Dideral Ne İçin Kullanılır, Yan Etkileri?

Dideral Ne İçin Kullanılır, Yan Etkileri?

İçindekiler

Dideral halk arasında ağızdan ağza çok fazla konuşulan ilaçların başında gelir. Dideral nedir diye sorulduğunda ise çok fazla yeterli bilgi ise çoğu kimse bulunmamaktadır. Sadece duydukları kadar bilgi sahibi olunmaktadır. Bugün bu konu hakkında tüm detayları sizlere sunarak ne olduğu konusunda kafanızda net şeyler oluşturacağız. Vücutta doğal olarak bulunan, kalbi ve kan damarlarını etkileyen adrenalin gibi yapının etkisini azaltır ya da tamamen durdurur. Bu şekilde kalbe baskı azalır, kalp atımı sakinler ve kan basıncı normal seviyeye gelir.

Halk arasında ise iş görüşmesinde stres yaşayanlar, sınav kaygısı olanlar bu ilacı kullanarak heyecanlarını ortadan kaldıran ilaç olarak bilirler. Yalnız hekim önerisine göre kullanılmalıdır. Yoksa tam terine sorunlar yaşanabilir. Şimdi de tüm detayları alt başlıklar halinde anlatacağız.

 

 

 

Dideral Nedir, Ne Anlama Gelir?

 

Dideral tablet ağız yolu ile bol su ile kullanılır. Bir kutu içerisinde 50 tane tablet mevcuttur ve sadece reçete ile eczanelerde satılmaktadır. Adrenalin hormonu sonucu ortaya çıkacak kalp atımının hızlanması ve kan akışını yavaşlatarak normal getirir ve kalp krizi riskini önler. Heyecan, stres gibi kalp atışını hızlandıracak durumlara karşı reçete edilmektedir. Sınav, toplum önünde konuşma, iş görüşmesi gibi ani ortaya çıkacak heyecanlanma gibi durumlarda kişiye doktor tarafından reçeteli ile yazılmaktadır. Genellikle psikiyatristler tarafından hastalıklarına bu tablet önerilmektedir. Çeşitli yan etkilerinin olduğunun altını da çizelim.

 

 

 

Etken Maddesi ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

İçeriği ilaçların çok önemli birçok kişi kullanmadan önce bakıp bilgi sahibi olmuyor bu yanlış bir durum. Etken ve yardımcı maddeler önemli asıl çözümü oluşturan yapılar bunlar. Dideral 40 mg ilacın etken maddesi Propranolol hidroklorür isimli maddedir. Yardımcı maddeleri ise mannitol, aljinik asit, jelatin,stearik asit, magnezyum stearat ve ponceau  4-R dür. Bu bileşim iyi bir etki oluşturarak sorunu hızlı bir şekilde çözmektedir. izlerde bu maddeleri iyice araştırıp detaylarını öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Dideral Ne İçin Kullanılmaktadır?

 

Genellikle stresi azaltmak, heyecanı yenmek gibi durumlarda kullanılsa da birçok farklı alanda işe yaramaktadır. Diğer kullanım noktaları ise şöyle;

 • Yüksek tansiyonun kontrolünde ve böbrek bozukluğuna bağlı yüksek tansiyonun kontrolünde
 • Akut kalp krizinden sonra kontrol ve destek amaçlı kullanılır.
 • Migrenden korunmak ve acılarını azaltmak için kullanılır.
 • Aşırı kaygının ortaya çıkması durumunda ve kaygıyla ortaya çıkan kalp atışının normale döndürülmesinde
 • Tiroit hormonlarının çok fazla olması (tritoksikoz) bu nedenden dolayı ortaya çıkacak durumların tedavisinde
 • Bilinen bir duruma bağlı olmadan ne için olduğu belli olmayan titremenin(tremor) tedavisinde kullanılır.
 • Kalp atış bozukluğunun(disritmi) ortaya çıkması durumunda
 • Kalp damarlarındaki tıkanma ya da daralma durumunda ortaya çıkan göğüs sıkışması tedavisinde kullanılır.
 • Böbrek üstü bezinin tümörüne bağlı olarak adrenalin hormonun aşırı salgılanması durumunda kullanılır.
 • Sosyal fobi yaşanan durumlarda da sıklıkla kullanılır.(bu konuda tedavi eder)

 

Bu Tableti Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekli Olan Durumlar

 

1.Bu ilacın içeriğindeki etken ya da yardımcı maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın. Hekiminize bu durumu söyleyin.

