Etli ve Etsiz Çiğ Köfte Kaç Kaloridir?

Etli ve Etsiz Çiğ Köfte Kaç Kaloridir?

İçindekiler

Bugün zayıflama hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Bu bilgileri kullanım daha sistemli ve sağlıklı kilo vereceksiniz. Çiğ köfte kalori bakımdan nasıl bir besin diye çok merak edenler oluyor. Birçok kişi yemeli miyim, yoksa çok fazla kalorisi var yememeli miyim diye soruyor. Çiğ köfte besin değeri de önemlidir. Bu değerleri bilerek planlama yapmak en doğru olanıdır. Bunun yanında bazıları etli, bazıları ise etsiz bunda kalori ve besin değeri farklılık göstermektedir.

Çoğu kişinin yemeye bayıldığı bu yiyecek gerçekten kilo yapar mı, yemeli mi gibi birçok soruya yazımızın devamında net şekilde verdik. Hep beraber inceleyelim.

 

 

 

1 Adet Orta Büyüklükte Çiğ Köfte Kaç Kalori

 

100 gram ağırlığındaki bir çiğ köfte (etsiz)  181 kaloridir. Porsiyon ise ortalama 230 kaloriye tekabül etmektedir. Et kalori miktarını arttırmaktadır. İçerisindeki et oranına göre kalori gittikçe artmaktadır. Yani 100 gram etli çiğ köfte ortalama 250-300 kaloriyi bulmaktadır. Bu besin bulgurdan yapıldığı için ekmek gibi değerlendirilebilir.

Yani ekmekle beraber yemenizi tavsiye etmiyoruz çünkü çok fazla kalori almış olacaksınız bu da size kilo olarak dönecektir. Yeneceği zaman 3-4 adet yenmesi yeterli olacaktır daha fazla yediğiniz kilo yapma ihtimali artacaktır. Sağlıklı bir gıda mı derseniz iyiye yakın bir değeri olduğunu söyleyebiliriz. İşte incelemeniz için tablomuza bakın.

Kalori değerleri tablosu

 

 

Çiğ Köftenin  Besin Değerleri

 

İçerisindeki besin değerleri önemlidir. Protein ağırlıklı mı yoksa daha çok karbonhidrat ve yağ ağırlıklı mı burası önemlidir. Biraz daha karbonhidrat ve yağ ağırlıklı bir besindir. Bundan dolayı da kilo yapma riski  var ama çok az orandadır. Bunun için daha çok protein bakımından zengin, karbonhidrat ve yağ bakımından düşük besinler yemenizi tavsiye ediyoruz. Besin değerlerini detaylı bir şekilde görmeniz için tablo hazırladık, inceleyebilirsiniz.

Besin değeri tablosu

 

 

Çiğ Köfte Tüketmek Kilo Aldırır Mı, Böyle Bir Etkisi Var Mı?

 

Bu konuda uzman diyetisyenimiz bu soruyu şöyle cevapladı: İlk önce içeriğindeki besinlere bakalım. En temel madde bulgurdur, bulgur lif bakımından çok zengin bir bitkisel üründür. Lif bakımında zengin yiyecekler tok tutar ve geç acıkmanızı sağlar. Bunun yanında acı biber ve isot konur. Bu iki baharatında yağları yakma ve metabolizmayı çalıştırma etkisi vardır. Cevizde bolca konur kalp ve damar için müthiş bir yemiştir. İşte böyle bir karışım kesinlikle sindirim sistemini çalıştırıyor ve kilo almak yerine kilo verdiriyor. Yalnız yağa felan batırmadan yemenizi tavsiye ediyoruz yağdan kalori alınma ihtimali var.

Şayet zayıflama programında iseniz çiğ köfte ile beraber yağsız ayran, marul ve yeşillik tüketmeniz harika olacaktır. Bu şekilde bir öğünde bu menüyü deneyebilirsiniz. Özetle kilo aldırmak yerine kilo verdiriyor. Kesinlikle yememenizi gerektirecek bir durum yok aşırıya kaçmadan yiyebilirsiniz. 3-4 köfte yemeniz yeterli olacaktır, miktar artarsa şayet kalori gelebilir. Bunun hiçbir şeyden çok falza yemeyeceğiz. Çok fazla yediğimiz her şey kilo yapar.

İlginizi Çekebilir: Chia tohumu diyeti nedir, nasıl yapılır?

 

 

 

 

Diyet Yapan Kişiler Çiğ Köfte Yiyebilir Mi?

 

Uzman diyetisyenimiz şöyle yanıtladı: Ara öğün olarak tüketilebilir, diyette olan kişiler tüketebilir ama sınırlı ölçüde. Genellikle en fazla 3 tane öneriyoruz. Diyette olan kişilerin etsiz olanını da yemesinde fayda var. Yanında yeşillik,nar ekşisi gibi zayıflatma özelliği olan gıdalarında tüketilmesi önerilir.

 

Domates Kaç Kaloridir,Besin Değerleri Nedir,Zayıflatır Mı?

 

 

Çiğ Köftenin Zayıflatma Üzerine Etkileri

 

1.Sindirim sistemini çalıştırır ve bağırsakları harekete geçirir. Bundan dolayı da kilo verme etkisi bulunmaktadır.

2.Bol yeşillik ve limonla tüketildiğinde daha fazla kilo verme etkisi oluyor. Bunun için çok yemeden limon ve yeşillikle yiyin.

3.Mineral bakımında zengin olduğu için çok faydalıdır ve zayıflatma etkisi vardır.

4.Kan şekerini ayarlama özelliği olduğu için şeker ihtiyacı hissedilmez bu da kilo kaybı oluşturur.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?