Dağınık Topuz Saç Modelleri İçin Fikirler

Dağınık Topuz Saç Modelleri İçin Fikirler

İçindekiler

Dağınık Topuz Hakkında Tüm Ayrıntılı Fikirler

Benzersiz bir saç modeli arayışına girdiyseniz acaba nasıl bir şey denesem diyorsanız dağınık topuz önerisi sizin için çok iyi bir tercih olacaktır. Hem basit hem çok şık bir saç şekillendirmesidir. Ayrıca gittiğiniz her ortamda da rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanında bir bayana benzersiz bir hava katmaktadır.

Dağınık stiller hem yüzü hem de görünümü çok değiştirmektedir. Dağınık topuz modelleri kendi içerisinde farklı farklıdır. Yani çok fazla seçeneği mevcuttur. Bunların içinde sizin için en uygun olanını denemelisiniz. Kesinlikle taşıyamayacağınız bir örnek seçmeyin. İşte bu konu ile ilgili diğer ayrıntılara da göz atalım.

 

 

 

Dağınık Topuz Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

 

Bunun için genel olarak bir sınırlama yoktur, yani her bayana yakışır. Yalnız orta ve uzun saçlar için bu modeli yapmak çok idealdir. Kısa saçlarda çok etkili bir görünüm vermemektedir. Onun içinde uzun saç yapısına sahip olmak bir avantajdır. Bunun yanında yüz yapınızı da dikkate alarak size uygun bir model seçmenizde de yara vardır.

 

 

Bu Saç Stilini Nerelere Giderken Kullanabilirim?

 

Bu konuda birçok soru işareti var gibi acaba bunu kullanabilir miyim, yoksa çok mu abartılı olur gibi ifadeleri sıklıkla duyuyoruz. Bu saç modeli zamansız bir stildir. Yani çoğu yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özel toplantılarda, iş yerinde, günlük olarak, kına gecelerinde, mezuniyet gününde, düğünlerde, akşam yemeğinde, partilerde, kokteyllerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu saydığımız yerlere de çok güzel uyum sağlar.

 

 

 

Dağınık Topuz Oluştururken Bunları Önemseyin

 

Özellikle kendiniz evde bu modeli oluşturmak istiyorsanız bunlara azami dikkat edin ortaya daha güzel bir dağınık topuz saç modeli çıkacaktır. İşte bu saç stilini oluştururken dikkat etmeniz gerekenler

-Saçınızı çok sıkmayın: Çok fazla topuzu sıktığınızda doğal görünmemektedir. Bunun içinde daha gevşek tutmalısınız. Bozulmasını önlemek içinde tel tokalar takabilirsiniz.

-Saçlarınızı düzleştirme yapmadan toplayın: Düzleştirme işlemi yapınca istediğiniz görünümü alamayabilirsiniz. Bunun için saçlarınızın uç kısımlarına  saç bakım yağı sürmeniz yeterlidir. kabarma sorunu var ise fön işlemi ile kabartmayın giderebilirsiniz.

-Saçların ön kısmında saç tutamları bırakın: En can acılı noktalarından biridir. Topuzu oluşturmadan önce ön ve yan kısımlarından hafif saç tutamları bırakmalısınız. Bu size çok natürel bir görünüm kazandıracaktır. Şayet bu tutamlar kıvırcık ise düzleştirme işlemi yapılabilir ve saç spreyiyle şekil verilebilir.

-Saç spreyi uygulayın: Bu nokta önemli şayet çok fazla dağınık bir görünüm olursa saç şekliniz bozulabilir. Bunun içinde saç spreyi kullanmalısınız. Saç spreyini ön ve tepe bölgelere iyice püskürtün.

-Son dokunuşu yapın: Her zaman bu tip modellerde son dokunuş önemlidir. Naturel bir görünüm içinde saç tellerini gevşetmekte fayda var. Saç tutamlarını çok dikkatli bir şekilde çekere daha natürel bir görünüm vermekte son hamle için çok yerinde olacaktır.

