”Yüzden Kilo Vermek İstiyorum”?

”Yüzden Kilo Vermek İstiyorum”?

İçindekiler

Merhabalar bugün birçok kişinin çok muzdarip olduğu ve çözüm aradığı bir konuya değineceğiz. Konumuz yüzden kilo vermek hakkında olacaktır. Bu konuda sıkıntı çekiyorsanız kesinlikle sizin için sunacağımız önerileri dikkate alın. Aşağıda sunacağımız öneriler birçok kişi tarafından yapılmış olup net faydalar sağlanmış bilgilerdir. Yüzden kilo vermek için ne yapmalı sorusunu son zamanlarda sıklıkla soranlar oluyor.

Bu durum biraz daha ayrıntılı durumlar içeriyor, bunlara odaklanarak sorun çözülebilir. Sadece kilo alma ile yüz şişman görünmüyor, tam tersine bazı sorunlardan ötürü yüzün şiş görünmesi bunun yanında yüzün su tutması da bu duruma etken oluşturuyor. Dolgun yüz ve yanaklar istenmiyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun. Artık dolgun yanak ve yüz görünümünüz son bulacak.

 

 

Yüz Bölgesinden Neden Kilo Alınır?

 

-Yüz yapısının buna elverişli olması ve kilonun hemen görünmesi

-Yüzün su tutma yapısının çok fazla olması

-Normal kilo alma sürecinde yüz bölgesinde de fazlalıkların oluşması

-Yenilen besinler etkisi ve beslenme şekli

-Dengeli ve düzenli beslenmeye uyulmaması.

-Şekerli, tuzlu ve yağlı gıdaların normalden fazla tüketilmesi

-Yanak yapısının biraz daha geniş olması

-Doğru bir şekilde egzersizlerin yapılmaması ve spor yaparken yüz bölgesinin önemsenmemesi.

 

 

Bazı Kişiler Zayıf Görünse de Niçin Yüz Bölgesi Tombul?

 

Bazı kişiler fit olsa da ya da zayıf olsa da yüz bölgesi tombul olabilmektedir. Tabi burada biraz kalıtsal(genetik) durumlar olsa da birçok sebep de kişinin kendi yaşam şekli ile alakalıdır. Bunda düzensiz beslenme şekli, bazı gıdaların çok fazla sevilmesi ve tüketilmesi, yüz bölgesinin su tutması, kansızlık, alkol bağımlılığı, alerjik etkiler, yüz kaslarının zayıflığı bu durumun başlıca sebepleri arasında yer almaktadır. Sizde normal şekilde kilo verdiğinizde yüzünüzde bu fark edilmiyorsa bu durumlara dikkat etmeniz gerekecek. Bu şekilde sadece yüz bölgesi kilolu olan kişilerde aşağıdaki önerileri dikkate aldığında çok önemli faydalar sağlayacaktır.

 

Yüz Bölgesinden Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenlerin Listesi

 

1.Yüzünüze Masaj Yapın

Bu konu önemli ve fayda gören birçok kişi mevcut. Evde kendiniz birkaç damla saf zeytinyağı ile yüzünüzü ovarak masaj yapın. Bu masaj işlemini iki günde bir kere yapmayı unutmayın. Bu durum yüzdeki kan akışını hızlandırarak damarların daha sağlıklı şekilde çalışmasını sağlayacak. Şayet ben yapamam diyorsanız da masaj salonlarında profesyonel olarak bu hizmeti veren kişilere de yaptırabilirsiniz. Masaj yüzdeki şişkinliği de alacak ve görünümü önemli derecede normale çevirecek. Bazen tek başında bu durum yetmeyebilir, yani diyet durumunuzda gözden geçirmeli ve aşağıdakileri yapmalısınız.

 

2.Yüz Egzersizleri Yapın

Yukarıda 10 tane hareket örneği var bunları günde 12 set halinde her gün düzenli bir şekilde yapın. Bu hareketleri yaptığınızda yüz görünümünüzün forma girecek ve incelecektir. Yapan birçok kişi fayda gördüğünü söylemiştir ama tek başına bu hareketler size yeterli olmayabilir. Bunun için de önerilerimizin hepsini bir kombinasyon şeklinde yapmanızı öneririz.

 

3.Sakız Çiğneyin

Günde ortalama yirmi dakika sakız çiğnemek yanak bölgesinde biriken yağları eritiyor ve yüz kaslarını daha güçlü hale getiriyor. Tabiki birkaç gün sakız çiğnemeli ile hemen istediğiniz görünümü elde edemezsiniz. Ortalama olarak iki ay düzenli bir şekilde devam etmelisiniz. Çünkü çiğneme yüz kaslarını sürekli hareketli tutuyor. Bu sorunu yaşayan birçok kişideki problem jest ve mimiklerini kullanmamalarıdır. Göbek Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?

