Rüyada Köpek Görmek Neye İşarettir?

Rüyada Köpek Görmek Neye İşarettir?

İçindekiler

  Rüyada köpek görmek çok fazla rastlanılan bir durumdur. Uyandıktan sonra bu düşün ne anlama geldiğini öğrenmeyi çok isteriz. Çünkü köpek görülmesi genellikle etkileyici bir rüya olarak tabir edilmektedir. Yalnız rüyada köpek ısırması ve farklı durumlara göre yorumlama değişmektedir. Bunun için size alt başlıklı olarak ne anlama geldiğini detaylı bir şekilde açıklayacağız. İnsana en bağlı hayvanların başında gelen köpek; bilgisiz ve münafık insan, kötü düşman, cimri zengin ve kötü alim olarak değerlendirilmektedir. Bazı yerlerde de nefis olarak tabir edilmektedir. Bu hayvanla yapılan duruma göre farklı değerlendirmeler yapılmaktadır. İşte detaylı ayrıntıları;

 

 

 

Bu Yazının İçeriği :

1.Rüyada Köpek Görmek

2.Rüyada Köpek Isırması

3.Rüyada Köpek Kovalaması

4.Rüyada Köpek Saldırması

5.Rüyada Köpek Sevmek

6.Rüyada Köpekten Kaçmak

7.Rüyada Köpek Öldürmek

8.Rüyada Köpek Yavrusu Görmek

9.Rüyada Köpek Öldürmek

10.Rüyada Köpek Havlaması

11.Rüyada Siyah(kara) Köpek Görmek

12.Rüyada Kedi Köpek Görmek

13.Rüyada Beyaz Köpek Görmek

14.Rüyada Köpek Sürüsü Görmek

15.Rüyada Ölü Köpek Görmek

16.Rüyada Köpek Almak

17.Rüyada Köpek Yıkamak

18.Rüyada  Köpek Beslemek

19.Rüyada Yavru Köpek Beslemek

20.Rüyada Siyah Köpek Yavrusu Görmek

21.Rüyada Köpekten Korkmak

22.Rüyada Beyaz Köpek Sevmek

23.Rüyada Köpek Sahiplenmek

24.Rüyada Sarı Köpek Görmek

25.Rüyada Köpek Kesmek

26.Rüyada Köpekle Oynamak

27.Rüyada Küçük Köpek Görmek

28.Rüyada Kahverengi Köpek Görmek

29.Rüyada Köpek Öpmek

30.Rüyada Köpek Yavrusu Beslemek

31.Videolu Anlatımı

 

 

 

 

İşte Alt Başlıklar ve Detayları

 

1.Rüyada Köpek Görmek

Rüyasında köpeğin net bir şekilde gören birisi dünya heveslerine kendini kaptırmış, yaptığı haram davranışlarında sakınca görmeyen kişi olarak ifade edilir. Yani nefsinin esiri olmuş bir kişi olarak ifade edilir. Köpeğin cinsiyeti dişi ise kötü düşünceli bir bayanla karşılaşacağı ifade edilir. Bu bayan kendisine çok sıkıntı yaşatacak bir çok soruna davetiye çıkaracaktır. Köpeği ağzından salya akıyor ve kuduz bir cinsi var ise bu da kendisine zarar verecek bir düşman çıkacağı şeklinde ifade edilir. Köpeği herhangi bir cisimle öldürdüğünüzü  görmek var olan düşmanı mağlup edeceğinize işarettir. Av için köpeğinizi de yanında götürüyorsanız ve çeşitli hayvanlar avlıyorsanız siz düşman olan bir kişiden yarar sağlayacaksınız anlamına gelir.

2.Rüyada Köpek Isırması

Rüyada köpek ısırması size cephe almış bir kişinin maddi manevi zarar vereceği anlamına gelir. Isırma ne kadar derin ve şiddetli ise o derece fazla zarar görüleceğine işarettir. Ufak ısırıklar basit zararlar anlamına gelmektedir. Isıran hayvan kuduz ise zarar vermek isteyen düşmanın sonuca ulaşamayacağı alimler tarafından ifade edilir. Rüyada ısırma sonucunda elbiseleriniz parçalandı ise işte size rakip olacağınız kişiler tarafından maddi sıkıştırma ve zarar anlamına gelir. Bu zararla beraber kazancınızın düşeceği şeklinde yorumlanır.

