Roza Krem Hangi Durumlarda Kullanılır, Fiyatı Nedir, Kullananların Yorumları

Roza Krem Hangi Durumlarda Kullanılır, Fiyatı Nedir, Kullananların Yorumları

Cilt hastalıkların başında gelen sivilce ve ondan daha da can sıkıcı bir durum olan rozase hastalığının tedavisinde kullanılan kremlerden bir tanesi de Roza kremdir. Her iki sorun da kişilerin sosyal yaşamına kadar pek çok alana olumsuz etki eder. Özellikle rozase (gül hastalığı) belirtileri ve hastaya yaşattıkları ile oldukça can sıkıcı bir hastalıktır. Bu hastalığı yaşayanlar ancak sorunun ne kadar kötü olduğunu bilirler. Görüntüsünün yanında bir de cilt üzerinde yarattığı yanma hissi nedeniyle rahatsızlık verir. Roza krem de öncelikle gül hastalığının etkilerini ortadan kaldıran bir kremdir.

İlaç içerisinde bulunan etken madde cilt üzerinde hastalık yaratan bakterilerin azalmasını sağlar. Bu bakteriler akne ve gül hastalığına neden olan bakterilerdir. Cilt üzerinde oluşan bu sorunlar cildin aynı zamanda dokusunun da zedelenmesine neden olur. Elastikiyetini kaybeden cildin toparlanmasına yardımcı olan bu krem mevcut sorunları gidererek görüntünün de normale dönmesini sağlar. Siyah nokta ve sivilceler de azalma olur. Gül hastalığı ise yüzde sıcaklık hissi, damarların genişlemesi, iltihaplı kabarcıklar, kızarıklık gibi rahatsız edici semptomlar gösterir.

Roza Krem Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Roza krem beyaz renkli, homojen bir ilaçtır. Etken maddesi cilt üzerinde sorunlara yol açan bakterilerin giderilmesini sağlar. Bu ilaç sadece akne ve gül hastalığı tedavisinde kullanılır. Gül hastalığı nedeniyle cilt üzerinde oluşan kabarcıkların, kızarıkların ve yanma hissinin ortadan kalkması için kullanılır. Aşırı akne(sivilce) sorununda ise akneye(sivilceye) sebep olan bakterileri azaltır ve bu sayede de akneler iyileşir. İlaç çok etkili bir ilaç olduğu için kullanım sırasında dikkat edilmesi gerekir. Özel durumu olan hastaların bu durumlarını doktorları ile paylaşmaları gerekir.

 

 

 

Roza Krem Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

Roza krem, gül hastalığı ve akne tedavisinde fayda sağlar. Her iki sorun için de tedaviler de kullanılan bu krem mutlaka doktor tavsiyesi ve önerdiği dozlarda kullanılması gereken kremlerden bir tanesidir.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

1 g krem içerisinde 10 mg Metronidazol ve 20 mg Üre bulunur. Yardımcı maddeler ise sıvı parafin, beyaz yumuşak vazelin, Siklometikon, Butil hidroksianizol (E320), Triklozan, Klorheksidin hidroklorür, Disodyum EDTA, Setostearil alkol, Gliserinmonostearat, İzopropilmiristat, Polisorbat 80, Poloxamer 401, Polisorbat 20, saf su’dur.

 

 

 

Roza Krem Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Bu cilt ürünü doktorun önerdiği şekilde kullanılır. Tedavi bitene doktorun önerilerinden çıkılmaması gerekir. İlacın sürüleceği bölge önce ılık su ve sabun ile yıkanır. Ellerin de temiz olmasına ve sabun kalıntılarının güzelce arındırılmasına dikkat edilmesi gerekir. Ardından yıkanan bölge kurulanır. İnce bir tabaka halinde krem sürülür. Bu krem sürüldükten sonra güneşe çıkılması sakıncalıdır.

