Pruzon Krem Ne İşe Yarar, Fiyatı Ne Kadardır,Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Pruzon Krem Ne İşe Yarar, Fiyatı Ne Kadardır,Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Merhabalar ürünler hakkında en detaylı ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Tüm kafanıza takılanlar beraber paylaşarak sizleri doğruya yöneltmeyi amaçlıyoruz. Bugünkü konumuz pruzon hakkında olacaktır. Pruzon krem ciltte kaşıntı, makatta kaşıntı,böcek sokması, anal fissür, egzama, pişik, ürtiker(kurdeşen) tedavisinde kullanılan ilk bitkisel formüllü kortizonlu üründür. Yanlış duymadınız bitkisel kortizon diyoruz kortizonun bitkisel olmasından dolayı normal kortizonlu ilaçların yan etkilerinin hiçbiri göstermez. Bitkisel kaynaklı olması ve güçlü etkisinden dolayı da çok ilgi gördü. Bitkilerin gücünden kortizon etkisi oluşturan formülü tedavi de çok etkili olmaktadır. Bu konuda kafanızdaki soruları aşağıda alt başlıklar halinde anlattık, bundan dolayı da bütün hepsine cevap bulacaksınız.

 

 

Pruzon Pomad(Krem) Nasıl Bir Üründür?

 

Pruzon krem nedir diye soruyorsanız öncelikle kısa açıklama yapalım. Pruzon pomad ya da pruzon merhem diye kullananlar var hepsi aynı üründür. Sadece ifade etme şekilleri farklıdır bundan dolayı da aklınıza bir farklılık gelmesin. Bitkisel ve doğal özlerle oluşturulmuş kaşıntı,pişik, egzama, böcek sokmaları,makat kaşıntısı, anal fissür, ürtiker gibi durumlarda kullanılan bir cilt ürünüdür. Birçok kişi sadece kaşıntı problemi için kullanılır diye bilir ama bu durum yanlıştır, diğer saydığımız problemlerde de güvenle kullanılır. Haricen uygulanır yani dışarıdan cilde sürme şeklinde. Bu ürün hair pharma firması tarafından üretilip satışa sunulmaktadır. Ürünün iki farklı formu bulunmaktadır, 40 gramlık tüp şeklinde ve de tek kullanımlık 2 gramlık 20 tane şeklinde.

 

 

İçeriğinde Neler Bulunmaktadır?

 

Pruzon pomad içeriği hakkında da bilgiler verelim. Bitkisel içerikli bir ürün olduğunu ifade ettik,bu ürünün içerisinde olan maddeler ise şöyle;

Çinko oksit: (%5 oranında) Bebek pişiklerinde başvurulan bir maddedir. Sürülen bölgeye serinlik ve rahatlama etkisi yapmaktadır böylece hızlı etki etmektedir. Sonrasında da bu tahriş olan bölgeleri tedavi ederek normale döndürür. Yanık tedavisinde de son yıllarda çok fazla kullanılıyor.

Kalamin: (%4 oranında) Bu madde bir tabaka oluşturarak  derideki tahrişleri giderir. Özellikle kaşıntı problemlerini sonlandıran etken maddedir. Birçok bilimsel yayında da bu maddenin bu konuda ne kadar önemli olduğu açıklanmıştır.

Çay ağacı yağı (Melaleuca alternifolia ): (%1 oranında) Bu bitkinin ana vatanı Avustralya’dır. Güçlü bir mikrop öldürücü olarak bilinmektedir. Sedef,dermatit, ürtiker gibi durumlarda çok fazla kullanılmaktadır. Mantar ve bakterilerin öldürülmesinde çok iyi sonuç verir.

Meyan kökü ekstresi (Glycyrrhiza glabre) : (%1 oranında) Doğal kortizon olarak bilinir ve  kortizonlu kremlerle aynı özelliği gösterir ama bitkisel olduğu için yan etkileri olmaz. Ürtiker,anal dermatit, arı ve böcek sokması,şişlik,kızarıklık durumlarında sıklıkla kullanılır. Bitkisel olduğu içinde hiçbir yan etki (zarar) ortaya çıkarmaz.

 

 

Hangi Durumlarda Kullanılmaktadır?

 

Kullanıldığı alanları da belirtelim. Bu alanlarda kullandığınızda önemli faydalar göreceksiniz. İşte kullanım alanları;

Pişiklerde

Bebeklerde olsun, büyüklerde olsun pişik sorunu yaşadığını her bölgede kullanabilirsiniz. Yatalak hastalarınız var ise bunlarda da pişik oluyorsa güvenle kullanabilirsiniz.

Cilt ve Genital Bölge Kaşıntılarında

Ciltte çeşitli durumlardan dolayı kaşıntılar meydana gelebilmektedir. Bu kaşıntıların giderilmesinde ve iyileştirilmesin kullanılır. Genital bölgelerdeki kaşıntılar içinde kullanılabilir, yani kullanım alanaı oldukça geniştir.