3.Rüyada Köpek Kovalaması

Rüyada köpek kovalaması gören bir kişi düşmanı moralini bozsa canını da sıksa herhangi bir zarar veremeyeceği anlamına gelir. Düşmanının zarar vermek isteyip de sonuç alamadığı sonucu ortaya çıkar. Bunun yanında kendisine cephe almış kişinin birçok plan yaptığı ama bir türlü sonuca ulaşamadığı sonucu çıkarılabilir. Bunun yanında korku veren bir durumdan etkileneceği ve herhangi bir hastalığa da yakalanabileceği anlamı çıkmaktadır.

4.Rüyada Köpek Saldırması

Rüyada köpek saldırması şeklinde gören bir kişi zarar görmemişse etrafındaki husumetlilerinin bir fiilde bulunacağını ama herhangi bir zarar veremeyecekleri şeklinde delalet olunur. Köpeği alt ettiğinizi görürseniz de düşmanınızı yenecek ve yanlış bir davranış yaptığını kabul ettireceksiniz anlamına gelir bu da sorunun çözüm bulacağına işarettir. Bu hayvan ağzındaki salyalar sizin elbiselerinize bulaşırsa  karşı taraftan söylenenler sizi demoralize edecek bunları kafanıza takacaksınız.Saldırma sonucunda üstünüzde elbiseler yırtılırsa  işlerinizde sorunlar ortaya çıkacak ve düşmanınızdan darbe göreceksiniz demektir.

5.Rüyada Köpek Sevmek

Rüyada köpek sevmek size düşman olan kişilerle uzlaşma yapıp olayı tatlı bir şekle bağlayacağınız anlamına gelir. Ya da uzun süredir husumet güttüğünüz kişiler artık sorunlu oldukları noktalarda anlaşıp bu konuda size iyimser davranacaklardır. Sevgi beslenmesinin olumlu işaret ettiğini birçok alim belirtmiştir. Sevginin kötümser olan bir şeyin olumlu noktalara doğru gittiğine işaret edilmektedir.

6.Rüyada Köpekten Kaçmak

Rüyada köpekten kaçmak sıkıntı olan bir kişiden uzaklaşmak ondan uzak durarak korunmak şekilde ifade edilir. Düşmanınızdan uzak durarak onun size vereceği zararlardan uzaklaştırır. Bu kaçış sizi zamanla takip ederek hamleler yapacak şeklinde ifade edilir.

7.Rüyada Köpek Öldürmek

Rüyada köpek öldürmek düşmanlarınızla yaşadığınız sorunlarda galip geleceğiniz anlamını taşır. Maddi manevi ortada olan sonucu bertaraf ederek üstün geleceğiniz ve olayın sizin lehinize sonuçlanacağı anlamı taşır. Bir diğer yorumu da sizinle baş edemeyeceği anlayan kişinin çekilmesi artık bu durumdan uzak durarak üstünlüğünüzü kabul edeceği anlamını da taşır.

8.Rüyada Köpek Yavrusu Görmek

Rüyada köpek yavrusu görmek şükretmeyen bir kişi olduğunuza delalet eder. Verilen nimetleri yeterli görmediğinize daha fazlasını istediğinize işaret eder. Mal, mülk hevesinizin çok fazla olduğuna elinizdekilerden fazlasını isteyip Allah’a yeterli derece şükür etmediğinize işarettir. Öbür dünyayı unutarak hep bu dünya için gayrette olduğunuz düşüncesi de diğer bir yorumdur. Diğer rüya yorumları için tıklayın.

9.Rüyada Köpek Öldürmek

Rüyada köpek öldürmek birçok açıdan hayırlı olan bir durumdur. Rüyayı kim görmüşse o menfaatçi, münafık, düşman, hayırsız, art niyetli, düzenbaz, sahtekar, dolandırıcı gibi kimselerin bu kişinin huzurunu ve mutluluğunu bozamayacağı anlamına gelir. Birçok konuda size kim engel oluyorsa bu kişiler sizi hedefinizden yıldıramayacak ve çelme takma konusunda başarılı olamayacaklardır. Bir nevi köpeği düşman gibi nitelendirip bundan kurtulmak anlamına da gelmektedir.

