2 Numara Saç Hakkında Her Şey!

2 Numara Saç Hakkında Her Şey!

Merhabalar bugün erkekler için kısa saç stillerinin biri hakkında bilgiler vereceğiz. 2 numara saç ile ilgili kafanıza takılan tüm soruların cevaplarını vererek sizleri aydınlatmaya çalışacağız. Son zamanlar uzun saçlar yerine kısa saçlarında son derece karizmatik olduğunu keşfeden birçok erkek var. Bunun içinde bu saç stilleri ile beraber karşı cinslerine daha güzel gözükmek isterler. Bazen bulundukları durumdan dolayı saçlarını kısa tutmak isterler.

Bu gibi sebeplerden ötürü de bu görünüm ilgi odağı olur. 2 numara saç modelleri kafa yapısı düzgün olan kişilere uyum sağlar ve bütün bir görünüm sunar. Yani gelişigüzel yaptırmaktan imtina edin, bunun yerine araştırma yapın ve bilgilerimizden faydalanın. Erkeklerin yanında bayanlarda bu kesimi zaman zaman kullanmaktadırlar. Şimdi de detaylı diğer bilgilere geçelim.

 

 

 

2 Numara Saç Nasıl Bir Şekillendirmedir?

 

Bu numaraların ne anlama geldiğini birçok kişi tam olarak bilmez. Bu numaralar saçı keseceğiniz tarağın ne uzunlukta olacağını belirleyen yapıdır. Yani yediden sıfıra geldikçe saçlar kısalır ve sıfır da ise tamamen kelliği ifade eder. Bu tıraş aparatı ile saçlarınızı kestiğinizde uzunluğu ortalama 1.5-2 cm arasında olacaktır. Görünüm için karizmatik saç tarzı grubunda olduğunu belirtelim. Bu kesim ile kafa yapısı net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

 

 

 

2 Numara Saç Kimlere Yakışır?

 

Erkeklerde bayanlarda bu saç stilini deneyebilir. Yalnız genellikle erkekler denemektedir. Son zamanlarda ise bazı bayanlar farklılık için denemeye başladı. Bu model kafa yapısı düzgün olan bayan erkek herkese yakışır. Yalnız simetrik bir baş yapısı olması önemlidir. Kafanız çok büyük ya da uzun bir yüz şekliniz var ise pek güzel bir görünüm ortaya çıkmaz bu modelde size yakışmaz.

Ayrıca saçlarında dökülme olanlar bu görünümle beraber daha müthiş bir etki oluşturabilir. Seyrek saçlar yerine bu şekilde kısa saçla daha düzgün bir görünüm sağlayabilir. Kaliteli ve iyi bir makine ile bu görünümü vermek de çok kolay.

 

 

 

2 Numara Saç Kimlerde Güzel Durmaz?

 

Bilindiği gibi her saç stili herkese uyum sağlamaz, güzel durmaz. Bunun için belirli kıstaslar vardır. Bu kıstaslar size uyuyorsa deneyebilirsin ama tam tersi bir durum söz konusu ise size yakışan seçenekleri aramalısınız. Yakışmayacak kişilerin özellikleri ise şöyle,

  • Kulak açıklığı fazla olanlarda
  • Çok uzun yüzlü kişilere
  • Kafa yapısında dikiş yada daha önce iz kalanlara
  • Çok kilolu olanlara
  • Düzgün bir kafa yapısına sahip olmayanlara
  • Sivri çene yapısına sahip olan kişilere
  • Alın yapısı yüz hattına göre çok açık olanlara

 

 

 

Bu Saç Modeli İle Beraber Nasıl Bir Sakal Tercih Etmeli

 

Modeli beğendiniz ve size de uyuyor yaptıracaksınız sırada diğer bir konu sakal. Sakal tercih etmeli mi etmemeli gibi sorular kafanızı meşgul edebilir. Sakal modellerinden en çok yakışanı ise orta boy sakallardır. Çok aşırı uzun olmadan orta boy sakalları tercih edebilirsiniz. İzli sakal modelleri, bıyıklı sakal stilleri, çizgi sakal stilleri en çok yakışanlar arasındadır. Bu üç modelden birini tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 3 Numara Saç ve Modelleri

 

 

 

Bayanlar da Bu Modeli Kullanabilir Mi?

 

Bayanlar bu görünümü kullanabilir. Zaman zaman özellikle film ve dizilerde rastlıyoruz ama buna rağmen çoğunda öz güven olmadığı bu modele ön yargılı yaklaşılıyor. Ön yargıyı yıkıp kendinize güveniniz olduğunda bu görünümü deneyeceğinizi fark edeceksiniz. Bazı sanatçılar ve şarkıcılar bu tarzı denedi ve denemeye devam ediyorlar.

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?