Hamilelik durumunda kullanımı

İlacın içerisinde olan maddelerin hamilelikte cenine zararlı olup olmadığına dair bir veri yoktur. O nedenle hamilelik sırasında kullanımında hastanın yarar ve zarar dengesi gözetilir. Buna rağmen gebeliğin ilk üç ayı içerisinde kullanılması sakıncalıdır. Tedavi süresince hamilelik fark edilirse doktora bilgi verilmesi gerekir.

Emzirme bayanlarda kullanımı

Etken madde anne sütüne geçebilir. Bu nedenle kullanım tavsiye edilmez. Çok gerekli olmayan haller dışında emziren annelerde bu krem kullanılmamalıdır.

Çocuklarda kullanımı

Bu ilaç çocuklarda kullanılmaz.

Yaşlılarda kullanımı

Yetişkin doz olarak kullanılabilir. Özel durumların doktor ile paylaşılması gereklidir.

Araç ve Makine kullanımı

Araç ve makine kullanımı üzerinde bilinen bir etki yoktur.

 

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

İlacı kullanırken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır.

 • Krem, ağız mukozası, burun içi gibi alanlara temas ettirilmemelidir.
 • Yaraların, özellikle açık yaraların üzerine uygulanmaz.
 • Etken maddelerden birisi olan metronidazol gözlerde sulanmaya neden olur. Gözlerle temas ettirilmesi sakıncalıdır. Gözle temas etmesi halinde bol ılık su ile gözlerin yıkanması gerekir.
 • Herhangi bir kan hastalığı bulunanlar doktor aksini söylemediği sürece bu kremi kullanmamalıdır.
 • Çok uzun süre kullanımdan kaçınılması gerekir.
 • Roza kullanırken solaryum, güneş ışığı gibi cilde ters etki yapacak unsurlardan kaçınılması gerekir.
 • İlacın kullanımı sırasında tahriş durumu oluşmuş ise kullanım sıklığı azaltılabilir. Tahrişin durumuna göre ilaç kullanımı kesilebilir.
 • Metronidazol, bazı hayvan türlerinde kansere yol açmıştır. Ancak insanlar ile ilgili net bir veri bulunmaz.
 • Bu formül çocuklarda kullanılmaz.
 • Bu ürünü kullananlarda parastezi (karıncalanma, uyuşma, yanma) ve
 • Metronidazolü sistemik olarak kullanan (örneğin tablet olarak ağızdan alan) hastalarda, uzuvlarda parestezi (karıncalanma, uyuşma, yanma, batma gibi hisler) ve periferal nöropati (çevresel sinir sistemindeki sinirlerde hasar) görülmüştür. Böyle bir durumun ortaya çıkması halinde doktorunuz ile görüşün ve hali hazırda merkezi sinir sistemi hastalığınız varsa bunu doktorunuza belirtin.

 

 

 

Roza Krem Yan Etkileri Nelerdir?

 

Döküntü, nefes almada zorluk, ciddi baş dönmesi, ağız, yüz, dudaklar veya dilde şişme gibi etkiler az görülen ancak ciddi yan etkiler grubunda olan yan etkilerdir. Bunlar görüldüğü takdirde alerjik bir durum oluşmuş demektir. Acil tıbbı müdahale alınız. Bunlar dışında görülen yan etkiler ise şu şekildedir;

 • Cilt kuruluğu
 • Yanma
 • Kızarıklık
 • Kaşıntı
 • Ciltte tahriş
 • El ve ayak parmaklarında uyuşukluk
 • Pullanma veya ödem
 • Gül hastalığının kötüleşmesi

 

 

 

Roza Krem Fiyatı Ne Kadardır?

 

Roza krem fiyatı 8.1 TL’dir. Eczanede satılmaktadır. Eczane dışında herhangi bir noktada bulmanız mümkündür. Alırken de son kullanma tarihine ve ürünün kapağının açılmış olmamasına dikkat edin. Bu gibi şikayetler çok fazla olmaktadır.