10.Rüyada Köpek Havlaması

Rüyada köpek havlaması çok kısa sürede tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalacağı ve bu tehlikeler korunmak içinde birçok çaba göstermesi anlamına gelmektedir. Bununla beraber özel hayatı ve iş hayatında moralini bozacak, üzüntüye sokacak  durumlar ortaya çıkacağı haber verilir. Bu sorunlardan dolayı kısa süre kendini birçok şeyden geri çekip sıkıntıya düşeceği ifade edilir. Bu sorunlar kısa süreli olup belirli bir noktadan sonra düzelme eğilimi göstereceği şeklinde yorumlanır.

11.Rüyada Siyah(kara) Köpek Görmek

Rüyada siyah köpek görmek hiç tanımadığınız bilmediğiniz kişilerin sizin ile ilgili kötü planlara yapacağı anlamı taşır. Bu kişiler çeşitli durumlardan dolayı bir anda ortaya çıkacak ve size zarar vermeye çalışacak şeklinde tabir edilir. Siyah rengin anlamı alimler tarafından bu şekilde ifade edilmiştir. Siyah, tanımadığımız art niyetli kişileri temsil eder burada.

12.Rüyada Kedi Köpek Görmek

Rüyada kedi köpek görmek birçok yoruma açıktır. Tek bir hayvan değil de aynı şekilde iki hayvan görülmektedir. Bu iki hayvanı bir arada görenlerin kısa süre içinde bir hırsızlığa maruz kalacağı şeklinde yorumlanır. Evi, arabası, iş yeri gibi noktalarına hırsız girerek zarar vereceği ifade edilir. Bazı alimlere göre de bu iki hayvanı bir arada görmek dünya zevkine kendini fazlasıyla kaptırmış zevki sefa içinde yaşayan kişi olarak tabir edilir.

13.Rüyada Beyaz Köpek Görmek

Rüyada beyaz köpek görmek kişinin özellikle iş hayatındaki başarılarından dolayı kıskanıldığı bundan dolayı da düşman olan kişilerden kendini uzak tutması gerektiği ifade edilir. Bu başarısını kıskanan kişilerin kendisinin önüne geçmesini hazmedemeyip tüm entrikalar çevirerek geride bırakma çabası olduğunu ifade eder. Bu renk köpeğin saldırması ise üst mevkilere çıkan kişiler birçok olumsuz yoruma maruz kalarak ayağının kaydırılmak istendiği sonucu çıkacaktır. Bu beyaz köpeğin ısırması ise kişinin zararla sonuçlanacağı anlamı çıkar.

14.Rüyada Köpek Sürüsü Görmek

Bu şekilde bir şeyle karşılaşan biri bir olay yaşayacağı ve bu da kendisine hayırlar getireceği şeklinde yorumlanır. Kişinin beklentilerine göre işlerinin hallolacağı ya da istediklerine kavuşacağı şeklinde detaylandırılabilir. Birçok konuda da başarılı işlere de imza atacağı anlamına da gelir. Tüm rüya tabirleri için tıklayın.

15.Rüyada Ölü Köpek Görmek

Ölü köpek görmek etrafınızda düşmanlarınızdan size ulaşamadan ondan kurtulacağınız anlamına gelir. Düşmanınız size ulaşacakken başarısız olmuş ve ondan kurtulduğunuz anlamına gelir. Bu durumdan dolayı sıkıntılarınızın gideceği ve çok rahat edip huzur bulacağınız şeklinde ifade edilir.

16.Rüyada Köpek Almak

İslam alimleri bu düşü şu şekilde ifade etmişlerdir. Kısa süre içerisinde istemediği kadar tanınacağı ve üne kavuşacağı şeklinde yorumlanır. Bunun sonucunda çok para kazanacağı ve birçok kişiyle de ilişkileri düzeleceği şeklinde tabir edilir. Bir köpek satın alırken pazarlık yaparken kendini gören bir kişiye ise yakın zamanda bir miras düşeceği tabir edilir, bunun sonucunda da durumunun düzelip varlıklı bir yapıya kavuşacağı bildirilir.

