok belirgin bir görünümün olmaması çok önemlidir. Bunun için her şeyi az az miktarda uygulayın.
  • Giydiğiniz kıyafet şeklinizde önemlidir. Daha abartısız giyim şekli ile harika görünebilirsiniz.
  • Saç renginize yakın renkler iyi olabilir, bunu önemseyin.
  • Gözleri büyük göstermek bu makyaj şeklinde olağan olanı bozmak olur onun için bunlardan uzak durun.
  • Cildinize bakımı her zaman yapın ki sağlıklı görünsün bu da sizi natürelliğe götürsün. Düzenli cilt bakımlarınızı ihmal etmeyin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?