Adet (Regl) Söktürücü Mucize Bitkiler ve Adet Söktürücü Hareketler

Adet (Regl) Söktürücü Mucize Bitkiler ve Adet Söktürücü Hareketler

İçindekiler

Adet diye adıyla regl doğurganlık döneminin başlaması ile bayanlarda başlar ve menopoz sürecine kadar devam eder. İdeal durumlarda 28 günde bir kere bayanlar için bu durumun gerçekleşmesi gerekir. Yalnız gelişen dünya düzeni ile birlikte insanların vücut yapısında da birçok durumlar ortaya çıkmaktadır. Stres, hormonal değişiklikler, genetik faktörler, polistik over sendorumu, yetersiz uyku, çeşitli hastalıklar, dengesiz beslenme gibi sebeplerden dolayı bu özel günler kabusa döner. İşte bu özel günleri daha hızlı şekilde atlatmak için adet söktürücü mucize ürünlerden yararlanmalıyız.

Adet söktürücü bitkiler ve adet söktürücü hareketler bu konuda size çok yardımcı olacaktır. Bu konuda bitkilerle oluşturulan çay tariflerinin de fazlasıyla işe yaradığının altını çizelim. Birçok kişi aşağıda size sunacağımız önerileri denedi ve gerçekten etkili oldu. Yani daha önce kullanılmış ve sonuç alınmış fikirlerdir. Gelin şimdi de bunlar neler hep beraber göz atalım.

 

 

Adet Söktüren Bitkiler Faydalı Olur Mu, Nasıl Etki Gösterir?

 

Doğru ve bilinçli bir şekilde kullanıldığında çok güzel faydaları olacaktır. Bitkiler doğal ürünler olduğu için herhangi bir yan etkide göstermemektedir. Bu doğal şifa kaynakları kanamayı mümkün olduğu kadar kolaylaştırarak kişiye rahatlamakta ve süreci hızlandırmaktadırlar. Bu şekilde etki gösterip fayda sağlamaktadır. Yüzyıllar öncesinde de insanlar bitkileri bu şekilde çok yoğun olarak kullanmışlardır. Sizlerde aşağıdaki önerilerimizle bu zor zamanları daha sorunsuz atlatabilirsiniz.

 

 

 

Adet(Regl) Söktüren İlaçlar Yerine Neden Bitkiler Tercih Edilmelidir?

 

Bazı kişiler şifalı bitkiler yerine ilaçlarla bu durumu geçirmeye çalışıyor ama bunlar hormon içerdiği son derece zararlıdır. Vücutta kıllanmadan tutun da adet düzenliğine kadar birçok yan etki görebilirsiniz. İşte yan etkilerinin çok fazla olmasından dolayı da bizler size daha güvenli olan doğanın şifalı kaynaklarını kullanın tavsiyesinde bulunuyoruz. İlaçları hamile,emziren bayanlar ve çeşitli hastalıkları olanlar kesinlikle kullanmamalıdır. Bu durumlardan dolayı da aşağıdaki önerilerimizi denemelisiniz.

 

 

 

Bitki ve Bitki Çaylarının Herhangi Bir Zararı Olur Mu?

 

Doğru kullanılır ve aşırıya kaçılmadığı müddetçe herhangi bir yan etki göstermez. Yalnız bazı bitkiler bazı kişilerde alerji yapabilir, bu noktaya dikkat edilmelidir. Onu haricinde çok güvenlidir faydası olur herhangi bir zararı olmaz. Zaten bitkilerin en güzle yönü de budur. Doğru kullanım da son derece önemlidir, yanlış kullanımlar istenen faydayı sağlamayabilir. İlaçlar yerine doğanın harika ürünlerini kullanmalısınız. Şayet aşağıdaki bitkilerden fayda göremezseniz o zaman ilaç kullanımına başlayabilirsiniz.

 

 

 

Adeti Hızlı Şekilde Söktüren Bitkiler, Bitki Çayları ve Tarifleri

 

1.Aloe Vera

 

Son dönemde çok kullanılmaya başlanan bir bitkidir. Çok fazla faydası bulunmaktadır, faydaları biraz geç bilinse de artık birçok hastalık için kullanılıyor. Evde kolayca yetiştirip hastalıklarınız için kullanmanızda mümkün. Menstruasyondan sorumlu hormonların üretimini artırıp hızlı bir söktürme özelliği gösteren aloe verayı kesinlikle deneyin.

