5 Numara Saç Modelleri İçin En İyi Fikirler

5 Numara Saç Modelleri İçin En İyi Fikirler

İçindekiler

Erkeklerin en önemli güzellik noktası saçlarıdır. Saçlarını da güzel gösterecek saç modeli de çok önemli bir yere sahiptir. İşte bunun içinde size bugünkü önerimiz 5 numara saç stilidir. Kısa özellikli bir saç kesimidir. Çok aşırı kısalık istemeyenler için biraz daha uzun özellikli bir modeldir. Çoğu erkek sürekli olarak uzun saçların kendine yakışacağını düşünür bu son derece yanlıştır.

Tam tersine en karizmatik gösteren saçlar her zaman kısa özellikli olanlardır. 5 numara saç modelleri bayanlar tarafından erkeklerde çok beğenilmektedir. Karşı cinsi de etkilemek istiyorsanız bu kesimi iki kere düşünün deriz. Ayrıca son derece rahat ve pek bakım istemeyen kullanıma sahiptir. Erkekler genelde bu tür özellikli saçlar da daha fazla eğilim gösterirler.  Şimdi de diğer ayrıntılara bakalım.

 

 

 

 

5 Numara Saç Kimlerde Güzel Durur?

 

Model seçeneklerinde kimlere yakıştığı çok önemlidir. Her model herkese yakışmaz bunu bilerek hareket etmek çok şey kazandırır. Yüzünüze, kafa yapınıza, duruşunuza göre bir saç şekillendirmesi yapılmalıdır. Bu kısa saç modelinde önemli kafa yapısının düzgün ve orantılı olması önemlidir. Kafa şekliniz de çıkıntılar var ise ya da önceden geçirdiğiniz kazalar sonucu oluşan izler var ise bu saç modeli kusurlarınızı ortaya çıkardığı için tercih edilmemelidir.

Düzgün ve dengeli bir baş şekline sahipseniz de çok çok yakışacaktır. Yan kısımlardan çıkıntısız olan yüzlerde daha hoş bir görünüm oluşturur. Bu şekildeki erkeklere bayanlar bayılıyor, bunu belirtelim.

 

 

 

 

5 Numara Saç Kesimi Nasıl Bir Uzunluktur?

 

5 numara saç ortalama 9 mm uzunluğundadır. Makinadan makinaya ufak değişiklik gösterebilmektedir. Numara tarağın saçları kesme boyutundan dolayı isimlendirilmektedir. Saç tıraş makinalarının ucuna takılan aparatlarla bu saç modelleri isimlendirilmektedir. Bir miktar uzunluğu olduğu içinde hafif şekil verilebilir. Bu uzunluk bir çok erkek çok hoş şekil alarak güzel bir görünüm oluşturmaktadır. Özellikle biraz değişiklik isteyen erkekler için iyi fikirdir.

 

 

 

 

Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

 

Kısa saç diye birçok kişi kullanabilir miyim ya da bazı ortamlara uyum sağlar mı diye soruyor sürekli. Doğal ve natural bir görünüm kattığın için kesinlikle her türlü elbisenizle kullanabilirsiniz. Bunun yanında özel günlerde ya da resmi yerler de de gayet uyumlu olacaktır. Gittiğiniz ortamlarda da ilgiyi daha fazla üzerinize çekeceğinizi de söyleyebiliriz. Geniş kullanım alanının da olması size önemli rahatlık katacaktır.

 

 

 

 

Sakalla Kullanılabilir Mi?

 

Sakal son zamanlarda erkekler arasında çok popüler. Erkeklerin büyük kısmı sakal kullanıyor, bunun içinde buna uygun modeller tercih emek istiyor. 5 numara saç kesimi sakallı sakalsız herkese gider. Sakalla da sakalsız da çok rahat kullanım sağlar. Sakalla kullanmak istiyorsanız kirli sakala iyi bir tercih olacaktır. Kirli sakalın haricinde yüz yapınıza giden uygun bir sakal stilini de seçebilirsiniz.

 

 

 

5 Numara Saç Kadına Yakışır Mı?

 

Birçok bayanın denediği yöntemlerden biri diyebiliriz. Uzun yıllar uzun saçları deneyip biraz farklı görünmek isteyen bayanlar deneyebilir. Öncelikle öz güveniniz yüksek olmalı ve buna saç yapınızın ve kafa şeklinizin uyumlu olması gerekmektedir. Beyaz tenli, simetrik yüz yapısına sahip renkli gözlü bayanlarda en iyi görünümü vermektedir. Yalnız kadınların doğası gereği bu tür kısa saç modellerini çok beğenmezler. İlla denemeliyim derseniz de öneriler sıraladık göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En Tarz Erkek Saç Modelleri

 

 

 

5 Numara Saç Kesimi Videosu İzleyin!

 

3 Numara Saç İle İlgili Tüm Ayrıntılar

 

Evde Kendim Bu Saç Modelini Yapabilir Miyim?

 

Evde kendim yapmak istiyorum diyenler çok fazla oluyor. Bu modeli sizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Kalite saç kesme makinaların satın alıp 5 numara tarağını takıp bu modele kavuşabilirsiniz. Sonra da ufak tefek düzeltmeler yapıp net sonuca kavuşabilirsiniz. 3 hafta bir kere de kesip aynı görünümde kalabilirsiniz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. 4 numara saça 11-12mm diyen siteniz, 5 numara saça(daha uzun olması gerekirken) 9 mm diyor. UaAn aynı kişi olmayabilir ama düzeltmek gerek

    • Bakalım admin hatası var ise rakamlarda düzeltelim. Adminde insan 🙂 uyarınız için teşekkürler amacımız sizlere en doğru bilgileri vermek.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?