Zaldiar Tablet Ne İçin Kullanılır, Fiyatı?

Zaldiar Tablet Ne İçin Kullanılır, Fiyatı?

İçindekiler

Zaldiar orta ve şiddetli ağrıların geçirilmesinde kullanılan çok etkili bir ilaçtır. Zaldiar nedir, ne işe yarar, etken maddesi nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nedir, kimler kullanamaz, muadili nedir, fiyatı ne kadardır, özellikleri nedir, kullanıcı yorumları nasıldır gibi soruların cevaplarını alt başlıklar halinde anlattık.

 

Zaldiar Nedir?

 

Orta ve şiddetli ağrıların geçirilmesi durumunda kullanılan bir ilaçtır. Merkezi sinir sistemi üzerine etkileri vardır. Güçlü etken maddelerin birleşiminde oluşan bir ilaçtır. Kullanıcı memnuniyeti oldukça iyidir. 10 ya da 20 tabletlik kutularda satışa sunulmaktadır. Uyuşturucu etkiye sahip ilaçlar (opioid) olarak isimlendirilen ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır. Beyaz-yeşil bir kutusu vardır.

Kutusunun üzerinde analjezik ifadesi vardır. Yeşil reçete ile satılan bir ilaçtır. Yeşil reçete ile satıldığı için sadece uzman hekimler reçete edebilir. Reçete edilmesi halinde devlet tarafından ödenen bir ilaçtır. Güçlü ve yerleşmiş ağrılarınızda bu ilacı kullanabilirsiniz. Bu ilacın ruhsat sahibi Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş’dir. Üretimi ise Almanya’da yapılmaktadır.

 

Zaldiar Film Tablet İçeriği

 

Etken (etkin) maddesi: Tramadol hidroklorür (1 tablette 37.5 mg kadar vardır.) ve  parasetamol (1 tablette 325 mg kadar vardır.)

Yardımcı maddeleri: Toz selüloz, pre-jelatinize nişasta, sodyum nişasta glikolat, mısır nişastası, magnezyum stearat, opadry sarı YS-1- 6382 (hipromelloz, titan dioksit (E171), makrogol 400, sarı demir oksit (E172), polisorbat 80), karnauba mumu.

Zaldiar Tablet Endikasyonları

 

Merkezi sinir sistemi üzerine etki gösteren bir ağrı kesicidir. Omurilik ve beyindeki sinirlere etki ederek ağrıları gidermektedir. Orta ve şiddetli bacak ağrısı, bel ağrısı ve diğer ağrılarda kullanılabilir.

Bu Yazıyla Alakalı İçerikler

 

Zaldiar İlaç Ne İşe Yarar?

 

Merkezi sinir sistemine etki ederek ağrıları geçiren bir ilaçtır. Orta ve şiddetli ağrıların geçirilmesinde kullanılır. Kemik ve ameliyat ağrılarında, baş ağrılarında, bel ağrılarında, şiddetli bacak ağrılarında, kanser ağrılarında,  kronikleşen ağrılarda, migren ağrılarında kullanılır. Ağrıları geçirmede oldukça etkilidir.

 

Zaldiar Film Tablet Faydaları

 

 • Ağrıları geçirerek kişiyi rahatlatır.
 • Kişinin sosyal yaşamına yaşamını devam ettirmesini sağlar.
 • Sinir sisteminin sağlığını korur.
 • Geçmeyen ağrıları geçirir.

 

Zaldiar Nasıl Kullanılır?

 

 • Doktorunuzun size bir kullanım önerisi var ise o şekilde kullanın yoksa da aşağıdaki gibi kullanın.
 • Tableti çiğnemeden, ezmeden ve kırmadan bol su ile yutun.
 • Günlük maksimum doz miktarı 8 tablettir. Önerilen günlük doz 3 tablettir.

Çocuklarda ve bebeklerde kullanım durumu

12 yaşından küçüklerde kullanılması önerilmez.

Yaşlılarda kullanım durumu

Yaşlılarda kullanılabilir ama 75 yaşından büyüklerde uzun aralıklar kullanılmalıdır.