Yapılışı ve Kullanımı: İlk olarak bir tane aloe vera yaprağını alıp dikey bir şekilde kesip içerisindeki jeli alıyoruz. Daha sonra hakiki 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırıp homojen kıvama getiriyoruz. Sabahları yemek yemeden önce düzenli olarak minumum üç ay kullanıyoruz. Yalnız bu karışımı adet döneminde kesinlikle yemeyeceğiz, bu noktaya dikkat edin.

 

2.Nar

 

Kırmızı renkli besin grubuna girmektedir. İçerisinde bulundurduğu maddeler ve vitaminler sayesinde vücuda müthiş etkileri vardır. Düzensiz adet yaşayan bayanlarda da denendiğinde gerçekten çok olumlu sonuçlar vermiştir. Bu sorun sizde var ise bunun için bu bitkiyi kullanabilirsiniz. Nasıl kullanmalıyım dediğinizi duyar gibiyiz hemen formülünü açıklayalım.

Yapılışı ve Kullanımı: Bu şekilde kullanmanız en doğru olan yöntemlerin başında gelmektedir. Regl olacağınız günden ortalama 14-15 gün önce her gün 3 defa 1 su bardağı nar suyu içmenizi öneriyoruz.

 

3.Maydanoz

 

Yeşil renkli bu bitkiyi bir yere not edin, çünkü özel günlerden önce size çok lazım olacak. Sürekli olarak faydalarını duymuşsunuzdur işte bugün o faydalarından biri için daha tarifini vereceğiz. Adeti müthiş şekilde söktürme özelliği olan bu yeşil bitki, rahmi uyarıp harekete geçiriyor ve kan akışı başlatıyor. Birçok sorundan dolayı adeti sökemiyorsanız aşağıdaki formülümüzü kullanın.

Yapılışı ve Kullanımı: İlk olarak bir tane maydanozu iyice yıkayın. Bundan sonrada tencereye 5 su bardağı su ilave edip kaynamasını sağlayın. Kısa süre kaynadıktan sonra ise içerisindeki maydanoz dallarını alın ve suyunu ortalama 4o dakika kadar tencerede soğumasını sağlayın. Bundan sonra ise gün içerisinde bu suyu belirli aralıkla tüketin.  Ferritin Nedir, Ferritin Değeri Kaç Olmalıdır?

 

4.Soğan

 

 

Soğan son zamanlarda adet sorunu için sıklıkla kullanılıyor. Ağrılı ve sancılı süreci yaşamayıp rahat bir şekilde bu dönemi geçirmek isteyenler soğanı kullanabilir.

Hazırlanışı ve Kullanımı: Orta büyüklükte organik 1 tane soğanı alıp 4-5 bölüyoruz. Tencere içerisinde kaynayan suya bölünmüş soğanlar ilave edilir. Ortalama 7-8 dakika kaynayan suda kalır ve soğutularak günde iki defa bir su bardağı içilir. 2 hafta süresince düzenli bir şekilde kullanıldığında önemli faydalar göreceksiniz.

 

5.Kişniş

 

Maydanozgiller ailesinin bir üyesi olan kişniş bir ottur. Genellikle bu bitkiyi baharat şekli ile tanır biliriz. Asıl kökeninin ot olduğu bilinmelidir. İnsan vücudu için birçok faydası mevcuttur bunlardan biri de bayanların özel dönemi içindir. Müthiş şekilde rahatlatma,gevşetme ve sakinleştirme etkisi vardır. Nasıl kullanılacağının formülü ise şu şekildedir.

 

Hazırlanışı ve Kullanımı: İlk önce yapmamız gereken 2 su bardağı suyun içerisine 1 tatlı kaşığı ile kişniş tohumu ilave edin. Daha sonra bu karışımı kaynatın ve suyun yarı miktarı gidince ocaktan alın. Süzgeçle süzüp suyun alın ve adet gününüzden ortalama 4-5 gün önce 1 çay bardağı kadar günde 3 kere tüketin. Bu karışıma 1.5- 2 ay süreyle düzenli şekilde devam edin.

 

6.Melisa Çayı

 

Diğer adı oğul otu olarak halk arasında bilinir. Sakinleştirici etkisi ve sindirim sorunları için yaygın olarak kullanılmaktadır. Yalnız müthiş şekilde adet söktürme özelliği olduğu son dönemde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Nane ailesi gurubuna giren bir bitkidir. Ülkemizde de yetişen bu bitkiyi nasıl kullanacağınızı tarif edelim.