Egzama Durumunda

Vücudun birçok yerindeki seboreik dermatit tedavisinde kullanılabilir. Birçok egzama türünde olumlu sonuçlar vererek önemli katkılar sunuyor. Elde,kulakta ve vücudun diğer bölgelerindeki bu sorunu tedavi ediyor.

Böcek ve Arı Sokmasında

Böcek ve arı sokması gibi durumlarla karşılaşırsanız hemen bu ürünü sürün. Hem rahatlatma sağlayacaktır hem de iyileştirme yapacaktır. Yanma hissini de alarak bu sorunlu zamanı hızlı bir şekilde geçireceksiniz.

Kurdeşen(ürtiker)

Vücudun alerji sonucu kabarmalar oluşturmasına kurdeşen(ürtiker) denmektedir. Bir.ok sebepten ortaya çıkabilir, bu durumu geçirmek için kabaran bölge sürüldüğünde iyileştirir.

 

 

Kullanımı Şekli İle İlgili Bilgiler

 

Kullanım şekli ile de bilgiler verelim. Doğru bir şekilde kullandığınız çok fazla fayda göreceksiniz ve de olumlu sonuçlar alacaksınız. Aksi durumda tam tersine süreç işler.

-Kaşıntı sorununda ilk üç gün içerisinde günde iki defa, sonraki süreçte ise 3 günde günde bir kere olmak üzere kullanılır. Bu sorun tekrar ortaya çıkarsa aynı şekilde tekrar kullanılır.

-Makat bölgesinde günde iki defa olmak üzere ince bir şekilde uygulanır. Elinize az miktarda alarak makatın içine girecek şekilde sürmeniz yeterli olacaktır.

 

 

Bu Pomad(merhem ) Kortizon İçermiyor!

 

Bu nokta çok fazla soruluyor, bu merhem kortizon içermiyor. Yukarıda içeriğinden bahsettik, içeriğinde hem bitkisel ürünler mevcut. Bu bitkisel ürünler kortizon etkisi yapsa da kesinlikle bu ürünü içermiyor. Bitkisel özelliğinden dolayı da son derece güvenli ve herhangi bir zararı da yoktur. Güçlü doğal maddelerin özlerini bir araya getirerek yaşanan cilt sorunlarında iyi sonuçlar alınmasını sağlamak mantığıyla oluşturulmuş bir formüldür.

 

 

Yan Etkisi Bulunuyor Mu?

 

Pruzon kremin yan etkileri yok denecek kadar azdır, Doğal özellikte maddelerden dolayı yan etki görme ihtimaliniz sıfıra yakındır. Sadece sürdükten sonra geçici bir kızarıklık oluşabilmektedir, bunun yanında içeriğindeki maddelerden birine karşı alerjiniz var ise bir etki görürsünüz. Bu ikisi dışında herhangi bir etki yoktur. Süre olarak da uzun ya da kısa kullanabilirsiniz, bunun nedeni de bitki özlerinden oluşmasıdır.

 

Fiyatı Ne Kadardır?

 

Pruzon krem fiyatı 29.90 TL’den satılmaktadır. Bu fiyatlarda ufak tefek değişimler olmaktadır. Alım yaparken mutlaka son kullanma tarihine bakın, ayrıca kutusunun yırtık olup olmamasına da özen gösterin. Yırtık olan ürünleri satın almayın, alsanız bile iade edin.

 

 

Bu Ürüne Nereden Alabilirim?

 

Reçete ile satılan bir üründür bundan dolayı tüm eczanelerde alabilirsiniz. Reçete ile satıldığı için bir miktarını devlet ödüyor, bundan dolayı da daha ucuza alabilirsiniz. Eczane dışında online alışveriş sitelerinden de bu ürünü alabilirsiniz. Online alışveriş sitelerinden aldığınızda kapıya kadar bu ilacı getirmektedirler.

 

 

Muadili( Eş değerleri) Nedir?

 

Pruzon pomad(merhem) muadili nedir, onu kullansam diyenler oluyor. Bu merhemin herhangi bir eşdeğeri mevcut değildir. Çünkü özel bitkisel formülü olduğu için aynı içeriğe sahip bir ürün bulunmuyor. Bunun içinde aynı şekilde etkileri sağlayacağınız bitkisel bir ilaç yoktur.

 

Hangi Koşullarda Saklanmalıdır?

 

Doğru bir şekilde saklamak önemsiz gibi görünse de çok önemlidir. Evinizde çocuklarda ve bebeklerden uzak noktalarda saklanmalıdır. Bunun yanında rutubetsiz, kokusuz ortamlarda ortalama 25 derecedeki sıcaklıklarda muhafaza edilmelidir. Son kullanma tarihi geçmiş ürünler bir şey olmaz diyerek kullanılmamalıdır. Tarihi geçmişse atılıp yenisi alınmalıdır.

