Yüzünüz İçin Doğru Kaş Şeklini Bulun!

Yüzünüz İçin Doğru Kaş Şeklini Bulun!

Bugünkü konumuz birazcık güzellik üzerine olacaktır. Her bayan güzel görünmek ister tabi ki bunun yolu da kendimize doğru tercihler yapmaktan geçer. Güzelliğinizi ortaya çıkaracak bir konu hakkında bahsedeceğiz buğu.  Yüzünüz için doğru kaş şekli bulma nasıl olmalı, neler yapmalı, tüm ayrıntıları ile sizlere aktaracağız. Yüz şekliniz için mükemmel kaşların nasıl oluşturulacağını öğrenmek kısa bir eğitim vereceğiz bundan sonrası ise her daim kolay olacaktır.

Şunu özellikle belirtelim son zamanlarda yüzümüzü öne çıkaran kaş şekli çok çok önemlidir. Gerçekten güzel görünmek istiyorsak bazı ama etkili bu öneriyi es geçmeyin deriz. İşte şimdi de yazımızın detaylarına bakalım.

 

 

Kusursuz Kaşların Oluşturulması İçin Neler Yapmalı?

 

Son dönemde hacimli, kalın kaşlar çok popüler hale geldi. Birden hayatımıza giren bu trend çok beğenildi. Yalnız çoğu bayan bu kaş modelinin yüzüne yakışıp yakışmamasını dikkate almadan hemen denemeye çalışıp çok kötü görünümlere sebep oldular. Herkesin yüz şekli aynı olmadığı için herkese yakışan kaş modeli de farklı olmaktadır. Yani bir trend var diye hemen ona aniden dalmamalıyız. İlk olarak bize yakışır mı, uygun olur mu diye sorgulamalıyız. Bu şekilde kusursuz kaşları oluşturabiliriz.

 

 

Yüz Şekliniz İçin Mükemmel Kaş Hangisidir?

 

Hepimiz benzersiz şekilde yaratıldığımız için farklı göz ve yüz yapımız vardır. Bu noktada yüzümüze göre kaş şekli bulmak kendi elimizdedir. Bu kolay bir durumda değildir. Bunun için aşağıdaki önerilere kulak verip kendinize uygun olanı denemelisiniz. Ya da kuaförünüzle fikir alış verişi yapıp uygun modeli ortaya çıkarmalısınız. Kesinlikle ipuçlarımızı dikkate alıp önemsemelisiniz. Aşağıdaki bilgiler profosyonel makyaj uzmanları tarafından oluşturuldu.

Güzellik Kategorimize de Göz Atın!

 

 

Yüz Şekliniz İçin Doğru Kaş Modeli

 

1.Kare Yüz Şekli İçin

 

 

Kare yüzler açısal bir görünüm olduğu için çene belirgindir. Yapmak istediğimiz yüzün köşeliliğini zıtlaştırarak yüzü yumuşatmaktır. Mükemmel kaş şekli yumuşak kavisli olmalıdır. Bu noktada kaş sivri olmadan yumuşak bir yay hattı şeklinde olmalıdır. Bu görünümü verirken dikkatli olun. Gökkuşağı şeklinde kaşlar yapmak istemiyorsanız  kaşların ucuna geldiğinizde  kalınlaştırmaya başlayın ve daha da inceltin.

 

2.Yuvarlak Yüz Şekli İçin

 

 

Yuvarlak bir yüz şekliniz var ise yumuşaklığı ortadan kaldırarak daha fazla tanım eklemek lazımdır. Bu nedenle mükemmel kaşlar için yüksek kemerli açısal bir kaş şekli ortaya çıkarmak gerekmektedir. Bu model yüzün yuvarlak şeklinizdeki kemik yapınızın tanımlamanıza yardımcı olmaktadır.

 

3.Uzun Yüz Şekli İçin

 

 

Uzun yüz şekli olan kadınlar için odak genellikle yüzün dikey olarak nasıl gerildiği üzerine yerleştirilir. Bu noktada önemli olan bu görünümü dağıtarak denge kurmaktır. Bu yüzde model gözün köşesinden geçen bir kaş olacaktır. Bu şekilde bir kaş stili yüzü yatay göstererek yüzü dengeli hale getirecektir. Bununla birlikte kaşlarınızı uzatırken dikkatli olun deriz gözleri sarkık gösterebilir bundan uzak durun deriz.

 

4.Kalp Yüz Şekli İçin

 

 

Instagram da gezen stillere karşı çok büyük bir eğilim vardır ama bu sizin için en iyi görünüm olacak diye bir şey yoktur. Kalp yüz şekline sahip olan bayanlar  kalın kaşlardan kaçınmalıdırlar. Çünkü yüzün üst kısmını daha fazla vurgulamaktadır. Sizin için önerimiz sıkı, bakımlı, ultra parlak görünümlü kaşlardır. Bu şekilde küçük çenenizi ve çene hatlarınızı dengelersiniz.

 

5.Oval Yüz Şekli İçin

 

 

Oval yüz şekli iyi dengelenmiş yüz şekli olarak bilinir. Bu da sahip olduğu denge ihtiyacını karşılar. Kaşlara gelince klasik ve dengeli kaşlar en iyisidir, fakat hafif bir yay görünümü de hiç fena olmaz. Dengeli bir kaş için üç şey gerekir:

a)Kaşın başı burun köprüsü ile hizanlanmalıdır.

b)Burun kemerinin üçte ikisi baş kısmının alt kısmına doğru bitmemelidir.

c)Göze bir konik görünümü verilmelidir.

 

Mükemmel Kaşlar İçin İpuçları

 

1.Kaşınız başını doğru bulun

Cımbızı burnunuzun alt kısmının dış kenarı boyunca dikey olarak yerleştirin. Bu şekilde kaşınızın başını işaretleyin. (gözün iç köşesinden yaklaşık 2.5 cm yukarıda).

2.Kaşınızın uç kısmını bulun

Cımbızı burnunuzun altından gözünüzün dış köşesine doğru bir açıyla yanağınıza doğru yerleştirin. Bu nokta, kaşınızın sonunu veya uç kısmını işaretleyin.

3.Kalınlığını belirleyin

Kaşınızın üstü hafif kalınlaştırarak doğal bir şekil verin alt kısmını ise gittikçe inceltin. Kaşlarınız kalınlığı 1 cm ile 4cm arasında olmalıdır.

4.Kaşınızı şekillendirin

Kaşlar dışa doğru şekillendirilmeli ve sağ kaş kemiğine inmelidir.

 

 

Konuyla ilgili diğer yazılar

Evde Kaş Nasıl Alınır?

 

Videomuzu da Kesinlikle İzleyin

 

 

Videomuzu da izlediyseniz artık önemli bilgileri elde etmişsiniz demektir. Gittiğiniz her yerde iyi bir etki bırakmak için önemli bir ayrıntıdır. Kaşlarınız günlük görünümde gerçekten büyük bir fark yaratabilir. Bununla beraber tam yüz makyajı da çok önemlidir.  Makyajınıza dikkat ettikten sonra da  ortaya gerçekten güzel bir sonuç çıkacaktır. Umarım yukarıdaki verdiğimiz bilgiler işinize yaramıştır sizlere faydalı olmuştur. Başka bir güzellik konusunda daha görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?