Fucidin Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Fucidin Krem Vajinaya Sürülür Mü?

İçindekiler

Fucidin krem enfeksiyonlu yara, yanık, kıl kökü iltihabı, sivilce (akne), çıban gibi durumlar için kullanılan etkili antibiyotik kremdir. Fucidin krem vajinaya sürülür mü, vajina kaşıntısına iyi gelir mi, vajinal mantara iyi gelir mi, kaşıntı için kullanılır mı, basura iyi gelir mi gibi soruların hepsini yazımızda açıkladık.

 

Fucidin Krem Nedir?

 

Sivilce (akne), yara, yanık, enfeksiyonlu yara, çıban, kıl kökü iltihabı, egzama, ter bezi iltihabı durumlarında kullanılan etkili bir ilaçtır. Antibiyotik özellikli bir kremdir. Antibiyotik özellikli olduğu için cilt üzerindeki iltihapları hızlıca kurutmaktadır. Cilt üzerine sürülerek kullanılır. Haricen kullanıma sahip olduğu içinde yan etki riskleri son derece düşüktür. 20 gramlık alüminyum tüplerde satılmaktadır.

Bu krem çocuklarda da kullanılma özelliğine sahiptir. İçindeki etken maddeler güçlü bir antibakteriyel etkiye sahiptir. Bu krem etken maddesi fusidik asittir. Topikal antibiyotikler olarak isimlendirilen ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır. Normal reçeteli bir ilaçtır. Reçeteli ya da reçetesiz olarak eczaneden alınabilmektedir. Reçete edildiğinde devlet tarafından ödenmektedir.

Bu ilacın içeriğinde kortizon yoktur. Aile hekimleri de bu kremi reçete edebilmektedir. Kullanıcı memnuniyeti de oldukça yüksek olan bir ilaçtır. Bu kremin ruhsat sahibi ve üreticisi Abdi ibrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş’dir. Üretimi ise İstanbul’da yapılmaktadır.

 

Fucidin Krem Vajinaya Sürülür Mü?

 

Vajina bölgesi son derece hassas özelliğe sahip olan bir bölgedir. Bu özel bölgede her krem ve her ilaç kullanılmaz. Bu kremin kullanım noktalarını incelediğimizde vajinaya sürülebilir diye bir bilgi yoktur. İlacın içeriğini ve kullanım alanını incelediğimizde bu krem vajina bölgesinde kullanılmaz. Vajina bölgesine uygun olan antibiyotik özellikli farklı kremler vardır bunlar kullanılabilir.

Bunun yanında doktorunuz durumu inceleyip çok gerekli görürse doktor gözetiminde sadece vajina bölgesine sürülebilir onun haricinde vajina bölgesinde kullanmaya uygun bir krem değildir. Bu bölgede yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bactroban Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

 

Fucidin Krem Vajina Kaşıntısına İyi Gelir Mi?

 

Vajina bölgesinde çeşitli sebeplerle kaşıntılar olmaktadır bunun içinde kremler kullanılabilir ama fucidin bu bölgedeki kaşıntılar için kullanılmaz. Ayrıca vajina kaşıntılarında ilk olarak yapılması gereken kaşıntının sebebini öğrenmektedir. Bundan sonra uygun olan krem tercih edilmelidir. Antibiyotik özellikli bu krem vajina kaşıntısı için kullanılmaz.

 

Fucidin Krem Vajinal Mantara İyi Gelir Mi?

 

Vajinal mantar kadınların sıklıkla karşılaştığı durumlardan biridir. Vajinal mantar için sıklıkla ilk tercih edilen kremlerdir. Kremler vajinal mantarı hızlı şekilde geçirmektedir. Fucidin mantar kremi değildir ve bu bölge için kullanılmaz ondan dolayı da vajinal mantara iyi gelmez. Vajinal mantar için zalain krem, travazol krem, canesten krem kullanılmalıdır.

