Sipraktin Şurup Ne İçin Kullanılır, Fiyatı?

Sipraktin Şurup Ne İçin Kullanılır, Fiyatı?

İçindekiler

Herkese selamlar bugün sipraktin isimli ilaç hakkında geniş bilgiler vereceğiz. Sipraktin şurup ödem, kızarıklık, kaşıntı, gözde sulanma, burun akıntısı, ürtiker, alerjik deri hastalıkları, egzama, kaşıntılı deri hastalıkları, alerjik rinit, alerjik dermatit için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç alerji ilacı olsa da geçici olarak iştah açma ve kilo aldırma özelliğinden dolayı halk arasında sipraktin iştah şurubu olarak da bilinmektedir. Alerji sorunu için kullanan birçok çocukta iştah açmış ve kilo aldırmıştır bundan dolayı da geçici olarak iştah açması için çocuklarda kullanılmaktadır. Bu ilaç antihistaminik grubunda bulunmaktadır. Sakinleştirme, uyku yapma, alerjiyi giderme, iştah açma, kilo aldırma gibi dolaylı etkileri vardır. Sipraktin 5 ml 2 mg 240 ml şurup formunda eczanelerde satılmaktadır. Sipraktin 240 ml şişelerde sarı beyaz kutularda imal edilmiştir. Bu ilacın ruhsat sahibi ve üreticisi İ.E ULAGAY İlaç Sanayi Türk A.ş’dir. üretimi ise Topkapı-İstanbul’da yapılmaktadır.

 

Sipraktin Şurup Nedir?

 

Kaşıntı, göz sulanması, kızarıklık, egzama, alerjik rinit, alerji deri sorunları, ürtiker, gözde yanma, alerjik kaynaklı burun akıntısı, iştahsızlık, kilo alamama sorunları için kullanılan şurup formunda bir ilaçtır. Ağız yoluyla kullanılan bir ilaçtır. Sistemik antihistaminikler diye isimlendirilen ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır. Normal reçeteli bir ilaçtır. 240 ml’lik şişelerde 5 ml’lik ölçeklerle beraber satılmaktadır. 5 ml’lik şişede 2 mg etken madde bulunur. Beyaz -sarı ağırlıklı bir kutusu vardır, kutusunun üzerinde Antihistaminik yazmaktadır.

 

Sipraktin Şurup İçeriği

 

İçeriği gayet etkili bir ilaçtır. İçeriğinde kortizon bulunmaz çocuklarda kullanılacağı için güvenli bir içeriği vardır. Antihistaminiktir bundan dolayı uyku,sersemlik yapabilir. İçeriğindeki maddelerden dolayı iştah açıcı ve kilo aldırma özelliği de vardır. Bu şurubun içindeki paraben sizi endişelendirmesin çünkü az oranda paraben zararlı değil tam tersine yararlıdır.

Etken (etkin) maddesi: Siproheptadin HCL (Her 5 ml’de 2 mg etken madde bulunur.)

Yardımcı maddeleri: Şeker, saf su, etil alkol, sodyum sakarin, metil paraben, propil paraben, gliserin, kinolin sarısı, nane esansı

 

Sipraktin Şurup Endikasyonları

 

Bu şurup alerjik kaynaklı bir çok hastalığın tedavisinde etkilidir. Ürtiker, egzama, alerjik deri hastalığı, nörodermatit, anjioödem, alerjik rinit, alerji kaynaklı burun akıntısı, ilaç ve besinlere bağlı alerjik deri ve sindirim yolu, reaksiyonları, su çiçeği gibi hastalıklarda oluşan kaşıntıların geçirilmesinde kullanılır. Kısacası alerji ilacı denebilir. Alerji ilaç oalrak kullanılırken çocuklarda iştah açtığı gözlemlenmiştir. Bundan dolayı birçok durumda iştah açıcı olarak da kullanılmaktadır. Çocuklarda ve yetişkinlerde iştah açarak daha fazla yemek yemeyi sağlamaktadır. İştah açtığından dolayı kilo da aldırmaktadır.