2.Alkol içen bir kişi iseniz bu ilaçla beraber alkolü bırakın çünkü alkol yan etkilerin ortaya çıkmasını güçlendirir.

3.Hekiminiz tarafından sizin durumunuza özel yazıldığı için başkasının kullanmasından uzak tuttunuz.

4.Uzun süre açlık halinde ya da dinlenme durumunda bu ilacı kullanmayın.

5.Bu üründe düzenli kullanım çok çok önemlidir. Atlamadan zamanında kullanmalısınız. Bitmeden de hekiminize gidip tekrar reçete ettirmelisiniz.

6.Kullanmayı bırakmayı düşünüyorsanız mutlaka doktorunuza gidip bu durumu bildirmelisiniz. İlacın alımını birden bire durdurmak kötü durumları ortaya çıkarabilir.

7.Herhangi bir konuda ameliyat olmayı planlıyorsanız bu ilacı kullandığınızı hekiminize söylemeniz gerekmektedir.

8.Diyabet, koah, kalp yetersizliği, karaciğerde büyüme, astım, solunum yetmezliği gibi durumlar var ise bu ürünü kullanmayınız.

9.Sigara kullanıyorsanız, kas zayıflığı, sedef hastalığı, bronşit, iştah artışı gibi hastalıklarınız var ise de dikkatli kullanmanız önerilir.

10.Gebe kalmayı düşünüyorsanız bu ilacı kullanmaya başlamamalısınız. İlaca başladıktan sonra gebelik ortaya çıkarsa şayet bu olayı hemen doktora bildirip ilacın alımını sonlandırmalısınız. Çünkü anne karnındaki bebeğe zarar verme riski bulunmaktadır. İlacı kullanmak isterseniz de etkili bir doğum kontrol yöntemi ile devam etmelisiniz. Emziren bir anne iseniz de hekiminiz tercihine göre kullanıp kullanmamaya karar vermelisiniz.

 

 

 

Dideral Tablet Nasıl Kullanılmalı?

 

Bir hekim gözetiminde yazıldıysa mutlaka onun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Her gün aynı saate bol su ile tok karnına içilmesi tavsiye edilir. Kullanım miktarları ise çocuklarla yetişkinlerde farklılık göstermektedir. Özellikle 12 yaş ve altındaki çocuklarda doz ayarlaması yapılır ve düşük seviyelerde önerilir. Bunun yanında hastalığa göre de verilen doz değişmektedir.

Yetişkinlerde kullanımı:

Başlangıçta günde 2 tablet alınmalıdır. Hastanın cevabına göre bu doz günde 4 tablete kadar çıkarılabilir. Hastalığa bağlı olarak da doz ayarlaması yapılmalıdır.

Çocuklarda kullanımı:

12 yaş altındaki çocuklarda 1/2 doz günde 2 defa verilir. Bu doz hastalığa göre değişiklik gösterebilir. Bu konuda hekiminiz size ayarlama yapacaktır. Ayarlama yapılmadıysa bu şekilde yarımşar doz kullanmalısınız. Tok karnına bol su ile ağızdan alınacaktır. 12 yaşın üzerindeki çocuklarda ise yetişkin dozu verilir.

Yaşlılarda kullanımı:

Yaşlı kişilerde çok daha dikkatli ve özellik kullanım yapılmalı. 65 yaş üstündeki ihtiyar diye tabir edilecek kişilerde doz ayarlaması biraz daha düşük olabilir. Yaşlının hastalığına bağlı olarak da miktarı azaltıp arttırılabilir.

 

 

 

Dideralin Muhtemel Yan Etkileri Nelerdir?

 

Duruma göre yan etkiler ortaya çıkma durumu vardır, bu durum sizi endişelendirmesin birçok ilaç da hatta doğal besinlerde bile bu risk vardır. Önemli olan doğru kullanmak ve yan etki çıkınca da doktorunuza bu durumu bildirmektir. Bunları yaptığınız takdir de sorun ortaya çıkması çok minimaldir.

 • Bulantı, kusma, ishal (arada ortaya çıkar ve daha çok geçici bir etkidir)
 • Kabızlık, ağız kuruluğu, gözde iltihaplanma, eklem ağrısı, gözde iltihaplanma, beyaz kan değerinde düşüş
 • Cinsel dürtü ve iktidarda ortaya çıkacak farklılıklar
 • Kan yağlarında ve kan şekerinde normale göre farklılıklar
 • Yorgunluk, halsizlik ve uyuma da zorluk yaşanması
 • Görme bozuklukları ve sık kabus görülmesi
 • Hafıza kaybı, baş dönmesi, duygusal değişiklikler
 • Deride döküntüleri, sedef hastalığı var ise kötüleşmesi, derinin alt kısmında hafif morluklar
 • Gözde ve çevresine şişlik ve kızarıklığın oluşması
 • Ciltte pullanmanın ortaya çıkması ve hafif döküntülerin olması

 

Buscopan Plus Ne İçin Kullanılır,Kullanımı Nasıldır,Fiyatı?

