En Etkili ve En İyi Leke Kremi İsimleri,Markaları ve Fiyatları

En Etkili ve En İyi Leke Kremi İsimleri,Markaları ve Fiyatları

İçindekiler

Birçok kişinin hayatında sıklıkla karşılaştığı cilt problemlerinin başında cilt lekeleri gelmektedir. Bu can sıkıcı durum bayan erkek olsun güzel görünümümüzü gölge düşürür. Bundan dolayı da bir gün önce bu sorundan kurtulmak için yol ararız. Bunun için en doğru yol leke kremi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünlerin kendi içinde etki alanları vardır, bunların adlarını ve kullanım alanları bilerek düzenli kullandığınızda sorununuza çözüm bulacaksınız. Birçok kişinin cilt leke problemini çözmede kremler yeterli gelmektedir. Çok ağrı durumlar ise özel ameliyat yöntemleri bulunmaktadır, ama bunlar tavsiye edilmez ve basit olan durumlarda yapılmaz. Birçok kişi bu kadar çok ürün arasında en iyi leke kremi hangisi diye soruyor doğal olarak bizde yazımızın devamında bunları ayrıntılı belirttik. Sivilceleri(akneleri) olanlar içinde sivilce leke kremi içinde önerilerde bulunduk. Şimdi de bu konun detaylarına bakalım.

 

 

En İyi ve En Etkili Cilt Leke Kremleri

 

1.Madecassol Krem

Fiyatı: 26.99 TL

Son dönemde çok fazla öne çıkan ve kullanan birçok kişiden takdir toplayan bir formüldür. İçeriği sayesinde müthiş faydalar sağlıyor. Bunun yanında reçetesiz de eczanelerde gidilip alınıyor. Eczane dışında herhangi bir yerde bulma şansınız yok.  Bayer ilaç sanayi tarafından piyasa sürülen bu ürün diğer ülkelerde de çok fazla tercih ediliyor. Derin lekelerde akne izlerinde, doğum sonrası oluşan lekelerde,kahverengi lekelerde ve diğer birçok lekede çok başarılı sonuçlar veriyor. Cildi yenileme özelliğinden dolayı da çok fazla katkı sağlıyor. Diğer kremlerle beraber kullanıldığında etkisi daha da artıyor. Ayrıca vücut çatlaklarının giderilmesinde de çok başarılı diyebiliriz. Birçok kişi mucize olarak bakıyor bu ilaca. Sizlerde evinizde kesinlikle bulundurun. Kullanmayan kişiler en az bir kere deneyip kendileri ne kadar faydalı olduğunu test edebilir. Bu ilaç hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız Madecassol isimli konumuza tıklayın.

 

2.Contractubex Jel

Fiyatı: 54.59 TL

Ameliyat izleri,dikiş izleri,yara izleri,yanık izleri,akne lekelerinde kullanılan ilaçtır. Doktorlar çok fazla reçete etmektedir ve sadece eczanede satılmaktadır. Çok derin bıçak izlerinde bile görünümü önemli derecede düzeltme özelliğine sahip. İçeriğinde cildi yenileyici maddeler sayesinde hızlı ve güvenli sonuçlar veriyor. Kullanım çok fazla yarar görenlerin düşünceleri de mevcut. Fiyatı bazı kişilere diğer ilaçlara göre pahalı gibi gelmektedir. Kozmetik ürün olmaması ve doktorlar tarafından sıklıkla önerilmesi önemli bir avantajdır. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler Contractubex adlı konumuza bakabilirler.

 

3.Tretin Krem

Fiyatı: 17.12 TL

Cildi soyma etkisi ve bunun yanında izleri geçirme özelliği  vardır. Cildi besleyip ölü derileri atıyor, fiyat olarak da son derece uygun.Reçeteli ya da reçetesiz de alabilirsiniz bu ürünü. Çiller içinde fayda ettiği biliniyor bu şekilde bir cilt sorununuz var ise kullanın deriz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler Tretin Krem adlı konumuzdan bakabilirler.

 

4.Expigment

Fiyatı: 9.82 TL

Lekeler konusunda çok geniş kullanım alanı vardır, ilk kullanımlar cildi biraz kızartsa da bu durum geçidir. Düzenli kullanıldığında ciltteki rengi eşitliyor ve pürüzlülüğü de gideriyor. Birçok dermatoloğun en çok reçete ettiği ilaçtır. Kullanım fayda gören çok fazladır, bunun içinde düzenli kullanmanızı öneririz. %4 ve %2 şeklinde formları vardır, bunlar durumunun ciddiyetine göre kullanılmalıdır. Hafif sorunlar için %2 olanını daha ağır sorunlar için ise %4 formu kullanılmalıdır. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler Expigment Krem adlı konumuza bakabilirler.