 

 

 

Bu İlacın Muadilleri (Eş değerleri) Nelerdir?

 

İlacın eşdeğeri bulunmaktadır. Yani piyasa da farklı ilaçlar mevcut ama tam olarak aynı özelliği sağlayacak olan yoktur. Buna yakın içerikli olanlar ise şöyledir;

-Metrazol

-Meronıdazol

-Flagyl

-Exagyn

 

 

Roza Krem Saklama Koşulları

 

Krem 25 derecenin altında, çocukların erişmeyeceği bir alanda saklanır. Roza krem prospektüs kutusunda yer almalıdır. Son kullanma tarihi geçerse de kullanmadan imha etmelisiniz. Birçok kişi daha yeni geçmiş bir şey olmaz diyerek kullanabiliyor, bu durumda faydadan çok zarar görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En İyi Egzama ve Sivilce Kremi Hangisidir?

 

 

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu krem başka ilaçlar ile birlikte kullanılabilir mi?

Cevap 1: Kremi başka ilaçlar ile birlikte kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Soru 2: Sivilceler üzerinde ne kadar sürede etki gösterir?

Cevap 2: Etkisi kişiden kişiye değişir ancak iki hafta içinde iyileşme belirtileri ortaya çıkar.

Soru 3: Roza krem kullanıyorum ama cildim sanki daha da kızarmış gibi görünüyor, ne yapmalıyım?

Cevap 3: Doktorunuza danışın, ilacın yan etkilerinden biri olabilir.

Soru 4: Bu ilaç cildimi yakıyor, nemlendirici sürsem olur mu?

Cevap 4: İlacın kullanımının hemen ardından nemlendirici sürmeniz tavsiye edilmez. Belki ilacı sürdükten bir süre sonra nemlendirici ile cildinizi rahatlatabilirsiniz.

Soru 5: Hamileyim şuan bu ilacı kullanabilir miyim? Merak ettim cevaplarsanız iyi olur

Cevap 5: Gebelerin kullanmasını kesinlikle önermiyoruz. Çünkü bebeğe zararları olabilir.

Soru 6: İçeriğinde kortizon var mıdır?

Cevap 6: İçeriğinde kortizon bulunmaz. Kortizonlu ilaç grubundan değildir.

Soru 7: Bu ürüne ne kadar süre devam etmeliyim?

Cevap 7: Ortalama 3 ay devam etmelisiniz. Doktorunuz faydalara göre bu süreyi arttırıp bir miktar daha kullanmanızı önerebilir.

Cevap 8: Reçetesiz gidip satın alabilir miyim?

Cevap 8: Reçetesiz satılmamaktadır. Mutlaka doktora yazdırıp öyle eczaneden almalısınız.

Soru 9: Roza krem ile jel arasında herhangi bir farklılık var mıdır?

Cevap 9: İkisi de aynı hastalıklar için kullanılmaktadır. Sadece içeriğinde etken madde yoğunluğu değişmektedir. Jel daha hafif düzeyler için krem ise daha ağır durumlar için tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Basur(hemoroid) İçin En İyi İlaç 

 

 

Roza Krem Kullananların Tecrübeleri ve Yaşadıkları

 

Roza krem kullananlar bu ilaç ile ilgili tecrübelerini şu şekilde ifade etmişlerdir;

 • Gül hastalığı ile uzun süredir mücadele ediyorum. Bitkisel, kozmetik denemediğim ürün kalmadı. Roza krem bugüne kadar kullandıklarım arasında en iyisi. Kesinlikle bundan başka bir ilaçtan çözüm bulamadım.
 • Yüzümde ve sırtımda çıkan sivilcelerim için bu kremi kullandım. Biraz rahatsız etti ama sivilcelerim de ciddi bir azalma oldu. Daha önce kendi yüzüme bile bakamıyordum. Doktorum bir süre daha kullanırsam tamamen geçeceğini söylüyor.
 • Gül hastalığını ancak yaşayan bilir. Bir anda ortay çıkan bu hastalık nedeniyle cildimin yırtılacağını düşündüm. O kadar kötü görünüyordu. Roza kremi devlet hastanesinde gittiğim doktor önerdi. Kullanırken de dikkatli olmamı, yan etkilerinin çok olduğu bir krem olduğunu belirtti. Kısa sürede yüzümdeki o kötü görüntüden kurtuldum. Artık kendimi daha rahat hissediyorum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