 

Dideral Prospektüs Bilgileri

 

ATC Kodu C07AA05
Etkin Madde Propranolol Hcl
İmal Yeri Türkiye
Ruhsat sahibi  Sanofi Sağlık Ürünleri Ltd.Şti
Geri Ödeme Kodu A02368
Satış Fiyatı  7.99 TL
Önceki Satış Fiyatı 6.97 TL 
Original / Jenerik Jenerik İlaç
Reçete Özelliği Normal reçeteli satılı
Birimdeki Miktarı 40
Birimin İfadesi miligram
Ambalajda Miktarı 50 adet

 

Dideral Fiyatı 2023?

 

Eczanelerde satılmaktadır bunun dışında herhangi bir yerde satılmamaktadır. Reçete ile satılmaktadır, reçetesiz herhangi bir satış şekli yoktur. 40 miligram 50 tablet dideral fiyatı 26.42 TL den satılmaktadır. Türkiye’de imal edilmektedir. Bu fiyat dışında daha yüksek rakamlardan kesinlikle almayınız. SGk ödeme yaptığı için bu miktarın sadece bir kısmını ödeyeceksiniz.

 

Cialis Hakkında Her Şeyi Kullanan Kişi Anlatıyor!

 

 

İlacın Saklanması ve Korunma Koşulları

 

Çocuklardan uzak tutmanız ve onların kolay alamayacakları yerde saklamalısınız. Bunun yanında kendi ambalajında muhafaza edilmesi önerilir. 25 C derecede oda sıcaklığında muhafaza edilmesi bozulmamasını sağlayacaktır. Son kullanma tarihine dikkat ederek kullanın şayet son kullanma tarihi geçmiş ise kullanmayı bırakın.

İlginizi Çekebilir: Tüm Krem ve İlaçlar İçin Tıklayınız.

 

 

Dideral İle İlgili Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

Soru 1: Yuttuktan sonra ne kadar süre içerisinde etkisini gösterir?

Cevap 1: Ortalama 45 dakika içerisinde etki görmeye başlarsınız. Kişiden kişiye de ufak zaman farklılıkları olabilir.

Soru 2: Dideral kilo aldırır mı bu kafama çok takılıyor ne dersiniz?

Cevap 2: Bu konuda ilacın yan etkilerine baktığımızda herhangi bir kilo yapma ibaresi bulunmamaktadır. Çok nadir de olsa kilo alanlar olabiliyor ama bu ilaçla alakalı değildir.

Soru 3: Dideral heyecanı azaltıyor mu, bu konuda net düşünce nedir?

Cevap 3: Kesinlikle heyecanı azaltıyor, sınav kaygısı gibi üst düzey bir heyecan duyuyorsanız kullandığınızda heyecanınız gittiğini göreceksiniz.

Soru 4: Dideral zayıflatır mı böyle bir etkisi var mı?

Cevap 4: Kesinlikle direk bir zayıflatma etkisi yoktur, yalnız iştah kesme gibi özelliği vardır. İştahını kesmiş olan kişilerde zayıflama ortaya çıkmıştır.

Soru 5: Dideral reçetesiz alınır mı?

Cevap 5: Reçetesiz olarak eczaneden gidip alabilirsiniz ama bu ilaç için doktora gidip uygun görüp yazması çok doğrudur. Çünkü sonrasında ize uygun olmayıp kullanmış ve yan etki görmüş olabilirsiniz.

Soru 6: Bu ilaç migren için kullanılabilir mi?

Cevap 6: Migren için kullanılabilir. Migrenden korunma sağlar ve ağrısını azaltarak geçirir.

Soru 7: Dideral uyku oluşturuyor mu?

Cevap 7: Uyku ve sersemlik yapabiliyor bunun için kullanmadan önce bu noktayı dikkate almalısınız.

Soru 8: Dideral antidepresan mı, bu özellikteki ilaç grubuna girer mi?

Cevap 8: Evet antidepresan ilaç grubuna girmektedir. Antidepresan olduğu için de hekim tavsiyesi çok önemlidir.

