Sarı Ombre Hakkında İlham Alacağınız Fikirler

Sarı Ombre Hakkında İlham Alacağınız Fikirler

İçindekiler

Ombre en popüler saç renklendirmesi arasında ilk sırada yer alıyor. Yalnız o kadar çok çeşidi var ki bir çok bayan bu konuda kararsız kalıyor. İşte bu kararsızlığı gidermek için ilk fikir sarı ombre olmalıdır. Çünkü en çok beğenilen ve en güzel sağlayan sarı renklendirmedir. Bayanlar tarafından en çok kullanılan bir ombre rengidir. Bunun yanında siyah saça sarı ombre kullanım şekli daha güzel eşleştiği için tercih edilmektedir.

Son dönemde küllü renklerin moda olmasıyla beraber küllü sarı ombre de yoğun bir ilgi görmektedir. Güzel ve güncel gözükmek için gerçekten iyi bir tercih olduğunu altını çizebiliriz. Saç renk uzmanı olarak şunu söyleyebilirim bayanlar için en iyi görünümlerin başında gelir. Bu cümlelerin arkasından şimdi de detaylara bakalım.

 

 

 

 

Sarı Ombre Kimde Güzel Durur?

 

Bu soru bayanlar arasında çok sorulur bunun cevabını da net bir şekilde verelim. Tüm ten renklerinde olan bayanları bu renklendirmeyi deneyebilir. Biraz kısmı renk değişikliği oluşturduğu için her bayanda güzel durur. Beyaz tenliler, esmerler, buğday tenliler, sarışınlar gönül rahatlığı ile deneyebilirler. Dikkat etmeniz gereken nokta sarı tonunu iyi seçmek olacaktır. Çünkü sarının tonu çok fazladır bu noktada kararı doğru verirseniz daha hoş görünüm oluşturursunuz.

 

 

 

Sarı Ombre Nasıl Elde Edilir?

 

Siyah ya da koyu renklerden alt kısımlara doğru açık renge doğru geçiş yapılır ve harika görünüm verir. Evde bu görünümü elde etmek çok çok zordur. Çok zor olmasa idi bunu paylaşacaktık, bazı kişiler elde etmeye çalışsa da sonu hüsran oluyor. Bunun için uzman bir kuaföründen yardım alarak yapmanız en iyi yol olacaktır. Küllü renk tercihleri de deneyebilirsiniz bu hep aklınızda olsun. Küllü renkler çok başka görünüm katıyor çünkü. Son dönemde küllü renklerin daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz.

 

 

Nasıl Bir Makyaj Yapıp Kullanmalı?

 

Yüzü ortaya çıkaran bir makyaj yöntemi uygulanmalıdır. Çünkü saçınızın iyi derece ve harikulade eğer yüzünüz buna uyum sağlamazsa olmaz. Bu noktada önemli olan gözlerdir, çünkü gözler etkili bir makyajın altın anahtarıdır. Renkli gözlü bir bayansanız işiniz daha kolay olacaktır. Çünkü renkli gözlülerde sarı renk çok yakışıyor, ufak bir etki ile de gözler ortaya çıkıyor. Renkli gözlü değilseniz dumanlı göz makyajını öneririz.

Bunun yanında kaş renginizde saç renginizle uyumlu olmalıdır. Kaş şekliniz kalın olmamalı ve ince görünümlerden seçmelisiniz. Ruj renginiz ise açık kırmızı ya da daha pembemsi tonlar tercih edilmelidir. Ciltteki pürüzler iyi derece giderilmeli ve allık abartılmadan uygulanmalıdır.

 

 

2018-2019 Yılı İçin Ombre ve Balyaj Fiyatları

 

 

Sarı Ombre Saç Renginin Bakımı İçin İpuçları

 

Bakım noktasında ipuçlarını çoğu yazımızda vurgulayarak anlatıyoruz. Bakım her saç boyasından sonra yapılmalıdır. Yalnız bazı boyalar çok bakım ister, bazıları daha az işte bunu bilmek gereklidir. Saçlarınıza yaptığınız bakımı ilgi gibi düşünebilirsiniz. Ne kadar çok ilgi gösterirseniz o kadar iyi gösterir kendini. İşte bu noktada her saç rengine göre yapacağınız bakımlar değişmekte bizlerde bunları sunmaktayız. İşte bu ombre için önerilerimiz:

Saç uçlarını düzelttirin: Ağaçlar nasıl ki budanıyor ve canlanıyor. Saçlarımızı da aynı ağaçlara benzetebiliriz. Saç uçlarındaki kırıklıkları düzenli olarak aldırın bu her açıdan saçınıza katkı sağlayacaktır. Bunu yapmazsanız tam tersine saçlarınız çok kötü görünür. Hele ki ombre saç uçlarına uygulanan bir işlem istediğiniz görünümü alamazsınız. Ombre de saç uçları çok sağlıklı olmalıdır.

Argan yağı kullanın: Son dönemde çok fazla öne çıkan mucize bir yağdır. Kesinlikle harikulade ve faydaları saymakla bitmez. Boyalı saçlar içinde harika derecede etkili oluyor. Argan yağının hakiki olanını bulmaya dikkat edin. Piyasada bir çok zeytin yağını argan yağı diye satabiliyorlar.

Saçlarınızı nemlendirin: Saçlara nem kesinlikle gerektir, saçlar nem tutmalıdır. Yoksa canlı ve sağlıklı görünmez. Bunun içinde bol su için ve saç nemlendiricileri kullanın.

Saç maskesi kullanın: Düzenli olarak haftada 1 kere saç maskesi kullanmak hem saç renginiz için hem saç sağlığınız için çok önemli ve faydalıdır. Haftada bir kere deneyemiyorsanız da ayda bir kere mutlaka deneyin.

 

Videomuzu da İzleyebilirsiniz

 

 

Sarı Ombre İçin Nasıl Saç Modelleri Kullanmalı?

Saçlarınızı sarı ombre yaptırdınız peki bundan sonraki nokta diye sorarsınız doğru ve yakışan saç modeli diyebiliriz. Bu renklendirme için güzel bir model seçmezseniz kesinlikle görünüm sönük kalacaktır. Bu boya tekniği gerçek anlamda göz alıcıdır, bu etkili görünümü korumak içinde saç modeliniz uygun olmalı yoksa yaptığını emekler boşa gidebilir. İşte en çok yakışan saç modelleri ;

  • Ultra düz saç modelleri
  • Maşalı saç modelleri
  • Uzun saç modelleri
  • Hacimli saç modelleri
  • Katmanlı saç modelleri
  • Hafif örgülü saç stilleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?