Modası Asla Geçmeyecek Saat Modelleri!

Modası Asla Geçmeyecek Saat Modelleri!

İçindekiler

Bir saat satın almayı düşünüyorsun fakat modasının geçmesinden mi endişe ediyorsun? Hızla ilerleyen teknoloji zamanı takip etmenin akıllı bir yönü olarak mobil cihazları tercih etmene neden olsa da  kol saatleri söz konusu olduğunda değişmeyen alışkanlıklar ön plana çıkıyor. Elbette telefonuna bakarak saati söyleyebilirsin, fakat bunun o kadar da şık bir görünüm yaratmayacağı kesin. Klasiklerden modern tasarımlara kadar birçok saat çeşidi aksesuar kullanımını daha nitelikli hale getirmen ve tarzından ödün vermemen için üretilir. Bazı modeller ise nostaljik görünümünün yanı sıra hayatının her döneminde güvenle takabileceğin, modaya her daim ayak uydurabilen bir tamamlayıcı görevi görür. 

 

 

 

Eskimeyen Aksesuar: Saat

Moda ve tasarım dünyasında meydana gelen onca değişime rağmen saatlerin modasının asla geçmiyor oluşunun nedenini hiç düşündün mü? Bir aksesuardan çok daha fazlasını ifade eden saatlerin geçmeyen modasını ve bu anlamda ününü koruyan öncü markaları merak ediyorsan detaylara göz atabilirsin.

Saatler zamansızdır

Bazı modellerin modasının asla geçmemesinin bir nedeni zamanın ruhuna meydan okumaları ve zengin bir geçmişe sahip olmalarıdır. İlk olarak Avrupa’da popüler hale gelmeye başlayan kol saatleri boyuna veya cebe bir zincirle takılan modellerin evriminden sonra ortaya çıkar. Oldukça eski bir geleneğin devamı niteliğindeki ilk kol saatlerine ait bazı tasarımlar güncelliğini hala korur.

Saatler birer moda ifadesidir

Bazıları için cep telefonlarının kullanımı sonrasından kol saatlerine duyulan ihtiyaç oldukça azalmış gibi görünse de bu doğru olmayabilir. Kol saatleri zamanı takip etmek için her zaman kullanışlı bir araç olsa da daha çok moda dünyasının vazgeçilmez unsurları arasında yer alır. Saatler profesyonel iş kıyafetlerinden kot, tişört kombinasyonlarına kadar her zaman kullanabileceğiniz seçenekler sunar.

Saatler çok yönlüdür

Mobil cihazlar çoğu kişinin cebinde yer alıyor olsa da kullanım amacı söz konusu olduğunda teknolojinin eksik kaldığı bazı durumlar da olabilir. Örneğin, bir sinema salonundayken filmin tam ortasında saate bakmak için telefonun ışığını yakmak istemeyebilirsin. Bunun yerine ışıklı bir saatin varsa görebileceğiniz bir alanı aydınlatan sensörler sayesinde bileğine hızlıca bakarak zamanı tespit edebilirsin. Aynı şekilde çalışırken saat için telefona bakmak dikkatini dağıtmaya neden olabilirken, saatin sana pratik bir şekilde yardımcı olur.

Saatler erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarıdır

Çoğu kadın kolye, yüzük, küpe, bilezik gibi farklı takı türlerini severek kullanır. Erkekler söz konusu olduğunda saatler neredeyse taktıkları tek mücevher türüdür. Kadınların da şık saatlerden hoşlandığı bir gerçek olsa da kusursuz bir saat, mücevherle ilgilenmeyen erkek kullanıcılar için bir imza niteliğinde olabilir. Erkekler arasında saat koleksiyonlarının bu denli popüler olmasının bir nedeni de budur.

 