İlginizi Çekebilir: En Etkili ve En İyi Leke Kremleri 

 

Bu Konu İle İlgili Önemli Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Pruzon kremi sgk ödüyor mu?

Cevap 1: Bu ürün devlet tarafından ödenmektedir. Reçete ettirdiğinizde eczaneden alabilirsiniz, bu şekilde miktarın büyük kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır.

Soru 2: Hamile ve emziren bayanlarda bu ilacı kullanabilir mi?

Cevap 2: İçeriği bitkisel olduğu için herhangi bir sorun teşkil etmez. Yalnız yine de şüphe duyarsanız doktorunuza gidip reçete ettirebilirsiniz.

Soru 3: Pruzon krem basur sorununa iyi gelir mi?

Cevap 3: Makatta kaşıntı sorunu basur olarak değerlendiriliyor bu yanlış, Her kaşıntı basur değildir. Bundan dolayı da basur(hemoroid)  sorunu için kullanılmaz. Yalnız koruyucu rol üstlendiği için oluşmasına engel olur.

Soru 4: Pruzon krem vajinaya sürülür mü?

Cevap 4: Vajinadaki mantar sorunlarında kullanılabilir. Bu bölgeye sürerek biraz daha dikkatli olun.

Soru 5 : Yetişkinlerdeki pişik problemlerinde kullanılabilir mi?

Cevap 5: Hem bebeklerde hem de yetişkinlerdeki pişik sorununda güvenle kullanılır.

Soru 6: Pruzon krem yüze sürülür mü?

Cevap 6: Yüz bölgesinde de kullanımında bir sakınca yoktur. Yüze sürebilirsiniz.

Soru 7: Su çiçeği sorununda da kullanabilir miyim?

Cevap 7: Su çiçeğinde çok fazla kaşıntı olur, bu kaşıntı azaltmak ve gidermek için kullanabilirsiniz. Yalnız su çiçeğinin kendisine karşı iyileştirici bir etkisi yoktur.

Soru 8: Bebeklerde de pişik sorunu için kullanılabilir mi,bir sorun oluşturur mu?

Cevap 8: İçeriği doğal olduğu için bir sorun olmaz kullanabilirsiniz. Daha az miktarlarda kullanırsanız daha iyi olur.

Soru 9: Genital bölgede de kullanabilir miyim?

Cevap 9: Genital bölgede de güvenle kullanılabilir, kullanıp da fayda gören kişi sayısı çok fazladır.

Soru 10: Pruzon krem egzama için fayda eder mi?

Cevap 10: Egzama içinde kullanılır. Kulak içinde yağlı egzamada,makatta oluşan egzamada, koltuk altı egzamasında kullanılabilir.

Soru 11: Reçetesiz de bu kremi alabilir miyim?

Cevap 11: Reçetesiz de bu ürünü alabilirsiniz. Eczaneden ya da internet üzerinden alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Travocort Krem Nedir,Ne İşe Yarar?

 

Kullanıcılar Ne Diyor?

 

Pruzon krem (merhem) kullananlar aşağıdaki yorumları yaptılar, bu kişilerinden düşüncelerinden yola çıkarak bu ilacı kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz. Gerçek kişilerin bu konudaki düşünceleri şu şekildedir.

A.U diyor ki: Kaşıntı ve pişik sorununda her zaman yanımda bulundurduğum ve çok güzel sonuçlar aldığım ilaçtır. İçeriği güven veriyor, tavsiye ederim kullanın bir şeyler kazanırsın kaybetmezsiniz.

M.K diyor ki: Ben egzama için denemiştim, birçok konuda fayda gördüm sizlere de kullanmanızı tavsiye ederim.

N.B diyor ki: Anal fissür için deneyenlerdenim kesinlikle güzel sonuçlar elde ettim. Fayda gördükten sonra çevremdeki birçok kişiye de bu ürünü tavsiye ettim.

G.Ö diyor ki: Ben kullanmıştım bir dönem ama bende olumlu olumsuz bir etki yapmadı, belki de benim bünyemden bilmiyorum ben tecrübem bu şekilde.

E.K diyor ki: Birçok kişiye denettim, gerçekten güzel faydalar gördüler. Miktar olarak ucuz bir ürün zaten, ayrıca aldığınız çok da uzun gidiyor.

F.O diyor ki: Başarılı olarak nitelendirebilirim.Egzama ve kaşıntı sorunlarında sıklıkla kullandım, güzel sonuçlar aldım. Şuanda da evimde bu ürün var.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Gül hastasıyım gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmadı en son netten araştırırken başka bir gül hastası gece pruzon kremi sürdüm sabah yüzüm iyileşmişti yazmıştı benimde evde pruzon kremim vardı bende denedim gerçekten yüzümdeki bütün bütürler iyileşti sabah kalktığımda yüzüm iyileşmişti

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?