Soru 9: Bu ilacın muadili nedir, ismi ?

Cevap 9: Muadil eşdeğer demektir bu ilacın eşdeğeri olmasına karşın doktorlar tarafından bu önerilmektedir. Diğer isimleri belirtmemiz de doğru olmaz.

Soru 10: Bu antidepresan ilacı kime hangi doktora yazdırmalı?

Cevap 10: Nöroloji bölümüne gidip nöroloğa yazdırmanız gerekmektedir. Psikiyatristler de yazabilmektedir.

Soru 11: Ellerim titriyor bunun içine kullanabilir miyim?

Cevap 11: El titremesi tedavisi için yoğun bir şekilde kullanılmaktadır kesinlikle tavsiye ederiz.

Soru 12: Dideral sosyol fobi için kullanılabilir mi?

Cevap 12: Endişe, kaygı, sosyal fobi gibi durumlarda kullanılır ve iyi derecede tedavi eder.

 

 

 

 

Bu İlacı Kullananların Düşünceleri

 

Dideral kullananlar aşağıdaki yorumları yapmışlardır. Bu yorumlara göre kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz. Başka birinin önceden kullanması ve tecrübeleri sizin için çok önemlidir, işte tarafsız doğal bir şekilde belirtilen o düşünceler;

A.Ç diyor ki: Titreme ve çarpıntı için kullanmıştım iyi gelmişti doktora yazdırmıştım ben. Çok fazla probleminiz yok ise kullanmayın ama artık kontrolden çıkarsa kullanın sonuç alırsınız.

M.N anlatıyor: Panik bozukluğu vardı bende bunun için doktora gittim ve kullanmaya başladım düşük dozlarda kullanmamı söyledi. Sersemlik ve durgunluk yaptı bende yan etki olarak. Olumlu sonuçlar gördüğümü söyleyebilirim. Panik bozukluğum önemli derecede azaldı ayrıca çok etkili bir ilaç.

K.S diyor ki: Her gün yarım şeklinde içiyordum migren tedavisi için verilmişti bana bu açıdan ağrımı iyi geçiriyordu ve migrenin oluşmamasını sağlıyordu. Migren olana öneririm.

P.Ç diyor ki : Doktoruma rahatsızlıklarımı anlattım bu ilacı verdi bana gerçekten işe yaradı biraz durgunlaştırdı beni ama zamanla alıştım. Fiyatı uygun çok da etkili bir ilaç tavsiye ederim.

D.A diyor ki : Çok heyecanlanıyor, en ufak topluluk önünde konuşamıyor ve iş görüşmelerinde çok büyük sorunlar yaşıyordum. Ayrıca panik atak da vardı bende doktora gitmeye karar verdim. Sorunlarımı anlattım bana bu ilacı yazdı ve düzenli kullandım şimdi çok da iyiyim. Uzun bir süre kullandıktan sonra bu ilacı doktorum kesti. Bu gibi sıkıntılarınız var ise doktora gidip anlatın uygun görürse yazar bu ilacı.

H.E diyor ki : Yan etkiler fazla bu da çok etkili olduğunu gösteriyor denemenizi tavsiye ederim ben denedim iyi sonuçlar elde ettim.

İlginizi Çekebilir: Etol Fort Nedir, Neye İyi Gelir?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

132 yorum

 1. Aşırı derecede terliyorum, ama bölgesel yani yüzüm. Dr um yazdı bugün başladım acaba faydasını görürmüyüm

 2. Bu terleme olayı ben de de fazlası ile oluyor Ve tahminim sosyal fobi nedeniyle bu olmakta.bu ilaç ne derece iyi gelebilir acaba?

 3. Dideral kullanıyodum doktor tavsiyesinde sonra iyileştim diye bıraktım şimdi geri kullanabilirmiyim.

 4. merhabalar.Ben esansiyel tremor hastasıyım. Titremelerim var, çay, kahve içerken, yürürken, bi işle uğraşırken titremelerim artıyor, tik gibi bana faydası olurmu bu ilacın?

 5. Merhabalar ben birakmak istiyorum gunde yarim sabah aksam kulaniyodum kafamda uyusukluk var tamamen birakirsam bir sakincasi olurmu doktor gunde yarim dozu dusurdu ama bunyem zayif guvatr ilaciyla ayni anda biraz agir geliyo birakirsam bir sakincasi olurmu .

  • Merhabalar hemen birden bırakmayın doktorunuza muayene olup öyle bırakmanız gerekmektedir.