Her Daim Popülerliğini Koruyan Saat Modelleri

Pierre Cardin Saat

Pierre Cardin moda dünyasında yer alan efsane isimlerden biridir. Kreasyonları ile dünyadaki tüm kullanıcılarının stillerini belirlemeye devam eder. Geometrik avangard tasarımlarıyla bilinen marka, hem moda tasarımlarında hem de iş yaklaşımında yenilikçi ve yaratıcıdır. Giyim, aksesuar, gıda, mobilya gibi birden fazla alanda kendini gösteren Pierre Cardin saat modelleriyle de adından söz ettirmeye devam eder. Aksesuar kreasyonunda yoğun olarak kullandığı timsah derisi ve grafik desenlerle bilinir. Pierre Cardin erkek saat seçenekleri arasında öne çıkan modeller şık ve lüks görünümüyle tarzından taviz vermeyen kullanıcılarının gözdesidir. Paslanmaz çelikten üretilen yuvarlak gümüş kasa, beyaz kadran ile modern bir stili vurgular. 45 mm kasa çapı, tarih göstergeleri, tam ve çeyrek saatleri temsil eden kayış rengiyle uyumlu metal çubuklarıyla oldukça modern bir görünüm sunar. Pierre Cardin saat bayan kullanıcılarına yönelik eskimeyen birçok modeliyle öne çıkar. Menekşe ve siyah renge sahip timsah derisi görünümlü kayışlar hem gün içerisinde hem katıldığın etkinliklerde tarzından söz ettirmeni sağlar. Modaya uygun zamansız tasarımları analog ekranıyla bir bütünlük yaratır. Parlak ibreleri ve rakamları sayesinde ilk bakışta orijinal bir İsviçre tasarımı olduğunu anlayabilirsin. Kelebek tipi kapamaya sahip kayışlar sayesinde tüm kombinlerinde rahatça kullanabilirsin. Zamana meydan okuyan çoğu model markanın ikon haline gelen tasarımlarıdır. Klasik haline gelen bu modeller herhangi bir mekanda herhangi bir kıyafetinle kolayca bütünlüğü yakalayabilir. Çalışma sistemleri kuvars özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra gümüş paslanmaz çelik kayış tipleri sayesinde konforundan ödün vermeden saatini kolunuzda taşıyabilirsiniz. Klasik görünümün altında yatan bir diğer neden kadranın sahip olduğu derin siyahi görünümdür. Gümüş tasarımla kusursuz bir senkronizasyon yakalayan bu renk takım elbiselerinle bir an önce kullanmak isteyeceğin bir görünüm yaratır. Kayış ortalama 21 cm uzunluğa ve 18 mm genişliğe genişliğe sahiptir. Böylelikle hemen hemen her bilek tipine uyumlu bir kullanım sunar. Modayı takip eden ve modanın takibinde olan Pierre Cardin saat fiyatları ile en az tasarımları kadar tatmin edicidir. Hem kadın hem erkek modellerde hediye seçimin için bütçene uygun fiyatlar bulabilir, sana ve sevdiklerinin zevklerine hitap eden en kaliteli modelleri inceleyerek tercihini yapabilirsin.

Swiss Military Saat

Aktif yaşam tarzına öncülük eden Swiss Military saat saat sportif görünüme, maceracı ruha, özgün stiliyle adından söz ettiren kullanıcılarına yönelik başarılı koleksiyonlara sahiptir. Swiss Military Hanowa saat koleksiyonu ile İsviçre tasarımlarının ayrıcalıklarını bileğinde deneyimlemen mümkün. Koleksiyonda bulunan saatler 5 ATM’den 20 ATM’ye kadar su geçirmez özelliğe sahiptir. Bu sayede farklı aktiviteler sırasında da saatini çıkarmana gerek kalmaz. Her bir modele ait su geçirmezlik seviyesi farklıdır ve model kasa arkasında sahip olduğu dayanıklılık seviyesi yer alır. Kasası paslanmaz çelik materyalden üretilir ve modellerin çoğunda safir kristal, parlak ibreler ve indeksler mevcuttur. Koleksiyondan bulunan her bir model montaj işleminden önce uzmanlar tarafından titizlikle incelenerek son haline ulaşır.

Sahip olduğu tüm malzemelerin bütünlüğü ve göz alıcı uyumuyla şık bir aksesuar olan Swiss Military erkek saat yalnızca İsviçre yapımı kuvars veya mekanik çalışma sistemini kullanır. Swiss Military bayan saat modellerinde bulunan yüksek kalite çelik, saatin yüksek korozyon direncine ve dayanıklılığa sahip olmasını sağlar. Bazı modeller ise IP olarak bilinen iyon kaplama özelliğine sahiptir. Bu özellik saati çizilmeye karşı dayanıklı kılan üst yüzey sertliği ifade eder. Kaftanda görülebilen ışıltılı ibreler ve saat işaretleri de Honowa serisine ait standart bir özelliktir. Koleksiyon, karanlıkta da zamanı kaçırmamanızı sağlayan okunabilirliği kolaylaştıran ışıltıya sahip malzemeden üretilir. Modeller uzun ömürlü bir kullanım sunan yüksek kalite orijinal deriyle tasarlanır. Yine kullanım ömrünü etkileyen çizilmeye dayanıklı safir kristaller Swiss Military saatlerin bir diğer özelliğidir. Safir kristal, Mohs ölçeğinde 9 dereceye sahip en sert maddelerden biri olarak bilinir. İsviçre Konfedarasyonu tarafından resmî olarak lisanslanan Swiss Military Honowa serisi ile sen de tasarım mucizesi saatlerle tanışabilirsin. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?