Hazırlanışı ve Kullanımı: 1 tatlı kaşığı organik melisayı 1 su bardağı suda ortalama 4-5 dakika kaynatın. 1 gün içerisinde de sabah,öğle,akşam olacak şekilde tüketin. Tüketim zamanı olarak da adetiniz yaklaşmadan 3-4 gün önce kullanın.

 

7.Rezene Çayı

 

Rezene çayı denilince aklınıza bebekler gelmiş olabilir. Bu bitkinin çayı bebeklere çok fazla verilir ve gerçekten de müthiş etkilidir. Bebekleri rahatlatır ve gazını alır. Rahatlama ve kas gevşetme özelliği olduğu için bayanların özel günlerini de sıkıntısız atlatmalarını sağlar. Kan akışını oldukça hızlandırır ve sorun bir özel dönem geçirilmesini sağlar. İşte bu çayının kullanım şekli;

Hazırlanışı ve Kullanımı: 1 su bardağına ortalama 12 gram rezene bitkisi ilave edilip kaynaması sağlanır. Kaynadıktan sonra da demlenmesi beklenir ve günde 2 defa tüketilir. Regl döneminizde 7 gün önce tüketmeye başlayıp 1 ay süreyle düzenli şekilde devam edin.

 

8.Isırgan Otu Çayı

 

Isırgan otu ölümden başka her şeye çare olarak bilinir. Özellikle kansere karşı faydaları saymakla bitmez. Doğadaki en önemli bitkilerin başında gelen bu mucizeyi bayanlar sizde kesinlikle evinizden eksik etmeyin.Kullandıktan sonra faydalarını görünce ne kadar haklı olduğumuzu anlayacaksınız. Çaylar içerisinde de diğerilerine göre daha etkilidir bunun altını çizelim.

Hazırlanışı ve Kullanımı: 1 çay kurutulmuş organik ısırgan otunu daha önceden kaynattığımız klorsuz suya ilave edip 8-9 dakika kadar demlenmesini sağlıyoruz. Demlenme işlemi tamamladıktan sonra sabah,öğle,akşam olmak üzere günde üç defa içiyoruz. Düzenli kullanım çok önemlidir. Adet gününüzden 3 gün önce başlayıp 1 ay boyunca devam edin.

 

9.Papatya Çayı

 

Bu bitki kesinlikle etkili birçok bayan üzerinde yapılan sonuçlarda fayda sağladığı kanıtlanmıştır. Gevşetme,boşaltma özelliği bulunmaktadır. Daha önce hiç denemediyseniz tavsiye ederiz. Herhangi bir yan etki görmezsiniz kesinlikle.

Hazırlanışı ve Kullanımı: Bir tutam papatyayı kaynayan 3 su bardağı suda demleyin ve günde 2 defa olmak üzere 2 ay boyunca tüketin. Önemli ölçüde sorununuz azaldığını göreceksiniz. Sağlık Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

10.Kekik Çayı

 

Bu soruna faydalı olan diğer bir bitki çayı da kekik çayıdır. Müthiş kokusu ve birçok noktada kullanımı ile insan vücudu için müthiş faydaları vardır. Bayanların regl problemi üzerine de etkili bir bitki çayıdır.

Hazırlanışı ve Kullanımı: İlk olarak yapmanız gereken 1 tatlı kaşığı kekiği alıp 1 su bardağı kaynatılmış suya ilave edilip 12 dakika kadar beklenilip demlenmesi sağlanmalıdır. Demlenme işleminden sonra da içilmelidir. Adet dönemlerinden 1 hafta önce günde 2 defa tüketilmelidir.

 

11.İbrahim Saraçoğlu Adet Söktürücü Kür Tarifi

İbrahim Saraçoğlu’nun bu sorun için vermiş olduğu kür tarifini anlatan videoyuyu izleyip uygulayabilirsiniz.

