1 Numara Saç İle İlgili Tüm Ayrıntılar

1 Numara Saç İle İlgili Tüm Ayrıntılar

İçindekiler

Bugün sizlere 1 numara saç hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Kısa saç sevenler için 1 numara saç kesimi çok beğenilmektedir. Bu tip saç kesimleri oldukça kısadır ve saç derisi görünmektedir. 0 numara saç kesiminden biraz daha uzundur. Direk kel görünmek istemeyenler için daha ideal bir görünümdür. Genellikler erkekler tarafından tercih edilmektedir. Bayanlar ise tercih etmemektedir.

Bayanlar, çok zorunlu durumlarda ve marjinal kişiler tercih etmektedir. Kafa yapısı düzgün olanlar ve saçla uğraşmayı sevmeyenler bu tarzı deneyebilir. Bazı kişilerin yüz yapısına da hiç uzun saç yakışmaz aksine kısa saç daha karizmatik durdurur. Şimdi de bu saç kesimi hakkında diğer detaylara bakalım.

 

1 Numara Saç Nedir?

 

Bilindiği gibi saç taraklarının numarasına göre saç modeli oluşur. En kısa saç kesimlerinden bir tanesidir. Bu saç kesimi genellikle yaz aylarında tercih edilmektedir. Yaz aylarında sıcak bunaltıcı olduğundan erkekler genellikle bu şekilde kısa, tarz saç stiline sahip olmak ister. 1 numaralı saç traşı traş makinası ile kolaylıkla yapılmaktadır. 0 saç kesiminden az daha uzun olan bir kesimdir.

Bu kesimde de saç derisi görünmektedir ve saç derisi hafif saçlarla kaplıdır. Son derece ferah ve rahat bir stildir. Yüz yapınızı, kaşlarınızı, gözlerinizi öne çıkaracak bir kesimdir. Kafa yapısı düzgün olan kişilerde erkeksi havayı öne çıkarmaktadır.

 

1 Numara Saç Kimlere Yakışır?

 

Bu nokta çok önemlidir çünkü herkeste bu kısa saç hoş durmaz. Bunun için bazı şartları taşımalısınız. Size söylediğimiz durumlar mevcut ise bu saç kesimi size yakışacak demektir.

  • Simetrik bir kafa yapısına sahip olanlarda
  • Kepçe kulak yapısına sahip olmayanlarda
  • Kafasının büyüklüğü orta büyüklükte olanlarda
  • Çene yapısı sivri olmayanlarda
  • Yüzü çok şişman ya da zayıf olmayanlarda
  • 1.70 cm’den uzun boylu olanlarda

Bu sayılan özelikler sizde mevcut ise bu saç modeli size yakışacaktır. Yukarı saydığımız özelliklerden biri dahi olmaz bu saç modeli tam olarak hoş durmayacaktır.

 

1 Numara Saç Kaç MM?

 

Bunu çok fazla soran oluyor hemen cevap verelim. Ortalama olarak 3 mm kadardır. Bu da oldukça kısa bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Ayrıca saç deriniz görünecektir bu uzunlukta. Bunun yanında güneş tam tepede iken saç derinizi şapka ile korumalısınız.

İlginizi Çekecektir: 2 Numara Saç Hakkında Her Şey

 

Evde 1 Numara Saç Kesimi Yapılır Mı?

 

Birçok uzun saç modelini evde kendi başınıza oluşturmak mümkün değildir ama bu kısa saç stilini oluşturmak çok kolaydır. Kaliteli tıraş makinesine 1 numaralı tarağı takın ve başın arka kısmından başlayarak tüm saçı tıraş edin. Bu şekilde 1 numara saç ortaya çıkacaktır. Bu tıraşta saçların yan kısımlarını en son tıraş edin daha iyi olacaktır.

İsteğe bağlı olarak yanları 1 numara üst kısımları da 3 numara ile tıraş edebilirsiniz. Bu durumda üst kısımları tıraş ederken makinenizin tarağını 3 numara ile değiştirmelisiniz. Saçlarınıza bu modeli verdikten sonra tıraş makinenizi temizlemeyi unutmayın.

1 Numara Saç Kaç Ayda Uzar?

 

1 ayda bir saç teli 1.6 cm kadar uzamaktadır. 1 ay içerisinde 1 numara saç uzadığından dolayı dolayı 5 numara hale gelecektir. Tam uzunluk ise 3 ayda olacaktır. Yani eskisi gibi uzun saç formuna 3 ay içerisinde gelecektir. Bu süreçte biotin alımı saçların daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

 

1 Numara Saç Ne Zaman 3 Numara Olur?

 

Bu soru sık geldiği için cevaplayalım. Ortalama 15 gün içerisinde 3 numara görünümüne kavuşacaktır. Bu süre bazı saçlarda 20 gün olabilir çünkü her saçın uzaması bir olmayabilir. Bazı saçlar hızlı uzarken bazıları daha yavaş uzayabilmektedir.

İlginizi Çekecektir: 3 Numara Saç Kimlere Yakışır?

 

1 Numara Saç Sakal İle Kullanılır Mı?

 

Artık erkeklerde sakalsız saç modeli çok az gibi. Sakal da erkeğin güzel bir aksesuarı. Bu kısa saç modelini de sakal ile beraber kullanabilirsiniz. Bunun yanında sakalsız da kullanılması mümkündür. Yani illa ki sakal kullanılması daha hoş duruyor diye bir sabit kanıda yoktur.

 

1 Numara Saç Modelini Kadınlar Kullanabilir Mi?

 

Kadınlarda bu modeli kullanabilir ama çok kısa saç olduğu için kadınlar genellikle tercih etmiyorlar. Çok zorunlu durumlarda ve marjinal kişiler kullanabiliyor. Birçok bayanın kafa yapısı düzgün olduğu içinde bu kısa saçlar daha hoş duruyor ama bayanlar için uzun saç tabiki de eşsiz.

 

1 Numara Saç İçin Bakım Nasıl Yapılmalı?

 

Bu saç stilinin bakımı son derece kolaydır. Uzun saçlardaki gibi zor değildir. Yine de yapmanız gereken bazı durumlar vardır. Saç tellerinizi güçlendirmek için biotinli şampuanlar kullanın. Saç dökülmeniz de var ise saç serumlarını kullanın deriz. Bu şekilde güzel bakım yapmış olacaksınız. Saçlarını soğuk ya da ılık su ile yıkayarak da sıcak suyun zararlı etkisinden koruyun.

 

1 Numara Saç Modelleri

 

Birçok model oluşturulabilir bu saç kesimi ile. Sadece yan kısımları 1 numara yapıp üst kısımları 3 numara yaparak hoş bir sitil yakalanabilir. 3 numara ile 1 numara saçın kombini çok popüler ve çok tercih ediliyor. Bunun yanında üstler yine normal uzunlukta olup yanlar 1 numara şekilde yapılabilir, son zamanlar bu zıtlık trend olmaya başladı.

Bunun yanında sakalla birleştirilerek ortaya çok bir tarz çıkarılabilir. Bunun yanında düz olarak 1 numara saç stili kullanılabilir. Paylaştığımız resimlerde size yol gösterecektir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?