30’lu Yaşlardaki Bayanlar İçin Giyim Önerileri

30’lu Yaşlardaki Bayanlar İçin Giyim Önerileri

İçindekiler

30’lu Yaşlardaki  Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Belirli yaş dönemleri geçip otuzlu yaşlara ulaştıysanız tedirgin olmanıza gerek yok. Çoğu bayan yirmili yaşlardan sonra bir gençlik endişesine kapılabilir hatta nasıl giyinmeliyim diye kendine sorar buradaki temel kaygı yaşlandım mı acabadır. 30’lu yaşlardaki bayanlar için giyim önerileri ile yirmili yaşlardan bile genç görünüp stil sahibi olacaksınız.

Artık belirli bir yaş olgunluğuna geldim mini etek giymemeliyim, kalem etekler benim yaşıma uygun olmaz gibi algılar çok yanlıştır. Bu gibi algılarla kendini görümünüzü çok kötü noktaya getirebilirsiniz bunun için 30’lu yaşlardaki bayanlar nasıl giyinmeli? Diye sizi net bilgilendirmek istedik. İşte görsellerle zenginleştirerek anlattığımız yazımızın devamı.

 

1.Geometrik Sırt Çantası Tercih Edin

Formsuz ve büyük sırt çantaları görünümünüzü basitleştirir ve sıradanlaştırır. Ayrıca bu çantaların tercihi daha çok 18-20 yaşlardaki bayanlar için uygundur. Bunun yerine Miranda Kerr’in yaptığı gibi, geniş açık çizgiler içeren geniş bir el çantası seçmek daha iyidir. Ekstra alternatif olarak da geometrik görünümlü bir sırt çantası tercih edebilirsiniz.

 

 

 

2.Kısa Üstleri Yüksek Bel Eteklerle Kombin Yapın

Kısa üstler şık bir görünüm verir ve bunları giymek istemenizde doğaldır ancak karın bölgemiz artık 20’li yaşlardaki gibi dümdüz değildir. Bunun içinde bu noktaya dikkat çekici giyim tarzını tercih etmemeliyiz. Yüksek bel etek ise bu karın bölgemizi örter. Kısa üstleri yüksek bel eteklerle kombinasyon yaptığımızda vücudumuzda doğru oranlar oluşturur, üst ve alt  bölgeleri dengeler ve bacakların daha uzun görünmesini sağlar.

 

 

 

3.Skinny Jeans Tercih Etmeyin!

Skinny Jean, alt kısımları ve kalçaları hacimli gösterir. Bu kot pantolon tarzı ışık altında kötü bir görünüme sebep olur. Daha rahat bir kot pantolon tarzı yerinde olacaktır bunu topuklu ayakkabı, spor ayakkabı ile kombinlediğimiz de süper bir etki oluşturmuş olacağız.

 

 

 

4.Çok Dar Elbiseler Kullanmayın

Çok genç bayanlar dar bir elbise seçebilir. Çok dar elbise giymek yerine daha seksi ama dar olmayan kıyafetler doğru tercih olacaktır. Örneğin: Üst kısımda hacimli detaylar, bol kollar görünümü dengeleyerek sizi kusursuz gösterecektir.

 

 

 

5.Çiçek Baskılı Elbiselerden Uzak Durun

Çiçek baskılı elbise ile spor ayakkabı kullanabilir miyim diye fikirler geliyor, buna cevabımız kesinlikle hayır. Bunun yerine basit kesimli bir elbise seçmek çok daha iyidir. Ayakkabı tercihi ise klasik spor ayakkabılar yerine sportif bir tarzda ayakkabı seçilmesi önerilir.