 

Adet Söktüren Hareketleri ve Yapılışları

 

Bitkilerden sonra yapacağınız hareketler bu sorunu atlatmanıza yardımcı olacaktır. Spor her zaman insna vücudu için faydalıdır. Bu hareketler kan akışımızı,solunum şeklimizi ve metabolizmamızı düzenlediği için ortaya çıkabilecek sorunlara karşı çok iyi sonuçlar vermektedir. Yukarıdaki saydığımız yiyecek ve içeceklerle beraber bu hareketleri yaptığınızda çok daha iyi sonuçlar alacaksınız. Çünkü vücut için iki noktadan etki gösterecektir. İşte hareketler ve yapılışları

a)Squat

 

Alt bölgeyi hedef alan çok yararlı bir egzersizdir. Karın ve alt bölgedeki kasları gevşeterek hızlı bir şekilde adet dönemi atlatacaksınız. Birçok bayan tarafından denendi ve ne kadar etkili olduğu görülmüş bir harekettir.

Yapılışı;

 • İki ayağınızı normal şekilde omuz hizasında açın.
 • Oturacak gibi aşağıya doğru diz hizasında olacak şekilde eğilin
 • Vücut diz hizasında eğilirken sırtınızın dik şekilde olmasına dikkat edin.
 • Ayak tabanları iyice yere değmelidir.
 • Her eğilme işlemi yapıldığında birkaç saniye durulup orada kalınmalıdır.
 • Bu hareketi 3 kere 12 yapmanız yeterlidir.

 

b)Tempolu Koşu Yapın

 

Koşu vücudun gevşemesini sağlayan önemli bir egzersizdir. Burada önemli olan biraz tempolu şekilde bunu yapmak olacaktır. Tempolu şekilde yaptığınızda vücudun her noktası çalışacak kaslar hareket edecektir. Böylelikle adet için söktürücü bir etken olacaktır. Haftada 3 gün ortalama 25 dakika koşun. Şayet buna vaktiniz yok ise adet gününüzden 1 hafta önce koşu yapın.

 

c)Mekik Çekin

 

Adeti söktürmek için deneyeceğiniz en basit ve pratik bir harekettir. Hemen evinizde temiz bir yere uzanın bu hareketi yapın. Bacak arası ve karın kasları çalıştığı için çok faydasını göreceksiniz.

 • İlk yapacağınız yere düzgün bir şekilde uzanıp bacaklarınızı kırmanız ve omuz genişliğinde ayaklarınızı açmanız olacaktır.
 • İki kolunuz göğsünüzde ve çapraz şekilde olmalı ve ayaklarınız yere değmelidir.
 • Üst gövdeniz kırk beş derecelik açıyla kalkıp yere inecektir.
 • 12 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

 

d)Ayakta Dururken Bükme Egzersizi

 

Temel hareketlerden bir tanesidir. İş yerinizde bile kolayca yapabilirsiniz, birçok noktayı çalıştırır ve bunun için zorlu süreci kolayca atlatmanızı sağlar. Birçok doktor bu hareketler öneriyor.

Yapılışı;

 • Bacaklarınızı dik bir şekilde omuz hizasına getirin.
 • Bel kısmınıza kadar bölge sabit bir şekilde duracak ve üst kısmınız sağa ve sola dönüşler yapacaktır.
 • Ellerinizi de kalça kısmına koymayı unutmayın.
 • Ortalama 4 dakika kadar bu egzersizi yapmanız yeteri olacaktır.

 

e)Makas Egzersizi

 

İç bacak noktasını ve karın bölgesini çalıştırarak kolay bir şekilde regl olmanızı sağlar. Ayrıca hiç bir ağrı, sancıda yaşamazsınız. çünkü bu gibi sorunlar hep gergin kaslar ve vücuttaki toksinlerin atılmamasından kaynaklanıyor. Birçok hekim bu egzersizlerin yapılmasının çok yerinde olduğunu ifade ediyor.

Yapılışı;

 • Yere yan olarak uzanın ve bacağınız yukarı pozisyona getirin.
 • Her bir bacağı sırasıyla yukarı kaldırıp indirin. Bir bacağı kaldırırken diğeri yerde kalacak.
 • 2 set halinde 12 şer defa yapmanız yeterli olacaktır.

 

f)Pilates Topu İle Egzersiz

 

Topla yapılan bu hareket zor gibi görünebilir ama son derece basittir. Öncelikli olarak bu hareket için pilates topuna sahip olmalısınız. Sonuç veren güzel bir harekettir.

 • Pilates topunu zemine indirin.
 • Yüzünüz ilerdeki bir noktaya bakacak şekilde ilerletin.
 • İlerlemek için ellerinizden destek ve yardım alın.
 • Top ayaklarınıza doğru giderken sizde ellerinizle yere tutunun.
 • 2 set halinde 12 defa yapmanız yeterli olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?