3 Numara Saç İle İlgili Tüm Ayrıntılar

3 Numara Saç İle İlgili Tüm Ayrıntılar

İçindekiler

3 numara saç nedir, kimlere yakışır, bakımı nasıl yapılmalıdır?

Bugünkü konumuz erkeklere yöneliktir, 3 numara saç hakkında tüm detayları paylaşacağız. 3 numara saç modelleri birçok erkeği çekici kılan kısa özellikli bir saç tarzıdır. Birçok kişinin kafasında hep uzun saç modelleri olabilir ama bu son zamanlarda tamamen yıkıldı. Çünkü size yakışan ve kafa yapınızı güzel gösteren kısa saç stili daha erkeksi bir görünüm vermektedir.

Bu görünümde bayanların çok fazla hoşuna gitmektedir. Birçok bayanın yorumunu aldığımızda kısa saçlı erkekleri daha çekici bulduklarını dile getirdiler. Burada bir parantez açalım, tabii ki de kafa yapınıza yakışıyorsa yoksa tam tersine uzun saç stilleri kullanmanız gerekmektedir. Bir erkek olarak kendinize yeni bir görünüm katmak ve karşı cinslerin ilgisini toplamak için bir saç modeli arıyorsanız kesinlikle öneririz. Karizmatik bir görünüm katan bu şekillendirmenin diğer detaylarına bakalım.

 

 

 

 

3 Numara Saç Nasıl Bir Şekillendirmedir?

 

Birçok kişi tam olarak ne olduğunu bilmeyebilir. Tam olarak ne anlam geldiğini açıklayalım. Öncelikle kısa saç modeli olduğunun altını çizelim. 3 sayısı tarağın saçları ne boyda keseceğini ifa eder. Bu şekilde bir tıraş tarağı ile saçlarınızı kestirdiğinizde saç uzunluğunuz ortalama 2-2.5 cm kadar olmaktadır. Saçlarınızı aşırı kısaltmadan önce bu şekilde bir kesimi tercih edebilirsiniz. Bu şekilde saç kesiminden sonra sakallarınızı uzatıp harika bir karizma oluşturabilirsiniz. Sürekli eğiliminiz kısa saçlardan yana olmamalıdır.

 

 

 

3 Numara Saç Kimlerde Güzel Durur?

 

3 numara saç kimlere yakışır dediğinizi hisseder gibiyim. Bu nokta gerçek önem ar eder, çünkü bazı kişilere de bu saç stili yakışmaz. Tam tersine kusurları ortaya çıkarır ve kötü görünüm sağlar. Kafanızın şeklinin simetrik ve düzgün olması son derece önemlidir. Bunun yanında kepçe kulaklı olmamanız gerek.  Alnı çok açık olan kişiler yine bu saç modelini tercih etmemeleri gerekmektedir. Bunun yanında renkli gözlülere, kaslı kişilere, saç dökülme ve beyazlama problemi olanlara bu kısa saç modeli harika derecede yakışacaktır.

3 numara saç kesimi yapılırken düzgün kaliteli bir makine tercih edilmelidir. Yoksa saç şekillendirmesi düzgün olmamaktadır.

 

 

 

3 Numara Saç Kimlere Yakışmaz?

 

Her zaman her kişiye bu saç kesimi yakışmayabilir. Bunları net bir şekilde ifade edip daha doğru kullanımlar oluşmasını sağlamak için açıkladık. İşte yakışmayan kişiler;

 • Kepçe kulaklı olan kişiler
 • Düzgün ve simetrik bir kafa yapısına sahip olmayanlara
 • Alını açık olan yüz şekillerine
 • Aşırı yüzlü olanlara
 • Çok tombul  yüzlü olan kişilere
 • Çene yapısı uzun ve düzgün olmayan kişiler

 

 

 

 

3 Numara Saç İçin Nasıl Bir Sakal Tercih Etmeli?

 

Saçlara şekil verdikten sonra sıra sakallarda. Kesinlikle bu saç stili sakal kullanın çünkü çok ama çok yakışıyor. Saç kısa olduğu için sakal çok uyumlu oluyor. 3 numara saç sakal şeklinde bir kullanım yapmalısınız. Önerdiğimiz sakal modeli ise kirli sakal ve uzun sakallar olacaktır. Sakalsız görünümle biraz karizmatik görünüm oluşmuyor bunun altını çizelim.

Bazı erkekler küpe ekleyerek kullanabilir miyim diye soruyor. Bu bir zorunluluk değil. Bir saç uzmanı olarak fikrimi sorarsanız bu erkek saç modeli küpe kullanmayın çok iyi uyum sağlamıyor diyebilirim. 15 günde içinde uzama yapar bu saç modelinin bunun için 15-20 günde bir kere kestirmek gerekmektedir.