 

 

 

6.Şort Kombinlerinde Dikkatli Olun

Formunuzun iyi görünmesi için giydiklerimize dikkat etmeliyiz. Şort giyeceksek bazı kurallar dikkat etmeliyiz. Dantelli ve ince kumaştan yapılmış şortlar iç çamaşırları gösterir bu da kötü bir görünüm oluşturur, bunun yerine daha kalın kumaşlı şortlar tercih edilmelidir. Üst kısımda şort giyiyorsanız kesinlikle açık olmamalıdır. Kalite ayakkabı ve çanta ile şortun desteklenmesi de şarttır.

 

 

 

7.Daha Seksi Tarzda Giyim Stilinizi Oluşturun

30’lu yaşlar akıllı seksi görünmenin zamanıdır. Bağcıklı üstlerle , yüksek belli kısa etekleri kesinlikle kombin yapmayın. Mütevazi seksi kıyafetler giyin aşırı cesur görünümlerden kaçının.

 

 

 

Kısa Boylu, Minyon Kadınlar Ne Şekilde Giyinmeli?

 

8.-A-Line Elbiseler Kullanın

Bel kısmından esnek  hafif elbiseler 20’li yaşlardaki bayanlar için uygundur. Bunların yerine A-line elbise kullanmak daha iyidir. Çünkü bu elbise bacakları daha dikkat çekici hale getiriyor.

 

 

 

9.Mini Etekleri Kapalı Bir Üstle Kombine Edin

Sıklıkla 30 yaşına giren kadınlar mini etek giyemeyeceğini düşünürler bu durumu kabul etmiyoruz. İhtiyacınız olan tek şey iyi bilinen kuralı izlemek olacaktır. Mini etek giyiyorsanız üst kısmınız kapalı olması gerekir. Bunun yanında şeklini koruyan mini etek tercih edilmeli. Bu kurallara dikkat ettikten sonra mini etekte giyebilir 30’lu yaşlardaki bayanlar.

 

 

 

Videosunu da İzleyebilirsiniz!

 

 

10.Kısa Çan Etekler Yerine A Kesim Çizgili Etekler Kullanın

Kısa çan etekler daha çok ergen kızların giyim tarzıdır. Fotoğraftaki Jessia Alba’ya  bile bu etek tarzı uymamış. Siz de bu eteği A kesim çizgili eteklerle değiştirmeniz gerekir. Ayrıca bu etek için kilo fazlalığınız yoksa daha da güzel yakışacaktır.

 

 

 

 

11.Çok Katlı Kıyafet Stilini Kullanın

30 yaşlarındaki bayanların şanslı olduğunu düşünüyoruz çünkü artık özgüvenleri tam olarak oturmuş oluyor. Genç bayanlar ise kendilerine güvenmeyip başkalarının fikirlerini çok önemsiyorlar işte bunun için bu yaşın birçok noktada artıları da var. Çok katlı elbiseler, şık kıyafetler, desenler, pantolonları kullanabilirsiniz.

 

 

12.Ayrıntılara Daha Fazla Önem Verin

Bu yaşa geldiyseniz gösterişli kıyafetler seçmek yerine ayrıntılara daha fazla önem vermelisiniz. Sıra dışı bir kumaş ,zarif dantel ve tonların güzel birleşimi olabilir. Bu ayrıntılar sizi daha parlak bir görünüme kavuşturacaktır.

 

 

13.Ceket + Kot Pantolon + Aksesuar Kombinini Kullanın

Bu kıyafet kombinini özellikle belirttik. Başınız sıkıştığınızda bu birleştirmeyi kullanabilirsiniz. Ceket yerine deri parçaları, hırkaları kullanıp sonsuz kombinasyonlara üretebilirsiniz. Bunun yanında bu kombinde de ayrıntılar çok önemlidir. Güneş gözlüğü, eşarp, çanta gibi aksesuarlarla tamamlamalısınız.

Moda Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

 

Yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz. Daha güzel önerilerle karşınızda olmaya devam edeceğiz bizi takip etmeye devam edin. Aşağıdaki yorum kısmından önerilerinizi, görüşlerinizi belirtebilirsiniz iyi günler dileriz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?