84 yorum

 1. 3.5 aylık hamileyim yüzümde gül hastalıgı var sıcaklar biraz tetiklediği için napacağımı bilmiyorum.Sürsem ne gibi sıkıntılar olur

  • Hamile olduğunuzdan dolayı doktor önerisi olmadan kullanamazsınız. Doktorunuza söyleyin uygun görürse kullanabilirsiniz.

  • En az iki saat bekletin yeterli olur. İki saatten fazla da cildinizde durabilir sorun teşkil etmez.

  • Bu durum normaldir belli bir süre sonra kızarıklık azalacaktır. Kızarıklık olmaması için daha az miktarlarda kullanarak önlem alabilirsiniz.

 2. Bir uçuk yıldır rozasea hastasıyım bel ve kaburga bölgesinde kaşıntı var bana iyi gelirmi çok doktor gezdim hicbiri yazmadı lütfen yardımcı olun ne KULLANAYIM,,

 3. Slm Bende gul hastasiyim 2 yıldır tedavi görüyorum roza krem bunun yanında imes albitrol mononoke sabun olarakta kekik sabunu kullanıyorum doğrumu acaba cevap bekliyorum teşekkür edrim

  • Merhabalar bu şekilde kullanım güzel çok etkili devam edin deriz. Cevapları en hızlı şekilde vermeye çalışıyoruz.

 4. Merhaba bende roza yada lupus hastasıyım hiçbir kremler iyi grlmiyor en son roza krem yüzümü yaktı doktorlarda hep aynı ilaçları bar farklı bir yöntem varmı yardımcı olurmusunuz

  • Merhabalar farklı ve özel durumunuz olduğu için doktora muayene olmanızı öneririz sorun kaynağını bulunmalı.

 5. Merhabalar hocam kirpikte Demodex folliculorum tespit edildi kirpiklerime uygulamamda bir sakınca var mıdır? Şimdiden teşekürler.

 6. Ketoral   Elider dr Işıl Deniz
  Travogen  Terbisil dr Tuğçe İskender
  Sıvex Metrin dr Tuğçe İskender
  Hametan Excıpıal lipo dr Tuğçe İskender
  Metrin Sulfafur dr Sevgi Kulaklı
  Stafine dr Sevgi Kulaklı
  Elidel dr Sevgi Kulaklı

  Fucicort  Fenistil en son olarak biopsi yaptırdım. Bulgular nonspesifik olup, ön tanı periolar dermatit. Doktor roza krem ve tetradox verdi. Yine çare olmadı.

 7. Merhaba Yüzümde geçmeyen kızarıklık şikayetiyle doktora gittim Roza kremi antibiyotik verdi.Krem günde 1 defa uygulanıyor 2.gün yüzümde şimdiye kadar hiç görmediğim sivilceler oluştu yanma,batma,ağrı yapıyor görüntü dahada kötüleşti önceden sadeca kırmızıydı şimdi daha koyu ve bolca sivilce var ilaçları kullanmayı kestim.sizce kullanmaya devam etmelimiyim

  • Merhabalar geçmiş olsun bırakmanız iyi olmuş tekrar doktora gidin şikayetinizi söyleyin.

 8. Mrb banada doktor roza dedi ama elidel diye bir krem verildi.yuzumde de yangi yapti ve biraktim.kullanmalimiyim

  • Merhabalar hafif yangı yapması normal bırakmayın düzenli olarak kullanın. Yangının azalması içinde dozunu ve kullanım sıklığını azaltın.