 

5.Biolog Leke Kremi

Fiyatı: 129 TL

Nemlendirme etkisi ve peeling özelliği sayesinde çok sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor. Çeşitli sebeplerle oluşan ve güzelliğinize gölge düşüren izleri kısa süre sorun olmaktan çıkarıyor. Bu alanda yıllardır var olmaya devam eden kullananlar tarafında her geçen gün daha fazla talep görüyor. 6 ay düzenli kullanıldığında eskiye oranla ne akdar fark edeceğini göreceğiniz bir formüldür.

 

6.Sinoz Leke Kremi

Fiyatı: 104 TL

Yaşlılık lekeleri dahil birçok leke için 10 yıldan fazladır güvenle kullanılan üründür. Bayan erkek fark etmeden herkese kullanabilir. Ayrıca tüm cilt tipleri içinde idealdir.İçeriği incelendiğinde bitkisel bir formülünün olduğunu söyleyebilir. Bundan dolayı da yan etki gibi sorunlar oluşmaz. Düzenli kullanımın önemli olduğu bu üründe de vurgulanıyor.

 

7.Arnavut Kremi

Fiyatı:59 TL

Aklık kremi ve cilt lekelerini geçiren ürün olarak bilinir. Dıştan biraz fondöteni andırsa da çok iyi bir içeriği vardır. Arnavut kadınlarının güzellik formülü denebilir. Cildinizi beyazlatıp pürüzsüz hale getiriyor ve bu şekilde cildi yenileyip her açıdan fayda sağlıyor. İnternet üzerinden sipariş edip alabilirisiniz, bunun haricinde kozmetik mağazalarının bazılarında da bulabilirsiniz.

 

 

Güneş Lekeleri İçin Kullanılacak Kremler Listesi

 

Güneş lekeleri için krem isimleri vererek bu konuda da sizleri bilgilendirelim. Bu konuda açıklama yapalım, yukarıdaki kremleri de güneş lekeleri için kullanabilirsiniz. Yalnız bu saydıklarımız biraz daha lekenin türüne göre güneş lekelerine karşı daha etkilidir.

-Cosmed krem

-Bioderma white objective serum

-Lancome dreamtone serum

-Hametan krem

-Fito krem

-Clinique even better dark spot corrector

-Kiehl’s clearly corrective dark spot solution

 

 

En İyi ve En Etkili Çil Kremleri

 

Yüzünüzde çil var ise ve siz bunlardan çok fazla rahatsız oluyorsanız çil giderici krem ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Yüzdeki çilin durumuna göre çilleri ya azaltır ya da tamamen ortadan kaldırır. İşte kullanmanız gerekenler

-Mavi Arap kızı kremi

-Pohli krem

-T-Point çil ve leke kremi

-Mecitefendi bezelye özlü çil kremi

-Fazıl çil kremi

-Erica çil ve leke kremi

-Lacınıa çil ve leke kremi

-Acnelyse-Bepanthol karışımı

 

 

Sivilce Lekeleri İçin Krem Önerileri

 

Sivilce lekelerine(izlerine) iyi gelen kremler içinde özel bir parantez açmak istedik. En yukarıda saydığımız ilaçlarda sivilce(akne) kaynaklı izlere iyi gelmektir. Bu aşağıdaki saydıklarımız ise bir miktar daha fazla etkili olmaktadır.

-İsotrexin jel

-Azelderm krem

-Dermaderm sivilce lekesi için krem

-Bitkiderman iz kremi

-Salvolin akne izi giderici krem

-White perfection leke kremi

-Avene cleanance akne izi kremi

 

 

 

Leke Kremlerinin Ne Gibi Yan Etkileri Vardır?

 

Leke kremlerinin yan etkileri olabilmektedir. Birçok üründe az ya da çok yan etki görülme ihtimali vardır. Yalnız bu ihtimaller son derece azdır. Ayrıca bu ortaya çıkacak durumlarda geçicidir.

 • Ciltte kızarıklık, ve tahriş
 • Ciltte soyulma
 • Güneşe karşı hassasiyet
 • Hafif karıncalanma durumu
 • Kaşıntı hissi
 • Deride çok su toplama durumu
 • Cildin hafif yanma durumu
 • Deride döküntüler

 

 

Kullanım Durumunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

-Bu ürünler kullanırken mümkün olduğu kadar güneşe çıkmayın, güneşe çıkarsanız da şapka takın.