 

4.Şeker ve Tuz Tüketimini Azaltın

Şeker ve tuz iki beyazdan uzak durduğunuzda durumunuz daha rahat bir şekilde çözülecektir. Tuzu fazla tükettiğinizde vücut su tutmaya başlayacak ve yanak bölgesi daha şişkin görünecektir. Aynı durum şeker içinde geçerlidir. Bundan dolayı da bu iki beyazdan uzak durarak daha kilosuz görünebilirsiniz.

 

5.Kullandığınız İlaçlara Dikkat Edin!

Bazı ilaçlar kullanım sonrasında yüz bölgesinde şişlik yapmaktadır ve bu da sizin yüz bölgenizi kilolu göstermektedir. Bundan dolayı da kullandığınız ilaçlara kesinlikle dikkat etmelisiniz. Bazı ilaçların sürekli kullanıldığını düşünürsek durumun baya ciddi olduğunu söyleyebiliriz. Bu sorununuzu çözmek için kullandığınız ilacı bırakmak zorunda kalabilirsiniz.

 

6.Alkolden ve Sigaradan Uzak Durun

Alkol ve sigara vücut yapısını bozarak yağ birikmesine sebep olur, bundan dolayı da bu iki zararlı maddeden uzak durun. Alkol bilindiği gibi çok fazla miktarda şeker içerir, bundan dolayı da yağ birikimi fazla olacaktır. Bu da yüz bölgesinde artış sağlayacaktır. Bu noktaya dikkat ettiğinizde göreceksiniz ki daha ince bir yüz görünümünüz olacak.

 

7.Kaliteli Uykuya Önem Verin

Bu durum size ilgisiz gibi gelse de kesinlikle etkili sonuçlar içeriyor. Kaliteli uyku almadığınızda vücudunuzun birçok noktası bundan olumsuz etkileniyor. Bu durumda kilo almaya kadar gidiyor, bundan dolayı da mümkün olduğu kadar uykunuza önem verin.

 

8.Spor Yapın

Elinizden geldiği kadar da spora zaman ayırın. Bu bölgedeki kilolar için bile önem arz etmektedir. Spor bazı kişilerin hayatında olmadığı bu noktada bulunan şişkinlikleri ve ekstra yağları eritemiyor olabilir, bunun içinde mutlaka az ya da çok spor hayatınıza girmeli. Yuvarlak Kalçalar İçin Ne Yapmalı?

 

Bunların Dışında Yapılması Gerekenler

 

-Bol C vitamini tüketimine önem verin, bu konuda faydalar sağlamaktadır.

-Balon temin ve onu her gün birkaç kez şişirin aradaki farkı kısa süre sonra göreceksiniz.

-Sesli harfleri günde iki defa söylediğinizde yüz kasları harekete geçirerek birikmiş olan yağları eritecektir. Küçük bir öneri ama gayet etkili.

-Kalsiyum içeren besinleri bol bol tüketin.

-Yağlı yiyecekler ve yağ kullanımını azaltın. Bu yiyecek türü kilo yapma ihtimali çok yüksektir.

-Yukarıdaki yöntemleri deneyip çözüme ulaşamayanlar için çözüm estetik operasyonlar olabilir. Bu estetik operasyonlarda yağ alma ve germe işlemleri yapılmaktadır. Bu operasyonlara soğuk bakanlar için ise alternatif makyaj hileleridir. Makyaj hileleri ile de geçici çözüm olarak ince ve zayıf görünüm elde edebilirsiniz. Saç modeli ve saç rengi de bu görünümde etkilidir. Uygun saç rengi ve saç modeli ile daha ince ve zayıf görünümler elde edebilirsiniz.

-Bitki çaylar şişliğe iyi geldiği için bu çayları düzenli olarak tüketebilirsiniz. Bitki çayları her açıdan size fayda olacaktır.

-Kakao yağını ısıtıp cildinize ortalama on beş dakika kadar masaj yaptığınızda iyi sonuçlar alacaksınız. Denenmiş bir yöntemdir.

-Meyve ve sebze içeren öğünlere ağırlıklı olarak yer verin. Çünkü bu besinler doğal ve bitkisel olduğu için herhangi bir yan etkisi olmaz. Ayrıca kilo gibi sorunlarla uğraşmazsınız.

-Her gün düzenli olarak kahvaltı yapma da dengeli ve düzenli beslenme açısından önem arz etmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?