2023 Perma Fiyatları Hakkında Her Şey!

2023 Perma Fiyatları Hakkında Her Şey!

İçindekiler

Perma düz saçlara dalga vermeye ve kıvırcık yapma işlemine verilen tekniğin adıdır. Perma son yıllarda bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bugün perma fiyatları, kalıcı perma fiyatları, perma fiyatları 2023, perma saç modelleri, erkek perma fiyatları gibi birçok başlığı yazımızda açıkladık.

 

Perma Nedir?

 

Saçları dalgalı ve kıvırcık yapma yöntemine perma nedir. Bu yöntem uzun süreli etki sağlar ve birkaç günlük değildir. Bu saç işlemi yıllardır var olmakla beraber erkek ve kadınlar tarafından kullanılabilmektedir. Perma yöntemi sadece bayanlara yapılmaz birçok erkek de bu yöntemi yaptırmaktadır. Sın yıllarda önemli bir saç trendi olduğunun altını çizelim.

Bu yöntemle saça şekil verilirken kimyasal bir solüsyon kullanılmaktadır. Düz saçlar rulolara ve çubuklara sarılır ve üzerine bu kimyasal losyon dökülerek saçın şeklini alması sağlanır. Bu işlem sonrası saçlar daha hacimli ve daha yoğun gözükür. Saç stilinden sıkılarla için çok iyi bir deneyim olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni nesil perma modelleri ile daha şık ve modern görünebilirsiniz. Yüz yapınız ve saç renginiz ile beraber çok hoş görünümler elde edebilirsiniz. Tabiki bu saç işleminin bir de bedeli var bununla ilgili de yazımızın devamın detayları bulacaksınız.

 

Perma Saç Yapımı Kaç Saat Sürer?

 

Bu durum bir az kuaförden kuaföre değişmektedir çünkü bu konudaki uzmanlığı ve pratikliği öne çıkmaktadır. Ortalama olarak ise 3-4 saat içerisinde bu işlem bitmektedir. Geniş zamanınızda bu uygulamayı yaptırmanızı öneririz.

 

Perma Fiyatını Etkileyen Durumlar

 

Tek başına bir durum perma fiyatını etkilemez aşağıdaki durumlar fiyatı etkilemektedir. Bu durumlara göre net fiyat ortaya çıkmaktadır.

  • Saçın uzunluğu, kısalığı
  • Kuaförün konumu
  • Kullanılan ürünlerin kalitesi
  • Kuaförün ustalığı
  • Perma çeşidi

İlginizi Çekebilir: 2023 Ombre ve Balyaj Fiyatları

 

Perma Fiyatları

 

Bu işlemi yaptırmak isteyenler ceplerinden ne kadar miktar çıkacak bunu merak ediyorlar. Perma fiyatları 300 TL ile 1200 TL arasında değişen fiyatlara sahip. Ortalama olarak 450-500 TL olduğunu söylemek mümkün. Lüks kuaförlerde rakamlar 1000 TL’ye kadar çıkmaktadır. İyi bir yerde bu hizmeti almak isterseniz 700-800 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmanız lazım.

 

İllere Göre Perma Fiyatları

 

Şehirlere göre de fiyatlar bir miktar değişmektedir. Büyük şehirlerde fiyatlar bir miktar artarken küçük şehirlerde daha uygun fiyatlar karşımıza çıkıyor.

İstanbul perma fiyatları: 400-1200 TL

Ankara perma fiyatları: 350-1150 TL

İzmir perma fiyatları: 350-1100 TL

Adana perma fiyatları: 300-1000 TL

Eskişehir perma fiyatları: 300-900 TL

Bursa perma fiyatları: 350-1000 TL

Gaziantep perma fiyatları: 350-1100 TL

Diyarbakır perma fiyatları:300-1000 TL

Antalya perma fiyatları: 450-1200 TL

Aydın perma fiyatları: 300-950 TL

Denizli perma fiyatları: 350-1000 TL

Konya perma fiyatları: 400-1100 TL

Kayseri perma fiyatları: 350-1000 TL

Kocaeli perma fiyatları: 400-1100 TL

Mersin perma fiyatları: 300- 1000 TL

Trabzon perma fiyatları: 300-900 TL

Samsun perma fiyatları: 350-1000 TL

Sakarya perma fiyatları: 350-1050 TL

 

Erkek Perma Fiyatları

 

Birçok erkekte tarz görünmek için perma yaptırıyor. Bazı erkeklere perma çok yakıştığını söyleyebiliriz. Zaman zaman erkek sanatçılarda bu saç işlemine başvuruyor. Erkek perma fiyatları 300 TL İle 1500 TL arasında değişmektedir. Erkekler ile bayanlar arasında pek fiyat farkı olmuyor ama kişiden kişiye değişen durumlar ortaya çıkabilir.