 6. İyi akşamlar bu ilacı içiyorum sabah 1 tane akşamda 1 tane 3 hafta oldu maalesef başım dönüyor ter basıyorum nefes dargınlığı yaşıyorum halsiz hissediyorum bide uyumak istiyorum

  • Bu ilacın etkileri bunları yapar ama dozu günde 1 taneye düşürmenizi öneririz. Bu şekilde bu yan etkileri çok daha görürsünüz.

 7. Merhaba Bu ilaci bende birden bıraktım başımda uyuşma denge bozukluğu oluyor ondanmı dır acaba

  • Buna net bir sayı vermek zor ama kullanım miktarından 6-7 kat alınırsa bu ortaya çıkabilir.

 8. Merhaba ,ben ehliyet sınavına girerken kullanmak istiyorum olumlu yönde etki yapar mı ? sürüş kabikeyetimi engeller mi ?
  Sınava girdiğimde sol ayağımın titremesini durduramıyorum.Ve sağlıklı düşünemiyorum heyecan yaptığım için.

  • Merhabalar olumlu etkiler ehliyet sınavı öncesi kullanabilirsiniz ama önceden bir iki defa kullanın ve araba sürün bir test edin bir sorun yok faydalı oluyorsa sınavda da kullanabilirsiniz.

 9. Benimde başım çok dönüyor Du sinirlenince şeker var bende şekerim düşüyor zannediyordum ama dideral ve Lustural verdi bana dideral çok iyi geldi bana baş dönemi geçirdi sinirim daha çok azaldı bazen isal yapıyor ama sabah akşam 1 tane içiyorum tavsiye ederim

 10. Merhabalar
  Yaygın anksiyete bozukluğu için kullanılır mı?
  Kaygı duyulduğunda sol kol uyuşması yada kalp atışlarının hızlanması durumunda kullanmak doğru olur mu?

  • Merhabalar anksiyete bozukluğu,kalp atışı hızlanmasında, kaygı durumunda kullanabilirsiniz etki alanın bunlardır.

 11. Merhabalar
  1.soru

  Ben dideral reçeteyle aldım tok karnında mı kullanacağım ac karnında mı…? Veya günde kaç kez kullanacağım

  2.soru

  Dideral hapı kullanınca üstüne sigara içip ve dinlenmek için kullanabilir miyim…?

  3.soru

  Dideral uyku kesinlikle yapıyor mu…?

  • Tok karnına günde 1 kere kullanın üzerine sigara içip dinlenebilirsiniz. Uyku yapma durumu var ama herkeste değil.

 12. Merhabalar babamin troid degerleri yuksek cıktigi icin doktor bu ilaci yazmiş ilacin Propektüs okudugumuzda astim koha gibi rahatsizligi olanlar kullammasin yaziyor astim rahatsizligi var sanki bu ilaci icince oksurugu daha da artti sizce nu iaci kullanmayalim mi

  • Merhabalar bir süre daha kullansın şikayetler geçmezse farklı bir doktora gidip muayene olun acil şifalar dileriz.

 13. Acayip şişlik oluştu karnım da gaz oluyor göğsün bile ağrıyor zaman zaman bu ilaç yaparmı başka ilaç kullanmıyorum migren için verdi doktor

 14. Merhaba
  Ben bu ilacı 2 senedir kullanıyorum.
  %46 Sağ tarafımdan engelliyim, bunun için 7 sene önce tansiyon, kan sulandırıcı, kas gevşetici, sakinleştirici başlandı.
  2 sene önce tansiyon ilacım migren ağrıları nedeniyle dideral’e çevrildi. Ve yine geçmedi epilepsi hastalarının kullandığı Topamax yazıldı kas gevşetici iptal edildi.
  Bugün öğrendim ki dideral’in
  **Cinsel dürtü ve iktidarda ortaya çıkacak farklılıklar**
  böyle bir yan etkisi varmış.
  Nedir ne değildir aydınlatırmısınız?

  • Bazı kişilerde cinsel isteksizlik olabiliyor bu herkeste illa görülecek bir şey değil. Uzun süredir kullanan biri olarak bu durumda değişiklik var mı yok mu biliyorsunuzdur. Herhangi bir değişiklik yok ise kullanıma devam edin.

 15. İş stersine ve bazı takıntılara iyi gelir mi bugun basladım ilaca ne zamana kadar duzelme olur kendimizi iyi hissedince hemen bırakmayalım değil mi lütfen cevap verirseniz sevinirim yani aon olarak takıntıları unuttur mu duzenli kullanıldığında

  • İş stresine ve takıntılara iyi gelmektedir. Düzelme olunca hemen aniden bırakmayın kesinlikle. Düzenli olarak kullandıktan belirli bir süre sonra aniden bırakmayın. Doktor önerisine göre bırakmanızda daha sağlıklı olacaktır.

