Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri?

Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri?

Bugünkü konumuz buğday ten özelliğine sahip bayanlar için olacaktır. Son dönemde çok fazla saç renginin ve tonunun olması ve birçoğunu beğenmemizden dolayı da bayanlar büyük kararsızlık yaşamaktadır. İşte bu durumdan ne yapacağımız net ve bellidir. ten rengimizi bileceğiz ve buna göre saç rengimizi seçeceğiz. Bu şekilde uzman fikirlerle yol alındığında ortaya çok iyi sonuçlar çıkacaktır.

Buğday tene saç rengi seçiminde aşağıdaki uzman kuaförümüzün fikirlerini deneyip daha göz alıcı görünebilirsiniz. Buğday tenlilere yakışan saç renkleri sayısı biraz fazladır ve bu da bu ten rengi için önemli bir avantajdır. Ten rengi ve saç renginizden sonra tamamlamanız gereken diğer nokta da giyim tarzınızdır. Giyim tarzınızı da kullandığınız saç rengine uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir.

Birçok bayan malesef bu noktada yanlış tercihler yapmaktadır. Bu durumu basit bir örnek ile açıklayalım. Marjinal bir saç rengi seçtiniz ama ona göre çok sade giyindiniz işe bu şekilde doğru eşleşme olmuyor ve kötü görünüyorsunuz. Şimdi de bu konu hakkında tüm detaylara bakalım.

 

 

 

 

Buğday Ten İçin En İyi Saç Rengi Bulma İpuçları

 

  • Sıcak koyu renkli serin ışıltılı saç renkleri bu cilt tonu ile çok uyumludur ve harika görünür.
  • Buğday ten orta ve koyu renkli cilt tonu kategorisine girdiği için buna göre seçimler yapılmalıdır. Aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.
  • Buğday cilt tonunuz var ise kızıl ve tonları, kahve tonlar, açık kahve ve bordo renkleri en iyi seçimler olacaktır.
  • Sarı renk bu ten rengini çok boğmaktadır bunun yerine daha hafif sarı tonlarını tercih etmenizde fayda vardır.
  • Soluk buğday ten rengine sahipseniz daha açık tonlardan yana tercihlerini kullanın. Çünkü koyu renkler sizi yaşlı gösterecektir.
  • Göz renginiz ve giyim tarzınızda son derece önemlidir. Tonlara göre tercihler yapmalısınız.

 

 

 

 

İşte Yakışan Saç Rengi İsimleri

 

1.Küllü Kahve

Kahve tonlarının çok uyumlu olduğunun altını çizdik. İşte bunlardan ilki küllü tonlarında kahverengi saçtır. Hafif gri yansımalara sahip bu ton gerçekten hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Düşüneceğiniz kahve tonları arasında ilk sırada yer almalıdır.

 

 

 

 

2.Bakır Kızıl

Kızıl tonları diğer ideal renkler arasındadır. Bunlardan en hoş duranlarından biri de bakır kızıldır. Bu diğer kızıl tonlarını deneyemezsiniz anlamına da gelmesin. Diğer tonlarının da uyumlu olduğunu belirtelim.

 

 

 

 

3.Mavi Siyah Saç Rengi

Mavi siyah renk çok tatlı bir siyah tonudur diyebiliriz. Bu iki tonlu görünüm çok etkili bir tarz yaratıyor. Ten renginizle beraber çok iyi bir görünüm ortaya çıkacaktır.

 

 

 

 

4.Siyah Saç Rengi

Siyah saç bana yakışır mı derseniz bu sorunun cevabı evettir. Buğday cilt tonu için siyah tonlar çok iyi görünmektedir. Deneyebileceğiniz saç renkleri arasındadır.

 

 

 

 

5.Sütlü Kahve Saç Rengi

Kahve tonları için bir diğer öneri daha. Sütlü kahve saç rengi buğday tenle güzel bir kombin oluşturmaktadır. Deneyip baktığınızda ne dediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

 

 

 

 

6.Fındık Kabuğu

Kumral tonlarından olan fındık kabuğu bu cilt tonu için iyi bir yere sahiptir. Fındık kabuğu saç rengi ile beraber daha farklı ve iyi göründüğünüzü fark edeceksiniz.

 

 

 

 

7.Altın Kahve

Daha parlak ve belirgin bir renk istiyorsanız cilt tonunuzla uyumlu altın kahveyi kullanabilirsiniz. Kesinlikle harika ve etkili bir görünüm diyebiliriz.

 

 

 

 

8.Mor ve Tonları

Birazcık marjinallik isterseniz mor ve tonlarını deneyebilirsiniz. Sıradan renkler size göre değilse bunun için birazcık farklı ama uygun bir renk isterseniz kesinlikle denemenizde fayda var.

İlginizi Çekebilir: Saç Renkleri Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

 

 

 

9.Açık ve Koyu Bakır

Bakırın hem açık tonu hem de koyu tonu çok yakışmaktadır. Bakır tonlarını deneyerek güzel ve hoş bir tarz oluşturabilirsiniz. Bunu kıyafetinizle de uyumlu hale getirdikten sonra herkes tarafından hayranlıkla izleneceksiniz.

 

 

 

 

10.Mocha Kahve

Kahve tonlarının egemen olduğunu söylemiştik. Bir kahve tonu daha diyebiliriz hoş bir renktir. Biraz koyu özellikli olduğunun altını çizelim.

 

 

 

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri Kılavuzumuza Göz Atın!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?