Dore Kahve Saç Rengi ve Özellikleri

Dore Kahve Saç Rengi ve Özellikleri

Kahve tonlarından vazgeçemeyen bir bayansanız bugün size güzel bir önerimiz var dore kahve. Bu saç rengi kahve tonuna altın yansımaların olmasıyla öne çıkıyor. Dore kahve saç rengi harika yansımalar süper bir hava oluşturur. Özellikle karşı cinsleri etkileyen bir saç rengidir. Koyu tonlu bir saç tonu olmasından dolayı serin yerlerde ve zamanlarda kullanmak daha uygun olacaktır. Yalnız kullanmak için herhangi bir özel mevsimi olduğunu da söyleyemeyiz.

Son dönemlerde de çok beğenilen ve fark edilen bir saç rengi diyebiliriz. Bayanlar özellikle harika yansımalı bu tonu çok çok seviyor. Saç renk uzmanları son zamanlarda koyu tonlar arasında en çok istenenlerin başında gelen bir renk olduğunu ifade ediyorlar.

 

 

 

 

Dore Kahve Kimlere Yakışır?

 

Çok doğal ve kendi saç renginiz gibi bir imaj çizen bu renk tüm cilt tonlarına yakışıyor. Herhangi bir cilt tonunda da uymuyor diyebileceğimiz bir durum yok. Yani cilt tonunuz ne olursa olsun bu rengi rahatlıkla deneyip kullanabilirsiniz. Özellikle de koyu ton ve kahve sevenler için klasik olmayan hoş bir yansımadır. Göz renginizde şayet renkli ise ve kahve tonlu ise daha bir bütünlük oluşturuyor. Özellikle ela ve kahverengi gözlü bayanlar bu saç rengi için bir adım önde.

 

 

 

Tonları Nelerdir?

 

Kendi içinde çeşitliliği olan bir saç rengi değildir. Sadece birkaç tonu mevcuttur. Tonlar hakkında  bilginiz olsun ve ona göre ayrıntılı bir seçim yapmanız için bu noktayı özellikle belirtmek istedik.

Açık dore kahve :

Çok fazla koyulup istemezseniz biraz açık tonlu olan bu rengi denemelisiniz. Koyuya göre birkaç ton fark etmektedir. Biraz daha esmer tenli iseniz daha uygun olan ton budur.

Koyu dore kahve:

Kahverenginin daha etkili ve yoğun hissedildiği renktir. Altın rengi yansımalar biraz daha az düzeyde görünür.

Yoğun yansımalı dore kahve:

Altın yansımalarım yoğun olsun derseniz de bu tonu seçmelisiniz. Yoğun yansımalı dore güneş altında çok güzle duruyor kesinlikle.

 

 

 

 

Dore Kahve Saç Boya Numaraları

 

Markaları ve numaralarını vererek daha iyi seçimler yapabilirsiniz. Ayrıca fiyatlarını da belirttik bunlara dikkat ederek satın almanızda fayda var. İşte dore kahve saç boyası ve numaraları

  • Koleston set saç boyası 4/3 dore kahve (fiyatı: 15.02 tl)
  • Avon 5.3 dore kahve saç boyası  (fiyatı :16.90 tl)
  • Loreal Excellence kit saç boyası  5.03 ikonik dore kahve (fiyatı: 16.88 tl)
  • Schwarzkopf vital 6.65 dore kahve saç boyası (fiyatı: 5.20 tl)

 

 

Dore Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Evde dore kahve nasıl elde edilir diyorsanız bunun cevabını açıklayalım. Koyu renkli bir saçınız var ise üsteki boyalardan birini alıp kolay bir şekilde bu renge geçebilirsiniz. Açık tonlardan geçişler ise sıkıntılı olmakta ve istenilen renk elde edilememektedir. Bunun içinde Uzman bir saç kuaföründen yardım almanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde daha güvenli ve doğru olanı yapmış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Çikolata Kahve Saç Rengi

 

 

Dore Kahve Saç Rengi Bakımı

 

Çok aşırı derecede saç bakımı isteyen bir renk değildir. Birkaç rutin bakım yapılması yeterli olacaktır. Ekstra bakımlar yaparsanız da saç sağlığını için çok daha iyi olacaktır. İşte bakım ipucu:

Aşırı sıcak su kullanımından uzak durun: Çok fazla sıcak su kullanmayın, bunun yerine ılık su işinizi görecektir. Birkaç defa çok sıcak su kullandığınızda saç renginizin kötüleştiğini fark edeceksiniz. Bunun için ılık su ile duş alın.

Boyalı saçlar için şampuan tercih edin: Bu artık klasik bir boyalı saç bakım önerisidir. Kaliteli boyalı saçlar için şampuan kullandığınız saç renginizi parlaklığını en az yüzde 50 oranında arttırmış olacaksınız.

Saç maskesi kullanın: Saç maskesini bu saç renginde yoğun kullanmanıza gerek yok. yada 2 defa yapmanız yeterli olacaktır. Bu saç renginin ömrünü uzatacak ve parlaklığının kaybolmamasını sağlayacaktır.

Güneşten mümkün oldukça uzak durun: Güneş boyalı saçları yıpratıyor özellikle de güneşin yoğun olduğu yerlerde. Bunun için güneşten koruyucu saç maskeleri tercih edebilirsiniz.

 

 

 

Dore Kahve İçin Saç Modelleri

 

Saç modeli seçimi için öyle sıkı sıkıya kuralları yok. Yüz yapınıza giden saç modelleri bu renkle de rahatlıkla kullanılabilir. Dalgalı, düz, kıvırcık, uzun, kısa, orta boy birçok saç kesimi rahatlıkla dore kahveyle kullanılabilir. Bu açıdan da çok avantajı olan bir saç rengidir.

 

 

Küllü Kahve Saç Rengi İçin Tüm Önemli Bilgiler

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?