Kabaran Saçlar İçin Öneriler

Kabaran Saçlar İçin Öneriler

Günümüzde birçok kadın duştan veya saçlarını yıkadıktan sonra kabarma sorunlarından şikayetçi durumda. Elbette hiçbir kadın şekil verilemeyen ve kabaran saçları istemez. Bu yazımızda da kabaran saçlar için öneriler sunarak kabaran saçlardan şikayetçi olan kadınlara biraz olsun yardımcı olmaya çalışacağız.

İnce Telli Saçlara Nasıl Bakım Yapılır

Genellikle saçlarını yıkadıktan sonra kabarmasının en temel sebebi gereğinden fazla kullanılan şampuanlardır. Çünkü gereğinden fazla kullanılan şampuanlar saçınızın doğal nemini kaybetmesine neden olur. Bundan dolayı da saçlarınız yıkama sonrasında kabarmaya başlar. Bunun önüne geçmek için de şampuan kullanımınızı minimum seviyeye indirmelisiniz. Ayrıca saçlarınızı her gün yıkamanız da saçlarınıza zarar verecektir. Uygun olan yol ise haftada 2 ya da 3 kere yıkamanızdır.

kabaran-saclar

Kabarıklığı önlemenin bir diğer yolu ise duştan hemen sonra kullanacağınız saç kremleridir. Çünkü saç kremleri saçlarınızı nemlendirerek duş sonrası kabarmayı oldukça azaltacaktır. Özellikle saçlarınızın dipleri yerine orta ve uç kısımlara uygulamanız daha da etkili olacaktır.

sac-bakim-kurleri

Kabarıklığın önüne geçmek için duş sonrasında hemen saçlarınızı fırçalamamalı ve saç kurutma makinesi ile kurutmamalısınız. Duş sonrası saçlarınızı fırçalamak saç tellerini zorlayarak kopmalara ve kırıklara neden olur. Ayrıca kabarıklığı arttırır. Duş sonrası kurutma makinesi kullanmakta kabarıklığı arttırıcı etki gösterir. Bunun yerine saçlarınızı havlu ile hafifçe sarın ve bir süre bekleyin. Bu sayede saçınızdaki fazla suyu almış olursunuz. Havlu ile de saçlarınızı kurutmaya çalışmayın. Bu hem saçlarınıza zarar verir hem de saçların kabarmasına yol açar.

Saç kurutma makineleri ve düzleştirici gibi aletleri de çok sık kullanmamaya özen göstermenizde fayda var. Çünkü çok yüksek ısı veren bu aletler saçlarınızın hem yıpranmasına hem de nemini kaybetmesine yol açar.

Tüm bunların yanı sıra saç tipinize göre haftada en az 1 defa köklü bir saç bakımı yapmalısınız. Özellikle de saçları nemlendirecek saç bakım ürünleri ile yaptığınız haftalık bakım saçlarınızın nemini koruması açısından önemlidir. Ayrıca saçlarınızın kabarıklığını acil bir şekilde gidermek için bir sprey şişesi içerisine saç bakım kremi ile suyu karıştırarak doldurun. Yavaş yavaş saçlarınıza uygulayın. Kabarıklık bir süre sonra kaybolacaktır.

Bu konu hakkındaki yorumlarınızı alttaki yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz. Yeni konu da görüşmek dileğiyle.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?