  • Bir sakınca yok ama ilk önce roza kremi sürdüyseniz aradan bir iki saat geçtikten sonra güneş kremini sürmeniz daha iyi olacaktır.

 9. Merhaba iyi günler. Doktor roza kremi gündüz kremi olarak verdi fakat araştırdığım kadarıyla güneşe çıkılmasının sakıncalı olabileceğini gördüm. Güneş kremi ile birlikte mı kullanmam gerekiyor. Bilgi alabilir miyim?

  • Merhabalar evet güneş kremi ile beraber kullanmalısınız güneşten de mümkün olduğu kadar uzak durun.

 10. Iyi aksamlar banada roza teshisi kondu gece Roza krem sabahta Sivex yadi gunduz siveksten ne kadar somra gunes kremi sureyim birde benim gunes kremim Sebanet jel halinde olani olurmu giglede ROZACARE falan kullanmak gerekli diyo siz ne dersiniz birde Nemlendirici ve yuzyikama jeli ne kullanayom

  • Merhabalar güneş kremini sivexten 2 saat sonra uygulamanız doğru olandır kaliteli bir güneş kremi kullanın rozacare daha iyi olur. Cilt tipinize uygun kaliteli nemlendirici ve yüz temizleme jeli kullanın la roche posay ürünleri çok kaliteli tercih edebilirsiniz.

 11. 3,4 gün oldu Rozayı kullanmaya ..Ancak okuduğum tüm yorumlarda batma , yanma , kaşınma gibi belirtilerin olduğu söyleniyordu kaldı ki siz normal olduğunu söylemişsiniz ..Ama bende bunların hiç birini yapmadı .Sizce bu da normal mİ ? Ve de etkisini gösteriyor mudur daha doğrusu gösterecek midir ? Yanma , kaşınma vb belirtiler yok ama etkisi olacaktır dimi iyileştirecektir ..

  • Merhabalar illa batma,yanma,kaşıntı olacak diye bir şey yok bunlar olmadan da etki gösterebilir sorun olmaz. Yani bu yaşadığınız durum son derece normal acil şifalar dileriz.

   • Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi içinbir şey daha sormak istiyorum.Cikt dr um roza kremini 3 tüp bitirdikten sonra pharmaceris markasının kırmızı cilt bakım ürününü verdi Rosa hastaları için sanırım o grup.Gündüz La roche posay anthelios anti-ımperfections u verdi..Pharmaceris i gece kullanmam için verdi..O markayı kullanmadığım gibi duymadımda ..Bir fikriniz var mı o marka hakkında ? Sizde önerir msiiniz diye sormak istedim.Şimdiden tekrardan teşekkürler

 12. Merhabalar, rozase hastasıyım yüzüm için 2 aydır roza kullanıyorum, gündüzleri de hametan kullanıyorum fakat yüzümün nem ihtiyacını karşılamaya yeterli olmuyor. Kullandığım nemlendiricilerin çoğu yüzümü kızarttı bunun için önerebileceğiniz nemlendirici var mı? Bir de güneş kremi olarak solante telefon rubo kullanıyorum yeterli mi sizce?

  • Merhabalar güneş kreminiz iyi nemlendirici için la roche posay in nemlendirici ürününü alın cilt tipinize göre. Bu marka kesinlikle çok kaliteli diğerleri bu kadar fayda sağlamayabilir ayrıca bol bol su için.

 13. İyi gunler benim sorum şu olucak iki ayri dokrotun teshisi farkli ilki elidel verdi diger doktorun ise gunduze dermatop gece roza merhem ama
  Prospektus okuyunca dermatop rozasea ise kullanmayin yaziyo yani garip deilmi sizin onerecegiz bir urun varmi Ben roza diye dusunuyorum kilcal damarlarim ince oldugu icin istifra ettikten sonra damarlarin goruntusu gitti ama leke olarak kaldi

  • İyi günler durumunuz biraz farklı bundan dolayı da farklı bir doktora muayene olmanızı tavsiye ederiz.

