Yüzünüzü Gençleştirmek İçin Etkili 8 Egzersiz

Yüzünüzü Gençleştirmek İçin Etkili 8 Egzersiz

İçindekiler

Yaşlanmanın ilk belirgin belirtileri genellikle kırışıklıklar ve gevşek cilttir. Cildinizin esnekliği ve yüz hatlarınız yüz kaslarınızın sıkılığına bağlıdır. Bu kaslar gevşemiş ise sizi yaşlı gösterecektir. Bu kasları sıkılaştırmak içinde aşağıda size sunduğumuz hareketleri yapmanız gerekmektedir. Nasıl ki vücudumuz egzersiz yaparak genç kalıyor bu durum yüzümüzde de aynı şekildedir. Yani yüzümüz içinde egzersizler yapmalıyız.  Yüzünüzü gençleştirmek için etkili 8 egzersiz hareketini aşağıda sizlerle paylaştık. Doktorlara göre yüzünüzün tonlanmış  görünümünü ortadan kaldırmak içinde bu hareketlere ihtiyaç var. Genç tutmaya yardımcı bu egzersizler nelermiş bakıyoruz.

 

Koreli Kadınların Sağlıklı ve Parlak Cilt Sırları

 

Yapılması Gereken Adımlar

 

İlk önce Kaslarınızı Isıtın!

 

 

Her şeyden önce yüz kaslarımızı ısıtmamız gerekiyor. Ayağa kalkıp oturun, sırtınızı düz tutun. Bundan sonra söyleyebildiğiniz kadar uzun süre ‘ben’ , ‘O’, ‘E’ VE ‘A’ seslerini söylemeye çalışın. Yüzünüz sıcak oluncaya kadar bu egzersizi yapın.

 

1.Hareket

 

 

Bir yere oturun ve başınızı eğin daha sonra ise alt dudaklarınızla tavana erişmeniz gerektiğini düşünün. Alt dudağınızı mümkün olduğu kadar sıkıştırın ve 5-10 saniye tutun. Sonra kısa bir mola verin ve 2-3 kez tekrarlayın.

 

2.Hareket

 

 

Kollarınızı göğsünden geçirin ve düz dururken çenenizi yavaşça kaldırın. En üstü sınıra ulaştıktan sonra derin derin bir nefes alın ve 10’a 15’e kadar sayın. Daha sonra yavaş yavaş başlangıç konumuna geri dönün.

 

3.Hareket

 

 

Bu egzersiz çok basit ama çok etkilidir. Yanaklarda elastikiyet kaybetme riskini azaltmaya yardımcı olur. Bu egzersizi yaparken başınızı düz tuttuğunuzdan emin olun. Dudaklarınızın köşelerini aşağı doğru çekin ve başlangıç konumuna geri  dönün. Kaslarınızda bir miktar gerginlik hissedene kadar en az 5 kez tekrarlayın.

 

4.Hareket

 

 

 

Düz bir şekilde oturun dudaklarınızı sıkarak kalem tutun.  Başınızı kaldırmadan adınızı havaya yazmaya çalışın. Bu egzersizi en az 3 dakika boyunca yapmaya devam edin. Sonra kısa bir mola verin ve birkaç kez tekrarlayın.

 

5.Hareket

 

 

Yüz dedik boyunla ilgili öneride vermesek eksik kalabilirdi bunun için bu öneriyi de derledik.  Boyun kasların için çok güzel bir hareket. Aynı zamanda yüzünüzdeki kasları da istediğiniz seviyeye çıkarmak için harika diyebiliriz. Başınızı sağa doğru eğin, kulağınızla omzunuza ulaşmaya çalışın. Başınızı ve boynunuza direnmeye karşı bastırın. 10 saniye kadar tutup aynı işlemi diğer tarafa da uygulayın.

 

6.Hareket

 

 

Derin bir nefes aldıktan sonra dudaklarınızı sıkıca kapatın ve bir avuç dolusu havayı içinize çekin. Parmaklarınızı kulaklarınızı kapatacak şekilde ellerinizi yanaklarınıza koyun. Şimdi de kaslarınızla direnç yaratarak, yanaklarınızı itmeye çalışın. 5-10 saniye bekleyin. Daha sonra kısa bir mola verip 5-6 kez tekrarlayın. Güzellik Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

7.Hareket

 

 

Ağzınızı açın ve dişlerinizi dudaklarınızla kapatın. Daha sonra ise alt çenenizi ileri doğru hareket ettirip parmağınızla çenenizi itin. Rahatlarken de yüz kaslarınızı parmağınızla direnmeyi deneyin. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

 

8.Hareket

 

 

Dilin altındaki kasların yanı sıra çene kaslarını güçlendirmeye yardımcı olan en son ve en zor egzersizdir. Her iki yumruğunuzu çenenizin altına koyup dilinizi ağzınızın alt kısmına(alt dişlere doğru) doğru bastırın. Dilinizde olan baskıyı kaldırırken çenenizi yumruklarınızla itin. Kısa bir süre ara verip 10 kez tekrarlayın.

 

Videomuzu da Kesinlikle İzleyin!

Yukarıdaki egzersizleri haftada 2-3 gün uygulamanız halinde üç ay içinde gözle görülür derece farklılıklar oluştuğunu gözlemleyeceksiniz. Son derece basit etkili yüz egzersizleridir. Sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz iyi günler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?