 16. Merhaba bende sosyal fobi var toplum karşısında konuşmakta filan zorlanırım. Diderali yeni kullanmaya başladım. Heyecan için günde 1 tablet kullanıyorum yeterli mi? Ve herhangi kötü yan etkisi olurmu?

  • Merhabalar günde 1 tablet kullanmanız yeterlidir şuan için. Yan etki ihtimali çok azdır.

 17. Merhaba benim troitlerim yavaş çalışıyo ilaç kullanıyorum doktor kontrolünde. Buna bi etkisi olur mu peki

 18. Mrb ben gece leri aniden çarpıntı ve korku içinde uyanıyorum. Sonra ölüm korkusu sarıyor beni. Ve titreme başlıyor acile gidiyorum klap kriiz sanıp ama normel çıkıyor EKG falan. Bu nedir dederal kullansam fayda olur mu

  • Bu bende de var bire bir aynısı panik atak bu 3 yıl panik atak ilaçları kullandım geçmedi dideral de tansiyonu çok düşürüyor oturduğun yerde kafan dönüyor bayılacak gibi oluyorsun

 19. Merhabalar ben bu dideral ilacı 1 haftadır kullanıyorum göz kapağında ve el parmagımda kendi kendine kas oynaması yapıyor istem dışı bi hareket ve kârın ağrısı ve ishal olacakmış gibi bir hareket var 3 gün önce başladı ama ishal değilim bu söylediklerimin hepsi ilacın etkilerimi acaba

  • Merhabalar ilacın etkileri olabilir bir süre daha kullanın net şekilde ilacın etkisi mi değil mi daha iyi anlaşılacaktır.

 20. Merhaba ben ,bir hapı akşam ve sabah olmak üzere günde 2 kez alıyorum yaklaşık 2 yıldır.
  Sormak istediğim zayıflamaya faydalı ödem attırıcı bitki çayları içsem dideralde içtiğim için herhangi bir problem olurmu?

  • Merhabalar bitki çayları içebilirsiniz herhangi bir sorun olacağını düşünmüyoruz.

 21. Merhaba ben ,bir hapı akşam ve sabah olmak üzere günde 2 kez yarım alıyorum yaklaşık 2 yıldır.
  Sormak istediğim zayıflamaya faydalı ödem attırıcı bitki çayları içsem dideralde içtiğim için herhangi bir problem olurmu?

 22. Ben bu laci paxsera ile birlikte yarım alıyorum gunde 1 arada dudak uyusması ve basımda basıcn oluyor konusamıyorum dudaklarımı oynatamıyorum butun hareketlerim yavaşlıyor bu neden olabilir yardımcı olurmusunuz

 23. Merhaba ben sabah yarim akşam yarim olmak üzere dideral kullanıyorum aynı anda günde 1 adet cipram ve günde 2 kez oroferon kullanıyorum bazen başım giriyor ağrı kesici içmeye korkuyorum bu ilaçları kullandigim icin acaba bu ilaçlarla birlikte kullanabileceğim bir ağrı kesici varmı

  • Merhabalar bu kadar ilacı bir arada doktor önerisi ile kullanın ağrı kesici önerisini de doktorunuzun yapması daha doğru olur ama arveles kullanabilirsiniz.

 24. Bugün kullanmaya başladım. İstemdışı kas hareketlerim ve boğazımdaki şişlik bu ilaçtan olabilir mi ? Çok büyük bir şişlik yok, biraz. Ayrıca bünyem zayıf ve yarım olarak kullanıyorum.

  • Değildir diye tahmin ediyoruz biraz kullanın gözlemleyin ona göre tekrardan yazın.

 25. Merhaba benim premature bebeğimde hemanjiom oldu.bunun için yarım tableti kırıp 10mg suda eritip 1mg sabah 1mg akşam veriyorum.dr bana tansiyon ilacı olduğunu söylemişti.ama siz antidepresan diyorsunuz.birde 6 gün oldu başlayalı hala kaka yapamadi ilacın yan etkisini acaba

  • merhabalar olabilir ondan dolayı kesinlikle doktor önerisi ve onun reçetesi ile kullanın. Doktora muayene ettirmenizi öneriyoruz.