 14. Benim burun kenarlarında kılcal damar çatlaması var . Roza kremini kullansam olurmu .ayrıca nemlendirici olarak ne önerirsiniz.cildim çok kuru.

  • Faydası olacaktır kullanabilirsiniz. Nemlendirici olarak la roche posay ürünleri çok başarılı ondan dolayı bu markanın nemlendiricilerini alın.

 15. Merhaba roza kremi yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum her traştan sonra yuzume uyguluyorum eczanedeki cilt analizi yapan dermatolog tavsiyesi üzerine her gün sürüyorum bazen sürmedigim günlerde oluyo ilacı 3 ay dan sonra kullanmak onerilmiyo bende tüm kızarıklık gecmedi azalma var ayrıca güneş kremiyle beraber kullanmam söylendi 3 yıldır traştan sonra da sürüyorum pek bi yan etkisini gormedim gunde uyguladigim zamanlar 1 defa uyguluyorum 2 defa belirtilmis gunes kremiyle kullanmam saglikli olurmu bide 3 yıl geçti yan etkisi yok sorun olurmu

  • Merhabalar uzun yıllardır kullanıyorsanız sorun olacağını düşünmüyoruz güneş kremi ile beraber kullanmanızda sakınca olmaz. Kullanmaya devam edebilirsiniz ama yine de müsait olunca bir cilt doktoruna muayene olun.

   • Ben roza kıremi yeni kullanmaya başladım ve çok iyi bir kırem doktorum bana gül hastalığım olduğunu söyledi ve roza kirem ve rulit hap verdi ikisi de çok iyi geldi biraz yüzündeki kabarcıklar kaldı onlar ne zaman geçecek ve makyaj yapmamda sıkıntı varmı acaba

    • Önümüzdeki birkaç ay içerisinde kabarcıklar da geçecektir. Düzenli kullanmaya devam edin makyaj yapabilirsiniz.

 16. Ben bu kremi hic kullanmadim hocam yuzumde ara ara yanak kısımlarında kızarıklık oluyor kullansam fayda eder mi ki

 17. Benim rozesa artık üçüncü evreye geçmiş yüzümde cok şişme oluştu ilaç tedavisiyle bu siskinlik inermi??
  Yanlız bu ilacada Ekim gibi baslycam scakta daha kötü ypbiliyormus

  • Şişkinlik iner evet doktora muayene olup öyle kullanıma başlamanızı öneririz. Acil şifalar.

 18. Merhaba bende rosasea hastasıyım antibiyotik ve siveks ve sülfavur verdi doktorum nemlendirici güneş koruyucu kullanıyorum ama yanma ve kalıntı hissim geçmedi en büyük şikayetim o kullansam iyi gelir mi

 19. Yüzümde gül hastalığı var.Doktoro gittim bana fucicort krem verdi.1 hafta ara ile kullan dedi.Bir de Rupafin hap verdi.Yüzümde kılcal damarlar da var. Sizce bu kremi mi yoksa roza kremi mi kullanmalımıyım?
  Roza kremi kılcal damarları geçirir mi?

 20. Doktora gittim gül hastalığına doğru gidiyor dedi yüzümde kızarıklık, batma ve kılcal damarlar var doktor fucicort krem verdi içeriğinde kortizon var bu kremi 1 hafta ara ile kullan dedi krem iyi mi acaba? bir de rupafin hap verdi.Rosa kremi kullansam kılcal damarlar geçer mi yardımcı olurmusunuz ?

  • Doktorunuz önerisine uyun. Roza kremi daha sonra kullanırsınız etkili olur kılcal damarlar için.