 

Sipraktin Şurup Ne İşe Yarar?

 

Aşağıdaki durumlarda bu ilacı güvenle kullanabilirsiniz. Kullanım alanı dışında kullanmayın çünkü fayda yerine zarar oluşturabilir.

 • Alerjik madde solunması sonucu ortaya çıkan alerjik durumların ortadan kaldırılmasında kullanılır.
 • İlaç ve besinlere bağlı alerjik deri ve sindirim yolu reaksiyonların iyi edilmesinde kullanılır.
 • Kan ve plazma transfüzyonları ile ilgili alerjik durumların iyi edilmesinde kullanılır.
 • Suçiçeği gibi hastalıkların ortaya çıkardığı kaşıntı sorununu iyi etmek için kullanılır.
 • Anjioödem  (alerji sonucu yüzde boğazda şişme) tedavisinde kullanılır.
 • Alerjik deri hastalıkları, ürtiker, egzama, nörodermatit (sinirlere bağlı olaşan deri rahatsızlığı) ve diğer kaşıntılı deri hastalıklarının iyi edilmesinde kullanılır.
 • Alerjik, vermal konjonktivit (ilkbahar mevsiminde görülen gözün konjonktiva tabakasının iltihabı) tedavisinde kullanılır.
 • Böcek, bitki ve deniz canlılarının teması ile ortaya çıkan alerjik dermatitlerin (bir çeşit deri hastalığı) iyi edilmesinde kullanılır.
 • Soğuk alerjileri ve dermatografizm (alerjiye yatkınlığı tespit etmek üzere yapılan deri testi) tedavisinde kullanılır.
 • Alerjik rinit tedavisinde kullanılır.
 • Alerjiye bağlı hapşırma, burun akıntısı, burun kaşıntısı gibi durumları iyi etmek için kullanılır.
 • Alerji ve nezleye bağlı hapşırma, şişme gibi sorunları iyi eder.
 • Kilo almak ve iştahı açmak için kullanılır. İştahsızlığı dolaylı olarak tedavi eder.

 

Sipraktin Şurup Faydaları

 

Birçok durumda fayda sağlamaktadır. Özellikle birçok alerji durumunda etkili sonuçlar vererek kişiyi yaşama bağlamaktadır. Alerjik hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Alerji kaynaklı burun akıntısı, kızarıklık, kaşıntı, yanma, ödem, hapşırma, şişme gibi durumları hızlıca ortadan kaldırmaktadır. Kurdeşen ve egzama kaynaklı kaşıntılı hastalıkları da tedavi etmektedir. Cilt yapısını düzeltmekte ve cilt rengini normale döndermektedir. Sağlıklı bir bağışıklık sistemi oluşturulmasına da yardımcı olmaktadır. Kişinin zaman kaybı önlemekte ve hayat kalitesini de düzeltmektedir. Solunum sistemi üzerinde de önemli faydalar sağlamaktadır. Ayrıca iştah açmayı sağlayarak kişinin daha çok yemesini de sağlayarak kilo aldırmaktadır. Çocuklarda ve yetişkinlerdeki kilo alamama sorununa çok iyi gelmektedir. İyi bir iştah açıcı olarak da nitelendirilmektedir.

İlginizi Çekecektir: Alores Şurup Niçin Kullanılır?

 

Sipraktin Şurup Nasıl Kullanılır?

 

-Bu ilacı size doktorunuz reçete etti ise tarif ettiği şekilde kullanın. Bir kullanım önerisi sunmadı ise aşağıdaki kullanım önerilerine uyun.

-Ölçek kaşığı ile ağız yoluyla kullanılır. Tüm yaşlarda olan kişilerde bir doz ekstra gerekirse bu gece yatmadan önce içilmelidir.