Kalıcı Perma Fiyatları Erkek

Kalıcılıktan kasıt 6-8 aydır. Altı veya 8 ay bu işlem saçlarınızda kalır ve hacimli kıvır kıvır bir görünüm verir. Bu işlemin maliyeti ortalama 600 TL’dir.

 

Erkek Perma Ne Kadar Kalıcı?

 

Kalıcılık süresi saç yapısına, uygulanan malzeme kalitesine göre değişmekle beraber 3-6 ay arasında değişmektedir. ortalama olarak yılda 2 defa bu işlem tekrarlandığında tüm yıl boyunca permalı saçlara sahip olmuş olursunuz.

 

Erkek Perma Saç Döker Mi?

 

Genel olarak saç dökme durumu yoktur ama saçları zayıflatabilir güçsüzleştirebilir. Perma yaptırmanız durumunda saçlarınıza bakım yapmayı da ihmal etmeyin. Bunun yanında beslenmenize dikkat ermenizde fayda var.

 

Perma Ne Kadar Kalıcı?

 

Kalıcılığının sınırsız olduğunu düşünenler var bu çok yanlış bir düşünce. Bu saç işleminin ortalama kalıcılık süresi 6 aydır. Bazı kişilerde bu süre biraz daha kısalabilmektedir.

 

Perma Saçlara Zarar Verir Mi?

 

Bu soru sıklıkla gelmektedir bundan dolayı da cevaplayalım. Doğru ve düzgün şekilde yapıldığında saçlara zarar verme durumu son derece azdır. Sonuçta kimyasal kullanıldığı için saça zarar verme riski de bulunmaktadır bundan dolayı da bu işlemi yaptırdıktan sonra mutlaka saç bakımlarınıza dikkat edin. Permadan sonra ise saçlarınıza genel bir bakım yaptırın. Perma saçları dökmese bile biraz zayıflatabilir, zararı bu şekilde olabilir.

 

Perma Nasıl Yapılır?

 

Sıklıkla yapım aşamalarını görmek isteyenler var bundan dolayı da uzun uzun anlatmak yerine bir video ile yapımını göstermek istedik. Bu konuda aşağıdaki videoyu izlediğinizde bu saç işleminin nasıl yapıldığını öğrenmiş olacaksınız.

 

Kısa Saç Perma Fiyatları

Kısa saç ile uzun saçın perma fiyatlarının farklı olduğunu söylemiştik. Kısa saçlar daha az uğraştırıcı olduğu için biraz daha ucuza bu işlem yapılmaktadır. Kısa saçlı iseniz bu işlemi 300 TL ile 700 TL arasında bir fiyata yaptırabilirsiniz.

 

En Ucuz Perma Fiyatları

 

Son dönemde artan zamlardan dolayı herkes her işlemin ucuzunu arar oldu. Kuaförlük hizmetleri de enflasyondan nasibini alarak çok fazla arttı. Türkiye şartlarında en ucuz perma işlemi 250 TL’dir. Bu fiyattan daha ucuza bulma durumunuz yok gibi bir şeydir çünkü ürün fiyatları, işçilik ve masrafları ancak karşılamaktadır. Ucuz olması durumunda dikkat edin çünkü kalitesiz üründen dolayı saçlarınız yanabilir.

 

Yeni Nesil Perma Fiyatları

 

1980 yılların modası olan perma günümüzde biraz daha modern hale getirildi ve yeni nesil ismi verildi. Yeni nesil görünüm biraz daha şık ve modern. Bu saç işlemi de 450 TL ile 1500 TL arasında değişen fiyatlara sahip.

 

Su Dalgası Perma Fiyatları

 

Biraz daha farklı model ve hoş görünüm sağladığı için daha çok talep görüyor. Su dalgası perma modeli diğer modellere göre biraz daha pahalıdır. Bu işlemi 600 TL ile 1800 TL arasında değişen fiyatlara yaptırabilirsiniz.

 

Kalıcı Perma Fiyatları

 

Kalıcılıktan kasıt 6 ay ya da en fazla 8 aydır. Bu süreden sonra tekrar bu işlemi yaptırmalısınız. Bu işlem için ortalama ücretli 500 TL’dir. Bu işlemle beraber tarzınız ve görünümünüz de pozitif yönde değişmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?