2023 Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

2023 Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

En güzel mutfaklar için harika fikirler derledik!

Mutfak, bir bayanın en çok zaman geçirdiği ev bölümüdür. Erkekler her ne kadar bu durumu çok önemsemese de bayanlar bu duruma azami ehemmiyet gösterir. İşte bizde bugün beyaz mutfak dolapları için son derece önemli fikirler vererek sizlere yardımcı olacağız. Mutfak dolaplarınız için renk seçenekleri aradığınızda aklınıza son derece değişik öneriler gelebilir ama her açıdan avantajlı olan renk beyazdır.

Kolay kullanımı, uyumu, modasının geçmemesi gibi birçok faktör beyaz rengi tercih etmememiz de etkilidir. Beyaz mutfak dolabı modelleri için seçenek çok fazladır ve bu konuda kararsızlık yaşayabilirsiniz ama bizim size sunacağımız önerilerle bu durum daha kolay hale gelecektir. Şimdi de 2021-2022 beyaz mutfak dolabı modelleri ve fiyatları için ayrıntılara bakalım.

 

beyaz mutfak dolapları
beyaz mutfak dolabı 2020-2021

 

Nasıl Bir Tasarım Seçmelisiniz?

 

Beyaz renge karar verdikten sonra nasıl bir tarz seçmeliyim diye bakınmaya başlayacaksınız. Birçok modelin olması da sizi kararsızlığa doğru sürükleyecek. Bunun için dikkat etmeniz gereken dolabın mutfağınıza büyüklük olarak uygun olması gerekmektedir. Eğer uygun değilse bu modelden vazgeçin. Bazı tasarımlar büyüktür sizin mutfağınızda buna uygun olmazsa ortaya hoş görünüm çıkmayacaktır.

O yılın öne çıkan tasarımlarını seçmeniz uzun yıllar kullanmanızı sağlar. Çünkü bu öğeler sürekli değiştirecek yapıda değildir, ondan dolayı da en son moda önerilerini tercih etmenizde fayda var. Mutfağınızın şeklini de dikkate almalısınız ve ona göre kafanızda canlandırarak doğru karar vermelisiniz.

 

 

Beyaz Mutfak Dolabı Seçerken Nelere Önem Vermeli?

 

Bunun için büyüklüğe göre 2 kısma ayırıp ona göre bilgi vermemiz daha doğru olacaktır. İşte nelere önem vermeniz gerekenler

 

Küçük Ölçekli Mutfaklar İçin

-Mutfağınız küçük olduğu için ekstra bir aydınlatma kullanılmalıdır.

-Açık raflı modeller çok akıllıca bir tercih olacaktır bunu düşünün deriz.

-Modern mutfak dolabı tercih etmeniz küçük alanlar için daha uygundur.

-Dolabı beyaz tercih ettiniz bunun haricinde bir renk kullanacaksanız kesinlikle açık renkli olmalıdır.

 

Büyük Ölçekli Mutfaklar İçin

-Mutfağım çok büyük diye en büyük modelleri seçmek çok yanlıştır. Mutfağınızı daraltmayacak stiller tercih edin.

-Modern ve klasik diye tabir edilen modeller çok yerinde bir tercih olacaktır.

-Masa kullanımı olacaksa mutfakta bunların farklı renkte olması gerekmektedir.

-L tipi ve ada tipi dolap modelleri büyük mutfaklar için en doğru olan tarzlardır.

İlginizi Çekebilir : Dekorasyon Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

 

Beyaz Mutfak Dolaplarının Ayrıntıları

 

1)Beyaz renk parmak izinden dolayı çabuk kendini göstermektedir. Bundan dolayı daha dikkatli kullanılmalıdır.

2)Parlak tasarımlar seçerseniz temizliği daha kolay ve basit olacaktır. Aksi taktir de sizi çok fazla uğraştırabilir.

3)Toz tutma açısından koyu renklere göre çok çok avantajlıdır. Kolay toz tutmaz, tutsa bile belli etmez.

4)Beyaz, bildiğiniz gibi sağlığın rengidir. Sağlıkçılar da beyaz giymesinin nedeni budur. Bundan dolayı mutfağınız her daim temiz bir hava oluşturacaktır.