-Çocuklarda (2-6 yaş arası) günde 3 defa 1 ölçek (2 mg) Bu hasta grubunda günlük doz 16 mg’ı geçmemelidir.

-7-14 yaş arası kişilerde günde 3 defa 2 ölçek (4 mg) kullanılmalıdır. Günlük doz 16 mg’ı geçmemelidir.

-Yetişkinlerde günlük doz olarak 4-20 mg tavsiye edilir. Günlük doz 32 mg’ı aşmamalıdır.

-Tedaviye günde 3 kez 4 mg (2 ölçek ) ile başlanmalıdır. Gerekirse doz arttırımı yapılabilir.

Çocuklarda ve bebeklerde kullanım durumu

2 yaşından küçüklerde kullanılmaz. Çocuklar ve yetişkinlerde kullanılabilir.

Yaşlılarda kullanım durumu

Yaşlılar ve 65 yaş üzerindeki kişilerde kullanılmamalıdır. Tansiyon, uykusuzluk, baş dönmesi yaptığı için yaşlılarda kullanılmamalıdır.

Hamile(Gebe) ve emzirenlerde kullanım durumu

Hamile(gebe) olan bayanlarda yeterli çalışma yoktur bundan dolayı doktor önerisi ile kullanılmalıdır. Emziren kişilerde bu ilaç anne sütüne geçmektedir bundan dolayı da emziren kişilerde kullanılmamalıdır.

Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanım durumu

Bu hasta grubunda doktor önerisi ile kullanılmalıdır. Doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır.

Diğer ilaçlarla birlikte kullanma durumu

Monoamin oksidaz (MAO) inhibitörleri antihistaminiklerin antikolinerjik etkilerini uzatır ve şiddetlendirir. Siproheptadin HCL, alkol ve diğer merkezi sinir sistemi depresanlarının (hipnotikler, sedatifler, trankilizanlar) ve anksiyete tedavisinde kullanılan ilaçların etkilerini arttırabilir. Trisiklik antidepresan kullananlarda doz aşımı belirtileri benzerlik gösterir. Serotinin reuptake inhibitörü (SSRI) grubundan ilaç kullanan kişilerde ilacın etkisini azaltır, depresyon belirtileri ortaya çıkarabilir.

Araç ve makine kullanma durumu

Araç ve makine kullanmada dikkat durumunu etkileyebilir bundan dolayı bu ilaç kullanıldıktan sonra araç ve makine kullanmayın. Uyku ve sersemlik yapabilmektedir.

Kullanım miktarından fazla kullanırsanız

Fazla kullanımı yan etki riskini ortaya çıkarabilir bundan dolayı da doktora muayene olmalısınız. Çok fazla kullanım durumunda mide yıkanması gerekebilmektedir.

Kullanım dozunu unutursanız 

Unutulan miktarı dengelemeye çalışmadan normal rutinde kullanılmaya devam edilmelidir.

Yiyecek ve içecekle beraber kullanma durumu

Yiyecek ve içeceklerle bir etkileşim yoktur. Tok karnına kullanılabilir yalnız alkolle beraber kullanılmamalıdır.

 

Sipraktin Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

 

1.Bu ilacın etken ya da yardımcı maddesine karşı alerjisi olanlarda kullanılmamalıdır.

2.Tedaviyi erken keserseniz herhangi bir olumsuzluk olmaz ama şikayetleriniz tekrar edebilir.

3. 2 yaşından küçüklerde ve yaşlı düşkün kişilerde kullanılmamalıdır.

4.Bu şurup anne sütüne geçtiği için emziren annelerde kullanılmamalıdır.

5.Bu şurubun içerisinde etil alkol vardır bundan dolayı da  alkol bağımlılığı olanlar için zararlı olabilir.

6.Bu şurup şeker içermektedir bundan dolayı da doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı intoleransınız olduğu söylendi ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza ifade ediniz. 14 günden daha uzun süre bu ilaç kullanım durumunda dişlere zarar verebilir.

