Beğeneceğiniz Uzun Etek Kombinleri 2023

Beğeneceğiniz Uzun Etek Kombinleri 2023

İçindekiler

Geçen zamanda mini ve çok kısa etek boylarının gittikçe uzadığını ve  2022 yılında uzun etekleri çok sık görmeye başladık. 60’lı ve 70’li yılların çeşitli dokunuşlarından esinlenerek ortaya düz ve karmaşık desenli tasarımlar ortaya çıktı. Şu anda da her bayanın sahip olması gereken bir stil haline geldi. Bu noktada önemli olan uzun etek kombinleri yapmaktır. Yani bu etekleri ne ile giyeceğimizdir. Oldukça pratik ve konforlu moda ürünü olan bu giyecekler güzel bir şekilde eşleştirildiğinde ortaya çık görünümler çıkıyor.

Uzun etek kombinleri hem günlük kullanım için hem de gece kullanımı için son derece kullanışlıdır. Bununla birlikte uzun etek giymek çoğu zaman birazcık zor ve karmaşık olabilir. Bunun içinde fikirlerimiz imdadınıza koşacak. Bu tarz alt giyim parçasının uzun boylu kadınlara yakıştığı inkar edilemez. Fakat tüm vücut tipleri içinde uygun kombinasyonlar mevcuttur. Çok beğeneceğiniz uzun etek kombinleri 2023 fikirlerine göz atalım.

 

Uzun Etek Kombini Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

 

1.Bel kısmınız da  toparlanmalar var ise buna uygun şekilde eşleştirme yapılmalıdır. Yani karın bölgesini gizleyecek üstler seçilmelidir.

2.Kilolarınız karın bölgesinde ise pürüzsüz düz kumaşlar bu kısımdaki sorunları çok daha iyi gizler.

3.Eğer vücudunuza güveniyorsanız en iyi birleştirmelerden bir tanesi kısa tuniklerdir.

4.Doğru etek uzunluğunu bulmak için boyumuzu dikkate almalıyız. Boyunuz uzunsa daha uzunca tipler tercih edebilirsiniz ama kısa ise buna uygun daha yatay tasarımlar tercih edin.

5.Çok uzun boylu biri iseniz ayaklarınızı gizlemek ve görünüşünüzü düzleştirmek için etek uzunluğunu kullanmalısınız. Kısa bir bayansanız etek uzunluğu bileğinizin üst kısmından birkaç santim noktada olmalıdır.

 

 

Uzun Eteklerle Kombin Yolları

 

a)Belli Açık Parçalarla Kombinasyon

 

 

Etekleri bel kısmını açıkta bırakacak tuniklerle eşleştirebilirsiniz. Pul ve boncuklu tişörtlerle kalçalarınıza dikkat çekip harika görünüm oluşturabilirsiniz.

b)Ofis İçin Öneriler

 

 

Çalışan bayanları unutmak olmazdı. Onlar içinde önerileri araya sıkıştırdık. Günümüzde çalışan bayanlar çok fazladır bunun içinde rahat, klas parçalarla kombinasyonlar çok yerinde olacaktır.

 

c)Yaz İçin Uzun Etek Kombinleri

 

 

Havanın sıcak olduğu  günlerde rahat kısa salaş üstlerle şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Bununla beraber canlı renkler seçmeyi es geçmeyin.

 

d) Kış İçin Kombinasyon

 

 

Kış için ceket tercih ettiyseniz, uzun ceket yerine daha kısa ceket tercih edin. Kısa parçalar size ince ve uzun bir görünüm katar. Ayrıca tamamlayıcı parçaları da kesinlikle unutmayın kolyeleri, şapkaları. Yelek ve hırkalar da gerçekten kış için uygun kombinasyonlardır.

 

e)Ceket ve Palto İle Şıklık Yolu

 

 

Sonbahar ve kış için en uygun eşleştirme yollarında da biridir. Havalar soğuduğunda buna uygun bir tarzımız olması lazımdır. İşte bunun içinde en iyi yol ceket ve paltolardır.

 

f)Kemikli Uzun Etek Stili

 

 

Daha kalınca bir etek tarzı ile kendinize yeterince harika görünüm katabilirsiniz. Özellikle beldeki kemeri de unutmayın. Bu şekilde en son moda tarzına uygun giyinmiş olacaksınız.

 

g)Denim Ceketle Gündelik Tarz

 

 

Günlük gezmelere giderseniz bu şekilde bir kot ceketle etek eşleştirmesi yapabilirsiniz. Gerçekten de çok hoş bir görünüme kavuştuğunuza sizde şaşıracaksınız.

 

Uzun Eteklerle Hangi Ayakkabılar Giyilir?

 

-Uzun etekle ayakkabı her vesileyle çok önemlidir. Örnek olarak günlük geziler için düz sandaletler, terlikler, spor ayakkabıları, topuklu rahat sandaletler en iyi önerilerdir.

 

 

-Gece dışarı çıkarken ise ayak bileğinde botlar, topuklu gladyatörler, şık sandaletler, sofistike ayakkabıları tercih edin.

 

-Eğer o hippi stilini tam anlamıyla elde etmek istiyorsanız ayak bileğinde çizmeler, spor ayakkabıları, takunya stilleri kullanın.

 

 

-Tayt, çorap tercihleri varsa ayak bileğinde botlar daha pürüzsüz bir görünüm verecektir.

 

Her Vücut İçin Uzun Etek Seçme İpuçları

 

-Resmi bir toplantıya giderken birazcık daha kısa uzun etekler kullanılmalıdır. Daha rahat görünüm içinde bileğe yakın nokta tercih yapın.

-Uzun boylu ve ince bir tipiniz var ise çok şanslısınızdır. Bundan dolayı da desen ve baskılardan, çeşitli cesur ve nötr tonlara, açık bluzlu baskılı etek, ayrıntılı bluzlu ince etekli etek ve daha fazlasıyla kombinasyonlar yapılabilir.

-Kısa bir bayansanız bunun içinde dikkat etmeniz gerek etek boyudur. İyi ayarlama ile tarzınıza tarz katacaksınız. Yalnız ağır süslü modellerden kaçının.

Siyah Deri Etek Kombinleri 2021-2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?