Wolf Cut Saç Kesimi Nedir, Kimlere Yakışır?

Wolf Cut Saç Kesimi Nedir, Kimlere Yakışır?

İçindekiler

Wolf cut saç kesimi  kahküllü, saçların üst tarafının dolgun uçların ince olduğu bir saç stilidir. Wolf cut saç kesimi nedir, kimlere yakışır, modelleri nelerdir, nasıl yapılır, fiyatları nedir sorularının hepsinin cevabını yazımızda bulacaksınız. Şimdi alt başlıklar halinde detaylarına bakalım.

 

Wolf Cut Saç Kesimi Nedir?

 

Wolf İngilizce de kurt anlamına gelmektedir bu saç modelinin de kurt görünümünü andırdığı için bu adı almıştır. Tiktok da 400 milyonda fazla görüntüleme aldıktan sonra popüler olmuş bir saç modelidir. Bu model saçların ön ve üst tarafı oldukça dolgun ve yoğundur, saçların uç tarafına geldikçe de hacim ve yoğunluk azalır. Ayrıca bu saç stilinde olmazsa olmaz kahkül ve perçemdir. Süper şık ve vahşi bir saç versiyonu diyebiliriz. Kesimi son drece zordur ama bakımı da bir o kadar kolaydır.

Retro saç modellerinden olduğunu söyleyebiliriz. Bu saç modeli 70’li yıllarda moda idi tekrar yeni bir trend oldu. Son zamanlarda da birçok ünlü de bu saç modelini görmekteyiz. Vahşi ve tutkulu bir saç stili seviyorsanız bu modeli kesinlikle araştırmalısınız. Ayrıca birçok eklemelerle bu saç stiline daha farklı havalar katabilirsiniz.

 

Wolf Cut Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

 

Birçok kişi bu saç kesimini kullanabilir. Erkeklerde ve kadınlarda bu saç kesimi kullanılabilir ve de çok yakışmaktadır. Bu saç kesimini sadece çok ince telli saçları olanlara önermiyoruz çünkü onlarda saç aşırı kabarma yapabiliyor. İnce telli saçlı olanlar haricinde bayanlara bu saç yakışmaktadır. Trendleri takip etmeyi seven biri iseniz bu saç tam size göre diyebiliriz. Özel günlerde ve günlük olarak kullanılma özelliğine de sahiptir.

Boyalı saçlarda ya da doğal saçlarda iyi bir görünüm vermektedir ve hareket sağlamaktadır. Özellikle sarı renk saçlarda ayrı bir güzel durmaktadır bu kesim. Saçlarına hacim katmak isteyenler ve yüz yapısını çerçevelemek isteyenler içinde iyi bir tercihtir diyebiliriz. Özellikle sosyal medya da çok popülerdir.

 

Wolf Cut Saç Kesimi Fiyat

 

Evde oluşturulması son derece zor bir modeldir bundan dolayı da alanında uzman bir kuaförden destek almalısınız. Ortalama olarak bu saç kesiminin fiyatı 150 TL ile 1250 TL arasında değişmektedir. İstanbul’da lük bir semtte bu modeli çok daha pahalıya kestireceksiniz ama daha orta bir semtte ise son derece makul ücretlere bu kesimi yaptırabilirsiniz. Genel olarak 150 TL’den daha uygun bir kuaför bulmak da zordur.

Bu Yazıyla Alakalı İçerikler

 

Wolf Cut Saç Kesimi Çeşitleri

 

Kendi içerisinde de bir çok çeşidi vardır Bu çeşitler içerisinde en beğendiklerinizi de deneyebilirsiniz. Sayfamızda birçok örnek bıraktık bunlara bakarak fikir alabilirsiniz.

Yumuşak wolf cut saç kesimi

Hafif bir vurgulama yapıldığı köklü değişiklik yapmadan oluşturulan bir stildir. Bu saç stilini at kuyruğu da yapıp kullanabilirsiniz. Çok aşırı değişiklik yapmak istemeyenler için iyi bir seçim olabilir.

Uzun kahküllü wolf cut saç kesimi

Daha yoğun bir hacim vardır ve de eşsiz hacim sağlamaktadır. Saçlarını hacimli kullanmak isteyenler için iyi bir tercihtir. Yüz yapısı küçük olanlar bu çeşidi deneyebilir.

Kısa saçlar için wolf cut saç kesimi

Koreli ünlüler genellikle bu kurt kesimi saç modeli kullanıyor. Çok hacimli bir tarz istemeden oluşturulan çeşididir.

Kıvırcık saçlar için wolf cut saç kesimi

Kıvırcık saçlarla wolf cut saç tam olarak retro görünüm sağlar ve 70’li yıllarındaki saç trendini ortaya çıkarır. Son derece dikkat çekici hoş, vahşi bir tarz katar.

 

Wolf Cut Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

 

Evde ulaşmanız son derece zordur bundan dolayı yapım aşmalarını ve videosunu da aşağıya yükledik onlara göz atabilirsiniz.

 • İlk olarak saçlar yıkanı ve fönlenir. Kuaförünüz fönlü saça kesim yaparak başlayacaktır.
 • Dağınıklık ve hacim için katmanlar halinde kesim yapacaktır.
 • Saçlarınız bu katmanlar sayesinde daha ince görünecektir.
 • Kahküllü model isteyip istemediğinize göre ön kısmı şekillendirecektir.
 • Saç spreyi ve saç köpüğü ile şekillendirmek yapıp son şeklini saçlarınıza verecektir.

Wolf Cut Saç Kesimi Videosu

 

Fotoğraflardan tam olarak bir şey anlamadı iseniz videolu anlatımına göz atabilirsiniz. Aşağıdaki video bu saç kesiminin nasıl oluşturulduğunu detaylı şekilde anlatıyor.

 

Wolf Cut Saç Kesimi Nasıl Şekillendirilmeli?

 • Bu saç kesiminin bakımı ve şekillendirmesi de son derece basittir.
 • İlk olarak saçlarınızı güzelce tarayın.
 • Nemlendirmek ve buklelendirmek için az miktarda su kullanın.
 • Az miktarda jöle alarak saçlarınızı istediğiniz şekilde şekillendirin.
 • Jöle parlaklık ve güzel hacim katacaktır.
 • İsteğinize bağlı olarak saçınızı saç serumları ile de şekillendirebilirsiniz.

 

Wolf Cut Saç Kesimi Erkek

 

Erkeklerde bu saç kesimini kullanabilir ama çok azınlıkta erkeğe yakışmaktadır. Uzun saçlı ve bu görünüme saç telleri yatkın olan erkeklerde değişik bir o kadar dikkat çekici görünüm sağlar. Erkekler arasında kullanılan yaygın bir model değildir. 70’li yıllardaki erkekler arasında çok daha fazla tercih edilmekteydi.

 

Wolf Cut Saç Kesimi Kısa

 

Bu kesimin kısa ve uzun versiyonları da var ama en ideal olanı omuzda olan modellerdir. İsteğe bağlı olarak da kısa da kullanılabilir. Kısa saç kesimini sevenler için bu versiyonu kullanabilir.

 

Wolf Cut Saç Kesimi Uzun

 

Kısa ve orta boydan ziyade daha uzun görünümler dikkatini çekti ise aşağıdaki modeller sizlere ilham olacaktır. Aşağıdaki bu kesimin uzun saçlı versiyonlarını göreceksiniz.

 

Wolf Cut Saç Modeli

 

Sizler için aşağıda değişik modeller derledik. Bu modeller sizlere iyi bir örnek olacaktır incelemenizi öneririz.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?