7.Epilepsi gibi yüksek riski olan kişilerde dikkatli şekilde kullanılmalıdır.

8.Antihistaminikler uyanıklığı azaltabilir veya aksi şekilde uyarılmayı arttırabilir.

9.Antihsitaminiklerin her türlü santral sinir sistemini etkileyen ilaçların etkilerini arttırabileceği ve değiştirebileceği göz önünde tutulmalıdır.

10. Siproheptadin atropine benzer etkisi olduğu için bronşiyal astım hikayesi olanlarda, göz içi basıncının artmış olduğu durumlarda, hipertirodizmde, kardiyovasküler hastalıklarda, hipertansiyonda dikkatle kullanılması gerekir.

 

Sipraktin Şurubu Kimler Kullanamaz?

 

 • Bu şuruba karşı alerjisi olan kişilerde
 • 2 yaşında küçük kimselerde
 • Yaşlı kişilerde
 • Astım dahil alt solunum yolu hastalıklarında
 • Monoamin osidaz inhibitörleri ile tedavi gören kimselerde
 • Çok yaşlı ve düşkün kimselerde
 • Prostat büyümelerinde, idrar kesesi boynu darlıklarında
 • Glokomlularda, stenozlu mide ülserlerinde
 • Piloroduodenal darlığı olan kişilerde

 

Sipraktin Şurup Yan Etkileri

 

Bu ilaç duyarlılığı olan kişilerde yan etki göstermektedir. Ciddi yan etkiler ortaya çıkarsa bir sağlık kuruluşuna gitmenizde fayda var.

Çok seyrek görülen yan etkiler

 • Ağızda kuruluk
 • Sersemlik ve uyuklama durumu
 • Burun ve boğazda kuruma
 • Burunda tıkanıklık ortaya çıkması
 • Hırıltı soluma ortaya çıkması
 • Balgam renginin koyulaşması
 • İştah artışı
 • İştahla beraber kilo artması

Ciddi yan etkiler

 • Nefeste darlık
 • Döküntü
 • Yaygın şekilde kaşıntı olması
 • Kol ve bacaklarda şişme görülmesi

Çok ciddi yan etkiler

 • Kadınlarda erken adet görülmesi
 • Burunda kanama ortaya çıkması
 • Çarpıntı olması ve hipotansiyon
 • İshal ya da kabızlık
 • Kusma
 • Mide bulanması
 • Kulakta çınlama ve başta dönme
 • İdrar yapmada artış ve zorlanma olması
 • Gözde ağrı meydana gelmesi
 • Çift ve bulanık görme durumu
 • Ciltte ışığa karşı hassasiyet oluşumu
 • Ciltte döküntü, kızarıklık, şişlik ve kaşıntı
 • Huzursuzluk, sinirlilik, saldırgan tavırlar
 • Uykusuzluk, halüsilasyonlar

 

Sipraktin Şurup Fiyatı 2021

 

Bu şurubun fiyatı 30.54 TL‘den eczanelerde satılmaktadır.  Bu fiyat 240 ml’lık  şurup içindir ayrıca fiyatlara zaman zaman zamlar gelebilmektedir. Normal reçete ile satılmaktadır. Doktorunuz reçete ederse devlet tarafından ödenen bir ilaçtır. Reçetesiz satışı da vardır. Aile hekimine de bu ilacı reçete ettirebilirsiniz. Satın alırken son kullanma tarihine ve ürünün ambalajının zarar görmemiş olmasına dikkat edin.

İlginizi Çekebilir: Avil Şurup Neye İyi Gelir?

