İmza Örnekleri ve Güzel İmza Atma Teknikleri

İmza Örnekleri ve Güzel İmza Atma Teknikleri

İçindekiler

Birçoğumuz hayatımızda en çok kullanılan şeylerden birinin imzalar olduğunu fark etmiştir. Özellikle de önemli görevde biri iseniz bu şekilli kanıtlayıcı sürekli olarak kullanıyorsunuzdur. Özellikle bankalara gittiğimizde birçok kez imza atmak durumunda kalırız. İşte bu yaptığımız şeklinde güzel görünümde olmasını isteriz. Gerçekten bu konuda titizseniz imza örnekleri size bir ilham kaynağı olacaktır. Kendiniz için belirlediğiniz imzadan memnu değilseniz size sunacağımız fikirlerle daha iyi bir şekil bulacaksınız. Kendinize özel bir görünüm arıyorsanız da özgünleştirme yapıp kullanabilirsiniz. Şimdi de geniş bilgiler sunalım.

 

 

 

Güzel İmza Atmanın Teknikleri Nelerdir?

 

Bir kişinin en net kendi ifadesi olarak da tanımlayabiliriz. İmza için herhangi bir yasa bulunmasa da bu şekil mahkeme önünde kesinlikle bağlayıcıdır. Yani eğer bu şekli siz bir yere attı iseniz kesinlikle oradaki ifadeleri kabul ettiğiniz anlamına gelir. Onun içinde kesinlikle incelemeden bakmadan herhangi bir imza atma olayı yapılmamalıdır. Bu şeklin güzel olması için birçok nokta vardır. Bu noktalara dikkat ettiğiniz sonuçların iyileştiğini göreceksiniz.

 • El yazınız iyiyse ya da el yazısını öğrenerek daha şık görünümler oluşturabilirsiniz.
 • Adınızın baş harfini ve soyadınız baş harfini beraber kullanarak ortaya iyi bir görünüm çıkarabilirsiniz.
 • Mustafa Kemal’in atmış olduğu şekil bir örnek olabilir. Çünkü gerçekten çok tekniği dikkat edilerek oluşturulmuş başarılı bir örnektir.
 • İmzanızın ön planda olmasını istiyorsanız küçük detaylar eklemelisiniz.
 • Çok fazla denemeden sonra en iyi sonuca ulaşabilirsiniz. Yani bir kağıda modelleme yaparak birçok denemeden sonra bulabilirsiniz.
 • Size sunulan modelleri inceleyerek onlardan derlemeler yaparak iyi bir sonuca ulaşmanız mümkündür. Birçok ünlü bu yolla kendine imza bulmaktadır.
 • Sizin imzanızın şekli sizi de net bir şekilde yansıtmaktadır. Bundan dolayı da kendinizden bir şeyler eklemeyi ihmal etmeyin.
 • Osmanlı tuğrasının görünümünü bilirsiniz bunun gibi iç içe halkalı görünümlü şekil istiyorsanız bol bol pratikle bu görünüme ulaşabilirsiniz.
 • El yazısı kullanacaksanız elinizi kaldırmadan tamamlamalı nokta var ise bunu en sonda yapmalısınız.

 

 

 

 

İsme Göre İmza Nasıl Bulunur?

 

İsme göre bulunan şekil en kalıcı olandır. Her zaman kişi kendisinden izler bulunduran özgün şekiller ister bunun içinde ilk önce adınız daha sonra ise soy isminiz aklınıza gelecektir. Baş harfleri alarak işe başlayabilirsiniz. Baş harflerin büyük olmasına özen gösterin. Bunun yanında ünlülerin imzalarına da bakarak aklınızda bir fikir oluşturun. Bu şekilleri oluştururken elinizi kaldırmamaya özen gösterin. Elinizi kaldırarak oluşturduğunuz görsel çok göz alıcı olmamaktadır. Ayrıca çokça deneme yapmanız gerektiğini de bilin. Bunun yanında süslemelerle son şeklini oluşturabilirsiniz. Bu aşamalarda sonra ortaya iyi bir görsel çıkacaktır. Unutmayın bir kere deneme ile sonuç almanız çok zordur bunun için birazcık uğraş vermelisiniz. Aşağıdaki videomuzu da mutlaka izlemenizi öneririz.

 

 

 

 

Güzel Şekilde Görünümde Nasıl Atmalı?

 

Şekli belirledikten sonra atma tekniklerine geldi. Öncelikle ince uçlu seri yazma özelliği olan bir kalem tercih edilmelidir. Kaleme göre şekillerin değiştiğini ihmal etmeyin. Özellikle belirleme sürecinde ve akabinde kaleminizi özel alın ve bu kalemle atın şeklinizi. Sonradan artık bu görünümü elinizin benimseyecek ve her kalemle aynı şekli atabileceksiniz. Basit bir detaydır ama önemlidir kesinlikle.

 

 

İlginizi Çekebilir: Sitemize Göz Atın

 

 

Programla İmza Oluşturma

 

Hazır bir programla kendinize hızlıca bir imza istiyorsanız mylivesignature.com adresine giriyorsunuz burada adımları takip ederek kendinize uygun bir şekil oluşturmak mümkün. Burası ücretsiz hizmet veriyor, sadece animasyon tarzı bir görünüm isterseniz ücret istiyor. Yabancı bir kaynak olduğu için Google çeviri ile dilinize çevirerek hızlı ve kolay bir şekilde kendinize uygun damgayı bulabilirsiniz. Bunun için kısa size adımları da anlatalım.

1.Adım:

Bu adrese yukarıda belirtilen ismi yazarak giriş yapın.

 

2.Adım:

Bu aşamada imzanın için isim istemektedir. Bir isim verin.

 

3.Adım:

 

Yazı büyüklüğünü seçin bu adım isteğe bağlıdır. Nasıl bir büyüklükte harfler istiyorsanız belirleyin.

 

4.Adım

Bu aşama uzunluk aşamasıdır. Ne kadar bir uzunluk istiyorsunuz bunu belirliyorsunuz.

 

5.Adım:

Yazı rengi ve arka plan rengine karar verme aşamasıdır. Bunun ikisini belirlemeniz gerekmektedir. Rengin uyumlu olmasına özen gösterin.

 

6.Adım:

Görünüm ve duruş şekline karar verme adımıdır. Eğri mi düz mü duracağına karar verin.

 

7.Adım:

İmzayı oluşturdunuz bu adım saklama aşamasıdır. Saklamanız için bir isim vermeniz gerekmektedir.

 

8.Adım:

İşte bitirdiniz artık bilgisayarınızda bu görünümü muhafaza edin.

 

 

İmza Şekilleri İçin Fikirler

 

 

 

Videomuzu da Kesinlikle İzleyin!

 

Ünlülerin İmza Örnekleri

 

Birçok ünlünün de nasıl bir şekil kullandığını merak edebilirsiniz. İşte onlardan bazılarının kullandığı simgeleri;

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

13 yorum

 1. Merhabalar, konu içeriğinde kaynak gösteriminde bulunmadan “videomuzu da mutlaka izleyin” başlığı ile youtube videomu paylaşmışsınız. Bu intihaldir, şlütfen başlığınızı “ismimi kullanarak” editörlerinizce düzeltiniz.

  • Birçok anlatım ve bilgilendirme konumuzda var, yine de sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?