Hamile(Gebe) ve emzirenlerde kullanım durumu

Hamile (gebe) ve emziren kişilerde bu ilaç kullanılmaz. Emziren annelerde anne sütüne geçmektedir.

Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanım durumu

Ciddi böbrek yetmezliğinde ve karaciğer yetmezliğinde bu ilaç kullanılmaz. Hafif durumlarda ise doz aşım süresi 12 saat şeklinde kullanılmalıdır.

Diğer ilaçlarla birlikte kullanma durumu

Kolestiramin (kan kolesterolünü düşürücü bir ilaç), sarı kantaron içeren ilaçlar, metoklopramid, domperidon veya ondansetron (bulantı ve kusma için kullanılan ilaçlar), antidepresanlar ile beraber kullanım durumunda etki durumunu değiştirmektedir.

Araç ve makine kullanma durumu

Alkol ile beraber alındığında uyuşukluk ve baş dönmesi yapabilir bundan dolayı araç ve makine kullanılmamalıdır.

Kullanım miktarından fazla kullanırsanız

Fazla kullanım durumunda yan etki riski artacaktır. Aşırı derece fazla kullanım durumunda doktorunuza gidip muayene olmalısınız.

Kullanım dozunu unutursanız

Unutulan dozu hatırlarsanız hemen kullanın yalnız diğer dozun zamanı gelmişse çift doz kullanmayın o dozu kullanarak devam edin.

Yiyecek ve içecekle beraber kullanma durumu

Yiyeceklerle ve içeceklerle beraber kullanılabilir. Alkol ile beraber kullanılmamalıdır.

 

Zaldiar Kimlerde Kullanılmaz?

 

 • Bu hapa alerjisi olanlarda
 • 12 yaşından küçüklerde
 • Şiddetli karaciğer hastalarında
 • Şiddetli böbrek yetmezliği olan kişilerde
 • Çeşitli psikiyatrik ilaç kullanan kişilerde
 • Tedavi ile kontrol edilemeyen epilepsi (sara) hastalarında
 • 18 yaşından küçüklerde bademcik veya geniz eti ameliyatı sonrasında ağrının tedavisinde
 • 12-18 yaş arası çocuklarda aşırı kilolu olanlar, obez olanlar ve akciğer sorunu olanlarda

 

Zaldiar Fiyat 2021

 

Bu ilacın fiyatı 12.13 TL‘den eczanelerde satılmaktadır.  Bu fiyat 20 tablet tablet içindir ayrıca fiyatlara zaman zaman zamlar gelebilmektedir. Yeşil reçete ile satılmaktadır. Doktorunuz reçete ederse devlet tarafından ödenen bir ilaçtır. Reçetesiz satışı yoktur. Satın alırken son kullanma tarihine ve ürünün ambalajının zarar görmemiş olmasına dikkat edin.

 

Zaldiar Muadili

 

Bu ilacı bulamadığınızda aynı sonuçları alacağınız başka ilaçlarda vardır. Bu ilaç ile muadil yani eşdeğer olan ilaçların listesi şu şekildedir;

 • Duamol efeversan tablet

 

Zaldiar Tablet Saklama Koşulları

 

İlacın etkisini kaybetmemesi açısından doğru saklamak önemlidir. Buzdolabına kesinlikle koymayın, 15-20 derecedeki rutubetsiz nemsiz yerlerde saklayın. Ayrıca direk güneş ışığı alan bir yere bu ilacı kesinlikle koymayın. Kendi ambalajında ve şişesinde muhafaza edin.

Renginde bir değişiklik olursa kesinlikle kullanmayın. Bozulduğunu hissettiğiniz ürünleri kesinlikle kullanmadan atın. Son kullanma tarihine göre kullanın, son kullanma tarihi geçenleri kullanmadan tıbbi atıklara atın.

 

Zaldiar Prospektüs

 

Özet şeklinde prospektüs bilgilerini verdim bu konuda da prospektüs bilgilerinin tüm detaylarını size ulaştırdık. Bu bilgilere göz atmadan bu ilacı kullanmaya başlamayın.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?