Arnica Morluk Kremi Nasıldır, Fiyatı Nedir, Kullananlar Memnun Mu?

Arnica Morluk Kremi Nasıldır, Fiyatı Nedir, Kullananlar Memnun Mu?

İçindekiler

Arnica krem ya da kutu üzerinde yazdığı şekilde arnica jel morluk, ödem ve kas sertleşmelerin de etkili olan bir ilaçtır. Doğru kullanıldığında istenen sonuçlar kolaylıkla elde edilir. Bu krem vücutta oluşan tüm morlukların giderilmesi için kullanılabilir. Daha çok darbe sonucunda oluşan morluklard a etkili olmasıyla birlikte göz altı morluklarını gidermedeki etkisi de oldukça yüksektir. Hayat koşturması içerisinde yaşanılan yoğun tempo, stres, uykuda var olan düzensizlikler kişilerin göz altlarında morlukların oluşmasına neden olurlar. Arnica krem bu morlukların yok edilmesinde oldukça etkilidir. Reçetesiz bir şekilde satılabilen bu krem spor aktivitelerinden sonra ya da kozmetik uygulamalar sonrası kullanılabilir. MEDITECH Arnica Jel, 75 gr. olan ambalajlarda kullanıma sunulur. İyileştirici ve hasar giderici grupta yer alan bu ürünün kullanımı da oldukça kolaydır. Fakat her ilaç kullanımında olduğu gibi bu kremi kullanırken de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

 

 

Arnica Krem Nedir, Nasıl Bir Şeydir?

 

Haricen kullanımı sayesinde ve pek çok şekilde fayda sağlayan yapısından dolayı arnica krem nedir diye merak edenlerin sayısı oldukça fazladır. Krem içerisinde oldukça etkili bitkiler ve bununla beraber birçok karışım yer alır. Bu bitkiler ve krem içerisinde var olan diğer karışımlar ciltte oluşan her tür morluğun giderilmesinde, güneşten korumada ve ödemlerde oldukça fayda sağlar. Krem içerisindeki bitki çok uzun yıllar öncesinde de kullanılan ve şifa verici olan bir bitkidir. Arnica krem göz altı morlukları sorunlarına oldukça etkili olan bir ilaçtır ve bu yönüyle de oldukça fayda sağlamaktadır.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Var Mıdır?

 

İçeriği hakkında detaylı bilgilere geçmeden önce bu kremin daha doğal bir ilaç olduğunu söyleyelim. Çünkü bu kremin etken maddesini arvica çiçekleri oluşturur. Kremin yardımcı maddeleri arasında ise sarı kantaron, yeşil çay ekstresi ve at kestanesi yer alır. İnsanlar tüm bu maddelerde uzun yıllar boyunca şifa bulmuşlardır. Bu harika bitkilerin bir araya gelmesiyle de ortaya oldukça etkili olan ve aynı zamanda doğal sayılan bir ürün çıkmıştır. Sonuç olarak çok güvenli ve doğal bir içeriğe sahiptir.

 

Arnica Krem Nerelerde Fayda Sağlar?

 

Bu ürün pek çok rahatsızlığın giderilmesinde oldukça etkili olan bir ilaçtır. Özellikle vücuttaki çürükler ve göz altı morluklarının tedavisinde oldukça başarılıdır. Burkulma nedeniyle meydana gelen şişliklerde, spor sonrasında meydana gelen travmalarda ve eklem iltihaplarında da fayda sağlayıcıdır. Kas ve yumuşak doku sıkıntıları pek çok kişinin kâbusu haline gelebilir. Bu formül bu rahatsızlıkların giderilmesinde faydalıdır. Ayrıca hafif yanıklarda ve böcek ısırması sonucunda oluşan kaşıntılarda da kişilere rahatlık ve fayda sunmaktadır.