-Güneş koruyucu kullanmaya önem verin ve düzenli olarak kullanın.

-Bu ürünlerin içerisindeki etken ya da yardımcı maddelere karşı alerjiniz var ise kullanmayın.

-Alerjiniz olmasa bile ilk olarak cildinizin küçük bir alanında test edin daha sonra reaksiyon olmazsa kullanın. Beklenmeyen bir durum olursa kullanmayın. Bir dermatoloğa muayane olun.

-Aşırı hassas cildiniz var ise daha dikkatli olun ve az miktarda kullanın.

-Kremleri yüzünüze uyguladıktan sonra en az 2 saat yüzde kalacağını bilin,bundan dolayı da kullanımdan sonra hemen yıkamayın.

-Her kişinin leke özelliği farklı olduğu için kimi kişilerde yarar göstermeyebilir.

-Her ilaç sizde sonuç verecek diye bir şey yoktur. Sizin beğenmediğiniz bir ilaç başkasına çok iyi gelebilir, bu noktayı göz önünde bulundurun.

-Bir krem kullandınız sonuç vermedi ise başka ürün deneyin pes etmeyin. Çünkü o ürün sizin lekeleriniz farklı yapıda olduğu için etki göstermeyebilir.

-Açık yaralarda bu ürünleri kullanmayın. Yara iyi olduktan sonra kullanıma başlayın.

-Gebe ve emziren bayanlar doktor reçete etmeden kullanmamalıdır. Hiç bir ürünü hamileler ve emziren anneler kendi başına kullanmamalıdır.

-Bu ürünlerden birkaç günde sonuç beklemeyin, biraz gerçekçi olun. Leke tedavileri uzun tedavileridir 1-2 aydan önce sonuçların ortaya çıkması mümkün değildir. Bu durumu bilerek kullanıma başlayın.

 

 

Kullananlar Memnun Mu?

 

Leke kremi kullananlar ne diyor diye merak etmeniz son derece normaldir. Bunun içinde sizlere daha önce bu ürünleri kullananlardan yorumlar derleyerek aşağıda sunduk. Aşağıdaki ifadeler gerçek kişilerin düşünceleridir.

-K.U anlatıyor: Bu tedavi şekli biraz uzun çünkü öyle hemen gitmiyor, ben madecassolu çok övdükleri için kullanmaya başladım ve de çok faydasını gördüm yüzde yüz geçirmedi ama önemli derece de azalma sağladı. BU etki bile bana yetti. Herkes bu değişikliği net bir şekilde  fark ediyor. Siz de eğer kullanacaksanız iyi araştırın, çünkü çok fazla krem var hepsinin etki ettiği noktalar farklı.

-O.Y anlatıyor: Ben bu ürünlerden en çok expigmentle fayda gördüm hepsini kullanmadım ama birkaç tanesini denemiştim. Çok başarılı bir şekilde sivilce izleri gitti, çok şükür kurtuldum. Benim izler ergenlikten kalan sivilce lekeleri idi bunu özellikle belirteyim.

-İ.E anlatıyor: Uzun süre kullanmanız şart öyle birkaç günde geçmez çoğu lekeler bunu bilerek kullanmaya başlayın. Ben arnavut kremi kullandım cilt rengimi açtı ama lekeleri tam geçirmedi. Bundan sonra da tretin krem denedim bunla beraber tamamen geçti Her iki kremde fayda sağladı bana.

-Z.E anlatıyor: Contractubex kullandım fayda gördüm ama cildim yüz yüzde lekesiz görünüme kavuşmadı. Önemli oranda belirginlikleri gitti ve daha net bir cilt yapısı ortaya çıktı. Reçete ile doktorum yazmıştı bana.

-U.Ş anlatıyor: Bu işte kendinize doğru kremi bulduğunuzda fayda sağlıyor. Doktorlardan ilk önce önerirken deneme yoluyla gidiyorlar. Bundan dolayı hemen pes etmeyin birkaç tane deneyin. Ben ismini vermeyeyim yukarıdan yazanlardan birkaç tanesi denedim ondan sonra şifa buldum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

38 yorum

 1. Merhaba ben cengiz Bursa dan benim sorunum boyun kısmında pul pul lekelerim var ellerimde kahve renginde lekelerim var birde ciltteki kırışıklık ve çizikler için önerebileceğiniz ürün varmı bu arada emekliyim reçeteli olursa da iyi olur

 2. Merhaba arnavut kreminin orjinal markasını markasını bilen var mı? Araştırıyorum başka başka markalar çıkıyor karşıma emin olamıyorum lütfen yardımcı olabilir misiniz?

