Fucicort Krem Ne İşe Yarar, Kullanımı Nasıldır, Kullananlar Memnun Mu?

Fucicort Krem Ne İşe Yarar, Kullanımı Nasıldır, Kullananlar Memnun Mu?

Merhabalar bugün sizlere bir cilt ürünü hakkında bilgiler vereceğiz. Birçok sorun için etkili olan bu ilaçlar hakkında geniş bilgilere sahip olmak önemlidir. Fucicort cilt enfeksiyonlarında oldukça etki eden bir kremdir. Kremden en doğru şekilde yararlanmak için birtakım bilgilerin bilinmesinde fayda vardır. Fucicort krem vücut üzerinde şişliğe, iltihaba veya kızarıklığa neden olan etkenlerin etkilerini azaltır. Bakterilerin gelişmesini önleyen bir ilaç türüdür. Kaşıntılı ve iltihaplı cilt hastalıklarında, deri rahatsızlıklarında ve yaşlılıkta görülen kaşıntılar da fayda sağlar. Özellikle dermatologların sıklıkla kullandırdığı bu kremin en etkili olduğu alan deri rahatsızlıklarıdır. Oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Deri yüzeyinde var olan sorunların yok edilmesinde oldukça etkili olan bu kremin bilinçli bir şekilde kullanılması gerekir.

 

 

 

Fucicort Krem Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

Bu formül deri yüzeyindeki sorunları gidermede oldukça etkili bir ilaçtır. Hem bakterilerin üremesinin önüne geçer hem de var olan sorunlara etki eder. Pek çok cilt probleminde sıklıkla reçete edilen bir ilaçtır. Reçete edilebildiği gibi haricen kullanıma da uygundur. Ayrıca Fucicort krem sivilce sorunlarında da oldukça fayda sağlar. Egzama,kaşıntı,deri hastalıkları,sedef,çıban,siyah nokta gibi durumlarda çok iyi sonuçlar vermektedir. Antibiyotik özellikli bir formüldür. Hekim önerisi olması son derece önemlidir.

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesinin İsmi Nedir?

 

Fucicort krem içeriği hakkında bilgi verelim. Kremin etken maddeleri şu şekildedir:

-1 gr krem içinde etken madde olarak 20 mg fusidik asit ve 1 mg betametazon valerat yer alır.

-Krem içinde yardımcı madde olarak klorokrezol (koruyucu) ve setostearil alkol bulunur.

 

 

 

Fucicort Krem Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

Bu ilacın faydası deri üzerinde var olan sorunlarda kendini gösterir. Bununla beraber sivilceler için kullanımda da oldukça etkilidir. Şimdi detaylı bir şekilde fayda sağladığı sorunlara değinelim. Bu formül aşağıdaki durumlarda fayda sağlar:

 • Sivilcelerde, ergenlikteki sivilcelerde ve aynı zamanda iltihaplı olan sivilcelerde
 • Deri yüzeyinde var olan kızarıklarda ve cilt enfeksiyonlarında
 • Bebeklerde pişik durumlarında
 • Yağlı egzama olarak bilinen ve kaşıntıyla birlikte seyreden unna rahatsızlığında
 • Devamlı olarak tekrarlama durumu olan ve bu nedenle alerjik egzama olarak da bilinen atopik egzamada
 • Kontakt dermatit denilen, çevresel ya da güneş kaynaklı deri sorunlarında
 • Kaşıntıya bağlı olarak meydana gelen bir egzama olan Nörodermatit sorununda
 • Sedef rahatsızlığında
 • İltihaplı olan yaralarda
 • Kaşıntıdan dolayı meydana gelen deri kalınlaşmasında
 • Cilt üzerinde var olan pullanma sorununda
 • Siyah noktalarda
 • Dudaklardaki çatlaklarda
 • Tahrişten dolayı meydana gelen kızarıklar da ve bu sebeple oluşan acıların hafifletilmesinde

 

 

 

Fucicort Krem ’in Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Krem sorunlu olan bölgeye günde iki veya üç defa uygulanabilir. Cilt üzerine uygulanmalıdır. Krem sürüldükten sonra eğer kremin kullanıldığı yer eller değilse, eller mutlaka yıkanmalıdır. Kremin uygulanmasıyla ilgili olarak uzman bir doktora danışılmalıdır. Problemli olan alana ince bir tabaka şeklinde sürülmelidir ve dairesel şekilde ovalanmalıdır. Krem sürüldükten sonra üzeri örtülmemelidir. Krem antibiyotik bir etki sağladığından dolayı kremi her gün aynı saatlerde almaya özen göstermek gerekir. Belirtilen doz asla aşılmamalıdır ve krem kullanımı doktor kontrolünde bırakılmalıdır.

