Aklovir Uçuk Kremi Nasıl Bir Şeydir, Fiyatı?

Aklovir Uçuk Kremi Nasıl Bir Şeydir, Fiyatı?

İçindekiler

Merhabalar bugün sizlere önemli bir sorun olan uçuğun nasıl geçirilebileceği ile ilgili bilgiler vereceğiz. Sürekli olarak uçuk problemi yaşıyorsanız aklovir krem bu konuda size yardımcı olacaktır. Virüslerin dudakta sebep olduğu bu cilt problemi ile savaşarak hemen başlangıç aşamasında yok ederek görünümünüzün bozulmasına neden olmaz.

Çok iyi faydalar gösterdiği için son dönemde çok iyi faydalar gösterdiği için aklovir uçuk kremi çok fazla tercih ediliyor. Sadece dudak kısmındaki uçuklar için değil vücuttaki birçok noktada olanlarda da bu formül güvenle kullanılabilir. Başlangıç aşamasında hızlıca etki ederek yayılmasını da önleyerek bu sorunun oluşmasına izin vermiyor. Virüslerin sebep olduğu bu rahatsızlık sizi rahatsız ediyorsa bu ilacı ecza deponuzda sürekli olarak bulundurun deriz.

 

 

Aklovir Krem Nedir,Nasıl Bir Şeydir?

 

Aklovir krem nedir diye soranlar için ifade edelim. Uçuk virüsünün gelişmesini ve yayılmasını hızlı bir şekilde önleyerek bu soruna karşı üretilmiş bir cilt ürünüdür. Antiviral özellikli bir ilaçtır. Herpes simpleks (uçuk) virüsünün vücudun çeşitli noktalarda oluşmasını savaşarak kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Dudakta, burunda, genital bölgede, erkek ve dişi üreme organlarında kullanılmaktadır. Sandoz firması tarafından üretilmektedir ve harici olarak uygulanmaktadır. Etken maddeyi % 5 oranında bulundurmaktadır.

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

İlacın etken maddesi asiklovir isimli maddedir. Bu kremin içerisinde yüzde beş oranında bulunmaktadır. Yardımcı maddeleri ise propilen glikol, valasiklovir isimli maddelerdir. 10 gramlık beyaz mavi kutularda eczanede satılmaktadır. Yoğun kıvamı vardır, etken maddesi güçlü olduğu için beş on saat içerisinde etki göstererek bu sorunu belirsiz hale getirir. İçeriği de son derece güvenli olduğu için kullanılabilir.

 

 

Bu Krem Niçin Kullanılır?

 

Bu noktayı yukarıda anlattık kısa bir şekilde de ifade edelim. Virüslerin sebep olduğu uçukları geçirmede kullanılır. Burun,dudak ve genital bölge olmak üzere vücudun birçok yerinde güvenle kullanılır. Bu sorundan dolayı ortaya çıkacak enfeksiyonları da çabucak geçirir ve size zaman kazandırır. Önemli günlerde bu sorunla karşılaşırsanız hemen bu cilt ürününü uygulamanız yeterli olacaktır. 1-2 saat süre içerisinde etkisini gösterir ve ve birkaç saat sonra da belirsiz hale getirir.

 

 

Kullanımı Ne Şekilde Olmalıdır?

 

Doğru kullanımın önemine sürekli olarak dikkat çekiyoruz.Bunun içinde ayrıntılı adım adım anlatarak en yüksek fayda görmenizi sağlamak istiyoruz.

  • Hekiminiz kullanımla ilgili bir yöntemi var ise o şekilde kullanmalısınız. Şayet doktora gitmediyseniz ya da doktorunuz herhangi bir önerisi yok ise aşağıdaki adımları uygulayarak kullanmalısınız.
  • Temizlenmiş olan parmağınıza nohut büyüklüğünde alarak yaranın tamamını kapsayacak şekilde yavaş yavaş uygulayıp nüfuz etmesini sağlayın.
  • Bir gün içerisinde 5 kere olmak üzere 4 saat zaman aralıkları olacak şekilde sürün.
  • Dudak ve burun kısmında toplam kullanma süresi 4 gündür. Genital bölgelerde ise bu süre 5 gün ile sınırlıdır. Şayet bir fayda göremezseniz 10 gün kullanmaya devam edin.

 

 

Bilinmesi Faydalı Olacak Bilgiler

 

1.Yukarıda belirttiğimiz etken ya da yardımcı maddelere karşı alerjiniz var ise kullanmamalısınız.

2. Hamile ya da emziren anneler hekim önerisi olmadan bu ilacı kullanmamalıdır.

3.Göze değmemelidir, şayet değer ise hemen bol su ile yıkanmalıdır.

4.Bu krem genital bölgedeki uçukların bulaşmasını önleme gibi bir etkisi yoktur.Bundan dolayı da iyileşene karşı cinsel ilişkiye girmeyiniz ya da pezervatifle bu ilişkiyi yapın.

5.Kullanım olduğu andan itibaren iyileşmeler görülecektir, bu da hızlı etki gösterdiğini kanıtlıyor.

6.Uçuk olan bölgeler mümkün olduğu kadar temiz ve kuru tutulmalıdır. Bu noktaların tahrişleri önlenmelidir.

