İlkbahar-Yaz 2023 Desen Trendleri

İlkbahar-Yaz 2023 Desen Trendleri

İçindekiler

2023 ilkbahar-yaz sezonu için desenler ilham verici ve ilginç idi. Desenler baskılar göz akışını etkileyerek güzel görünmenin en iyi yollarından biridir. Bu nedenlerden dolayı da 2023 desen trendleri  için tasarımcılar kusursuzu bulmak için yoğun bir gayret göstermişlerdi. 2023 yaz desen eğilimlerinde çok karmaşık ve yaratıcı önerilerde mevcut idi. Bu gibi desenleri klasik tasarımlarla da birleştirerek geniş yelpazede bir koleksiyon oluşturulmuştu. Şimdi de 2022 ilkbahar-yaz sezonu desen modasına göz atalım.

 

 

 

2023 İlkbahar-Yaz Baskı-Desen Modelleri

 

1.Her Yerde Şeritler

 

Moda haftalarında şerit tarzları çok büyük varlık gösterdi. Kısacası birçok tasarımda dikey, yatay, kesikli birçok şerit tasarımlarını gördük. Şaşırtıcı ve göz kamaştırıcı çizgiler çok etkileyici idi. Hatta bazı çizgili tasarımlar çok harika görünmeniz yeterli bile olacak stiller vardı.

 

 

 

2.Dikey Sevimli Çizgiler

 

Güçlü bir görünüm için dikey çizgiler müthiş idi. Ayırt edici ve özellikle pembe renkli olanlar çok ön planda idi. Kısa boylu bayanlar için onları uzun gösterecek şekilde tasarlanmıştı. Bu açıdan bu tasarım kısa boylu bayanlar için daha bir önem kazanmaktadır.

 

 

 

3.Logo Vurguları

 

Logolar her yerde güzel izlenimler oluşturuyor ve dikkat çekiyor. Kıyafetlerinizin mükemmel şekilde vurgulanmasını istiyorsanız logoların gücünden yararlanmalısınız. Fendi, Versace, Gucci markalar koleksiyonlarına birçok logolu stilleri eklemişlerdi.

 

 

 

4.Karışık Stiller

 

Birbiri içerisinde karışık tasarımların ön plana çıktığını yukarıda belirtmiştik. Bu görünümlerde onlardan bir tanesi. Sade görünümlerden zevk almayan biri iseniz tam sizlik.

 

 

 

5.Yumuşak Çiçekli Baskılar

 

Yumuşak çiçekler 2023 bahar-yaz desen trendlerinden çok farklı idi. Yumuşak ve romantik bir hava ortaya çıkarmış idi. Kumaşları da parlak ve gösterişli idi. Bu desenleri seksi yırtmaçlarla tamamlayarak harika bir görünüm elde edilmişti.

 

 

 

6.60’lı Yılların Çiçekli Baskıları

 

60’lı yıllarda kullanılan çiçek görünümlerinin farkı kullanılan şekil, boyut ve renklerdir. Yoğun ve renk cümbüşü ile harika tasarımlar ortaya çıkmıştı.

 

7.Mikro Çiçek Desenleri

 

Mikro çiçek desenleri bahar için tasarlanmış tatlı baskılardı. Çiçeklerin kullanımı ile gerçekten stiller önemli farklar yaratılmıştı. Bu şekilde tasarlanan parçalar göz alıcı idi.

 

 

 

8.Sloganlı Baskılar Modası

 

Son birkaç yıldır dünya genelinde popüler hale geldi. Bu sloganlar sadece tişörtlerde değil kazak ve aksesuarlarda da trend olmaya başladı. Moschino bu konuda öncü olan marka idi.

 

 

 

9.Siyah Beyaz Polka Noktaları

 

Polka noktaları  dikkat çekici ve cesur bir görünüm sağlıyor. İlkbahar ve yaz için kullanabileceğiz güzel desen modelidir. 2023 yılının da moda görünümler olduğunu da ekleyelim. 2023 ilkbahar-yaz aksesuar trendleri

 

 

 

10.Gökkuşağı Desenleri

 

Çok renkli gökkuşağı eğilimi ilkbahar ve yaz günleri için öne çıkıyor. Parlak ev bol renkli görünümler aşırı derecede fark ediliyor. Kendinizi fark ettirmeyen istiyorsanız kesinlikle kullanın deriz. Renklerin gücünden yararlanarak oluşturulmuş bu desen trendi bu sezon çok popüler olacak.

 

İlkbahar-Yaz 2022 Moda Trendleri

 

 

11.Hayvan Desenleri

 

 

12.Karikatürlü Baskı Trendi

 

 

13.Karışık Desenler Trendi 2023

 

 

14.Tropikal Baskılar

 

 

15.Sanatsal Baskılar

 

 

16.Kalın Soyut Desenler

 

 

17.Popüler Kültüre Uygun Baskılar

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?