 26. Merhaba Bu ilacı içtiğimden beri regl olamıyorum. Vucudumun her yeri şişti. Halsizlik ve uykusuzluk yaşıyorum. Regl olmamı neden engelliyor? Bıraksam regl olur muyum? İlacı içince başımı da kaldıramıyorum ağır geliyor ö

  • Etkili ilaç olduğu için doz miktarı önemlidir çünkü ciddi yan etkiler ortaya çıkarabilir.

 27. İyi günler kolay gelsin siroz hastasıýım portal hipertansiyonum var sabah akşam yarım olarak diderali 4 senedir kullanıyorum mide bulantılarım bazen çok oluyor sersemliyorumda dideralin yan etkisi olabilirmi tok karnına içiyorum aynı saatlerde içemiyorum İyi çalışmalar saygılarımla

  • İyi günler dideralin etkisi olabilir arada kullanıma ara verin bir doktorunuzla bu durumu görüşün.

 28. Merhaba ben carpinti icin gittim ve doktor sabah aksam yarim tablet dideral verdi ne kadar süre kullanmalıyım tahminen bu ilaci 1 ay sonra kontrole gel dedi.

 29. Merhaba dideral 1.5 yildir yarim kullaniyorum ne kadar sure kullanmaliyiz zarari var midir panik atak migren carpinti icin kullaniyorum

  • Merhabalar süreye doktorunuz karar verecektir bunun için bir şey söylemek yanlış olur zararı olmaz ama yan etkileri görülebilir.

 30. Ben ehliyet sınavına gircem onun için aldım.heycan yapıyorum ćok etkisi olurmu bir hafta oldu içeli günde birtane sabah tok içiyorum faydası olurmu

 31. Merhaba dideral 1 aydır kullanıyorum yarım tablet bana kaygı bozukluğu be sürekli çarpıntım oluyor diye doktor verdi ama arada karın agrısı ishal oluyorum acaba ilacın yan etkisi mi

  • Merhabalar yan etkisi olabilir kullanım sıklığını azaltın şikayetler devam ederse doktorunuzla görüşün.

 32. Merhaba, dideralle birlikte pregabalin lyrica kullanıyorum sıkıntı var mı bide her iki ilacın da bazı ortak yan etkileri var ellerde ve ayaklarda soğukluk bu yan etki lyrica da genelde yaygın olmayan yan etkileri, dideralde ise normal sık görülen yan etkiler dir bı açıklık getirirseniz çok sevinirim teşekkürler.

 33. Merhaba, dideralle birlikte pregabalin lyrica kullanıyorum sıkıntı var mı bide her iki ilacın da bazı ortak yan etkileri var ellerde ve ayaklarda soğukluk bu yan etki lyrica da genelde yaygın olmayan yan etkileri, dideralde ise normal sık görülen yan etkiler dir bı açıklık getirirseniz çok sevinirim teşekkürler.

 34. Merhaba, ilacın ömür boyu kullanımı uygun mudur? Heyecan için her gün kullanıyorum. Almadığım gün rahatsız oluyorum, sizce ömür boyu kullanım uygun mudur?

 35. Merhabalar 1 aydır sabah yarım akşam yarım dideral kullanıyorum baş ağrısı ve uykusuzluk yapıyor yan etkisi mi olmuştur acaba?

 36. Migreni olanlar kesinlikle kullansın bana daha önce migrex ve antidepresan verdiler kullandım ama ağrılarım devam etti. Bu ilacı kullandım ağrı falan kalmadı hayata geri döndüm.

 37. Merhaba ilacı bir haftadir kalp çarpıntısı için kullanıyorum ama bugün farklı bir etki yaptı sol kolumda uyuşma var acaba ilacın yan etkisi midir

  • Merhabalar hamilelikte bebeğe zarar verebilir bundan dolayı doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır.

 38. Merhabalar. Yakın zamanda burun ameliyatı olacağım. Anestezi doktoruylada konuşacağım ama burdada sormak istiyorum. Ameliyat gününün önceki gecesinden almak bir sıkıntı yaratırmı? Teşekkürler şimdiden

  • Merhabalar bu duruma en doğru kararı doktorunuz verir bundan dolayı bir şey demek yanlış olur.

 39. Merhaba, ilacın etki süresi ne kadar devam ediyor? Yani ilacı kullandım el titremesini v.s ne kadar süre durdurur

  • Merhabalar kişiden kişiye değişse de ortalama bir hafta içerisinde durdurmaya başlamaktadır.

