Nevresim Seti Alırken Nelere Dikkat Edilir: Şık Bir Konsept İçin Püf Noktalar

Nevresim Seti Alırken Nelere Dikkat Edilir: Şık Bir Konsept İçin Püf Noktalar

İçindekiler

Yatak odası, hayatımızın önemli bir kısmını geçirdiğimiz bir alan. Sonraki güne zinde ve dinlenmiş bir şekilde başlamak için, iyi bir uyku alabilmek adına yatak odası tekstil ürünleri önemli. Hem konforlu, hem de evimizin genel dekorasyonu ile uyumlu, şık modellerin yer almasını istediğimiz odalarımızda nevresim seti ise bir baş rol oyuncusu konumunda. Peki nevresim takımı alırken, hangi konulara dikkat etmelisiniz, en iyi nevresim takımını nasıl bulabilirsiniz?

 

 

Yatak ve Yorgan İle Uyumlu Ölçüler

 

Nevresim setlerini incelediğinizde, genel olarak standart bir ölçü aralığı olduğunu düşünebilirsiniz ancak nevresim setlerinin ölçüsüne dikkat etmelisiniz. Tek kişilik ve çift kişilik nevresim setleri yatağınızla ve yorganınızla uyumlu olmalıdır. Çarşaf ve nevresimin yorganınız ve diğer detaylarla olan uyumu, keyifli bir uyku deneyiminin yanı sıra, aynı zamanda iddialı bir dekoratif konsepti de sağlayacak.

 

Doğru Kumaştan Üretilen Kaliteli Nevresimi Bulmak

 

Nevresimler, uykunuz esnasında doğrudan cildinize temas eden ev tekstil ürünleri olduğu için, kumaş kalitesini önemsemeniz gerekiyor. Uyku tekstil grubu ürünlerinin en önemli parçası olan nevresim setinde, genellikle pamuk en sağlıklı ve en popüler kumaş olarak tercih ediliyor. Pamuk kumaştan üretilmiş kaliteli nevresim takımlarının en önemli avantajı, uyku deneyiminizi üst seviyeye taşıması. Pamuk genellikle, uyku esnasında vücudunuzun sıcaklığını iyi bir şekilde korur. Buna ek olarak terlememeyi sağlar ve nefes alabilen yapı sunar. 

 

Dekorasyon Konseptinizle Uyumlu Tasarımlar

 

Herhangi bir ev tekstil ürünü alırken, genel olarak kullanılacak oda ve evimizle uyumlu olmasını önemseriz. Bu durum nevresim modellerinde de geçerli. Nevresim seti satın alırken, tasarımın önemi büyük zira nevresimler, bir odaya adım atıldığında kendisini çok ön planda tutan yapıya sahip. Peki hangi tasarımda bir ürün seçmelisiniz? Renk olarak baktığımızda, yatak odalarında nevresimlerde genellikle kontrast yapılması önerilir. Yani odanızın renk tonları, dekoratif yapısı koyu tonlar ağırlıklı ise, nevresiminiz açık tonlara sahip olmalı. Odanızın tonları çok açık ise, aksi şekilde koyu bir ton seçebilirsiniz.

Nevresim setinin desenleri ve büyüklüğü de, evinizin tarzına göre değişebilir. Nevresim seti modellerinde en geniş koleksiyona sahip markalar, hem klasik çizgide nevresim seti modelleri sunuyor, hem de modern-minimalist anlayışla tasarlanmış nevresim modellerine sahip. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?