Hayal Ettiğiniz Düz Bir Göbek İçin Kaçınılması Gereken Gıdalar

Hayal Ettiğiniz Düz Bir Göbek İçin Kaçınılması Gereken Gıdalar

İçindekiler

Hepimiz düz bir karın göbek yapısına sahip olmak isteriz. Fakat göbek bölgesindeki yağlar vücudumuzun en inatçı yağlarıdır. Bundan dolayı da öncelikle amaç bu yağları oluşturmamak olacaktır. Hayalini kurduğunuz düz bir göbek için spor yapıp sağlıklı beslenme alışkanlıklarını benimsemeye çalışmalısınız. Eğer sizde ayna karşısında bu sonuçları göremiyorsanız doğru bir şekilde beslenmiyorsunuz demektir.

Hayal ettiğiniz düz bir göbek için kaçınılması gereken gıdaları bilerek bunlardan uzak durursanız çok  daha kolay bir şekilde yağsız göbeğe kavuşabileceksiniz.  Bu besinleri yemedikçe göbeğinizin eriyecek ve mutlu olacaksınız. Göbek eritme ancak doğru ürünleri tüketerek olur. İşte düz bir göbek için yenmemesi gereken 10 besin

 

 

1.Alkollü İçeceklerden  Uzak Durun

 

Alkollü içeceklerde çok fazla kalori mevcuttur fakat burada kalori yağlar için ana sebep değildir. Ana sebep alkol iştahımızı arttırır.  ve doymuş olan vücudumuza açlık hissi uyandırır. Dolayısıyla ne kadar tok olursanız olun  bir şişe içtiğinizde bir şeyler yemeye başlar ve iştahınız açılır.

 

2.Asitli İçecekleri Bırakın

 

Sıklıkla bu uyarıyı işitirsiniz ama bu alışkanlıktan vazgeçmek o kadar kolay değildir. Eğer gerçekten karın yağlarından kurtulmak istiyorsanız asitli içecek içmeyi bırakmalısınız. Bu düşük kalorili içecekler bile metabolizmanızı yavaşlatır ve vücudunuzu yağ kazanmaya teşvik eder.

 

3.Sakız Alıp Çiğnemeyin

 

Sakız çiğnediğiniz zaman, beyniniz ve mideniz yemek yemeye hazırlanan sinyaller alır. Ayrıca sakız, mide asidinin aşırı üretimini tetikler ve bunun sonunda aç hissedersiniz.

 

4.Sodyum İçeren Ürünlerden Vazgeç

 

Unutmayın özellikle yüksek tansiyonunuz var ise  şeker ve tuz tüketimini sınırlandırmalısınız. Yüksek sodyum içeren gıdalar sağlık için zararlı değildir, fakat vücudunuzda yağları etkin bir şekilde kaybetmenizi önleyen sıvıları tutar.

 

5.Fast Food Tarzı Yiyeceklere Elveda Deyin

 

Fast food’un çeşitli sağlık sorunlarına neden olabileceğini artık herkes bilmektedir. Ayrıca  çok fazla kalori içerdiği de bilinmektedir, eğer bu alışkanlığı bırakmazsanız düz bir göbek hayalini kurmaktan vazgeçin deriz çünkü bu şekilde çok da inandırıcı olmayacaktır. Diyet Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

6.Mayonez Yemeyi Unutun

 

Mayonez ve mayonezli salataları çok seviyorsanız bu ürünün en az %80 yağ içerdiğini de bilmelisiniz.  Mayonez yerine alternatifiniz sebze salatası olmalıdır.

 

7.Kızartmalara Hayır Deyin

 

Bu yemek türünü mümkün olduğunca hızlı bırakmalısınız. Kızarmış patates, tıpkı diğer kızarmış yiyecekler gibi, doymuş yağ emici bir sünger gibi çalışır . İster inanın ister inanmayın, ancak doymuş yağlar aslında beyin fonksiyonlarını etkiler. Bundan dolayı da kızartmayı yedikçe yiyesiniz gelir ve kaç tane yediğinizin farkında bile olmazsınız. Kızartmayı bırakmadan karın yağlarından kurtulmanız mümkün değildir.

 

8.Dondurma Tüketmeyi Bırakın

 

Bu çok açık bir ifade olsa gerek.  Şekersiz zengin gıdalar kaçınılmaz olarak vücudunuzdaki en zararlı yağ olan karın yağına dönüşür .

 

Metabolizmanızı Hızlandırarak Yağ Yakımı Sağlayan İçecek Tarifleri

 

9.Sizi Şişiren Yiyecekler Yemeyin

 

En zayıf insanlar bile bağırsak gazları veya karnını şişiren gıdalar nedeniyle oldukça karmaşık garip ve kiloluymuş gibi görünebilirler.  Bu sizin içinde bir sorun ise,  bu yiyecekleri tüketmeyin  ve sindiriminizi hızlandıran iyi bir egzersiz rutini düşünün.

 

10.Şekersiz Ürün Diye Tüketmeye Başlamayın

 

Şeker içermeyen gıdalar sadece şeker hastaları içindir. Şeker içermiyor diye bunlarda yemek doğru değildir. Bu sıfır şeker içeren ürünler bile karın yağlarına neden olur bundan uzak durun. Verilen Kiloyu Nasıl Koruruz?

 

                                        Videomuzu da İzleyin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?