  • Merhabalar birçok markanın arnavut kremi piyasada bulunmaktadır. Arnavut kremi resmi satış sayfasından alım yapabilirsiniz.

 3. Marhaba benim yüzümde çil noktaları var hangi Krem tavsiye ediyorsunuz hocam orijinal

 4. Ben esmerim yüzümde kahverengi lekeler oluştu bunun için öneriniz nedir acaba saygılar…

  • Expigment kremi öneririz bunu düzenli olarak sabırla kullanın acil şifalar dileriz.

 5. Mrb.ben yüzme sirke sordum iltihap yaptı şişlik kullandım antibiyotik şişlik indi fakat kahverengi oluştu yanık gibi hangi krem kulaniyim?

  • Merhabalar bu lekeler için ilk önce expigment kremi düzenli olarak kullanın geçmezse farklı öneriler sunacağız.

 6. Merhabalar benim kıl dönmesi sonrası oluşan sarı ve kırmızı lekeler oluştu ve Bi kaç tırnak lekesi ne kullanmalıyım acaba

  • Merhabalar bunun için doktora gitmenizi öneririz direk size krem söylerdik ama bu doğru olmaz. Acil şifalar dileriz.

 7. Selam hocam sırtımda aşırı derecede güneş lekesi kahverengi lekeler var ne yapabiliriz hangi kremi önerir siniz teşekkürler

  • Expigment krem kullanmaya başlayın eğer etki etmezse diğer leke kremlerini önereceğiz acil şifalar dileriz.

  • İlk olarak expigment ile başlayın geçmezse diğer leke kremi olan contractubex kremi kullanmanızı önereceğiz.

 8. Merhaba yüzümde güneş lekeleri var biolog krem sipariş ettim.en fazla ne kadar kullanmalıyım.yani sonuç almak için

  • Merhabalar leke tedavileri uzun zaman ister bundan ötürü de fayda görmeye başlamanız 2 ayı bulabilir.

 9. Merhaba hocam benim kolumda kahve rengi leke ve kırmızı gibi parça parça 3sene oldu geçmiyor ne önerirsiniz

  • Merhabalar contractubex jel kullanmanızı öneririz etkili olmazsa da farklı krem önerisinde bulunacağız.

 10. Merhaba, emziren anneler için dudak üstü ve yanakalarda oluşan kahve rengi lekeler için ne kullanabilirim? Teşekkürler

  • Merhabalar lekeler için kullanılabilir ama emziren anne olduğunuz için doktor önerisi ile kullanmalısınız.

 11. Merhabalar hocam bende yüzümde deri altında benler var ama et beni değil deri altında nokta nokta bunların en etkili şekilde geçmesi için önerdiğiniz krem nedir?

 12. Merhaba yüzümde ve aklımda önce sivilce çıkıyor sonra sivilce patladığında bu ben veya kahverengi bir lekeye dönüşüyor bu leke veya benler için ne yapmalıyım

 13. Benim yüzümde 3 yıllık dikiş izi var ve göz kenarimda dikiş ten kalma et var güneş lekelerim de var napa bilirim

 14. Merhabalar doğumdan kalan yüzümde izler var birde güneş lekeleri ve çok az çil bulunmaktadır. Bunun için kremler var özellikle niveanin son çıkardığı kremi herkes öneriyor fakat leke giderici kremler çok pahalı ben de bir şekilde bir kutu alabildim ama daha kullanmadım benin sorum , bu pahalı olan kremlerden sizin yukaridaki yazdığınız kremlerle ne gibi bir farkı var ?

  • Merhabalar içeriği farklıdır ve bizim saydığımız kremler medikal kremlerdir sizin ki ise medikal olmayanlardır. Yukarıdaki kremler lekeleriniz eiyi gelecektir.

 15. Çocuklarımın yuzundede yavaş yavas lekeler çıkmaya başlıyor biri 8 yaşında diğeri 10 yaşında çocuklarımi bu lekelerden kurtarmak için ne yapmaliyim

  • Bu yaştaki çocukları ilk önce cilt doktoruna götürün leke kaynağı nedir o bulunmalı

 16. Merhaba eksipment kremi kulandim yüzüm yanmaya başladı yıkadım alerjik reaksiyon gösterdiği için mi Bilgi alabilir miyim

  • Merhaba bazı ciltlerde yapabilmektedir çok fazla sürekli yanıyorsa kullanmayın.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?