Hayran Kalacağınız Kahküllü Saç Modelleri

Hayran Kalacağınız Kahküllü Saç Modelleri

Bayanlar için kahküllü saç modelleri  rehberi!

Bayanlar kendilerine nasıl bir saç modeli seçecekleri konusunda kararsız kalabilirler. Bu kararsızlığı vereceğimiz önerilerle giderecek ve doğru bir modeli seçeceksiniz. Bugünkü konumuz kahküllü saç modelleri olacak. Kahkül bir saç stiline hareket ve canlılık katan basit ama etkili bir şekillendirmedir. Kendi içinde birçok modeli olan bu tarzı çeşitlendirebilir ve değişik değişik kullanabiliriz. Uzun, kısa ,orta boy saç uzunlukları gibi her türlü saç boyuyla uyum sağlayan çok etkili bir stildir.

Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda etkisi devam edecek ve modası geçmeyen klasiklerdendir. Kahküllü saç stilleri bir bayanı havalı, çekici ve modern gösterir. Bunun yanında sizi sıradanlıktan kurtarıp etkili bir görünüm kazandırır. Ayrıca alın açıklığı, cilt lekesi, uzun yüz gibi kusurlarını da örter. İşte kendi içinde birçok işlevi olan kahkülün diğer detaylarına da bakalım.

 

 

 

 

Kahküllü Saç Modelleri Kimlerde Güzel Durur?

 

Bu saç modeli bende güzel durur mu diye soran çok bayan var. Tüm yüz tipleri için uygun bir saç stilidir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kendi yüz yapınıza göre doğru kahküllü bulmak olacaktır. Doğru bir kahkülle bu saç modelini kullandığınızda ortaya harika sonuçlar çıkacaktır.

Her zaman söylüyoruz saçlarda basit dokunuşlar iyi sonuçları ortaya çıkarır diye işte onlardan biri de bu saç şekillendirmesidir. Aşağıdaki birçok öneride sunduk bunlardan ilham alıp kendinizde uygulayabilirsiniz.

 

 

 

 

Kahküllü Saç Modellerinin Uyum Sağladığı Saç Renkleri Hangileridir?

 

Saç modeli ile saç rengi arasında doğrudan tam net bir bağlantı vardır. Bu noktada ikisini birbirinden ayrı düşünemeyiz. Bu modelle beraber hangi renk kullanmanızı da belirterek sizi en güzel görünüme kavuşturacağız. Bu saç tarzında bazı renkler ortaya çıkmıyor maalesef. Kahküllü saç modeline yakışan saç renkleri şöyle,

  • Kumral saç rengi
  • Koyu kumral saç rengi
  • Koyu renkli saçlar
  • Kahve ve tonları
  • Kızıl ve tonları
  • Küllü sarı ve tonları

İlginizi Çekebilir: Günlük Saç Modelleri ve Yapılışları

 

 

 

 

Hangi Saç Tiplerine Daha Uygun Olur?

 

Tüm saç tiplerine çok rahat uyum sağladığını test ettik. Yalnız bir parantez açarak sürekli kabaran ve aşırı kıvırcık saçlara bu modeli tavsiye etmiyoruz. Bunun yanında saçlarınız biraz seyrek ise kahkül ilave ederek daha dolgun, hacimli görünüm vermenizde mümkündür. Saç kusurlarını da örtmede son derecede etkilidir. Kalın telli saç yapısına sahipseniz birazcık daha ince bir kesimli size daha uygun hale getirilebilir bu model.

 

 

Kahküllü Saç Modellerinin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Bu saç modeli bakım ister mi dediğinizi hisseder gibiyim. Kesinlikle cevabı evettir. Çünkü daha uzunca kesim tarzı olduğu için yapılması gerekenler var. Şayet bu bakımları yapmadığınızda kötü görünümler ortaya çıkar. Bakım yapmak saçlarınızı harika gösterir ve her daim güzel görünürsünüz. Neler yapmam gerek diyorsanız da işte aşağıda yapılması gerekenleri sıraladık:

Saç stilistine bu modeli kestirin: işini iyi yapan birinden destek alıp şekil vermek çok önemlidir, çünkü kahküller kısa süre içinde uzayacaktır. Bu görünümü korumak içinde ortalama 25 günde bir düzeltme yaptırmanız gerekmektedir. Bu düzeltmeyi doğru ve düzgün yapmak saçlara bakım olarak nitelendirebilirsiniz. Uzman bir yapmazsa şayet iyi sonuç çıkmaz. Yani kendiniz evde yapmak isterseniz sonuç olumlu olmayacaktır.

