Dudak Parlatıcısı ve BB Krem Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Dudak Parlatıcısı ve BB Krem Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

İçindekiler

Kişisel bakım ve kozmetik ürünleri içinde en çok tercih edilen öğeler arasında dudak parlatıcısı (lip gloss) ve BB krem yer alıyor. Hem güzel hem de sağlıklı-bakımlı olmanın sırrını içeren bu ürünler, bakımlı kadınların olmazsa olmazı. Peki dudak parlatıcısı ve BB krem satın alırken nelere dikkat etmeli? Ürünlerin içeriği nasıl olmalı, hangi cilt tipi için hangi ürünler?

Lip Gloss İle Göz Kamaştıran Bir Görünüm Yakalayın

Dudak makyajı, genel olarak bir makyaj konseptinin en önemli parçası denebilir. Yüzün odak noktası olan dudaklarda, makyajda doğru dokunuşlar eşsiz sonuçlara yol açabilir. Lip gloss yani dudak parlatıcısı, dudaklarda ışıltılı bir form sunması bakımından tercih ediliyor. Kalıcı etkisi ile uzun süreli parlaklık sunan lip glosslarda ürün tercih ederken ilk dikkat edilecek konu nemlendirici etki. Dudakları kurutmayan ve nem katan dudak parlatıcısı modelleri sayesinde dudaklar kusursuz bir görünüme sahip olabilir. Dudakların ıslak ve çarpıcı görünmesini sağlayan lip gloss’larda renk seçiminde ise cilt rengi, göz ve genel makyajın konsepti önemli. Tercih ettiğiniz kombinde öne çıkan renklere de dikkat etmelisiniz. Dudak parlatıcısı renk seçiminde, özel günlerde simli ve kırmızı modeller, günlük makyajlarda ise hafifi ve pembe tonlar tercih edilebilir.

Kusursuz Bir Görünümün En Etkili Parçası: BB Krem

BB krem, hem fondöten hem de nemlendirici etkisini bir arada sunması bakımından çok tercih edilen bir ürün. Beauty balm, yani güzellik balmının kısaltması olan BB krem, en popüler yüz makyajı ürünleri içinde yer alıyor. BB krem nedir sorusunun en iyi yanıtı, hem cilt tonunu eşitleyen hem de bu esnada cildi nemlendiren sihirli bir ürün olarak verilebilir. BB kremler, cilt formuna göre farklı seçenekler barındırıyor.

BB krem tercih edilirken ilk nokta, cilt tonunu eşitleyen bu ürünlerin cilde uygun olması. BB kremler aynı zamanda 25 SPF gibi güneşe karşı koruyucu faktör barındırabiliyor. Farklı renk tonları barındıran BB kremler yağ kontrolü için özel seçenekler barındırırken, sivilce gibi sorunu olan ciltler için de sivilce gibi problemleri geri plana atan özel formülasyonlara da sahip. Likit bir yapıda olan BB krem modelleri hafif formülü ile cilt tonunu iyi bir şekilde dengelerken aynı zamanda doğal ve parlak bir görünüm sunuyor. Fondöten ile aynı kapatıcılığı barındırmasa dahi, BB krem modelleri son derece iyi sonuçlar veriyor.

Lip gloss ve BB krem gibi ürünlerde dünyanın en iyi markalarının ürünlerini Flormar’da keşfedebilir, internete özel indirimlerle satın alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?