Mullet Saç Kesimi Nedir, Kimlere Yakışır?

Mullet Saç Kesimi Nedir, Kimlere Yakışır?

İçindekiler

Mullet saç kesimi  dolgun hacimli ve aslan yelesi olarak bilinen saç stilidir. Mullet saç kesimi nedir, kimlere yakışır, modelleri nelerdir, nasıl yapılır, fiyatları nedir sorularının hepsinin cevabını yazımızda bulacaksınız. Şimdi alt başlıklar halinde detaylarına bakalım.

 

Mullet Saç Kesimi Nedir?

 

Aslan yelesi saç kesimi olarak bilinmektedir. 1970 ‘li ve  1980’li yıllarda moda olan bu saç stili tekrardan popüler olmaya başladı ve birçok ünlü tarafından tercih edilmeye başlandı. Saçların ön ve yanlardan kısa, arkadan ise daha uzun kesildiği hacimli saç modelidir. Hassa, kısa ve düzgün bir model olarak da tanımlanabilir. Dağınık ve kahküllü stili ile de oldukça kısa bir şekillendirmedir.

Bayanların yanında bu saç modelini erkeklerde kullanmaktadır. Erkekler de bu saç stilini deneyebilir. Bu saç modelini saç renginize, yüz yapınıza ve isteğinize göre şekillendirebilirsiniz. Günümüzde modern mullet tarzı daha çok kullanılmaktadır çünkü günümüze uyarlanmış şekli olarak bunu söyleyebiliriz.

İlk başta biraz farklı bir tarz gibi gelse de doğru şekilde yüze uyarlandığında eşsiz bir çekiciliği olan bir görünümdür. Birçok değişik seçeneği de olması ayrı bir avantajıdır. Birçok ünlü de bu saç kesimini kullanmaya başladı. Saç renginizle beraber harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Mullet Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

 

Aslında bütün yüzlere yakın mullet saç kesimi vardır. Yüz yapısına göre doğru mullet saç stilini bulmak önemlidir. Bunun içinde profesyonel kuaförlerden aldığımız bilgilere göre yüz yapısına göre şu modeller tercih edilmelidir.

Kalp ve üçgen yüzlüler

Tüm mullet saç kesimlerini kullanabilirsiniz. Uzun, kısa ya da kahküllü olması fark etmez bu yüz tiplerinde bu stil harika görünür.

Yuvarlak yüzlüler

Bu yüz tipine sahip olanlar hacimli olan modelleri kullanmamalıdır. Yuvarlak yüzlüler düz mullet saç kesimini tercih etmelidir.

Oval ve Uzun yüzlüler

Bu iki yüz tipine sahip olanlar da toplu mullet saç kesimin kullanmalıdır. Bu yüzlerde açık mullet görünümü hoş durmamaktadır.

Bu Yazıyla Alakalı İçerikler

 

Mullet Saç Kesimi Fiyat

 

Bu model evde oluşturulabilir ama evde oluşturmak istemeyenler için ise 150 TL ile 1000 TL arasında bir maliyet getirmektedir. Kuaförle beraber şekillendirmek daha güzel bir görünüm sağlayacaktır. Kuaförünüzle beraber kullanacağınız saç rengini seçmenizde yerinde olacaktır.

 

Evde Mullet Saç Kesimi

 

Bu durumu adım adım anlattık. Anlatım dışında da videosunu ekliyoruz videoyu da izleyip nasıl şekillendirme yapacağınıza karar verebilirsiniz.

Adım 1: Eşit uzunlukta bir kesim elde etmek için omuz hizasında hacimli bir kesim yapın.

Adım 2: İstediğiniz uzunluğa göre saç arkasını şekillendirin.

Adım 3: Kalın telli bir kesim istemiyorsanız ince bir kesim seçin.

Adım 4: Görünümü saç spreyi ve jel ile sonlandırın.

Adım 5: Bakım ve görünümün kaybolmaması için 5-6 haftada bir düzeltmeler yapın.

 

Modern Mullet Saç

 

Günümüze uyarlanmış şeklidir 1980’li yıllarındaki modellere eklemeler yapılmıştır o şekilde dizayn edilmiştir.

 

Kısa Mullet

 

Bazı kişiler kısa saç modellerinden vazgeçmek istemezler bunlar için de bu kesimin kısa modeli iyi bir tercih olabilir.

 

Düz Mullet Saç

 

Düz stiller farklılık katmak için yerinde tercihlerdir. Değişik ve farklılık arayanlar için iyi bir fikir olabilir.

 

Mullet Saç Kıvırcık

 

Kıvırcık görünümler daha doğal ve hacimlidir. Saç yapınız kıvırcık ise ya da kıvırcık modelleri seviyorsanız siz içinde bu bir fikir olabilir.

 

Uzun Mullet Saç

 

Uzun stillerde daha dolgun ve gür görünüm sağlar. Bu saç kesiminde uzun saçlar net bir görünüm verir.

 

Aslan Yelesi Saç Modeli

 

Mullet saç kesimin Türkçe ifadesi de aslan yelesi saç modelidir. Birçok ünlü de bu saç kesimini kullanmaktadır.

 

Soft Mullet

 

Keskin et bir görünüm yoktur hafiflik ve ince geçişler vardır. Keskin görünümleri sevmeyenler için iyi bir alternatiftir.

 

Mullet Saç Kesimi Erkek

 

Bu kesim sadece kadınlar için değildir erkeklerde bu saç stilini kullanabilir. Değişiklik yapmak isteyen erkekler için bire birdir. Retro görünümler içinde eşsizdir.

 

Mullet Saç Modelleri

 

Daha değişik model arayanlar aşağıdaki önerilere göz atıp kendine uygun modeli bulabilir. İşte o seçenekler;

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
soft mullet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?