Çocuklarda Kullanımı

Fucicort kremin çocuklarda kullanılması mutlaka bir doktor kontrolünde yapılmalıdır. Çünkü bu krem topikal kortikosteroid içerir ve çocukların büyümesini ve gelişmesini etkileyebilir. Bu nedenle çocuklarda etkili bir tedavi elde edebilecek şekilde ancak en düşük miktarlarda sınırlandırılarak kullanılır. Benzer şekilde bebeklerde pişik sorunu için kullanılacaksa da mutlaka doktora başvurmak gerekir.

Hamile Ve Emzirenlerde Kullanımı

Hamile olan kadınlarda kullanımı önerilmez. Tedavi esnasında hamile olma durumu fark edilirse mutlaka doktora ya da eczacıya danışmak gereklidir. Aynı şekilde emziren annelerin de bu kremi kullanmaları önerilmemektedir.

Araç Ve Makine İle Kullanımı

Araç ve makine kullanımını etkilediğine dair bir bilgi bulunmaz. Bu konuda tam bir çalışmada yoktur.

Böbrek Ve Karaciğer Yetmezliğinde Kullanımı

Böbrek yetmezliği probleminden doz ayarlanmasına ihtiyaç duyulmaz. Ancak tetametazon, karaciğerde metabolize edilir ve bundan dolayı karaciğer yetmezliğinde dikkatli olunmasında fayda vardır. Kullanırken kremin etkisinin çok güçlü seyrettiğini ya da tam tersiNEçok zayıf kaldığını fark ederseniz mutlaka doktorunuzla ya da eczacınızla konuşmalısınız.

Kullanmayı Unuttuğunuzda 

Kremi kullanmayı unutursanız, aklınıza geldiği an kremi uygulayın ve sonrasında düzenli kullanıma devam edin. Ancak unutulmuş olan dozların dengelenmesi amacıyla çift doz kesinlikle kullanılmamalıdır.

Kullanmanız Gerekenden Daha Fazla Kullandıysanız

Bu cilt ürününden kullanmanız gereken dozdan daha fazla bir doz kullandıysanız uzman bir doktorla ya da eczacıyla konuşmalısınız.

 

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

 

 • Eğer ilacın içinde yer alan etken ve yardımcı maddelerden birine/birilerine karşı aşırı hassasiyetiniz varsa kremi kullanmayınız.
 • Krem tedavisi bittikten sonra herhangi olumsuz bir etki beklenmez.
 • Uzun süreli kullanımlarda ilacın kesilmesi ani bir şekilde olmamalıdır. Doz yavaş bir şekilde azaltılmalı ve ilaç o şekilde kesilmelidir.
 • Diğer ilaçlarla birlikte kullanılmasında herhangi bir geçimsizlik yoktur. Ancak yine de farklı ilaç kullanımları varsa doktora danışılması gereklidir.
 • Dört haftadan daha uzun süre kullanılmamalıdır.
 • Gözlere, açık yaralara ve mukoza alanlara uygulanmamalıdır.
 • Kremin bebeklerde ve çocuklarda kullanımı mutlaka bir uzman doktor eşliğinde olmalıdır.

 

 

 

Fucicort Krem ve Olması Muhtemel Yan Etkileri

 

Tüm ilaçlarda olduğu gibi bu ilacın içindeki maddelere duyarlı olan kimselerde yan etkiler meydana gelebilir.

Çok Ciddi Yan Etkiler

Kullanırken ellerde, ayaklarda, bileklerde, yüz ve dudaklarda, ağızda ve boğazda nefes alımını zorlaştıracak şekilde şişme meydana gelmesi oldukça ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan herhangi biri olursa krem kullanımı derhal durdurulmalıdır ve mutlaka bir doktora veya hastane acil bölümüne uğranmalıdır.