 

 

 

Arnica Krem ’in Kullanımı İle İlgili Bilgiler

 

İlaç rahatsızlık duyulan bölgede günde üç defaya dek kullanılabilir. Sorunun olduğu bölgeye sürülen kremi hafif masaj yaparak iyice yedirmek gerekir. Haricen kullanılan bu ürün sürüldükten sonra, sürülen bölgenin üzerinin kapatılmasına gerek yoktur. Dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Eğer kremin kullanıldığı bölge yakınlarında açık yaralar varsa krem oralara temas ettirilmemelidir.

Hamilelik ve Emzirme Sırasında Kullanımı

Bu kremi içeriği oldukça doğaldır. Ancak cilt için kullanılan bu ilaç da diğer tüm ilaçlar gibi hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Çünkü gebelik esnasında fetüse, emzirme sırasında da süt aracılığıyla bebeğe geçmesi istenilmez. Burada dikkat edilmesi gereken nokta yarar zarar hesabı olur. Yani emziren bir anne için bu jel kullanmak zaruri bir hale gelmişse o zaman emzirme durumu başka bir şekilde programlanabilir. Ancak doğru ve en genel kanı için mutlaka doktora danışılmalıdır.

Araç ve Makine Kullanımı

Ürünün araç ve makine kullanımıyla ilgili olan bilinen bir yan etkisi bulunmaz.

Çocuklarda Kullanımı

İlaç kullanırken dikkat edilmesi gereken gruplar vardır. Bu gruplardan biri de çocuklardır. Bu durum Arnica krem kullanımında da geçerlidir. Bu cilt ürünün kullanımı bir yaş altında olan bebeklerde tavsiye edilmez. Daha büyük yaşa sahip olan çocuklar için kullanılacaksa çocuk doktoruna gerekli olan ilaç kullanımı bilgisinin verilmesi gerekir.

Yaşlılarda Kullanımı

Yaşlılarda kullanım ile ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği Durumunda

Bu gibi özel durumlarda her ihtimal göz önüne alınmalıdır. Çünkü kullanılan diğer ilaçlarla bu krem içerisinde yer alan maddelerin olumsuz bir şekilde etkileşime girmeleri istenmez. Bu nedenle böyle özel rahatsızlık durumlarında bu formül mutlaka bir doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

 

 

 

Göz Altına Bu Kremi Sürsem Sorun Olur Mu?

 

Birçok sebepten dolayı göz altlarımız zamanla morarabilir. Yorgunluk,hastalık,yaşlılık gibi sebepler bunda en  öne çıkan sebeplerin başında gelmektedir. İşte oluşan bu göz altı halkaları için bu krem sürdüğünüzde kısa süğrede morluklar yok olacaktır. Yine düşme ve kavga gibi sebeplerden dolayı göz altı morarmalarında da güvenle kullanabilirsiniz. Yalnız genetik sebeple ortaya çıkan göz altı torbalarına karşı herhangi bir etkisi bulunmaz bunu özellikle belirtelim.

 

 

 

Arnica Krem İle Jel Arasında Herhangi Bir Farklılık Var Mı?

 

Biz anlatırken kremi ve jeli aynı anlattık. İkisi de aynı durumlarda kullanılıyor. Etki ettiği sorunlarda herhangi bir farklılık yok. Yalnız jel deriye daha hızlı nüfuz ederek hızlı sonuç veriyor Krem ise biraz geç ama deri etki yapıyor. Tek farkı bu. Yalnız jel formatını 5 ay  gibi sürede kullanıp bitirmelisiniz, yoksa özelliğini kaybediyor.

