İlkbahar-Yaz 2023 Takı Trendleri

İlkbahar-Yaz 2023 Takı Trendleri

İçindekiler

Yeni sezon gelmeden takı dünyasında neler moda bunları detaylı bir şekilde öğrenelim. Zaman geçerken bir çok değişimi de beraberinde getiriyor. İnsanoğlunun doğası gereği değişiklik her zaman var olması gereken bir şey. İşte bu kapsamda İlkbahar-yaz 2023 takı modası için ön plana çıkan tasarımlar neler bunları detaylı bir şekilde derledik.

Öncellikle olarak bu sezon takılarda cesur görünümler çok trend. Bunun yanında şekiller kişiselliği daha fazla yansıtacak şekilde tasarlanmış. Bunun yanında 2023 takı trendleri için önemli bir noktada tasarımların boyları büyüme eğilimdeydi. Yani artık küçük modeller yerini büyük modellere bırakıyor. Şimdi de 2023 yazında hangi stiller öne çıkacak bunlara bakalım.

 

 

İlkbahar-Yaz 2023 Takı Modelleri

 

1.Şeffaf Küpe Modası

 

Şeffaflık arık küpelerde de var. Su damlası görünümündeki küpleri birçok bayan zevkle kullanacağından şüphemiz yok. Şeffaf özellikteki bu tasarımlar yaz günleri için ayrı bir uyum sağladığını da gördük.  Kıyafetlerinizle uyumluluğu da elden bırakmadan bu takıyı kullanabilirsiniz. Gündelik kullanım içinde güzel bir öneri diyebiliriz.

 

 

2.Mimari Tasarımlar Trendi 2023

 

Mimari özellikleri sadece yapılarda olur zannetmeyin. Bu görünümlerin şekillerini küçülterek takılara da yansıdığını gördük. Tasarımcıların daha çok heykel sanatından etkilenerek bu takı görünümlerine şekil verdiğini anladık. Farklı şekillerle kendinize farklı hava katmak istiyorsanız bu modelleri denemelisiniz.

 

 

3.Uzun Yoğun Takılar

 

Birazcık uzun ve sarkan görünümü ile bu küpeler daha çok özel zamanlar için oluşturulmuştu. Abiyeler ya da özel gece kıyafetleri ile harika uyum sağlıyor. Çok benzersiz ve harika etkiler için uzun yoğun takıları kullanmalısınız.

 

 

4.Barok Tarzı Yansımalar

 

Barok dönemindeki tarzların takılarda yansıdığını gördük. Birçok moda tasarımcısının çıkardığı arabesk motiflerin, dramatik simetri ve aristokrat değerli taşların karışımları üzerinde yoğunlaştığını fark ettik. Bu barok tarzı motiflerinde takılara farklı bir hayat verdiğini gördük ilginizi kesinlikle çekecektir.

 

 

5.Ekstra Büyük Yuvarlak Küpe Modelleri

 

Geçen sezondan itibaren büyük boy yuvarlak küpeler çok ön plana çıkmaya başladı. Çok pratik ve iyi bir görünüm kazandıran  spor şıklıktır. 2023 ilkbahar-yaz sezonunda geniş halkalı kristal dolgulu görünümleri de özel partiler için kullanabilirsiniz.

 

 

6.Halhallar

 

İlk önce 90’larda moda olan bu ayak bileklikleri 2023 sezonunda var olmaya devam ediyor. Özellikle yaz mevsiminde sandaletlerin giyilmesi ayaklarımızı daha görünür kılıyor. Bunun içinde ayaklarda farklı stiller işe yaracaktır. Zarif bir ayak bileği görünümü için halhalları kullanabilirsiniz.

 

 

7.Kollarda Harika Bilezik Tasarımları

 

Etkisi çok fazla yayılan ve Kleopatraya benzetilen  geniş bilezik tarzları bu sezon ön planda olacak. Birden çok da takılarak daha etkili bir görünüm oluşturulabilir. Geometrik desenli olanlar daha fazla ilgi gördü diyebiliriz. Bu  yaz kollar bilezikle daha farklı görünecek.

 

 

2022 İlkbahar-Yaz Renk Trendleri

8.İpli Takılar Trendi

 

Yaz ayalarında heyecanlı ve enerjik görünmek için takılardan yardım alabilirsiniz. Bunun içinde iplerin gücünden yardım alabilirsiniz. Kolye, bileklik, küpe gibi ipli tasarımlar  tercih ederek hoş görünümler oluşturabilirsiniz. Gençlerin çok fazla seveceği bir şıklı şekli de denebilir.

 

 

9.Altın Takılar Dönemi

 

Farklılıkların başında gelen  görünüm altının kullanılması idi. Daha çok doğu toplumlarında görülen altın artık bu yıl trend olacak. Gucci’nin kolye, küpe, saç aksesuarlarında birçok altından takıları gördük. Özellikle yaz günleri özel günlerinizde sıklıkla kullanabilirsiniz.

 

 

10.Uyumsuz Küpeler Modası

 

Eşleşen simetrik görünümlerin yerini artık uyumsuz zıtlıklar alıyor. Bütün dikkatleri kulaklarınızda tutmak için tasarımcılar asimetriyi kullanıyor. Bu uyumsuzluk hem şekil hem de renk açısından düşünülmüştü.  Phillip Lim, Topshop Benzersiz, Jil Sander, Alexander McQueen gibi markalar koleksiyonlarında bu trendi yerleştirmişti.

 

 

11.İncili Kolye ve Takılar

 

Romantik inciler dönemi gerçekten çok etkileyici. İnci, kristaller ve diğer değerli taşlar takılara anlam katıyor. Özellikle inci damla küpeler ve incili kolyeler harika görünüm sağlıyor. Gucci, Moschino gibi markalar koleksiyonlarında incili tasarımlara çok fazla yer vermişlerdi.

 

 

12.Parmak Yüzük Trendi 2023

 

Tüm parmaklarda aynı görünümlerle değişik bir tasarıma imza atıldı. 2022 yılının önemli bir eğilimi denebilir. Parmaklarım boş kalmasın diyenler için çok şık bir stil. Bunun yanında biraz abartılı da bulunabilir. Uygun yerde uygun şekilde takılmasını tavsiye ediyoruz.

 

 

13.Tropikal Etkiler

 

Tropikal çiçek ve renk görünümler tüm takılara da yansımıştı. Tropikal çiçekler, meyveler, renkler tüm takı stillerinde kendini hissettiriyordu. mevsimin de buna uygun olduğu düşünürsek bu sezon bu yansımayı fazlasıyla göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: 2023 İlkbahar-Yaz Güneş Gözlüğü Trendleri

 

 

14.Kulaklarda Aşırı Şıklık Zamanı

 

Kulaklar için kristal manşetler göz kamaştırıcı idi. Günlük kullanım için ve özel zamanlar için kullanılacak modelleri tasarlanmıştı. Uzun ve çok süslü modeller idi. Ayrıca birazcık rock tarzı stilleri de barındırıyordu.

 

 

15.Hayvan Tasarımlı Kolye Modası

 

Pistlerde sıklıkla hayvan şekilli tasarımlar gördük. Bunların başında ise kolyeler geliyor. Zebra, leopar, yarasa, kelebek ve ıstakoz şekilli kolyeler çok şık ve büyüleyici idi. Özellikle bahar ve yaz sezonu için çok tatlı bir esinti oluşturmuştu. Kendinize vahşi bir görünüm katmak için bu öneriyi deneyebilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?