Göz Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli?

Göz Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli?

İçindekiler

İddialı bir makyajla fark yaratmak isteyenler için göz makyajı en önemli konuların başında geliyor. Göz makyajı hem özel günlerde hem de günlük yaşamda atlanmaması gereken bir dokunuş. Genel makyaj içinde ön plana çıkan, bakışlara ahenk katan göz makyajı farklı formları ve renk seçenekleri ile fark yaratıyor. Göz kalemi ve eyeliner gibi göz makyajının ana öğesi olan yardımcılarla eşsiz bir göz formu yakalamak mümkün. Peki bu ürünler nasıl seçilir ve göz makyajı yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

 

Göz Kaleminde Renk ve Formülasyon

Göz kalemleri, göz makyajının en önemli araçlarından biri. Göz makyajı dendiğinde birçok kişinin aklına ilk gelen tabii ki renkler. Göz kalemi renk seçiminde dikkat edilecek noktaların başında genel makyaj formu geliyor. Tabii ki buna ek olarak, göz rengi, cilt tonu da önemsenmesi gereken konular içinde. Göz kalemi renklerinde genel olarak gri, mavi, bej, kahverengi tercih edilen tonlar. Elbette ki göz alıcı bir makyaj için siyah, rengi ön plana çıkarmak isteyenler içinde mor, pembe ve sarı gibi alternatifler tercih edilebilir.

Göz kaleminin kaliteli olması ve uzun yıllar boyu sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi adına formülasyonu da çok önemli. Doğal, mat ya da aydınlık makyajlar için tercih edilen göz kalemi modellerinde, iyi bir deneyim için ürünün formülasyonunda vitamin içeriği, vegan olup olmaması önemli. Suya dayanıklı göz kalemleri, çevreye karşı duyarlı ya da parfümsüz içerikli modeller birçok kadının tercihi oluyor.

 

Eyeliner İle Gözlerinizi Ön Plana Çıkarın

Eyeliner etkileyici bir makyajın en önemli parçalarından biri. Farklı formlar sunabilen eyeliner modelleri kirpik diplerinde harika sonuçlar ortaya çıkarıyor. Renk olarak, en çok tercih edilen eyeliner türleri arasında kahverengi ve siyahtan söz edilebilir. Ancak giyim tarzına ya da tercih edilen makyaj konseptine göre renkli eyeliner da tercih edilebilir. Simli eyeliner ile enerji dolu ve genç bir form yakalamak mümkün, klasik dokunuşlar ise özel günler için tercih ediliyor.

Eyeliner satın alırken ürün formuna göre krem ya da kalem, likit ve diğer eyeliner türlerini inceleyebilirsiniz. Birçok kozmetik markası tarafından sunulan eyeliner modellerinde en çok öne çıkan markalar arasında Givenchy, Guerlain, Dior, Este Lauder ve Armani ön planda. Doğal, mat, tekli ya da aydınlık makyaj formlarında harika bir görünüm yaratan eyeliner modelleri eşsiz bir makyaj formu yakalamak isteyenler için ön plana çıkıyor. Dünyanın en kaliteli kozmetik markalarının eyeliner ve göz kalemi modelleri ile harika göz makyajı yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?