Saçlarınızı ağırlaştırmayan bakım ürünleri tercih edin: Bu modelden sonra biraz daha bakımı önemsemelisiniz. Saçınızın kahkül kısımları alın bölgesinden dolayı çok hızlı yağlanır. Bundan dolayı ağırlaştırmayan bakım ürünleri kullanarak bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz.

Kahküllerinize saç kremi sürün: Saç kremi saç tellerine hayat verir. Kahkülünüz daha hacimli görünmesini sağlar ayrıca saç tellerini onarır. Bunun yanında saçınızın diğer bölümlerine de uygulayabilirsiniz.

Duştan hemen sonra saçlarınıza şekil verin: Bu saç stili çabuk kuruma yapar, bundan dolayı da hızlı bir şekilde saç modelinizi oluşturmanız çok önemlidir. Bu şekilde basit bir öneri bile saç bakımınız için etkili olacaktır.

Kahküllerinizin dip noktalarına saç spreyi püskürtün: Uzun süre aynı şekli korumak ve bakımlı görünmek için saç spreyi kullanmanız size çok artılar sağlayacaktır. Saçlarınızı çok sertleştirmeyen Kérastase Fix Fabulous sabitleyici saç spreyini saçlarınızda kullanın. Çok güzel bir ürün kesinlikle öneriyoruz.

 

 

 

Kahküllü Saç Modelleri ve Fikirleri

 

1.Uzun Kahküllü Saç Modelleri

 

Uzun saçınız var ise bunu kestirmeden bazı dokunuşlarla bu modeli oluşturabilirsiniz. Uzun saçlara bu tip saç şekillendirmesi çok güzel yakışıyor. Çoğu kişinin favorisi diyebiliriz. Saç uzmanı olarak da tüm samimiyetimle söyleyebilirim. Seksi, çekici, etkileyici, tarz ve modern bir görünüm sağlayan güzel bir öneridir.

 

 

 

 

2.Kahküllü Kısa Saç Modelleri

 

Zamanı olmayan biri iseniz ve de kullanım kolaylık da olsun derseniz kısa stillerle kahkülleri bir arada buluşturabilirsiniz. Özellikle ince ve biraz kısa bayanlara daha çok yakışıyor. Bu fiziksel özellikler size uyuyorsa uzun saçlar yerine kısa saçları tercih etmelisiniz.

 

 

3.Kahküllü Topuz Modelleri

 

Biraz daha özel günler önerisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özel zamanlar için seçilebilecek çok hoş bir öneridir. Bunun yanında yüzünüzü öne çıkarır ve güzelliğiniz ortaya çıkar. Küçük yüzlü bir bayansanız yüzünüze daha büyük gösterir bu da gerçekten hoş bir görünüm sağlar.

 

 

4.Kahküllü Saç Örgü Modelleri

 

Örgülüleri kullanmak isteyenler içinde fikrimiz var. Örgülerle beraber saçlarda kahkülleri de gayet rahat ve hoş bir şekilde kullanabilirsiniz. Balık sırtı ve salaş örgü en çok yakışan iki örgü modelidir.

 

 

 

 

2020-2021 Yılının En Trend Küt Saç Modelleri

 

5.Kahküllü Saç Toplama Modelleri

 

Kahküllü saç nasıl toplanır diyen birçok bayan gördüm. Bunun içinde bu noktayı es geçmek istemedim. genellikle toplanmadan kullanılan modelleri olduğu için bu algı doğrudur ama topuz ve yandan şekillerle saçlarınız toplayıp kullanabilirsiniz. Aşağıdaki önerilerimizden ilham alabilirsiniz.

 

 

 

 

6.Düz Kahküllü Saç Modelleri

 

Birçok erkeğin ilgisini çeken saç stili olarak da tanımlanabilir. Gayet düzenli ve tertipli bir görünüm verir. Bunun yanında düzleştirme ihtiyacı isteyen bir saç şekillendirmesidir. Yüz şeklinize çok tatlı bir hava katar. bunun yanında hafif gizemli yönünüzü de ortaya çıkarır. Bu stilden sonra erkeklerin radarına daha fazla girebilirsiniz.

 

 

 

 

7.Kahküllü Bob Saç Modelleri

 

Kısa özellikli bir saç tarzıdır. Bob kesimle kahküllerin birleştirildiği hoş bir bakış açısı oluşturan saç modelidir. Tarzınıza biraz farklılık istiyorsanız sizi bambaşka bir yapacaktır diyebiliriz. Son derece özellikli ve dişil bir saç modelidir.

 

 

 

Videomuzu da İzleyebilirsiniz!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?