Ciddi Yan Etkiler

Ciddi yan etkilerin görülme sıklığı bilinmemektedir. Yan etkilerden biri ameliyat, yaralanma veya şiddetli enfeksiyon durumlarında şok durumudur. Kan basıncında artış, karın ve boyunda yağlanma, kızarıklık, kasların yoğunluğunda azalma meydana gelmesi, çocuklarda büyüme yavaşlığı ve kilo alımı azlığı, çocuklarda baş ve göz ağrıları, irinli kabartılar oluşması da ciddi yan etkiler arasındadır. Acil olarak tıbbi müdahale gerekebileceğinden dolayı bunlardan biriyle karşılaşılırsa mutlaka doktora bildirmek ya da hastane acil bölümüne uğramak gerekir.

Seyrek Yan Etkiler

Seyrek yan etkiler hastaların 1-10/1000’inde görülmektedir. Bunlar döküntü oluşması, ilaç kesildikten sonra artan egzama, ciltte meydana gelen kaşıntı, batma ve yanma hissidir. Sıklığı bilinmeyen seyrek yan etkiler arasında ise fazla duyarlılık, ciltte kurdeşen benzeri döküntüler, kızarıklık ve kuruluk, ciltte incelme meydana gelmesi, damarlarda genişleme veya çatlama, akne, ağız çevresinde iltihap, ciltte toplu iğne başı kadar olan kanama, ciltte iltihap oluşması ve yayılması, ciltte renk kaybı olması, istenmeyen kıllanmadır. Bu belirtilerden biriyle karşılaşılması durumunda doktoru bilgilendirmek gereklidir.

Fucicort Krem Fiyatı Ne Kadardır ve Nereden Alabilirim?

 

Fucicort krem fiyat olarak 21.75 TL’dir. Reçeteli satılmaktadır. Bu ürün sadece eczanelerde satılmaktadır,eczane haricinde herhangi bir yerde kesinlikle bulamazsınız. Satın alırken de kesinlikle son kullanma tarihini kontrol edin ve de paketinin yırtık olmamasına özen gösterin.

Bu İlacın Muadilleri (Eş Değerleri) Hangileridir ve İsimleri

 

Fucicort 30 gr krem ilaç eşdeğerleri yani aynı içeriğe sahip olan ilaçlar aşağıdakilerdir. Bu ilacı bulamadığınızda aşağıdakileri deneyebilirsiniz.

 • Belogent 15 gr. krem
 • Belogent 15 gr. merhem
 • Belogent 30 gr. krem
 • Belogent 30 gr. merhem
 • Fucitec Plus krem 30 gr.
 • Stafine cort krem 30 gr.
 • Tirecort 30 gr. krem

 

 

 

Fucicort Krem Saklama Koşulları ve Detayları

 

Bu cilt formülünü çocukların görüp, ulaşamayacağı yerlerde ve ambalajında saklanmalıdır. 15-25 arası oda sıcaklığında saklanabilir. Krem, son kullanma tarihine uyumlu bir şekilde kullanılmalıdır. Ambalajda yer alan son kullanma tarihinden sonra krem kullanılmamalıdır.

 

 

Prospektüs Bilgileri

 

Bazı kişiler prospektüs bilgilerini önemsiyor biz de bunun için kısa bir fotoğrafla açıklamak istedik. Detayı alttaki kısımdaki resimde bulabilirsiniz.

 

 

 

Fucidin ve Fucicort Arasında Nasıl Bir Fark Var?

 

Bu soruyu bir çok kişi sürekli sormaktadır, akıllarda kalan bu soruyu net şekild cevap verelim. Fucidin pomad özellikli olduğu için deri altına etki eder ve sorunları çözer. Fucicort ise krem özellikli olduğu için deri üzerindeki sorunlarda etki eder, deri altına inemez. Özet şekilde böyledir.

İlginizi Çekebilir: Fucidin krem ile ilgili her şey

 

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Fucicort krem yüze sürülür mü?

Cevap 1: Yüz için rahatlıkla kullanılabilir.Yalnızca mantar, bakteri ve virüs nedenli olan cilt hastalıklarının olduğu bölgelere sürülmemelidir. Ayrıca göz çevresi, burun ve dudak çevresine de sürmek uygun değildir.

Soru:2 Fucicort krem vajina için uygun mu?