 21. Merhaba ben Roza hastasıyım.. Doktor Roza kremi ve güneş kremi verdi ama cildim çok kuru başka nemlendirici kullanırsam da sivilce yapıyor.. biodermanın bir kremini kullandım nemlendirici olarak sivilce yaptı..acaba evde olduğum zamanlarda Güneş kremini kullanmıyorum.. Roza kremi de sadece akşamları kullanıyorum bir nemlendirici önerir misiniz acaba veya Güneş kremini evde de sürmem gerekiyor mu ?

  • Merhabalar normal de evde de sürülmesi gerekmektedir güneş kreminin ama yine de evde kullanmayabilirsiniz.

 22. Merhaba..benim yüzümde gül hastalığı çıktı doktor roza kremi ve güneş kremi verdi.. ben güneş kremini sadece dışarı çıktığım zaman sürüyorum..ve cildim kuru pul pul oluyo biodermanın bi nemlendiricisini kullanıyordum sivilce yaptı yüzümde ee bi nemlendiriciye ihtiyacım oluyo ve ben gündüzleri hangi nemlendiriciyi kullanmamı önerirsiniz?? Roza kremini gece sürüyorum.. Şimdiden teşekkür ederimm

  • Merhabalar La roche posay in nemlendiricisini kullanın çok başarılı. Yüz tipinize uygun olanını almayı unutmayın.

 23. Merhabalar benim yuzumde roza hastaligi var doktor imex rosa krem bi tane antibiyotik ve storice nemlendirici vedi bir aydan fazla oldu kullanali ama kizariklik cok hafif gecti yine kizariklik var acaba baska bi dokotora mi gitmeliyim?

 24. Merhaba yuzumde rosa var doktor imex rosa bi tane antibiyotik ve storice nemlendirici verdi bi aydan fazladir kullaniyorum ama cok bi degisiklik yok tekrar baska bi doktora gitmelimiyim

  • Merhabalar biraz daha bu tedaviyi uygulayın 3 ayın sonunda geçmezse başka bir cilt doktoruna muayene olabilirsiniz.

 25. Kremi kullandıktan sonra üstüne nemlendirici sürüp sonra fondöten sürsem etki eder mi yine de

 26. Iyi aksamalr banada 3 4 gun oncesi yuzumde rosa oldugu soylendi hamileyim roza krem verdi fakat surince daha cok kizariklik ve yanma oldi normal midir yardimci okursanz cok sevnrm cok endise ediyrm uzulyrm

  • Merhabalar bu son derece normal bir durumdur ama kızarıklık ve yanma çok olursa kullanım sıklığını azaltın dozu düşürün ve nemlendirici kullanın.

 27. merhaba ruaccutane tedavim 1 ay sonra biticek madecassol roza krem ve hametan kremi karistirip kullanmam yuzumdeki lekelere ve renk esitsizliklerine iyi gelecek midir?

  • Merhabalar roaccutane 1 ay kadar da cildinizdeki lekeleri de önemli bir şekilde tedavi edecektir. Cildiniz lekeler geçmezse o zaman tekrardan yazın ama şimdiden acele etmeyin.

 28. Merhabalar

  Benim doktorum elidel krem verdi 1 ay kadar kullanıp tekrar görmek istedi kızarıklığı biraz alıyor ama tam olarak geçmedi roza krem kalıcı kızarıklığa ve kılcal damarlara etkili midir ?

  Teşekkürler

 29. Merhabalar
  Benim yüzümde çocukluktan beri iki yanağımda ve çenem de kızarıklık var ve kızarıklık olan bölgeler kuru ,her doktor farklı bir tanı koydu ve çok fazla krem uyguladım hiç biri fayda etmedi acaba bu krem iyleştirir mi? Son gittiğim doktor genetik olduğunu söyledi. Iyi günlerr

 30. Merhaba, Doktor bana Rosa tanısı koydu ve Roza krem yazdı, memnunum. Rosa olanlar hangi içerikli ürünleri kesnlikle kullamamalı? Mesela Gül suyunun zararlı olduğunu okudum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?