 

 

Dağınık Topuz Saç Modeli Yapım Fiyatları

 

Kendiniz evde yapmak istemezseniz bunun bir maliyeti olacak doğal olarak. Aşağıda nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız. Yalnız bu modeli evde yapmayanlar içinde fiyatını ifade edelim.

Normal semtlerde fiyatlar 80- 575 tl arasında değişmektedir.

Daha lüks semtlerde ve kuaförlerde 180-1500 tl arasında değişiklik göstermektedir.

Düğünler için ise 2900 tl ye kadar çıkabilmektedir.

 

İlginizi Çekebilir:Uzun Saçlar İçin Dağınık Topuz

 

 

Adım Adım Dağınık Topuz Saç Modeli Yapımı

 

Bu temel ve hacimli görünen bir dağınık topuzdur. Birkaç dakika içerisinde bu modeli kendiniz evde rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Adım adım anlatarak işinizi kolaylaştırmak istedik.

Gerekli Malzemeler

  • İnce diş özellikli tarak
  • Saç spreyi
  • Saç pini

 

1.Adım

 

İlk önce şöyle başlıyoruz bir parmağımızı kulağınıza koyup, bir kulaktan diğer kulağa doğru düz bir çizgi çizin. Ön kısımları kesip atın. Saçlarınızın geri kalan kısımlarını ise alarak başınızda yüksekten yukarıya bir saç teli kullanarak at kuyruğu olacak şekli ile tutturun. Bir elinizde at kuyruğu saçınız, diğer elinizde  saç teli boyunca sonuna kadar çekin.  Saçlarınızın dışarıda kalan kısmı için ise daha dolgun bir saç döngüsü oluşturabilirsiniz.

 

2.Adım

 

Saçlarınızın büyük döngüsünün orta kısmını at kuyruğu boyunca parmaklarınızla sıkıca tutun. Saç tellerini yarım bırakarak, saç derisi üzerine gelene kadar yaklaştırın ve birkaç kez daha saçınızda bükme işlemi yaparak diğer tarafa çekin. Bu adımda saç pini ile ayrılan kısımları tutturmayı da gözden kaçırmayın.

 

 

3.Adım

 

Bu adımda saçların ön kısmında kalan saçları çekerek ikiye bölün. Böldüğünüz her kısmı ise bir kez daha ikiye bölerek toplamda 4 çeyrek tutam oluşacaktır. Daha doğal ve güzel bir görünüm için ise böldüğünüz saçları ince tel yapılı tarak ile tarayarak topuzunuzun alt kısmına ayrıca üst kısmına sararak pin ile sabitleme yapın.

 

4.Adım

 

Bir üstteki adım da yani 3. adımda yapılan uygulamanın aynısını alt bölümler içinde yaptıktan sonra, üst bölümden bir tutam saç alıp başınızın üstünden topuzun karşı tarafına  doğru etrafında dolanaral tutturun.

 

5.Adım

 

Aynı işlemi 4. adımdaki saç tutamına da uygulayarak, parmaklarınızla üst kısımdan bir tutam alarak saç spreyi ile son şeklimizi veriyoruz. İşte saç modeliniz son adımla birlikte hazır.

 

İşte Sonuç

 

2020-2021 Abiye Saç Modelleri Klavuzu

 

Dağınık Topuz Saç Modelleri Yapımı Resimli Anlatım

 

1.Şık Öneri İsteyenlere

 

2.Günlük Kullanım İçin

 

 

3.Rahat ve Hoş Görünüm

 

4.Tarz Bir Görünüm Sevenlere

 

 

5.Gelinler İçin Dağınık Topuz

 

 

Dağınık Topuz Saç Modeli Yapımı Videolu Anlatım

 

İlginizi Çekebilir: Uzun Saçlar İçin Dağınık Topuz 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?