17.Rüyada Köpek Yıkamak

Bu şekilde bir durumla karşılan kişi sorun yaşadığı kişi ya da düşmanıyla sorunlarını halledeceği şeklinde yorumlanır. Kendisine kin besleyen kişinin gelip af ve helallik dileyip olayın tatlı bir şekilde sonuçlanacağına işarettir. Olayın gün yüzüne çıkarak her şeyin ortaya çıktığı ve kişinin haklı olduğunun herkes tarafından anlaşılacağı durumu da ortaya çıkacaktır.Olumlu ve güzel bir rüya olduğunun da altını çizelim.

18.Rüyada Köpek Beslemek

Rüyada köpek beslemek bir kişiye yardım edip onu sıkıntılarından kurtaracağınız anlamına gelir. Oradaki süt yardım etmek şeklinde nitelendirilir. Denk gelecek birine esirgemeden katkılarınız olacak bu kişide size çok dua edecektir. Birçok alim bu konuda net bir şekilde bu ifadeleri kullanmıştır.

19.Rüyada Yavru Köpek Beslemek

Beslediğiniz köpeğin yavru olduğunu gördüyseniz hayatınızda rutin olmayan yeni şeylerle karşılaşacağınız anlamına gelir. Bu rutin olmayan şeylerde içinde de sizden yararlanmak isteyen kişiler çıkıp sizden ekonomik olarak yararlanmaya çalışacağına işarettir. Bu durum biriyle ortak bir şeyler yapıp o kişinin sizden talepleri olacağı şeklinde de yorumlanabilir.

20.Rüyada Siyah Köpek Yavrusu Görmek

Birçok çeşitte yorumlanabilir. Bunun en net yorumu ise şöyledir. Yakın zamanda size düşmanlık besleyecek kişiler çıkacak ve size birçok oyun oynamak isteyeceklerdir. Art niyet besleyen bu kişiler her konuda sıkıntılarınızı arttırıp sizi huzursuz etmek isteyeceklerdir. İş yaşamında ise işleriniz gittikçe zorlaşacak ve rakipleriniz artacaktır. Bu rakipler size para kazanma konusunda zorluk yaşatacaktır, bu da sizi maddi sıkıntıya sokacaktır.

21.Rüyada Köpekten Korkmak

Bu şekilde korktuğunu gören kişi karşısına çıkacak tuzaklara fark edip sakınma noktasında adımlar atacaktır. Köpekten zarar görmeden kaça kişi tuzaklara düşmeden hızlıca sıyrılacağı anlamına gelmektedir. Korkup kaçma konusunda diğer bir tabir ise sorun yaşayacağınız bir işten bırakacağınız anlamına gelir. Yani kısa zamanda sıkıntı olduğunuz bir şeyle ilgili karar alıp çeşitli düzenlemeler yapacağınız şeklinde de ifade edilir.

22.Rüyada Beyaz Köpek Sevmek

Sizi kıskanan kişilerden uzak durmanız gerektiğini size kötülük yapmak istedikleri şeklinde tabir olunur. Özellikle iş hayatınız içindeki kimselerin size çelme takmak için fırsat kolladığı ve bunun fırsatını buldukları anda da yapacakları şeklinde işaret olunur. Bu rüya bu gibi kimselere karşı çok dikkatli olmanız şeklinde size bir uyarıdır.

23.Rüyada Köpek Sahiplenmek

Birçok alime göre kişinin iyi ilişkiler kuracağı, hanımı ile arasında sorun var ise hallolacağı ve çevresindeki dostlarının artacağı anlamına gelir. Zaman içinde de yeni kişilerle de tanışarak çevresini arttıracağı şeklide rivayet edilmiştir. Bunun yanında annesi, babası, akrabaları ile kavgalı ise yakın zamanda bu kavganın sona ererek güzel ilişkiler kurulacağı anlamı taşımaktadır.