5)Beyaz lake mutfak dolabı kullanıyorsanız mutfak taban renginiz hafif koyulukta olması renk uyumunu sağlayacaktır, bu noktaya dikkat edin.

6)Aydınlatma ürününü doğru tercih ederek mutfağınıza daha güzel bir hareket katabilirsiniz.

7)Beyaz mutfak dolabına uygun renkli tamamlayıcı tasarımlarla mutfağınızı tamamlayın.

 

 

Mutfak Dolabı Tamamlayıcıları

 

Tek başına parçalar bazı şeyleri gösterme de yetersiz kalabilirler. Bunun için tamamlayıcı parçalara ihtiyaç duyulur. Çok sade kullanmak isteseniz bile birkaç ufak eklemeler yapmalısınız. Mutfak seramikleri en önemli tamamlayıcıların başında gelir. Seramiklerinizi kaliteli, hoş tasarımlı ve uygun renkli olanlardan tercih etmelisiniz. Seramiklerden sonra diğer tamamlayıcı parça mutfak avizeleridir. Avizeler iki çeşittir birisi klasik avize modelleri, diğer ise sportif avizelerdir.

Mutfak dolabınız spor görünümlü ise spor tarz bir avize kullanmalısınız. Eğer daha klasik bir beyaz mutfak dolabı seçti iseniz o zaman klasik avize kullanmalısınız. Bunun yanında aydınlatma için mutfak ledleri veya spot ışıklar kullanılarak harika bir ev bölümü oluşturulabilir.

 

 

Temizliği Nasıl Yapılmalı?

 

Bayanlar en hassas oldukları noktada temizliktir. Temizlenmesi kolay ürünler tercih etmek isterler. İşte bunun için temizlenmesi hakkında bilgi vermeyi önemli gördük. Beyaz şık görünümün yanında birazcık zor bir temizliği vardır. Biz buna her şeyin kısaca bir bedeli var diyoruz. Şıklığın yanında zorluğu budur. Eğer düzenli temizleme işlemleri yapılmadığında sararmalar görülebilmektedir. Bundan başka ocakta yemeğin sürekli pişmesi ve yağ, buhar, duman gibi  nedenler dolayı çabuk kirlenme yapabilmektedir. Bu kirliliği en aza indirmek için kesinlikle aspiratörün kullanılması gerekmektedir. Bunun yanında aşağıdaki formülü uygulayarak da sararmaları gidereceksiniz.

Dolaptaki sararmayı gidermek için formül

 

Malzemeleri

-2 fincan su

-1 fincan doğal sirke

-1 yemek kaşı karbonat

Hazırlanışı

-Bu üç maddeyi karıştırıp mutfak dolaplarınızı sildiğinizde sararmalar çok rahat bir şekilde çıkacaktır. Bu karışımı belirli aralıklarla uygulayın. Örneğin : 3 ayda bir kere olabilir. Bu şekilde yapıldığında her zaman parlak ve canlı görünüyor, ayrıca sürekli denenmiş başarılı bir öneridir.

 

 

Fiyatları Ne Kadar?

 

En önemli noktalardan biri de doğal olarak fiyatı tabiki de. Bütçemize uygun fiyatlı bir ürün seçmek çok çok önemlidir. Bunun içinde sizi bilgilendiriyoruz ki ona göre bilinçli olun diye. Büyüklüğüne ve metrekaresine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Yani mutfağınız ne kadar büyük ise ona göre daha yüksek ücretler ödeyeceksinizdir demektir. 3999 TL ile 59500 TL arasında değişen rakamlar mevcuttur.

İlginizi Çekebilir : 2023 Enza Home Yatak Odası Modelleri

 

En Güzel Modeller İçin Göz Atın

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

  1. Lake mutfak dolabı 5.5 L harfli ücreti ne kadar ayrıca kaç gunde teslim edebilirsini

  2. SİZ BİLGİLENDİRMEK İÇİM VERDİNİZ DEĞİLMİ O FİYATI DAHA FAZLASI TUTMAZ DEĞİL Mİ PİYASADA Kİ FİYATLARDIR BUNLAR

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?