7. Kabarma şeklinde oluşuyorsa bunların yayılma ve bulaşma ihtimali olacağı için bunun önlemini almalısınız.

8.Enfeksiyon oluşma ihtimali olan durumlarda hızlı bir şekilde kullanılmalıdır.

 

 

Aklovir Krem Fiyat 2023

 

Aklovir krem fiyatı 40.64 TL‘den satılmaktadır. Bu ilaç sadece eczanelerde satılmaktadır. Bu fiyatın üzerinde isteyen eczanelerden alım yapmayın. Sigorta tarafında karşılanan ilaç grubuna girmektedir. Alım yaparken son kullanma tarihine özellikle bakın. Bunun yanında ambalajı yırtık olmayan ürünleri alın.

Yan Etkileri Var Mıdır?

 

Aklovir krem yan etkileri çok az olmakla beraber görülebilmektedir. Bunlar hakkında bilgiler vererek olacaklara karşı tedbirli davranmanızı istiyoruz.

-Deride hafif kuruma, pullanma, kaşıntı

-Kısa sürekli yanma ve batma hissi

-Yoğun duyarlılık durumu

-Eritem

 

Muadilleri ( Eşdeğerleri ) Nelerdir?

 

Muadilleri nedir diye soran var. Bu ilaçla aynı özelliği gösteren ürünleri de alıp deneyebilirsiniz. Tam aynı etkiyi görmeseniz bile yakın sonuçlar alacaksınız.

-Acyl krem

-Asıvıral krem

-Asıvıral tablet

-Zovırax krem

-Zovırax forte süspansiyon

-Vırosil krem

-Hernovir krem

-Vectavir

-Bepanthen

 

 

Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeli?

 

Buzdolabına kesinlikle koymayınız, bunun yanında rutubetsiz, nemsiz yerlerde saklayınız. 25 derecelik oda koşullarında çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza edin. 3 yıl raf ömrü vardır, bu süre geçtikten sonra kullanmadan atın. Son kullanma tarihi geçen ürünleri de kullanmadan atın.

 

 

Prospektüs Bilgileri

 

Prospektüs bilgileri isteyen kişiler aşağıdaki resme bakabilirler. Burada bu ilaçla ilgili bilgiler verilmektedir. İşte bu ürünün detayları;

 

En Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Antibiyotik özelliği mi vardır bu ilacın?

Cevap 1: Antibiyotik kategorisine giren bir ürün değildir.

Soru 2: Uçuk bulaşıcıdır, bulaşma durumunu önleme gibi bir etkisi var mıdır?

Cevap 2: Bulaşma etkisini ortadan kaldıramaz sadece iyileştirme etkisi vardır.

Soru 3: Sürünce hemen iyileştirir mi?

Cevap 3: Başlangıç aşamasında sürerseniz hızlı bir şekilde ortadan kaldırır. Yani birkaç saat içerisinde sonuç almaya başlarsınız belirsiz hale getirir. 1 gün içerisinde belirsiz hale getirir sonucunu çıkarabilirsiniz.

Soru 4: Sivilceler(akneler) için kullansam iyi gelir mi?

Cevap 4: Sivilceler için kullanmanızı önermiyoruz. Bunun yerine aknilox ve acnelyse kremi öneririz.

Soru 5: Mantar için faydalı olur mu?

Cevap 5: Mantara iyi gelme gibi bir etkisi yok, bunun yerine size mantar için  travazol kremi öneririz.

Soru 6: Genital bölgeye de uygulanabilir mi?

Cevap 6: Evet, genital bölgede de güvenle kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Terapix Jel Niçin Kullanılır, Kullanıcı Yorumları

 

Kullananlar Ne Diyor?

 

Aklovir krem kullananlar düşüncelerini sizler için paylaştı. Bu düşünceleri okuyup kullanıp kullanmayacağınıza hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Ahmet anlatıyor: Akıtmadan sürdüğünüzde fayda veriyor ve geçiriyor. Akıtarak sürmüştüm bir kere uçuk bulaşıcı olduğu için yayıldı, buna dikkat ederek kullanın.

Zeynep anlatıyor: Sürekli olarak vücudumda tekrarladığı sıklıkla kullanıp fayda gördüğüm kremlerinden başında geliyor, size de şiddetle tavsiye ederim.

Eylül anlatıyor: Birinin tavsiyesi üzerine kullandım gerçekten işe yarıyor, hoşuma gitti.

Kerim anlatıyor: Çocukluğumdan beri bildiğim ve bu sorun olduğunda kullandığım mükemmel bir ürün. Gidipte diğer şeylere para vermeyin.

Tayfun anlatıyor: Çok hızlı bir şekilde bu illetten kurtulmak istiyorsanız hemen oluşma sırasında sürün hiç bir eser kalmayacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Mrb benim de üç haftadan beri uçuk problemim var kuru da ama izi hala duruyor yanmış gibi resmen bı kaç günden beri bu kremi kullanıyorum ama ho bir fayda olmadı izi gidermiyor

    • Merhabalar uçuk probleminden çok leke problemi ortaya çıkmış bu durumu net görmemiz gerek bundan dolayı da bir doktora göstermenizi öneririz.

    • AFT için bepanthen pastil ya da kenacort-a pomad kullanın bunlar işe yarar aklovir uçuk kremidir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?