 

 

 

Bu İlaç İle İlgili Bilinmesinde Yararı Olan Bilgiler

 

İçeriğinde oldukça doğal maddeler yer alır. Ancak her ne kadar doğal maddelerden oluşan bir ilaç olsa da krem kullanımı esnasında dikkat edilmesi gerekli olan noktalar bulunur. Bu cilt ürünü bir yaş altında olan bebeklerde kullanılmamalıdır. Eğer ilaç içerisinde var olan bir maddeye karşı hassasiyet söz konusu ise o zaman ilacın kullanımı önerilmez. Jelin kullanımı esnasında ciltte herhangi bir şekilde olumsuzluk gözlenirse ilacın kullanımı durdurulmalıdır. Son olarak kremi gözlere, açık olan yaralara ve mukoza diye adlandırılan bölgelere kullanılmamalıdır.

İlginizi Çekebilir: Sivilceler İçin En İyi Krem İsmi?

 

 

Arnica Krem ‘in Nasıl Yan Etkileri Olabilmektedir?

 

Arnica krem doğal maddelerden üretilmiş bir ilaçtır. Bu nedenle kremin bilindik bir yan etkisi bulunmaz. Yalnızca çok uzun süreli kullanımlarda cilt üzerinde yanma, batma veya kızarıklık türünden problemler yaşanabilir. Eğer ilaç kullanımı esnasında bu tarz problemlerle karşı karşıya kalınırsa ilacı kullanmayı bırakmak gerekir.

 

 

 

Arnica Krem Fiyat Detayları

 

Arnica jel fiyat olarak 39.90 TL’dir. Jel doğal maddelerden üretilmiş olup tam manasıyla ilaç kategorisinde yer almaz. Bu nedenden dolayı krem eczanelerden temin edilebildiği gibi internet üzerinden de temin edilebilir. Kremi internette kullanıma sunan pek çok platform vardır. Platformların güvenli olması dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. Alım yaparken de fiyata ve son kullanma tarihine dikkat etmenizde yarar var.

 

 

Bu İlacın Muadilleri (Eş Değerleri) Var Mıdır?

 

Bu kremin kendine has özelliklere sahip olan bir ilaçtır ama benzer özellik gösteren aynı alanda kullanabileceğiniz eşdeğerleri mevcuttur. Bu ürünü bulamadığınızda kullanabileceğiniz ilaçlar ise şöyledir:

 • Hirudoid forte jel
 • Cemor krem
 • At kestanesi kremi
 • Bioderma krem
 • Aynısafa kremi

 

 

 

 

Arnica Krem Saklama Koşulları Nasıl Olmalı?

 

Bu jel oda sıcaklığında saklanabilen bir ilaçtır ve sıcaklığın 15-25 derece aralığında olması gerekir. İlaç güneş ışığıyla doğrudan bir şekilde temas etmemelidir. Ayrıca çocukların da ilaçla doğrudan temas etmemelerine dikkat edilmesi gerekir. Krem raf ömrü iki yıldır. Bu süre sonrasında krem kullanımdan kaldırılmalıdır. İlacın son kullanma tarihine dikkat edilmeli ve bu tarihten sonra kullanımın sağlığa olumsuz etki edebileceği unutulmamalıdır.

Advantan Krem Ne İçin Kullanılır,Fiyatı Ne Kadardır,Kullananların Yorumları

 

 

En Fazla Sorulan Sorular ve Yanıtları

 

Soru 1: Arnica kremin en etkili olduğu rahatsızlıklar nelerdir?

Cevap 1: Bu içeriğin en sık kullanım alanı göz altı morluklarıdır. Kullanım esnasında gözle temas etmemesi gereklidir. Eğer krem kullanım esnasında göze kaçarsa, gözü bol suyla yıkamak gerekir.

Soru 2: Bu ürün reçete ile satılan bir ilaç mıdır?

Cevap 2: Hayır, bu cilt ürünü harici kullanılan bir ilaçtır. Yani reçeteli olarak satılma zorunluluğu bulunmaz.

Soru 3: İlaç kullanımında çok fazla yan etki meydana gelir mi?