 

Sipraktin Şurup Muadili (Eşdeğeri)

 

Bu ilacı bulamadığınızda aynı sonuçları alacağınız başka ilaçlarda vardır. Bu jelle muadil yani eşdeğer olan ilaçların listesi şu şekildedir;

 • Prakten şurup
 • Avil şurup
 • Avil tablet
 • Avil ampul
 • Polivit şurup

 

Sipraktin Şurup Saklama Koşuları

 

İlacın etkisini kaybetmemesi açısından doğru saklamak önemlidir. Buzdolabına kesinlikle koymayın, 20-25 derecedeki rutubetsiz nemsiz yerlerde saklayın. Ayrıca direk güneş ışığı alan bir yere bu ilacı kesinlikle koymayın. Kendi ambalajında ve kutusunda muhafaza edin. Renginde bir değişiklik olursa kesinlikle kullanmayın. Bozulduğunu hissettiğiniz ürünleri kesinlikle kullanmadan atın. Son kullanma tarihine göre kullanın, son kullanma tarihi geçenleri kullanmadan tıbbi atıklara atın.

 

Sipraktin Şurup Prospektüs

 

Özet şeklinde prospektüs bilgilerini verdim bu konuda da prospektüs bilgilerinin tüm detaylarını size ulaştırdık. Bu bilgilere göz atmadan bu ilacı kullanmaya başlamayın.

 

Sipraktin Şurup Hakkındaki Tüm Sorular

 

Soru 1: 6 Aylık Bebeğe Sipraktin Verilir Mi?

Cevap 1: Yaş sınırı vardır 2 yaşından küçüklerde kullanılmaz. 6 aylık bebekte bu ilaç kullanılmaz.

Soru 2: Sipraktin Şurup Nedir, Kilo Aldırır Mı?

Cevap 2: Alerji ilacıdır ve de iştah açıp kilo aldırmaktadır.

Soru 3: Prakten Mi, Sipraktin Mi?

Cevap 3: Fark etmez ikisinden birini kullanabilirsiniz zaten eşdeğer ilaçtır.

Soru 4: Sipraktin Adet Geciktirir Mi?

Cevap 4: Yan etkilerinden biri de adet geciktirmedir ama herkeste bu durum olmaz.

Soru 5: Sipraktin Aç Mı, Tok Mu Kullanılır?

Cevap 5: Bu şurup tok karnına kullanılır gece yatmadan önce içilmesi önerilir.

Soru 6: Sipraktin Şurup Gebelik Kategorisi?

Cevap 6: Gebelik kategori B’dir.

Soru 7: Sipraktin Şurup İştah Açıcı Mı?

Cevap 7: Alerji ilacı ama iştah açma etkisi vardır.

Soru 8: Sipraktin Şurup Kaç Lira?

Cevap 8: Bu ilaç 30.54 TL’dir.

Soru 9: Sipraktin Şurup Mideye İyi Gelir Mi?

Cevap 9: Mide ilacı değildir bundan dolayı mide sorunlarında kullanılmaz.

Soru 10: Sipraktin Şurup Reçetesiz Alınır Mı?

Cevap 10: Reçetesiz olarak da bu ilaç eczaneden alınabilir.

Soru 11: Sipraktin Şurup Sinir Yapar Mı?

Cevap 11: Bu ilacın yan etkileri arasında sinir yapma durumu vardır ama bu durum çok az şekilde gerçekleşir.

Soru 12: Sipraktin Şurup Boy Uzatır Mı?

Cevap 12: Boy uzatma gibi bir özelliği yoktur.

Soru 13: Sipraktin İştah Açıcı Şurup Uyku Yapar Mı?

Cevap 13: Bu ilacın sersemlik ve uyku yapma durumu vardır.

Soru 14: Sipraktin Şurup Sakinleştirir Mi?

Cevap 14: Sakinleştirme gibi bir özelliği yoktur.

Soru 15: Sipraktin Şurup Alerji Yapar Mı?

Cevap 15: Alerji yapma gibi bir durumu yoktur.

Soru 16: Sipraktin Şurup Bağımlılık Yapar Mı?

