İlkbahar-Yaz 2023 Moda Trendleri

İlkbahar-Yaz 2023 Moda Trendleri

İçindekiler

2023 ilkbahar-yaz moda trendleri her şeyden önce konfor sunan ve tüketicileri memnun edecek ürünlere sahip. Uzun ömürlü tasarımlar ve  yenilikçi fikirlerle 2023 moda trendleri bu kapsamda şekillenmişti. Paris, Milano, Londra, New York moda haftalarında görülen moda trendlerini sizler için aşağıda derledik. Bu dört büyük moda haftası  trendleri belirlemiş oldu. Desenlerle zenginleştirilmiş serin tutan hafif kumaşlardan seçilmiş giyim tarzları gördük.  basitlikten kaçınmak içinde saçaklardan, pullara, fırfırlara kadar çokça süslemeler gördük.

Bunların yanında klasik bazı öğeler etkisi  de hala devam ediyordu. Bunların yanında zımbalı pantolonlar tarzları fazlaca kendini hissettiriyordu. Şimdi de 2023 bahar yaz sezonunda hangi giyim parçaları moda olacak onlara bakalım.

 

 

 

2023 İlkbahar-Yaz Bayan  Moda(Giyim) Trendleri

 

1.Tek Renkler Modası(monokromatik görünüm)

 

Rahatlatıcı ve kolay bir görünüm için tek renkten oluşan giyim ürünleri seçerek monokromatik görünümü yakalayabilirsiniz. Baştan aşağı tek renk giymek aynı zamanda çok ilgi çekici. Bu yaz sezonunda da çok popüler olacak.

 

 

 

2.Rahat Tasarımlar Zerafet

 

Geniş salaş görünümle de zarif olabilirsiniz. Hafif renkli şık kumaşlarla güzel bir şıklık düşünülerek 2022 yılında bu yansıtılmak istenmiş. Rahat bir stil seviyorsanız deneyebilirsiniz.

 

 

 

3.Bel Üzerine Vurgular

 

Bel kısmındaki kalın kemerlerle vurgu 2023 ile beraber daha güzel bir noktaya taşınıyor. 2023 bahar-yaz modasına uymak için kalın kemerleri kesinlikle kullanın. Birçok koleksiyonda kalın kemerleri gördük.

 

 

 

4.Yüksek Bel Pantolon Modası

 

Çoğu bayanın en sevdiği trendlerden biri de yüksek bel pantolon dur. Her türlü durum için rahatlıkla kullanılabilecek çok yönlü bir alt giyim seçeneğidir. Romantik rustik bir tarz için kullanıma uygundur.  Özellikle de çalışan bayanlar için ideal bir seçimdir. bu noktaları da düşünerek  tasarımcılar bu sıcak mevsimde bu pantolon tarzını ön plana çıkardılar.

 

 

 

5.Baştan Sona Denim Görünüm

 

Altta ve üstte aynı renkli kot görünümleri bahar ve yazla beraber çok yaygınlaşacak. Sıcak günler için daha açık renklerle denim görünümler mükemmel oluyor bu noktayı es geçmeyin. Yapılan moda haftalarında birçok mankende  bu stili fazlasıyla gördük.

 

 

 

6.Geniş Kesimli Stiller

 

Vücudunuzda ki dezavantajlı noktaları gizlemek için iyi bir tercih olarak düşünülmüş bir tasarım. Göbeği olanlar ya da hafif fazlalıkları olanlar tercih edebilirler. Bunun haricinde daha rahat giyim şekli kullananlar içinde güzel kesimler.

 

 

 

7.Kalem Etekler Modası 2023 Yaz

 

Ofis ve kokteyl için mükemmel olan bu giyim stili gerçekten harika. Kalem etekleri birçok giyim parçası ile rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. At Fendi , Max Mara ve Prada Fendi gibi markaların koleksiyonunda çok fazla kalem etek modelleri mevcut idi. Uzun saç stili ile beraber kullanımı bu sene çok moda olacak.

 

 

 

8.Trençkotlar Trendi

 

Özellikle bahar için ve serin noktalarda kullanılabilecek en şık dış giyim parçalarından biridir. Özellikle açık renkli trençkotları defilelerde daha fazla gördük. Bahar içinde en uygun renk açık renkler diyebiliriz. Gardırobunuzda kesinlikle bir tane trençkot olsun.

 

 

 

9.Bermuda Şort Sezonu

 

İlkbahar-yaz için en pratik tarz şeklidir. Bahar ve yaz günleri için en  mükemmel seçeneklerin başında gelir. Yüksek moda dünyasının ötesinde daha şık görünmenin yollarından bir tanesi diyebiliriz. Askeri yeşil ve turuncu gibi renklerle kombinlemeniz sizi mevsime daha uygun hale getirecektir.

 

 

 

10.Kısa Şortlar Modası 2023 Yaz

 

Kısa şortlar gerçekten çok seksi parçalardır. 2023 moda trendlerinin en önemli parçalarından biridir. Taşlı, desenli, baskılı gibi birçok modeli mevcuttur. Renk seçenekleri de çok çok fazladır. Yapılan moda haftalarında en ön planda olan stillerden biriydi. Rahat üstlerle, gömleklerle tişörtlerle kombinasyonu harika görünüyordu.

 

2022 İlkbahar-Yaz Renk Trendleri

 

11.Polo Yakalı Stiller

 

 

12.Katmanlı Etekler Modası

 

 

13.Akıllı Katmanlama Modası

 

 

14.Okul Çorabı Trendi

 

 

15.Bol Kesimli Parlak Kumaşlı Pantolon  Tarzı

 

 

16.Yarı Yarıya Görünüm Modası 2023

 

 

17.60’lı Yıllardan İzler

 

 

18.80’lere Geri Dönüş

 

 

2022 İlkbahar-Yaz Şapka Trendleri

 

19.Kolay Kullanım Sağlayan Yaz Elbiseleri

 

 

20.Büstiyerli Seksi Tasarımlar

 

 

21.Etkileyici Görünümler Eğilimi

 

 

22.Dekoratif Öğeler

 

 

23.Fırfırlı Elbise Modelleri 2023 Trendi

 

 

24.Modern Siyahlı Elbise Tarzları

 

 

25.Tüyler

 

 

26.Saçaklı Stiller

 

 

27.Parlaklık Modası

 

 

28.Uzun Giyim Stilleri

 

 

 

29.Seksi Eşsiz Tasarımlar Trendi

 

 

 

 

30.Desenli Sade Stiller

 

 

31.Çok Cepli Kot Pantolon Modası

 

 

32.Dantel Ayrıntılı Elbiseler

 

 

33.Lüks Elbise Modelleri

 

 

34.Mendil Desenli Elbise Tarzı 2023

 

 

35.Hafif Transparan Kumaşlarla Stiller

 

 

36.Süslü Öğelerle Elbise Tasarımları

 

 

37.Geniş Kabarık Kol Modası

 

 

38.Kısa Takım Elbise Trendi

 

 

39.Tulum Modası

 

 

40.Parlak Mont Modası

 

 

41.Düğümlü Kıyafet Stilleri

 

 

42.Farklı Parçalarla Oluşturulan Tasarımlar

 

 

43.Dişil Tarz ve Fütüristik Görünüm

 

 

44.Spor Giyimle Şıklık

 

 

45.Kelebekli Görünümler

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?