Cevap 2: Eğer vajinal kaşıntı ve benzeri sorunlar yaşanıyorsa bu formülün kullanımı kesinlikle doktora danışılarak olmalıdır. Çünkü vajinal kaşıntının neden kaynaklandığı oldukça önemlidir. Kaşıntı egzama kaynaklıysa bu krem kullanıma uygun olabilir. Fakat kaşıntı sebebi başka bir şeyse o zaman işe yaramayacaktır.

Soru 3:  Yanık durumunda kullanılabilir mi,herhangi bir sakınca oluşturur mu?

Cevap 3: Yanıklara ve açık olan yaralar kullanılmaz. Yanıklar için hekiminiz başka bir ilaç önerecektir. Yanık için hametan krem öneririz.

Soru 4:  Pişik için kullanılabilir mi,denenebilir mi?

Cevap 4: Krem pişik için kullanılabilir ancak bebeklerde kesinlikle kullanılmamalıdır. Pişikleri hızlıca geçirir.

Soru 5: Formülünde kortizon var mı?

Cevap 5: Kortizon içeriğinde bulunmaktadır. bundan dolayı sürekli ve aşırı uzun kullanımlar için önerilmez. Hekiminizin önerisi çok önemlidir.

Soru 6: Dudaktaki çatlamalar için kullanılabilir mi?

Cevap 6: Dudaktaki çatlamalar için kullanabilirsiniz. Yalnız uçuk ve diğer durumlar için kullanılması uygun değildir.

Soru 7: Kullanım süresi ile ilgili bir kıstas var mıdır?

Cevap 7: Bir aydan daha fazla kullanılmamalıdır.

Soru 8: Makat çatlaklarında kullanabilir miyim?

Cevap 8: Diğer adı anal fissür olan makat çatlağı için kullanabilirsiniz. Yalnız hekim önerisi ile kullanmanızı tavsiye ederiz.

Soru 9: Kullanılan bölgelerde tüylenme yapar mı, bundan dolayı kullanmakta çekiniyor mu?

Cevap 9: Sizin hormonlarınızda sorun yoksa herhangi bir tüylenme yapmaz.

Soru 10: Tırnak batması var kullanabilir miyim?

Cevap 10: Tırnak batması için çok iyi gelmektedir, Tırnak için kullananlar çok memnun bunu ayrıca belirtelim.

Dermovate Merhem Ne İşe Yarar, Fiyatı Nedir, Kullananlar Memnun Mu?

 

Fucicort Krem Kullananların Tecrübeleri Ve Yaşadıkları

 

Doktorların tarafından oldukça sık reçete edilen bir kremdir. Bu nedenden dolayı kullanıcı yorumları da oldukça fazladır. Yorumların genelinde kremin oldukça etkili olduğu söylenir. Ancak pek çok kullanıcı sıklıkla yan etki yaşadığını da dile getirmiştir. Bu kremin size uygun olup olmadığını mutlaka bir doktora başvurarak öğrenin. Fucicort krem kullananlar aşağıdaki şu yorumları yapmıştır.

Selin anlatıyor: Ben bu ürünü sivilcelerim için denedim, normalde başka ürünlerde denemiştim pek fayda etmemişti. Aslında başlarken pek de ümitli değildim ama çok etkili oldu bende ve de kurtuldum çok şükür. Sizinde vara orta ve hafif düzeyde sivilceleriniz etkili olur.

Kadir anlatıyor: Egzamam vardı bunun için başladım olumlu etkiler gördüm öneririm. Bana çok iyi bir içeriği var gibi geldi. Çok farklı ve etkili bir formül derim. Egzamanız var ise bir deneyin bir şey kaybetmezsiniz diyebilirim.

Sedef anlatıyor: Sürekli elimde kaşıntı oluyordu arada alerjide değil. Bunun için kullandım kısa sürede kaşıntı kalmadı bir hada da pek rastlamadık.

Mehmet anlatıyor: Antibiyotik özelliği var bunun içinde sürekli ecza depomda bulunur, birçok faydasını gördüm. Dudak çatlakları için,kaşıntı için,sivilce için, kızarıklık için deneyin derim.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

 1. Makat çevresi ve genital bölgede müthiş bir kaşıntı var.fucicort 30 gr var bende kullansam fayda edermı?

 2. 1 aydan daha uzun süre kullanılabilir mi? Kullanılırsa ne olur? Çünkü bazi yerlerde kabarcık şeklinde kızarıklık var tam geçti derken çevresinde yeni kabarcik çıktı devam etmeli miyim?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?