Cevap 16: Bağımlılık yapma gibi bir özelliği bulunmamaktadır.

Soru 17: Sipraktin Şurup Günde Kaç Defa İçilmeli?

Cevap 17: Günde 3 defa kullanılmalıdır.

Soru 18: Sipraktin Şurup Gaz Yapar Mı?

Cevap 18: Gaz yapma gibi bir durumu söz konusu değildir.

Soru 19: Sipraktin Şurup Kaç Gün Kullanılmalı?

Cevap 19: Gün konusundaki kararı doktorunuz verecektir.

Soru 20: Sipraktin Şurup Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Cevap 20: Kullanıldığı ilk günden sonra etkisini görmeye başlarsınız.

Soru 21: Sipraktin Şurubu Emziren Anneler Kullanabilir Mi?

Cevap 21: Anne sütüne geçtiği için emziren annelerde kullanılmamalıdır.

Soru 22: Sipraktin Şurubu Hamileler Kullanabilir Mi?

Cevap 22: Hamile (gebe) olanlar doktor önerisine göre kullanabilirler.

Soru 23: Sipraktin Şurup İshal Yapar Mı?

Cevap 23: Yan etkileri arasından ishal vardır bundan dolayı da ishal yapabilir.

Soru 24: Sipraktin Şurup Kaç Aylıkken Verilir?

Cevap 24: Bebeklerde kullanılmaz 2 yaş üzeri kişilerde kullanılabilir.

Soru 25: Sipraktin Şurup Fazla İçilirse Ne Olur?

Cevap 25: Yan etki riskleri artar hatta mide yıkanmasına kadar gidebilir ama az bir şey fazla içmelerde herhangi bir sorun olmaz.

 

Sipraktin Şurup Kullananlar

 

Bu ilacı kullanan kişilerin yorumları nasıl ve de neler yaşadılar sizlere bunları sunuyoruz. Kullanıcı yorumları son derece önemlidir ve dikkate alın.

N.A anlatıyor: Tadı biraz değişik olsa da aslen alerji ilacı olsa da kesinlikle iştah açıyor. Benim çocuğum bunun sayesinde yemeye başladı ve kilo aldı. Kesinlikle güzel sonuçlar aldım. Alerji ilacı olduğunu unutmayın ama güzel de iştah açıyor.

E.R anlatıyor: Yaşlılarda kullanmayın ama yetişkinler de kullanabilirsiniz. Biraz uyku getirebiliyor bundan dolayı da akşam yatmadan önce ya da uykunuzu aldıktan sonra kullanın. Prakten de iyi sipraktin de. Tadı kötü ama gerçekten yedirmeye başlıyor.

U.K anlatıyor: Doktora gittiğim de yazdı ama bende alerji vardı ben iştah açmak için kullanmadım yani. Gerçekten alerji içinde iyi bir ilaç. Biraz uyku yapabiliyor buna dikkat edin derim. Uyku, sersemlik dışında yan etki görmedim ama birçok antihistaminik ise uyku yapabilir.

Ö.A anlatıyor: Bebeklerde bu ilaç kullanılmaz ama çocuklarda işe yarıyor. Kilo alma sorunu olan çocuklarınızda kullanın derim. Düzenli kullandığınız iştah açıyor. Ben çocuğumda kullandım güzel sonuç aldım.

A.D anlatıyor: Sakinleştirici olarak kullanan var ve etki ediyormuş. Uyku yaptığı için herhalde fayda sağlıyor bir arkadaşımdan gördüğüm için tecrübemi paylaştım.

S.S anlatıyor: Tadı kötü ayrıca uyku yapıyor ama kısa süre de bile iştah açıyor. Doktorumuz verdi ve 2 hafta kullanın yeter dedi gerçekten de öyle oldu. iştah problemi olan çocuk ya da yetişkin var ise öneririm.