 

Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

 

 • Duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarını iyi eder.
 • Çıban, sivilce sorunlarının tedavisinde kullanılır.
 • Enfeksiyonlu cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır.
 • Kıl kökü iltihabı tedavisinde kullanılır.
 • Enfeksiyonlu yara tedavisinde kullanılır.
 • Kontakt dermatit ve atopik dermatit tedavisinde kullanılır.

 

Fucidin Krem Antibiyotik Mi?

 

Harici sürülen antibiyotik içerikli bir kremdir. Antibiyotik olduğu içinde cilt üzerindeki enfeksiyonlu durumları hızlıca kurutarak iyileştirmektedir. Antibiyotik harici şekilde kullanıldığı içinde yan etkisi son derece sınırlıdır. Bu kremin içeriği güvenliği olduğu içinde çocuklarda da kullanılabilir.

 

Fucidin Krem Kaşıntıya İyi Gelir Mi?

 

Enfeksiyon ya da alerji ile beraber ortaya çıkan kaşıntı durumlarında bu kremi kullanabilirsiniz. Kontakt dermatit ve atopik dermatit durumunda da görülen kaşıntı durumunda bu kremi kullanabilirsiniz ve hızlıca kaşıntıyı geçirecektir.

 

Fucidin Krem Kortizonlu Mu?

 

Bu durumu çok fazla soran var ama kortizon içeren bir krem değildir. Kortizon içermediği içinde oldukça güvenlidir. Bu antibiyotik özellikli kremdir. Harici olarak ortaya çıkan enfeksiyon durumlarında kullanılır. Kortizonlu olmadığı için çocuklarda da kullanılabilir.

 

Fucidin Krem Açık Yaraya Sürülür Mü?

 

Açık yaralarda bu krem kullanılmaz. Açık yaralara sürdüğünüzde beklenmeyen etkiler görülebilir ondan dolayı da bu duruma dikkat etmelisiniz. Bunun yanında göz, ağız içi, burun içi gibi noktalarda da bu kremi kullanmayın.

 

Fucidin Krem Basura İyi Gelir Mi?

 

Basur (hemoroid) sorunu bazı kişilerde sıklıkla ortaya çıkan bağırsak sorunudur. Basur için ilk önerilen ise kremlerdir. Birçok krem basura iyi gelmektedir ama uygun olanlar tercih edilmelidir. Basurun olduğu bölge hassas olduğu için fucidin krem bu bölgede kullanılmaz. Basur için proctolog krem kullanılmalıdır.

 

Fucidin Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

 

Sivilce (akne) sorunu için kullanılacak etkili bir kremdir. Sivilceler için bu kremi kullanabilirsiniz. Özellikli iltihaplı büyük sivilcelerde daha iyi etki sağlamaktadır. Sivilceleri kurutarak kötü görünümü ortadan kaldırmaktadır.  Sivilceler için düzenli kullanım son derece önemlidir.

 

Fucidin Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü?

 

Vajinada olduğu gibi genital bölgede de bu krem kullanılmaz. Genital bölgeye uygun olarak kremler tercih edilmelidir aksi takdirde ciddi tahrişler ve kızarıklıklar oluşturabilir.

 

Fucidin Krem Muadili

 

Bu ilaçla aynı etkileri sağlayan ilaçların listesi aşağıdaki gibidir. Bu kremi bulamadığınızda aşağıdaki ilaçlardan birini alabilirsiniz.

 • Fucibest krem
 • Fucidox pomad
 • Fucitec pomad
 • Fucitec viskoz göz damlası
 • Fucithalmic viskoz göz damlası
 • Fusidas krem
 • Fusix viskoz göz damlası
 • Fusix derma krem
 • Stafine pomad
 • Stafine krem
 • Tiremix krem

 

Fucidin Krem Fiyat

 

Bu krem 55.52 TL’den eczanelerde satılmaktadır. Bu krem 20 gramlık tüp fiyatıdır. Alım yaparken mutlaka son kullanma tarihine ve kutunun sağlamlığına dikkat edin. Reçeteli ya reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Reçeteli olarak aldığınızda devlet tarafından ödenen bir ilaçtır. Eczanelere göre fiyat değişebilmektedir eğer fazla fiyat söyleyen yerlerden alım yapmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?