Yuvarlak ve Büyük Şekilli Kalçalara Nasıl Sahip Olunur?

Yuvarlak ve Büyük Şekilli Kalçalara Nasıl Sahip Olunur?

İçindekiler

Kalçalarınızın harika şekle sahip olmasını istiyorsanız unutmayın yedikleriniz çok önemlidir. Yediklerinize dikkat etmelisiniz harika kalçalar elde edemezsiniz. Bugün sizlere yuvarlak ve büyük şekilli kalçalara nasıl sahip olunur ? Bunun tüm detaylarını anlatacağız. Kusursuz popolar için çok önemli ipuçlarını aldıktan sonra daha kolay bir şekilde forma kavuşacaksınız. Son yıllarda kalçaların şekilli olması bir bayanın güzelliğinde artık çok önemli yere sahip. Özellikle yaz geldikçe sahillerde, havuzlarda zaman geçirecekler için güzel kalçalar sahip olmak şart oluyor.

 

 

Harika Kalçalar İçin Temel İpuçları

Kalçalarınızı egzersiz olmadan daha büyük yapmak mümkün değildir. Hedefinize ulaşmak için bu 2 iki aşamayı yapmanız gerekiyor.

a) Glut güçlendirici egzersiz
b) Egzersiz sonrası beslenme ve iyileşme dönemi

-Egzersizden sonra, kalçalar tamir döngüsündedir ve poponuzun büyümesini sağlamak için doğru tür ve miktarda gıdaları seçmeniz esastır.

-Bu basit kuralı unutmayın kilonuzu artırmak istiyorsanız daha fazla yemelisiniz. Sadece poponuzu şekillendirmek istiyorsanız düzenli miktarda yemelisiniz.
-Her şeyin fazla olması da zarardır. Bu nedenle sağlık sorunlarına yol açabileceğinden proteini ve karbonhidratı aşırı tüketmeyin.
-Günlük tavsiye olarak en azında bir miktar meyve yemelisiniz. Günlük tavsiye 3 ile 5 arasında porsiyon olmalıdır.

 

Cildimize Zarar Veren Duş Alışkanlıkları

 

Poponuzu Şekillendirmek İçin Gıdalar ve Egzersizler

 

Proteinler

 

 

Hali hazırda köklü bir egzersiz rutininiz var ise, egzersiz sonrası sağlam protein almalısınız. Orkinos, yumurta , hindi, tavuk, bakliyat, süzme peynir, yağsız kırmızı et en güzel proteinlerdir. Proteinleri bu doğal kaynaklardan alarak kalçalarımızın daha şekilli olması için yapıcı onarıcı maddeler kas yapımını sağlar.

 

Karbonhidratlar

 

 

Kepekli ve tahıllı alternatifler için beyaz ekmeği makarna ile değiştirin. İyi bir kas yapısını korumanıza yardımcı olan vücuda bu anlamda destek olur. Kahverengi pirinç, yulaf, kuskus, patates en iyi karbonhidrat alacağınız besinlerdir. Bu beslenme düzenine dikkat ederek mükemmel kalçalarınız olacak. Karbonhidratsız bir beslenme ile doğru bir yeme düzeni oluşamaz bunun için karbonhidratları eksik etmiyoruz beslenme düzenimizde.

 

Sağlıklı Yağlar

 

 

Kötü yağların aksine, iyi yağlar geniş bir sağlık avantajı sağlar. Ayrıca bu yağlar heykel gibi bir vücudunuzun olmasına ve kilo vermenize sağlar. Aynı zamanda güzel kalçaların en önemli adımlarından bir tanesidir. En iyi sağlıklı yağlar : Balık yağı, zeytinyağı, badem, ceviz ve fıstık ezmesidir. Öğünlerinizde bu yağları tüketin diğer yağ türlerinden uzak durun. Kalça egzersizleri ile beraber bu besinleri tüketmeniz harika kalçalara kavuşmanıza sebep olacak. Çünkü bu yağlar kalçalarınıza birikmeyecek.

 

Sebzeler

 

 

Sebzeler bir vücudun olmazsa olmazlarıdır. Sebzeler çok sağlıklı besin ürünlerdir onlarsız beslenme düzeni yağ ve kilo yapar. Brokoli, ıspanak, salatalık, lahana gibi antioksidan bakımından zengin olan besinleri poponuza şekil verme aşamasına bol bol tüketin.

Yağ Yakımını Sağlayan İçecek Tarifleri Neler?

 

Egzersizler

 

 

Egzersiz olmadan sonuçları göremezsiniz. Hatta egzersizle hem kilo verip hem de harika bir görünümüzün olacak. Tabiki de bu sırada vücut hatlarınız da güzel olacak. Egzersiz rutininiz squats, butt köprüleri ve lunges egzersizlerini içermelidir. Bu üç hareketin kalçaları şekillendirdiği kanıtlanmıştır.

 

Kalçalar İçin Yapılacak Egzersizleri Videomuzdan İzleyerek Öğrenin

Yukarıdaki kalça egzersizlerini 3 set halinde 20 kez yapıp her gün tekrar ediyoruz. Bu hareketlere en az 3 ay devam edin ve beslenme düzeninizde yukarıdaki saydığımız şekilde olsun. Sonucunda harika kalçalar sizin olacaktır.

 

-Kalça Çalıştırma Hareketi

Ayaklarınızı kalça genişliğinde düz tutun. İlk olarak dev bir adım atın. Topuk yapıp yavaşça vücudunuzu aşağıya indirin, iki dizinizi de bükün. Sırtınızı ve vücudunuzu düz tutmayı ve dizlerinizi 90 dereceden fazla eymemeye özen gösterin. Daha sonra diğer bacağınızla öne doğru tekrarlayın.

– Köprü Hareketi

Sırt üstü yere yatıp kollarınızı yana koyup ve dizlerinizi eğin. Ayaklarınız omuz genişliğinde olmalıdır. Topuklarınızı yere indirmek için kalçalarınızı yerden kaldırın ve sırtınızı düz tutarken de poponuzu sıkıştırın. Hareketin bu bölümünü gerçekleştirirken birkaç saniye bu pozisyonda kalın. Daha sonra nefes alıp başlangıç pozisyonuna dönün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?