 

 

 

 

3 Numara Saçta Çizik

 

Bu stili birçok ünlüde de görüyoruz. Kısa saç olduğu için basit dokunuşlar belli oluyor. Bir farklılık katmak adına yapıyorsanız hoş görünümler ortaya çıkabilir. Yan kısımlara doğru çizikler genelde en çok tercih edilenlerden.  Yaz günleri için daha cazip bir tarz eğilimi olduğunu da ekleyelim. Şayet daha resmi bir işiniz var ise bu gibi kullanımlardan uzak durun tam tersine marjinallik olarak algılanır.

İlginizi Çekebilir: Erkek saç modelleri ve önerileri

 

 

3 Numara Saç Tercih Etme Nedenleri

 

 • Bu nokta çoğu erkeğin işine yarayacak. Erkekler genellikle çok bakım yapamazlar saçına bundan dolayı da bakımı az olan modeller seçerler. İşte 3 numara saç kesiminin bakımı son derece kolay ve azdır.
 • Zaman kazandırır. Çok yoğun çalışan biri iseniz saçlarınıza şekil vermekle uğraşmayacaksınız, bu şekilde çok fazla vakit kazancı sağlayacaksınız.
 • Saçta oluşacak yağlanma, kepek, incelme gibi  durumları 0 kadar indirir.
 • Yaş konusunda kesin bir sınır yoktur, 7-den 70 herkes deneyebilir bu da tercih edilmeyi artıyor.
 • Karizmatik bir tarz katar. Bu nokta bayanların ilgisini çekmek için önemlidir.
 • Yüz şeklinizi vurgular ve vücut şeklinizi ön plana çıkarır. Kaslı ve uzun boylu erkeklere önemli artılar katmaktadır.
 • İlkbahar ve yaz günleri için serinlik, ferahlık sağlar. Bu günlerde hava çok sıcak olduğu için size ağrılık olmaz.
 • Fark edilmenizi sağlar ve her ortamda dikkat çekmenize yardımcı olur.

 

En Tarz Erkek Saç Modelleri 2020-2021

 

 

3 Numara Saç Modelini Kadınlarda Kullanabilir

 

Sadece erkekler için olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Bayanlarda bu saç kesimini kullanıyor ama çok nadiren. Görünümünüzde biraz marjinallik istiyorsanız ya da sıra dışı bir değişiklik arıyorsanız tercih edebilirsiniz. Bazı bayanlarda çok harika görünümler oluşturmaktadır bu ayrıntıyı da belirtelim ama genel olarak bayanlarda güzel duran stil uzun saçlardır bu kesin.

 

 

3 Numara Saç Kesim Videomuzu da İzleyebilirsiniz

Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın: https://bit.ly/2HEPlph

 

En Güzel Öneriler

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

16 yorum

  • Merhabalar nasıl bir şekle sahip olduğunu anlatın size tam olarak belirtelim teşekkürler.

 1. Merhaba benim kafa şeklim arkası yatay basık da denilir belki ve saçımın sağ ve sol tarafında açılma var yani ışık geldiğin de de o kısma parlıyor buna rağmen yakışırmı bana şimdiden teşekkürler

  • Merhabalar kafa yapınızı tam görmediğimiz için çok doğru yanıtlar veremeyebiliriz. Şayet yatay basıklık çok az düzeyde ise yaptırabilirsiniz ama çok şekil olarak düzgün değilse bu durumda yaptırmamalısınız. Daha doğru cevap için fotoğrafınızı göndermenizi tavsiye ederiz teşekkürler.

 2. Merhaba ben çok uzun süredir uzun aaç kullanıyorum. 3 numara saç denemek istiyorum sizce bana yakışır mı? Fotoğraf nasıl atarım bilemedim ama instagram adresim @yusufbozkirr bir girip kafa yapıma vs bakıp yorum yaparsanız çok sevinirim.

  • Yusuf bey merhaba fotoğrafınızı bize facebook sayfamızdaki mesaj kısmından gönderin teşekkür ederiz.

 3. En yaxşı insan kendini bilir. Ona göre bir aynaya bakıb kendi kendinize karar verin. Eğer kilolu deyilsen ve ya burnun büyükse kesdirme. Amma yimede özün bilərsen

 4. Merhaba ben saçlarımı 3 e vurdum acaba saçlarımı uzattığım zaman bana ne gibi faydaları olacaktır

 5. Ben renkli gözlü ve anki açık olamayan saçlar çok sık ve kivirciķ olan yüzü ufak biriyim kafamda dikdörtken 3numara olurmu acaba

 6. benim kafa şeklim düzgün ama kafam üstünde sivri bi çıkıntı var sorun olurmu kesim yaparken

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?