Basura İyi Gelen Krem Viks ve Fiyatı?

Basura İyi Gelen Krem Viks ve Fiyatı?

İçindekiler

Basur (hemoroid) çok kaşıntılı ve ağrılı bir hastalıktır ve yaygın olarak görülmektedir. Bu hastalıktan muzdarip olanlar için basura iyi gelen krem viks önerisini sunacağız ve nasıl kullanıldığı hakkında diğer tüm detayları paylaşacağız. Viks basura iyi gelir mi, basura viks kullananlar, makata viks sürülür mü gibi soruların tüm cevapları yazımızda.

 

Basur (Hemoroid) Nedir?

 

Halk dilinde basur ama tıp dilinde hemoroid olan hastalık beslenme düzensizliğinden dolayı son yıllarda sıklıkla görülmektedir. Makat bölgesindeki kan damarlarının şişmesi ve genişlemesi ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Makat bölgesinde kan, kaşıntı, kızarıklık, şişlik, rahatsızlık, akıntı, oturamama, kabızlık gibi belirtilerle kendini belli eder.

Kendi içerisinde iç hemoroid ve dış hemoroid olmak üzere iki çeşidi de vardır. bu çeşitlerinin kendi içerisinde birçok farklılığı mevcuttur. Bu hastalığın birçok sebebi vardır bu sebepleri ortadan kaldırdığınızda hastalık tedavi edilebilir. Basur hastalığını krem ile de tedavi etme şansınız bulunmaktadır.

 

Basurun (Hemoroidin) Belirtileri Nelerdir?

 

Bu durumu çok fazla soran var acaba bende var mı diye ya da ilk başlarda anlayamabiliniyor. Bundan dolayı da aşağıdaki durumlar siz de var ise bu hastalık var demektir.

 • Makat bölgesinde inatçı kaşıntılar
 • Makat ve dışkı üzerinde kan olması
 • İç çamaşıra sürekli olarak kan bulaşması
 • Makat bölgesinde akıntı
 • Islak durumu
 • Ağrı ve rahatsızlık hissi
 • İdrarı tutamama

Yukarıdaki durumlar olduğunda basur büyük olasılıkla var demektir. Bu durumlardan sonra bir uzman hekime muayene olmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir: Proctolog Krem Nedir, Neye Yarar?

Viks Krem Nedir?

 

Sinüzit, migren, baş ağrısı, ağrı grip, nezle, burun tıkanıklığı, nasır gibi durumlar için kullanılan etkili ve ferahlatıcı bir cilt ürünüdür. Ferahlatıcı bir etkiye sahiptir ve yoğun kokusu vardır. Mavi kutusu vardır ve Türkiye’de 1890 yılından beri satışı yapılmaktadır. Mavi kutusu var ve beyaz renklidir. Son derece etkili bir kremdir.

Reçeteli ya da reçetesiz olarak eczanelerde alınabilir. Bu krem eczanede satılmaktadır eczane dışında bulamazsınız. Devlet tarafından ödenen bir ilaç değildir. İçeriğinde kortizon yoktur. Birçok hastalık için yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır. Dünyanın birçok yerinde kullanılan bir ilaçtır. Buharlaşan merhem olarak da bilinmektedir. Haricen sürülerek ya da solunarak kullanılır.

Antibakteriyel özellikli bir kremdir ve bakterileri öldürür. 38 gramlık kutularda satılmaktadır. Son derece etkilidir ve rahatlatıcı özelliği vardır. Bu ilacın ruhsat sahibi Procter & Gamble Tüketim Malları San. A.Ş’dir. Üretimi ise Sanofi İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş tarafından Kırklarelinde yapılmaktadır.

 

Viks Krem İçeriği

 

Etken (etkin) maddeleri: Mentol, kafur, okaliptus yağı, timol, terebentin yağı.

Yardımcı maddeleri: Vazelin, Sedir ağacı yaprağı yağı.

 

Viks Krem Ne İşe Yarar?

 

 • Burundaki kızarıklık durumunu geçirir.
 • Ses kısıklığını tedavi eder.
 • Nezle, grip, soğuk algınlığı, öksürük ve balgam tedavisinde kullanılır.
 • Basur (hemoroid) tedavisinde kullanılır.
 • Ağrı durumunu geçirir.
 • Bel ağrısı, omuz ağrısı, sırt ağrısı durumunun tedavisinde kullanılır.
 • Baş ağrısı, migren tedavisinde kullanılır.
 • Nasırı gevşeterek tedavi edilmesinde kullanılır.
 • Sinüzit tedavisinde kullanılır.

Basura İyi Gelen Krem Viks

 

Bu durumu birçok kişi sormaktadır ve kullanmadan önce emin olmak istemektedir. Bu kremin prospektüsünde basur hakkında bir detay yoktur ama kullanım birçok kişi fayda görmüştür. Bu ilacın rahatlatıcı, ağrıyı giderici, kaşıntı önleyici ve bakterileri öldürücü özelliği vardır. Basur (hemoroid) olan bölgeye sürüldüğünde hızlıca basura etki edip tedavi etmektedir.

Ayrıca basurdaki iltihabı da hızlıca kurutarak bu hastalığı tedavi etmektedir. Bu krem doğru beslenme ile desteklendiğinde daha iyi sonuçlar vermektedir çünkü bu hastalığın beslenme dahil olmak üzere birçok kaynağı vardır. Krem kullanımı da diğer tedavi yöntemlerine göre çok daha kolay ve ekonomiktir. Bu kremi denemeyenlere öneririz.