Cevap 3: Bu ilacın kullanımında beklenen bir yan etki yoktur. Ancak uzun süreli kullanımlarda cilt üzerinde birtakım sorunlar yaşanabilir. Böyle durumlarda ilaç kullanımı hemen bırakılmalıdır.

Soru 4: Son kullanma tarihi geçmiş olan bu ürün var elimde kullanılabilir mi?

Cevap 4: Arnica krem de dahil olmak üzere hiçbir ilaç son kullanım tarihinden sonra kullanılmamalıdır.

Soru 5: Kaç çeşidi vardır ? İçeriği aynı mıdır varsa bu çeşitlerinin?

Cevap 5: Jel ve krem olmak üzere  2 çeşittir, içeriği aynıdır.

Soru 6: Sivilcelerim(aknelerim) var bunlar için kullansam fayda eder mi?

Cevap 6: Sivilceler için etkili olacak bir ürün değildir. Bu cilt sorunu için kullanılmamalıdır.

Soru 7: Morlukları kaç gün içerisinde geçirir?

Cevap 7: Morluğun şiddetine göre değişmektedir bu durum. Yani hafif morlukları hızlıca, ağır morluklar biraz daha geç geçer. Genel olarak 4-5 gün içerisinde geçirir. Ortalama 8-9 içerisinde ise morluklardan eser kalmaz.

Soru 8: Açık yaram var bunda kullanabilir miyim?

Cevap 8: Açık yaralarda kesinlikle kullanmayın, kullanacaksanız da açık yara iyileşsin ondan sonra başlayın.

Soru 9: Dudak dolgusu yaptıracağım bunun sonrasında kullansam etki eder mi?

Cevap 9: Dudak dolgusu sonrası oluşacak şişlik,morluk, ödem gibi durumları geçirmek için kullanabilirsiniz,çok faydası olacaktır.

Soru 10: Burun estetiği olacağım çok morluk oluyormuş bunun için kullansam geçirir mi?

Cevap 10: Birçok kişi bu ameliyat girmeden bu ürünü temin edip sonrasında kullanıyor. Kesinlikle kullanın çok fayda göreceksiniz.

 

 

 

Arnica Krem Kullananların Deneyimleri ve Yorumları

 

Herhangi bir ilaç kullanımında ilaçla ilgili yapılan yorumlar önem taşır. Arnica krem kullananlar tecrübelerini sosyal medyada şu şekillerde paylaşmışlardır:

 • Göz altı morlukları için ideal bir üründür. Pek çok pahalı kozmetik ürününden daha fazla işe yarıyor.
 • Yüzümde var olan ödem sorunu için kullanıyorum.
 • Bu ürünü sivilceler için denedim ancak çok fazla işe yaramıyor.
 • Göz altı morlukları için kullanmama rağmen ben de işe yaramadı. Göz altı morluklarım hala geçmedi.
 • Ayağımı bir yere çarpmıştım çok kötü morardı tesadüf arkadaşım kullan hızlıca geçer dedi,denedim sonuç aldım gerçekten.
 • Evimde sürekli bulunur, ihtiyaç durumunda kullanırım kesinlikle fayda sağlıyor. Fayda sağlamayan kişilerinde genetik yapısı ve deri özelliği ile ilgili.
 • Burun estetiği yaptırdım çok kötü morardı ve de geçmek bilmiyordu. Denedim süreci çok hızlandırdır ve de hızlıca iyileştirdi. Kesinlikle kullanın derim.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

 1. Arnica krem çarpma, vurma ya da başka nedenlerle morarma oluşabilecek durumlarda, anında sürülürse morarmayı, şişmeyi engelliyor ama sonradan sürüldüğünde fazla bir etkisi olmuyor.

 2. Cok az bi gözüme temas etti ama herhangi. Bişey olmadı çok az gözüm yandı 2 3 dk içinde geçti. Abartı değil ama cok az değdi bol suyla yıkasam kremi tekrar sürmem gerekecek birşey olmaz herhalde cok az birşeyden ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?