T.R anlatıyor: Birçok alerji durumunda kullanılan etkili bir ilaç ama bizde iştah açma ve kilo almada çok başarılı olmadı. Birçok arkadaşım da ise işe yaradı. Birazcık bünyeden bünyeye değişebiliyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

29 yorum

 1. Benim kızımdada iştahsızlık vardı doktorumuz bu ilacı yazdı iştağı açtı ama zorla içiriyoruz tadı kötü yaymadan önce içiriyorum ama kızım 2 yaşından küçük bir buçuk yaşında bi zararı olurmu sizce

  • Kullanabilirsiniz sorun olmaz herhangi bir şeyle beraber verip içmesini kolaylaştırabilirsiniz.

   • 4 aylık bir bebeğim var iştahı yerinde ama sürekli ağlıyor ne yaparsam yapayım susmuyor kucakta bile susmuyor günde sadece 5 saat uyku uyuyor yemek yemeye fırsatım olmuyor desem yeridir bel fıtığım var 2. Derece kucağımda uzun süre taşıyamıyorum her zaman yanımda bakacak başka kimsem de yok sakinleştirmek için neler neler deniyoruz ama işe yaramıyor lütfen işe yarayacak bir çare yöntem yada sakinleştirecek bir ilaç önerir misiniz gerçekten bitmiş durumdayım

    • lavanta yağı damlat bir kaç damla kıyafetine ve rezene çayı ver günde yarım çay bardağı çok işe yarıyor bende denedim

 2. Annem 75 yasında alzaymır hastası aile hekimi sipraktin yazmış gece uyku sorunu var kulanmamızda sakınca varmı?

  • Günde 3 defa yani 8 saatte bir vermelisiniz çocuk ise 1 ölçek yetişkin ise 2 ölçek acil şifalar dileriz.

 3. oğlum için almıştık aşırı ötesi istahsizdi yani yememesinden dolayı hastanelik olacak seviyedeydi iştahı. Alerji ilacı olduğunu bilerek aldım ilk günden etki yaptı çok memnunum yalnız benim oğlumda sinir yapıyor yan etkisi nadirde olsa varmış…günde sadece 1 kez verdim 1 hafta kadar kullandık bu tarz ilaçlara normalde karşıyım ama çocuğum hem ac hem uykusuz dolayısıyla mecbur kalıyorum. Ben de ağzını hiç bir şekilde yemeye açmadığı zaman kullnıyorum 2 gun ıciyo yemesi normallesiyor bırakıyorum 2 günden fazla vermiyorum bağımlılık yapmayacak biliyorum ama ilaçlardan yana henüz 3.5 yaşında bir çocuk olduğu için korkarim. Bol iştahlı olsa keşke ben de rahat uyusam çocuğumun karnı tok diye.Neyse halimize bin şükür gene .

  • Kullanabilirsiniz kullanım miktarı da yazımızın içinde var. Kilo alacağını düşünüyoruz.

 4. Lazere gidenler için tüy dengesini bozma gibi bir sorunu var mı tüy çıkartır mı ?

 5. Selamun aleyküm benım oğlum 4 yaşin da ama hiç. İştahı yok kilosuda düşük bunu versem akşamları bir defa olur mu benımde iştahım yok cok zayıfım iki çocuk annesıyım sersemlik yaparmı

 6. Merhaba 6 aydır kullanıyoruz çocuguma 5 yaşında cok işe yaradı kusmaları vardı durdurdu ama dr devam edin dedi uzun süreli kullanackmıyız drumz sorun olmaz dedi ama korkuyoruz

 7. Bu ilacı sadece uyku uyuyabilmek için kullanmak sıkıntı çıkarır mı? İştahım zaten fazlasıyla yerinde ve kilo alıyorum maalesef ki. Ancak çok kötü düzeyde bir uyku problemim var.

  • Sadece uyku için kullanmak doğru değildir bunun yerine uyku sorununun neden olduğunu araştırmak gerek.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?