 40. Merhabalar. İlacı 2 aydır migren icin sabah aksam yarım olarak kullanıyorum. 2 3 haftadır göğüs agrisi yapiyor sorun olur mu doktora gitmelimiyim

  • Merhabalar bu göğüs ağrısı durumu daha uzun sürerse doktora muayene olmanızı tavsiye ederiz.

 41. Cinsel isteksizlik ve ereksiyon sorunu yapıyor bu ilaç. Bunu göze alıyorsanız kullanın ama bu sıkıntılı bir durum.

 42. Merhabalar kızım 3 yasında dudağımda ki hemanjıyom için bu ilaca başlanıcak ve ben çok korkuyorum ne yapmam lazım ciddi yan etkisi varmı hemnjıyomda kullanılan lar ilerde cocukta bir sıkıntı oluşturdumu kafam da deli sorular

  • Merhabalar doktor önerisi olmadan 3 yaşındaki çocukta kullanılmaz doktor gözetiminde sadece çok gerekli ise kullanılabilir. Kendi başınıza kullanmayın.

 43. Merhaba ben de yaklaşık iki hft önce migren için başladım sulinex ve laroxyl ile birlikte.o zaman adettim hala kanamam geçmedi acaba yan etki olarak kanama yapar mı?

 44. Merhaba bende hafif kalp çarpıntısı oluyor örnk yemek yedikten sonra oturduğum yerde çok rahatsız etmiyor ama kalp atışlarımı duyuyorum yatarken eyer tok isem kulağımda kalp atışlarımı duyuyorum merdiven çıkarken nefesim daralıp kalbim çarpıyor koşamıyorum zaten koştuğum zaman kalbim tıkır tıkır birkeresinde hastanede 180 185 arası hızlanmıştı koşmuyorum ama yemek yedikten sonra veya aşagı dogru paralel eğildiğim zaman kalbim hızlanacak gibi göğsümde sıkışma oluyor dideral kullanmalı mıyım sizce

  • Merhabalar bu durum için doktora gidip muayene olmanızda yarar var yanlış yönlendirme yapmayalım.

 45. Ben 8 aydır kullanıyorum Dr verdi basım agriyordu .iyi geldi ama son 1 aydır tüm yan etkilerini yaşıyorum ilacın Dr devam diyor kalp çarpıntısı başımda ağırlık uykusuzluk sürekli halsizim şaşırdım ne yapacagimi

  • Doktorunuzun dediklerine uyun ya da başka doktora gidip muayene olup durumu anlatın. Acil şifalar dileriz.

 46. Merhaba. Kardiyoloji doktorum çarpıntım için bu ilacı verdi. Bunun yanında lustural da kullanıyorum.Doktoruma lustural kullandıgımı soylmedim. Ama kafama talıldı lusturalle beraber kullanmamda bir sakınca varmı.

 47. Merhaba daha önce doktor önermişti bana kalp çarpıntısı olduğu için iyi geliyordu sonra düzeldim diye bıraktım şimdi tekrar başlasam olurmu acaba ?

 48. Merhaba.ritim bozukluğu için dideral kullanıyorum fakat çok ciddi baş dönmesi ve bilinç kaybı yaşıyorum ilaçla alakası var mıdır?

  • Merhabalar ilaçla alakası olabilir incelenmelidir bir hekime muayene olmalısınız.

  • İyi gelebilir ama doğrudan baş dönmesi için kullanılması sakıncalı olabilir.

 49. Mr bende carpinci için kullanıyorum mide şişkinliği ve uyuşukluk uyku hali var carpintim ve göğüs ağrısı azaldı bıraksam olurmu

   • Merhabalar ben hafta sonu öğleden sonra direksiyon sınavına gireceğim onun için aldım ama sınavda oruç olacağım sahurda içsem etkisi gecermi bı 8 saat sonra

 50. Ben ilai daha yeni aldım kullanmadim doktor bana benim kontrolumde birak demedi ve antidepresan olduğunu da demedi zaten ne gelse basimiza amtidepresan yüzünden geliyor panik atak var bende bu onun için ise yarar mi

 51. Merhaba. Cumartesi sınavim var akşamdan direrol alsam sabah almasam fayda edermi

 52. Pazartesi başladım. Yarım yarim aliyirum ama. Derse gidince.fazla kaçırıyorum. Mesala park. Hizalarini. Bilemedim. Yaaa. Son hakkım. Ne yapmalıyım. Yardımcı olur musunuz

  • Böyle bir sınavda bu ilacı kullanmanızı önermiyoruz eğitimleri iyice almalı kendinize güvenmelisiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?