Her Gün 4 Badem Yediğinizde Vücudunuzda Ne Olur?

Her Gün 4 Badem Yediğinizde Vücudunuzda Ne Olur?

İçindekiler

Lezzetli bir kuruyemiş olduğu çoğu zaman es geçilir. Badem aklına gelen çok az sayıda kişi vardır ve de bu kuruyemiş çok istisna olarak arada tüketirler. Badem bol vitamin ve önemli yağları içerir güzel ve sağlıklı bu besini aslında sürekli tüketmek gerekir. Bugün de sizlere her gün 4 badem yediğinizde vücudunuzda ne değişiklik olur? Bunun cevaplarını aşağıda tek tek anlattık. Aşağıdaki değişiklikler ortalama bir ay sürekli günde 4 badem tüketen bir kişi için geçerlidir. Bu sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir lütfen bunu unutmayın. Badem, insan vücudunda çok olumlu değişiklikler sağlıyor bunun kesinlikle unutmayalım. İşte ayrıntılar…

 

 

1.Kolestrolü Düşürür

 

 

Badem kötü kolestrolün düşürülmesinde en etkili doğal ürünlerden bir tanesidir. Kötü kolestrolün belirtileri ağrıyan bacaklar, erken yaşta saç beyazlaması, alt göz kapağında sergimedir. Eğer böyle belirtiler sizde de var ise bir doktora görünün. Eğer kolestrolünüz var ise günde 25-30 tane badem tüketin çok önemli faydalar sağlayacaktır.

 

2.Sağlıklı Saç Tellerinin Oluşmasını Sağlar

 

 

Bademin içinde saçlar için gerekli tüm vitaminler mevcuttur. Magnezyum ve çinko saç uzamasına yardımcı olur, E vitamini saçların güçlenmesine yardımcı olur. İçeriğindeki B vitamini ise parlaklık sağlar.

 

3.Kalp Hastalıklarını Önler

 

 

İçeriğindeki antioksidanlar, doymamış yağlar, magnezyum, bakır kalp ve kal damarlarını destekler. Kalp rahatsızlıkları için kabuklu bademi bolca tüketin.

 

4.Kırışıklıkları Önler

 

 

İçeriğindeki manganez ciltte kolojen üretimine yardımcı olur. Bir antioksidan olan E vitamini Yaşlanma belirtileri ile yoğun bir şekilde savaşır işte bu maddelerin hepsi bademin içinde bol miktarda bulunur.

Güzellik Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

5.Sağlıklı Bakteri Florası Oluşturur

 

 

Badem kabuğu ihtiva eden probiyotikler için gerekli olan iyi bağırsak bakterilerinin büyümesi ve çoğalmasını sağlar. Mide ağrısı, ağız kokusu ve hazımsızlık belirtileri var ise 4 bademden daha fazlası tüketilmesi önerilir.

 

6.Kilo Verdirmeye Yardımcı Olur

 

 

Bir bilimsel araştırma sonucuna göre, badem tüketen kişilerin daha az karbonhidrat (tatlı ve hamur işleri ) tükettiğini kanıtladı. Metabolizmanızın normalleştirilmesi ve içeriğindeki vitamin desteği ile kilo kaybına katkıda bulunacaktır.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

 

7.Beyin Aktivitelerini İyileştirir

 

 

Bademin düzenli tüketimi hafızayı geliştirir. İçeriğindeki E vitamini ve yağ asitleri sayesinde beyninizin yaşlanmasını durdurur. Ayrıca alzheimer hastalığının mucizesidir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?