Kirpik Uzatmak ve Gürleştirmek İçin Formüller

Kirpik Uzatmak ve Gürleştirmek İçin Formüller

Bayanların önemli bir problemi kirpik uzatmak ve gürleştirmek. Günlük hayatta görüyoruz bazı bayanlar hacimsiz ve çok kısa kirpiklere sahip bu da onları yeteri derece etkili bir görünüme kavuşturmuyor maalesef. Makyajın etkili görünmesi içinde kirpikler çok basit ama etkili parçalardır bunu lütfen es geçmeyin. Karşınızdaki erkeği etkilemek istiyorsanız  gözlerinizdeki yapıları gerçekten etkili kullanmalısınız işte bununda yolu bugünkü konumuzu iyi okumanız gerekiyor.

Çok pahalı ürünlere para vererek boşa yere ekonominize zarar vermeyin aşağıdaki öneriler sayesinde gerçekten istediğiniz sonucu alacaksınız. Kirpik uzatmak ve gürleştirmek için denenmiş formülleri kullanın başlığını atmamız sebebi güven için gerçekten daha önce uygulanmış ve etkili sonuçlar alınmış bu konuda emin olabilirsiniz. İşte fikirlerimiz…

 

Bir Ayda Kirpikleri Uzatan Formüller

 

10.Maskara

 

 

Nasıl çalışır : Maskara kan akışını hızlandırır ve kirpik uzamasını uyarır.

Ne Yapmalı : Eski bir maskara tüpünden özel bir fırça ya da iyi yıkanmış bir fırça kullanın. Birkaç damla E vitaminini maskaraya damlatıp kirpiklerinize günde 2 kez 5 dakika uygulayın.

 

9.Yağlardan Faydalanın

 

 

Ne İşe Yarar : Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı, folliküllere besin sağlayan ve kirpiklerin sağlıklı kalmasını sağlayan yağ asitleri içerir.

Yapılması Gerekenler : Temiz bir fırçaya ya da parmağınıza bir damla bu yağlardan koyup uykuya geçmeden önce kirpiklerinize geçmeden önce uygulayın. Bu yağları karıştırıp uygulayın.

 

8.Petrol Jöle Uygulayın

 

 

Niçin İşe Yarıyor :  Petrol jölesi kuru kirpikleri yatıştırır ve nemlendirir.

Ne Yapmanız Gerekiyor : Yatmadan önce küçük bir petrol jölesini fırça ya da parmakla uygulayın. Göze temastan  kaçının sabahleyin  yüzünüzü yıkayın.

 

7.İyi Beslenme

 

 

Niçin İşe Yarıyor : Vitamin eksikliği saç dökülmesine kirpik dökülmesine sebep olur.

Ne Yapmalı : Fıstık, et, balık, yumurta, meyve ve sebze, yağlı asitler bakımından zengin protein, vitamin içeren besinler  tüketin.

 

6.Yeşil Çay Kullanın

 

 

Niçin İşe Yarıyor : Yeşil çay antioksidanlar ve vitaminler içeriyor ve bu yüzden de kozmetik ürünler ve saç dökülmesi tedavisinde kullanılıyor.

Ne Yapmalı :  Bir fincan yeşil çay hazırlayıp soğuttuktan sonra günde iki kez kirpiklerimize pamukla uygulayın.

 

5.Aloe Vera

 

 

Niçin İşe Yarıyor : Aloe vera suyu  kirpiklerin güçlenmesi için idealdir.

Ne Yapmalı : Taze aloe vera yaprağından birkaç damla suyunu sıkarak kirpiklerinize uygulayın. Gece ya da sabah gözlerinizi yıkayın. Etkisini artırmak içinde zeytinyağı ile karıştırın.

 

4.Masaj

 

 

Nasıl Çalışır : Masaj kirpiklerin beslenmesine yardımcı olur ve  uzamayı teşvik eder.

Ne Yapmamız Gerekiyor : Ellerinizi yıkayıp parmaklarınıza birkaç damla zeytin yağı ya da Hindistan cevizi yağı uygulayın ve göz kapaklarınıza ve kirpiklerinize 5 dakika masaj yapın. Bu işlemi haftada birkaç kez uygulayın.

 

Evde Kaş Nasıl Alınır? Resimli Anlatımı

 

3.Yumurta Maskesi

 

 

 

Ne İşe Yarıyor : Yumurta, saç ve kirpikleri güçlendirmeye ve kaybını  önlemeye yardımcı  olan biotin ve B gurubu vitaminlerini içerir.

Yapılması Gerekenler :  1 yumurta ve 1 yemek kaşığı gliserin veya petrol jölesini karıştırın. Karışımı kirpiklerinize uygulayın. İşlemi birkaç boyunca haftada 3 kez tekrarlayın.

 

2.Temizleme

 

 

Niçin İşe Yarıyor : Uykuya başlamadan önce kirpiklerinizde rimel bırakırsanız aynı saçlarda saç spreyi bırakmak gibi etki yapar. Yani kesinlikle rimeli kirpikleriniz de bırakmayın.

Ne Yapmamız Gerekiyor : Makyajınızı iyice çıkarın. Aynı zamanda temizleyici olarak da iyi sökücüler ya da zeytinyağı kullanın. Güzellik Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

1.Makyaj Molaları

 

 

Niçin İşe Yarıyor : Bazı maskaradaki bileşenler, örneğin su geçirmez olanlar kuru ve kırılgan olmasına neden olabilirler.

Ne Yapmalı :  Zaman zaman gözlerinizi haftada en az 1-2 kez dinlendirin. Göz enfeksiyonlarını önlemek için 3-6 ayda bir eski maskarınızı atıp yerine yenisi alın.

 

Videomuzu da İzleyin!

 

Birkaç İpucu Daha

 

-Kirpikleriniz çekmeyin . Çoğu bayan  kıvırma sırasında kirpiklerini istemeden çeker. Unutmayın kirpik kökleri o kadar güçlü değildir kolayca dökülür.

-Hiçbir tedavi anında sonuç verme yeteneğine sahip değildir. İlk sonuçlar haftalar sonra ortaya çıkabilir. Kirpik büyümesi evrelerine bağlıdır.

-Günlük bakım genel durumunuzu iyileştirir ve kirpiklerinizin hasar görmesini önleyebilir. Unutmayın Genlerinizi değiştirmezsiniz bazı faktörler genetiktir.

-Normalde bir kişide günde 4 kirpik dökülür. Günde 4’de fazla kirpik kaybediyorsanız doktora başvurun ve tiroid bezinizi kontrol ettirin.

Güzel fikirler sunmaya çalıştık kesinlikle etkili önerilerdir. Deneyin zararı olmaz yararı olacaktır. Kişiden kişiye değişen sonuçlar ortaya çıkabilir ama yüksek oranlarda başarı elde ediliyor. Güzel günler diliyoruz yeni bir konuda görüşmek üzere!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?