Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 8 Besin Kombinasyonu

Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 8 Besin Kombinasyonu

İçindekiler

Herkesin bildiği gibi dengeli bir diyet, kilo vermenin temelidir. Vücudunuzda fazlalıklar var ise ve ne yiyeceğinize karar veremediyseniz bizim sunduğumuz fikirlerden yararlanabilirsiniz. Kilo vermenize yardımcı olacak 8 besin kombinasyonu ile fazlalıklarınızdan daha rahat bir şekilde kurtulacaksınız. Özellikle diyete girenler ya da kilo almak istemeyenler ne tüketecekleri konusunda sürekli kararsız kalırlar işte bu ihtiyacı gidermek için bizde öneriler derledik. İşte sizler için diyetisyen yardımıyla hazırladığımız öneriler.

 

Kilo Vermenizi Sağlayacak Öğün Önerileri

 

1.Yumurta ve Sebze

 

kilo vermeyi sağlayan besin önerileri
yumurta ve sebze kombinasyonu kilo verdiriyor

 

Yumurtanın içeriğindeki yüksek protein oranı acıkmanızı önler ve size uzun süre tokluk hissi verir. Yumurtanın içeriğindeki en kaliteli proteindir hal böyle olunca da bu besin tüketmek çok önem arz ediyor. Sebzelerde vitamin deposudur ve kalorileri 0 dır. Bu iki besini birleştirip bir öğle menüsü yapabilirsiniz kalori miktarının oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz.

 

2.Tavuk ve Kırmızı Biber

 

zayıflatan diyet besinler
zayıflatan diyet öğünleri

 

Hem damak lezzeti olarak hem de kilo vermeye yardımcı olması açısından yağsız tavuk ile kırmızı biber birleştirip akşam öğünü yapabilirsiniz. Yağsız tavuk kilo vermek isteyenlerin en çok tüketebilecekleri besinlerin başında gelir. Kırmızı biberin de içeriğinde bileşenler sayesinde yağları eritmeye katkı yaptığı kanıtlanmıştır.

 

3.Bakliyat ve Mısır

 

diyetler için besin kombinasyonları
diyet öğünü bakliyat ve mısır

 

Bakliyat ve mısır ikisi beraber yenir mi demeyin ağza çok güzel tat veriyor. Denediğimizi söyleyebiliriz. Bakliyatlardan kuru fasulyeyle beraber kaynamış mısırı tükettiğinizde çok az kalori alacaksınız. Bu besin çiftlerini oluştururken temel baz aldığımız nokta kaloridir. Öğle ya da akşam öğünü olarak bu ikiliyi tüketebilirsiniz.

 

4.Yeşil Çay ve Limon Suyu

 

kilo vermeyi sağlayan besin kombinasyonları
kilo vermenize yardımcı olacak karışım

 

Ara öğünlerde ya da sabah kahvaltısında tüketebileceğiniz içecek önerimizdir. Yeşil çay ile limon suyu vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırıp kısa süre içinde kilo vermenizi sağlıyor. Kanıtlanmış bir karışımdır.

 

5.Somon ve Kuşkonmaz

 

zayıflatan besin kombinasyonları
somon ve kuşkonmazla zayıflatan kombinasyon

 

Kilo verdiren besinler listesinde en önde gelen iki üründür. Kuşkonmazın içeriğindeki vitaminler tam bir kilo düşmanıdır. Metabolizmayı hızlandırıp kısa süre içinde vücudunuzdan fazlalıklarınızı attığınıza şahit olacaksınız. Somon da balıklar içerisinde yağsız ve çok faydalı bir balıktır. Bu ikili besini akşam öğününüzde kullanabilirsiniz. Bir diyet listesiniz akşam öğünü olmaya ilk adaydır.

 

6.Badem ve Yoğurt

 

yağ yakımını sağlayan besin kombinasyonları
kilo verdiren besin kombinasyonları

 

Ara öğünler için tercih edilebilecek besin kombinasyonudur. Badem ve yoğurdu severek tüketeceğinizden eminiz. Yoğurdun yağsız olmasına dikkat etmeniz gerek. Badem ve yoğurt tokluk sağlayarak acıkmanızı geciktiriyor bu da size zayıflama olarak geri dönüyor. Diyet Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

7.Avakado ve Ispanak

 

kilo verdiren besin kombinasyonları
diyet öğünlerinde kullanılan besin kombinasyonları

 

Kilo vermenize yardımcı olacak besin kombinasyonlarından biri daha. İkisi de bitkisel özellikli aynı anda tüketilmesi için salata olarak kullanın. Çok fazla yakım yakım özelliği olduğu için bu iki besini seçtiğimizi söyleyebiliriz.

Metabolizmanızı Hızlandırarak Yağ Yakımı Sağlayan İçecek Tarifleri

 

8.Ton Balığı ve Zencefil

 

zayıflatan ürün kombinasyonları
kilo verdiren ürün kombinasyonları

 

Güzel bir akşam menüsü ton balığı ve zencefil. Ton balığını zencefille yediğinizde vücudunuz tam anlamıyla sağlı beslenmiş olacak. Ayrıca kilo verenlerin önemli bir kısmının öğünlerinde kullandığı besin kombinasyonudur.

Videoumuzu da İzleyebilirsiniz!

 

Yukarıdaki besin önerilerimiz umarım işinize yaramıştır sizlere faydalı olacağını düşünerek diyetisyenler yardımıyla oluşturulmuştur. Diyet önerilerimiz için bizi takipte kalın çok güzel fikirlerle karşınızda olmaya devam edeceğiz. Aşağıdaki yorum kısmından bize sorularınızı sorabilirsiniz iyi günler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?