24.Rüyada Sarı Köpek Görmek

Renklerinde bir çok derin ve yoğun anlamları mevcuttur. Rüyadaki renkleri iyi yorumlayarak ne anlama geldiğini bilmeliyiz. Sarı köpek kadın düşman şeklinde yorumlanır. Bir kadının erkeğin şehvet duygularını kullanarak ona zarar vermek istediği şeklinde yorumlanır. Bu renkli hayvanın kendini ısırması demek karşısındaki hanımın kendini kandıracağı anlamı taşımaktadır.Buy şekilde bir düşle karşılaştı iseniz daha dikkatli olmanız tavsiye edilir.

25.Rüyada Köpek Kesmek

Bu şekilde bir düşle karşılaşan kimse çok zor bir düşmanını alt ettiğini ve onu yendiği anlamı taşır. Hatta bu düşmanı bazı alimler nefis olarak nitelendirebilmektedir. Yani insanın nefsiyle girdiği savaşı kazanıp alt etmesi anlamı taşımaktadır. Bunun haricinde çok zor bir düşmanın farkına varıp onu alt ettiği yorumu da nettir.

26.Rüyada Köpekle Oynamak

Birçok sıkıntıları aşıp huzurlu bir zaman geçireceğiniz anlamı taşımaktadır. Maddi manevi birçok zorluğu aşarak daha mesut bir hayat süreceğiniz şeklinde yorumlanır. İş hayatınız konusunda birçok zorluğa göğüs gerip bunlarla baş edeceğiniz anlamı da taşımaktadır. Diğer bir yorumu da çeşitli konularda sıkıntıları giderip ferahlığa, esenliğe kavuşacağınız şeklinde de nitelendirilebilir.

27.Rüyada Küçük Köpek Görmek

Rüyada küçük köpek görmek yakın zamanda iyi insanlarla tanışıp birçok konuda dostluk kuracağınız anlamı taşımaktadır. Bu insanlarda çeşitli faydalar görüp sizde onlara katkılar yapacaksınız. Bir diğer yoruma da manevi açıdan üst mertebe erişecek biri olarak tanımlanırsınız. Ya maneviyatınıza önem verdiğinizi bu konuda güzel davranışlar yapacağınıza işarettir.

28.Rüyada Kahverengi Köpek Görmek

Sıkıntılı ve bütün zorlukların kısa zamanda biteceğine işarettir. Maddi açıdan zorluk çekiyorsanız buı sorun ortadan kalkıp birçok iş kapısı açılacağı anlamı taşır. Evlenemiyorsanız kısa zaman içerisinde karşınıza böyle biri çıkıp mutlu mesut bir yuva kuracaksınız. Bunun yanında hastalığınız var ise kısa süre içerisinde şifa bulup sağlığınıza kavuşacağınız mesajını verir.

29.Rüyada Köpek Öpmek

Kısa zaman içerisinde çok fazla ses getirecek önemli işlere, projelere imza atacağınız anlamına gelir. Bulunduğunuz çevrenin sınırlarını da aşarak üst düzey katkılar sağlayacağınız anlamına gelir. Bu bir sınavda önemli bir derece elde etme anlamında yorumlanırken, bunun yanında yeni bir icat ile herkesin dikkatini çekebileceğiniz anlamı da taşımaktadır.

30.Rüyada Köpek Yavrusu Beslemek

Sizden yaralanmak isteyen kişilerin çevreniz çok fazla var olacağına işarettir. Zenginleşmeye başlayacağınız ve bu konuda da sizden faydalanmak isteyen kişilerinde çevreniz var olmaya başlayacağına işarettir. bu menfaatçi kişilerin size çeşitli konularda sıkıntılarınızı arttıracağı şeklinde de ifade edilir.

31.Videolu Anlatımı

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

2 yorum

  1. Rüyada vefat etmiş annemi gördüm temizlik yapıyorduk yatak odami değiştirmiş ti çok sevindim yordun kendini annem diye öpücükler e boğuyor dum birden annemin öldüğünü hatırladim ağlayarak uyandım sizce nedir anlamı

    Teşekkür ederim

    • Bu rüyanın yorumu annenizin ruhuna niyet ederek sadaka vermek ya da bir fakire yardım etmek anlamına gelir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?