 

Viks Basura İyi Gelir Mi?

 

Basura iyi gelen bir kremdir bundan dolayı da denemenizi tavsiye ederiz. Basur şikayetlerini azaltmaktadır ve hızlıca geçirmektedir. Birçok cilt ürününde olduğu gibi bu kremde de düzenli kullanım önemlidir. Kullanıldığı zaman hızlıca o bölgeyi ferahlatmaktadır ve ağrıyı gidermektedir. Son derece güçlü özellikleri vardır ve hızlı sonuç vermektedir.

 

Basura İyi Gelen Krem Viks Nasıl Kullanılır?

 

 • İlk olarak yapılması gereken sürülecek bölgenin güzelce peçete ile ya da öncesinde yıkanarak temizlenmesidir.
 • Hemoroid de hijyen son derece önemlidir bu noktaya dikkat edin.
 • Basurun olduğu bölgeye masaj yaparak bu kremi güzelce sürün. Kremi nohut büyüklüğünde alın ve daha fazla sürmeyin.
 • Kremi çok sürmeyin nohut büyüklüğünde yeterli olacaktır günde 3 kere uygulamanız yeterli olacaktır.
 • İkinci kullanım yönetimi de oturma banyosu yapmaktır. Bir leğene bir tatlı kaşığı kadar viks ve ılık su koyun yeterli miktarda. Sonrasında ise bu suda 20 dakika oturun. Viks krem bakterileri öldürüp bu bölgeyi temizleyecektir ve iltihabın söküp atılmasını sağlayacaktır. Düzenli yapılması önemlidir ve 2 günde 1 kere yapılması tavsiye edilir.
 • Kullanım olarak hem viks kremin makata sürülmesini hem de 2 günde 1 kere oturma banyosu uygulayarak kullanmanız çok etkili olacaktır.
 • Bu kremi kullanırken yağlı, acı, asitli zararlı yemek ve içeceklerden uzak durursanız çok daha hızlı etki gösterecektir. Ayrıca zaman içerisinde beslenme düzeninizi değiştirmeniz çok faydalı olacaktır.

 

Anüse Viks Sürmek

 

Anüs bölgesi sindirim sisteminin sonunda ve dışkılamanın bittiği açıklığın başladığı bölgedir. Bu bölgenin diğer adı da makat olarak bilinir. Anüse viks sürmek ilk başta olmaz gibi gelse de sürüldüğünde bir sakınca olmadığı görülmüştür. Anüs bölgesi biraz hassas olduğu için çok miktarda kesinlikle sürmeyin az miktarda kullanıma başlayın.

 

Basura İyi Gelen Kremler

 

Bu kremden başka basura iyi gelen kremlerde vardır. Alternatif olarak aşağıdaki kremleri de satın alıp kullanabilirsiniz. İşte en iyi hemoroid kremleri;

 

Basur İçin Viks Kullananlar

 

Bu kremi kullanıp fayda mı zarar gören kişilerin yorumlarını aşağıya bırakıyoruz. Kullanıcı memnuniyetine göre sizlerde bu kremi kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Kullanıcı yorumu: Bazı kişiler ve doktorlar önermese de ben çok fayda gördüm ilk başta ferahlatıyor ve acıyı gideriyor. Birkaç kere sürdükten sonra ise o bölgeyi tedavi etmeye başlıyor. Ben de ilk kullanırken tahriş eder mi diye başladım ama sonuç aldım kesinlikle. Yüzde yüz değil ama bir deneyin bir şey kaybetmezsiniz.

Kullanıcı yorumu: Hemoroidiniz var ise geçmiyorsa bir de bu kremi deneyin çok faydasını göreceksiniz. Kesinlikle ağrıyı kesiyor ve rahatlatıyor sonrasında ise memeler küçülüp yok oluyor. Bazı kişiler basur memesini geçiren krem olarak da biliyor. Devlet bu ilacı ödemiyor bilginiz olsun.

Kullanıcı yorumu: Ben de kullananlardanım ama kesin çözüm alamadım sürdüğüm sürelerde ise ağrıyı geçirdi ve rahatlattı kesinlikle. Kesin çözüm beslenme üzerinde buna da odaklanın derim.

Kullanıcı yorumu: Süper bir şey ben basur için o kadar şey denedim ama geçmedi bu kremi de inamayarak kullandım ama çok etkili oldu. Fiyatı pahalı değil alın kullanın derim. Soğuk algınlığı ve ağrı durumlarının yanında basura da çok çok iyi geliyor.

Kullanıcı yorumu: Kullandım ama tahriş yaptı bazı kişilerde etki etmiyor ona göre kullanın derim. Yine de deneyin ama çünkü fayda görenlerde var.

Kullanıcı yorumu: Etkisi bir başka kesinlikle ağrıyı da şıp diye geçiriyor öneririm. Herhangi bir yan etki de görmedim ayrıca sürekli evde bulundururum.

 

Vicks Fiyat 2023?

 

Bu kremi genelde eczaneler satsa da artık internet üzerinden de sipariş edebilirsiniz. İnternet üzerinden 95 TL’den satılmaktadır. Eczanelerde ise fiyatı 103.61 TL’dir. Bu fiyatlar 38 gram krem için geçerlidir. Bu kremi SGK ödemiyor.

 

Vicks Krem Eczane Fiyatı 2023?

Eczane fiyatı 103.61 TL’dir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Mucize viks hemorid

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?